Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Trump namerava Jeruzalem priznati za prestolnico judovske države

Trump namerava Jeruzalem priznati za prestolnico judovske države

http://www.24ur.com/novice/svet/donald-trump-zavihal-rokave-katere-spremembe-je-ze-uvedel.html

zakaj je to problem?
Saj me je sram, a eni res nimamo pojma v čem je težava, torej zakaj to želi in zakaj je to narobe?

Palestinsko – Izraelski dolgoletni spor okoli mesta Jeruzalem. Očitno se je postavil na stran Izraela (Judje).

nova
Uredništvo priporoča

Njegov zet je po veroizpovedi jud in njegova hcerka je prestopila v judovsko vero….

Zanimivo, ampak to tudi drugi vemo.

danes je jeruzalem “prestolnica” tako palestinske, kot izraelske države. Za način, na katerega židje kradejo palestincem ozemlje že desetletja vemo (zidajo naselja na palestinski zemlji), kaj so naredili z Gazo tudi vemo. Zdaj bodo američani požegnali še jeruzalem in palestinci bodo dokončno popušili.

https://sl.wikipedia.org/wiki/Jeruzalem

Kakšni rasisti. Hujši kot Hitler. Potem pa zagovarjate migrante. Fuj in fej vaša hinavščina. Samo tiste ljubite, ki so vam všeč. Za druge ste pa isti rasisti kot pa ljudem, ki jim očitate rasizem. Fuj.

Židje so skozi zgodovino najbolj preganjen narod in še zdaj pišete nekaj in sploh pojma nimate samo tisto, kar preberete preko medijev pa še tistih, KI VAM PAŠE.

@vsi ste rasisiti
Naj vas popravim..
Židje je poniževalno,
Judje je pravilno, brez rasistične note..

Od kdaj je Žid poniževalno?
Argumente prosim…

@argumenti
To vam bo pa dal stric google, in pa vsaj malo razgledanosti skozi zgodovino, predvsem pa branja…

Nič ni poniževalno. To se je spet medij spomnil in ti cepaš za njim kot kokoška. Fuj vsi tukaj.

Enostavno vam paše samo tisto, kar je vam blizu. Ko pa je nekaj, kar vam ni všeč pa takoj laži.
Vi imate opravka v Evropi z migranti in tukaj red naredite. Ne pa da se vtikate tja kjer vam ni mesto in niti ne veste za kaj se gre. In tako kakor skozi vso zgodovino sovraštvo tja daste kar vam narekuje politično srce. Hinavci prve klase.

Zid ni nič žaljivo. Našim so v Bosni rekli čifuti e to pa je žaljivo. Ampak ko jih hebe..nej govorijo kar hocjo

Da! Je poniževalno!!!
kdo se pa kam utika?
Popravljam dotičnega kaj je Zid, in kaj je Jud…
In velika večina to ve.
iz vašega dopisa pa seje rasizem.

Kaj pa če bi kakšno resno in argumentirano knjigo v roke vzela in nehala lapat o stvareh, ki jih očitno ne obvladaš?
Nekateri smo brali zgodovinske knjige še pred rojstvom interneta in ne glorificiramo strica gugla.
Nekaj pa imaš prav, na razgledanosti boš morala delati…

Argumente prosim, z kakšnim verodostojnim imenom.

@argumenti
no eno je brati knjige, drugo je pa” razumeti “prebrane knjige…Ter biti razgledan skozi zgodovino:)
Slednje vam pač ni dano:)

Še vedno čakam verodostojno potrditev, dobila pa sem le kup žaljivk…


Ni. Jaz mojemu fotru rečem da je moj najljubši zidov. Če bi bilo žaljivo bi mi verjetno vzgojno primazal.

@argumenti…
Izvolite čakat, kolikor Vas je volja, moj odgovor je, da za svoje zanimanje, boste premaknila svojo R.. , ne mojo….
Vi ste se vtaknili Vame,nikakor jaz v Vas…pa lep večer:)))

Naj ti tableti primejo!

slovensko: jud
hrvaško: židov
srbsko: jevrej

Mislim, da izraz “žid” ni slabšalen, verjetno pa ni pravilno slovenski.

misliti se pravi nič vedeti 🙂

še dobro da obstaja slovar:

žíd -a m, im. mn. žídje in žídi (ȋ í) 1. pripadnik židovske vere: gospodar je bil žid 2. ekspr. stiskač, oderuh: postal je pravi žid ● knjiž. večni žid človek, ki ga nemir žene po svetu ♪

http://bos.zrc-sazu.si/cgi/a03.exe?name=sskj_testa&expression={04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}BEid&hs=1

pravi rasisti so Ž., ki kradejo ozemlje Palestincem!!!

misliti se pravi nič vedeti 🙂

še dobro da obstaja slovar:

žíd -a m, im. mn. žídje in žídi (ȋ í) 1. pripadnik židovske vere: gospodar je bil žid 2. ekspr. stiskač, oderuh: postal je pravi žid ● knjiž. večni žid človek, ki ga nemir žene po svetu ♪

http://bos.zrc-sazu.si/cgi/a03.exe?name=sskj_testa&expression={04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}BEid&hs=1[/quote]

Kot prvo je navedeno, da gre za pripadnika židovske vere.

misliti se pravi nič vedeti 🙂

še dobro da obstaja slovar:

žíd -a m, im. mn. žídje in žídi (ȋ í) 1. pripadnik židovske vere: gospodar je bil žid 2. ekspr. stiskač, oderuh: postal je pravi žid ● knjiž. večni žid človek, ki ga nemir žene po svetu ♪

http://bos.zrc-sazu.si/cgi/a03.exe?name=sskj_testa&expression={04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}BEid&hs=1[/quote]

Kot prvo je navedeno, da gre za pripadnika židovske vere.[/quote]

seveda, pripadnik židovske vere je žid, torej gre za slovensko besedo

tudi jud je slovenska beseda oz. beseda, ki jo uporabljamo slovenci

júd -a m, im. mn. júdje in júdi (ȗ ú) 1. pripadnik judovske vere: judje in katoličani 2. stiskač, oderuh: nikar si ne izposojaj pri tem judu 3. nar., v krščanskem okolju otrok, ki (še) ni krščen ♪

nekateri tule pišete (mislite?!?!) precej na prvo žogo in brez osnove
bi bilo fino mal prečekirat prej in ne učit “krive vere” 🙂

New Report

Close