Forum.Over.Net

Starševski čvek

Skoraj vsi "Slovenci" ki živijo na Štajerskem imajo nemške korenine

Default avatar

Dejstva so dejstva

Pred začetkom druge svetovne vojne so Maribor, Ptuj , Celje in nekatera druga štajerska mesta imela večinsko nemško prebivalstvo.

Pred letom 1941 Slovencev skoraj da ni bilo v zgoraj omenjenih mestih.
Default avatar

e - coli

Ja, v te kraje so prišli kot kazenski izseljenci iz Avstrije in južne Nemčije. Doma jih niso marali, izgnali, tavali so proti Balkanu, dokler niso dobili toplega zatočišča pri potomcih Ilirov.
Default avatar

Hoch koch

Seveda je bilo veliko Nemcev na našem ozemlju. V Celju so si recimo za svoje potrebe, zgradili za moje pojme najlepšo zgradbo v mestu, vendar so si tudi sami zapečatili svojo usodo s podporo nacistični Nemčiji. Je pa gotovo škoda, da jih ni več pri nas, a kot rečeno, so si svojo usodo zapečatili sami.
Default avatar

Dejstva so dejstva

Tudi samo ime oziroma toponim "Štajerska" zveni precej nemško.
Default avatar

e - coli

Dejstva so dejstva je napisal/a:

Tako kot Nemčija zveni precej slovensko. Povsem drugače kot Deutschland.
Default avatar

kaj pa zdej

In? Kakšen je namen oz. sporočilo tega posta? Sem štajerka in to prav fejst, pa vesela tud znam bit, pa korenine mi lahko segajo na sever, jug ali pa v žnj, meni je fajn.
Default avatar

Dejstva so dejstva

Tudi samo ime oziroma toponim "Štajerska" zveni precej nemško. Pred drugo svetovno vojno je 57% vseh slovenskih Nemcev živelo na Štajerskem.
Default avatar

seveda seveda

quote="Dejstva so dejstva"]Pred začetkom druge svetovne vojne so Maribor, Ptuj , Celje in nekatera druga štajerska mesta imela večinsko nemško prebivalstvo.

Pred letom 1941 Slovencev skoraj da ni bilo v zgoraj omenjenih mestih.[/quote]
Seveda v Laibachu ni bilo niti enega Nemca.

In ne pozabimo, da glavnina prebivalcev že od nekdaj živi v mestih, podeželje je novodobni način poselitve.
Default avatar

seveda seveda

quote="Dejstva so dejstva"]Tudi samo ime oziroma toponim "Štajerska" zveni precej nemško.[/quote]

Res čudno, da beseda nemškega izvora zveni nemško, kajne?
Default avatar

Hojladrihojladra

A niso tudi hobiti ziveli na štajerskem?
Default avatar

malo morgen

Arhiv, britof, farovž- rojstne bukve pravijo drugače. Tudi tvoja zadnja trditev, da so ljudje zemljo, kmetje, poselili zadnji.
Kar se pa slovenskega jezika tiče, je najstarejši na svetu in ozemlje, kjer so bivali naši predniki, slovensko govoreče, je bilo precej, precej večje, je zibelka evropske kulture.
S prihodom Hitlerja, pa se je pričelo zopet ponemčevanje.
Slovenci živimo tu torej že od predledene dobe, ker smo jo preživeli.
No, sedaj pa računaj.
Lahko tudi pogledaš: globalwends.com
Default avatar

Dejstva so dejstva

Sem prepričan da si velika večina Štajercev in Štajerk želeli odcepiti od Slovenije in priključiti k Avstriji.
Default avatar

En kozu

Te želje morate posredovati avstrijski vladi. Me zanima, kaj bi vam odgovorili.
Default avatar

Dejstva so dejstva

Pred začetkom druge svetovne vojne je 80% Mariborčanov, 67% Celjanov in 86% Ptujčanov govorilo nemščino.
Default avatar

Dejstva so dejstva

Vsi moji predniki po mamini strani so bili sudetski Nemci.
Default avatar

dvigi

po starših imam nemške in avstrijske korenine 50%-50%, zato sem jaz 100% slovenka :)
Default avatar

š in g

Štajerska in Gorenjska tu je največ nemško govorečih bilo.
Default avatar

govoriti in biti

Ampak govoriti in biti sta dve različni stvari, se ti ne zdi?
Govorim slovensko, a nisem Slovenka. Na Primorskem 90% prebivalstva govori italijansko, a niso Italijani.

Če tvoja teorija drži, potem so na SV Slovenije Madžari, na V in JV Hrvati, na JZ in Z Italijani, na S pa Avstrijci/Nemci. Kaj ostane od Slovencev? Ljubljana. Ta je pa tudi že zadnjih 50 let polna čefurjev.
Torej je najstarejši predledenodobni narod Slovencev popolnoma izumrl.
Eni pa res klamfate neumnosti.
Default avatar

zdaj razumem

Aha,zdaj razumem zakaj vsi štajerci govorijo v narečju,ki je bolj podobno balkanskim jezikom.
gotov si,idi,čuj,ubi..
Default avatar

general Glanzkopf

Ti kr pojdi med jodlarje, če si ti jodla.