Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Iz česa so proteini za fitnes?

Iz česa so proteini za fitnes?

Te velike kilske škatle s proteini – iz česa so?
Vidim da v spletni trgovini da obstaja vegeterijanska verzija, torej je to… mesnega izvora?

Kva je s tabo??? Človek bi mislil da se je konzumacija proteinov in ostalih dodatkov že tako razširila, da se je hkrati razširila tudi pamet in razgledanost…pa se očitno še vedno najdejo pacienti…

Proteini NIKOLI niso bili mesnega izvora. Najbolj popularni in prodajani so še vedno mlečni (sirotka na prvem mestu in kazein), obstajajo pa tud iz žitaric (oves, itd), jajčni proteini itd…. V osnovi so to aminokisline, to pa so osnovni gradnik beljakovin, tako kot je glukoza pri OH.
Vegani pač jemljejo proteine iz žitaric…


Iz sirotke.

nova
Uredništvo priporoča

Ja, veganski proteini so riževi, konopljini in grahovi proteini. Sem preskusila riževe in grahove, vendar sem se vrnila nazaj na sirotkine proteine, ker se po vadbi najbolje počutim, če vzamem to, vedno spijem proteine vsakič po vsaki vadbi z dodatkom BCAA, tudi če je samo orbitrek. Tudi jaz sem vegetarijanka in ne jem mesa. Kljub temu se ukvarjam s fitnesom. Nisem pa veganka. Tudi znani slovenski trener Gašper Grom mi je na razgovoru v zvezi s tem tudi sam povedal, da tudi sam ne je mesa, da vedno manj ljudi je meso in da mesna prehrana glede na rezultate očitno ni pogoj za ukvarjanje s športom, je pa treba proteine nadomeščat.

Ja, veganski proteini so riževi, konopljini in grahovi proteini. Sem preskusila riževe in grahove, vendar sem se vrnila nazaj na sirotkine proteine, ker se po vadbi najbolje počutim, če vzamem to, vedno spijem proteine vsakič po vsaki vadbi z dodatkom BCAA, tudi če je samo orbitrek. Tudi jaz sem vegetarijanka in ne jem mesa. Kljub temu se ukvarjam s fitnesom. Nisem pa veganka. Tudi znani slovenski trener Gašper Grom mi je na razgovoru v zvezi s tem tudi sam povedal, da tudi sam ne je mesa, da vedno manj ljudi je meso in da mesna prehrana glede na rezultate očitno ni pogoj za ukvarjanje s športom, je pa treba proteine nadomeščat.[/quote]
Tud sam se izogibam mesa…sicer ga jem, ampak raje manj kot več……obstaja kje kak spisek športne prehrane za vegije? Največji problem je nadomeščanje beljakovin…

Mesa ne nadomeščam, za tofu imajo denar le bogati. Po moje bo zame dovolj vsa druga hrana. Namesto mesa počasi sproščujoči proteini :

http://www.the-nutrition.com/izdelek/340/All-in-1-PROTEIN–2500g-+-500g-FREE-

Avtor, če si vegan, ni problema, isto lahko gvihtaš! Samo vprašaj v športnih trgovinah, imajo vse za vsakega.

To so posebni proteini ….. iz prav posebnih proteinov za fitnes.
Reče se jim fit proteini.

Ja, veganski proteini so riževi, konopljini in grahovi proteini. Sem preskusila riževe in grahove, vendar sem se vrnila nazaj na sirotkine proteine, ker se po vadbi najbolje počutim, če vzamem to, vedno spijem proteine vsakič po vsaki vadbi z dodatkom BCAA, tudi če je samo orbitrek. Tudi jaz sem vegetarijanka in ne jem mesa. Kljub temu se ukvarjam s fitnesom. Nisem pa veganka. Tudi znani slovenski trener Gašper Grom mi je na razgovoru v zvezi s tem tudi sam povedal, da tudi sam ne je mesa, da vedno manj ljudi je meso in da mesna prehrana glede na rezultate očitno ni pogoj za ukvarjanje s športom, je pa treba proteine nadomeščat.[/quote]
Tud sam se izogibam mesa…sicer ga jem, ampak raje manj kot več……obstaja kje kak spisek športne prehrane za vegije? Največji problem je nadomeščanje beljakovin…[/quote]

Leča (rjava, zelena, rdeča)
Grah
Bob
Soja
Fižol
Vinja
Čičerika
Arašidi
Sejtan (pšenične beljakovine)

iz kemije…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Iz samega zdravja!

Seveda so lahko proteini tudi živalskega oziroma “mesnega” izvora. Na policah v prodajalnah ne boste zasledili ravno zrezkov v paketu, a pripravljajo tudi izolate govedine in podobno… Tako da proteinov živalskega izvora je kar nekaj (mesni, mlečni, jajca,…), kot tudi rastlinskega, morebiti se na prodajnih policah znajde tudi kombinacija obojega. O konopljinih proteinih in njihovih lastnostih, si lahko nekaj preberete tudi tukaj: Vaš link

New Report

Close