Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dvig minimalne plače

Dvig minimalne plače

Zdaj pa sploh ne vidim razloga zakaj delodajalci nasprotujejo predlogu sindikatov. Saj za tistih cca 30€ več se bo pa res dalo lepo živeti in ne bo nobenega problema, če zaprejo svoje firme in grejo za minimalca delat. Če dobijo delo v Revozu, ki še vedno išče, bojo pa sploh zaslužili celo bogastvo.

sem včeraj zvečer poslušala pri večernih poročilih tega Antauerja, ki je govoril v imenu delodajalcev – in razlaga on,d a so nekateri tako bogi, da nimajo več denarja in več kot minimalne plače ne morejo plačati.
Sem si mislila ok, potem pa naj zaprejo firmo. Če z delom ne zaslužiš toliko,da bi lahko dostojno plačal delavca – si delavca ne moreš privoščiti, in torej ali delaš sam ali pa zapreš…
že tako je žalostno, da je treba delodajalcem predpisovati minimalno plačo, to zavedanje in dejstvo koliko je minimalno plačilo za dostojno življenje, bi morali imeti sami in posledično dostojno plačevati delavca.
Pa ga nimajo, še celo več, oni bi ga ziher plačali sem manj kot je sedaj zapovedana minimalna mizerija.

In se strinjam s sindikati da zahtevajo,da se del dobička povrne delavcem v obliki povečanja teh plač.

Firma, ki mora varčevat, da lahko preživi, nima prihodnosti.

nova
Uredništvo priporoča

Bi jaz te delodajalce vprašala koliko imajo pa oni plače.
Če ima on 3 jurje, komot da jurja stran za višanje minimalcev.
Ali pa mogoče ti direktorji delajo samo za jurja in jim res ne morejo kaj manjšat?

V naši ljubi zakonodaji, bi morali uvesti profit sharing. Vendar je naša ljuba deželica tako majhna, da se kapitalisti itak vsi med seboj poznajo in do tega ne bo prišlo. Dvig minimalne plače bi morali povečati na vsaj 840,00 eur bruto, to je znesek za minimalno dostojno življenje. Ukinejo naj socialne transferje za vse, ki so jih klicali na razgovore in so službo zavrnili. Tako imajo oni, ki doma ležijo skoraj toliko, kot je minimalna plača. podpiram socialno pomoč, vendar ne za ljudi, ki imajo recimo srednjo šolo dokončano poleg tega še faks in čakajo stari 40+ da bodo dobili sanjsko službo. Da so na sociali ljudje, ki vsako leto potujejo in si privoščijo veliko več, kakor tisti, ki delajo. Z malo truda bi lahko svoje “stranke” na socialni preverili kam so potovali. Pa ne govorim o tistih, ki so si privoščili teden sli dva na hrvaški obali pri znancih ali prijateljih.

Verjetno pa tudi podjetje, ki pri dveh, treh zaposlenih ne zmore dvigniti minimalne plače za 30 eur ne zmore poslovanja. Torej naj zaprejo. Vendar pa nastane nova težava saj so v takih malih podjetjih zaposleni praviloma lastnik in lastnica in njuni otroci od katerih delavci videvajo samo lastnika pa še to samo občasno.

Če nimajo tistih 30€ po delavcu za zvišanje plač, naj zaprejo.
Če nimajo danes za jurja neto plače delavcu, naj si dajo prst na čelo in naj premislijo, kako bodo furali firmo naprej, da bodo čez leto ali dve imeli tega jurja za delavskeplače.

Če ne zaslužim dovolj za gospo, da mi 1x tedensko počisti, čistim sama. Če zaslužim dovolj, najamem gospo, da mi 1x tedensko počisti. Zakaj delodajalcem te stvari niso jasne?

Tudi mojega bivšega delodajalca je bil skoz en sam jamr, kako nima denarja in komaj preživi.
Potem pa tam v bistvu pred mojimi očmi utaja davkov, denar pospravil v žep, vsak mesec po 2000+ na tak način. Lepo si kupil večsobno stanovanje in tako dalje. Pred mano, ki sem imela minimalca, pa skoz jamr, kako komaj živi in ne vem, a je mislil, da sem tako nora ali slepa, da ne vidim, kako si polni žepe z utajo? Naj potem zapre ta svoj usran SP, če ne more živet. Aja, ne, to pa seveda ne. Saj vemo, zakaj.

Zadeve niso tako enostranske, kot si jih večina predstavlja.
Dvig minimalne plače pomeni še vsaj še:
– ker si prispevke v osnovi od minimalne plače obračunavajo tudi mnogi prekarni delavci, bo veliko od njih, ki so tako zaposleni bolj zaradi razmer na trgu kot pa zaradi lastne želje ter se že sedaj težko prebijajo iz meseca v mesec, še težje preživelo z višjimi izdatki.
– Ljudem mora pri odobritvi kredita ostati vsaj del plače v višini minimalne plače. Če se dvignejo minimalne plače, druge plače pa ostanejo bolj kot ne nespremenjene, to pomeni, da bodo ljudje lahko dobili za isti znesek kredita z nižjimi mesečnimi obroki, kar pomeni daljše odplačevanje, več obresti in torej večji izdatek za ljudi.
– Že sedaj velika skupina ljudi ne zasluži dovolj s svojim delom za minimalno plačo in se jim za izplačilo dodaja dodatek fo minim. plače. Z zvišanjem min. plače bo takšnih prejemnikov verjetno še več.

Sistem zaposlovanja (in odpuščanja) v naši državi je precej neposrečen.


Odpri si firmo in zaposli delavce in potem zasluzi denar , da placas vse davke in stroske in potem pa pisi. Problem je, ker imamo prevec potrarno in predrago drzavo in kar naprej se se drazi. Primer elektrika imam racun za december 39,00 eur in od tega je samo za elektriko 12 eur vse ostalo pa omreznina, prispevek in ddv in na racunu je obvestilo, da se z novim letom dvigne omreznina spet. Vsako leto so tudi prispevki drazji.

Tud moja plača je bila 2 leti mizerna. Sem pa v tem času večkrat poslušal kako sem priden, kako so zadovoljni z mano…..Džabe hvale, plača pa nikakva. Enkrat sem imel vsega zadost in sem šel do vodje. Lepo sva se vsedla in pomenila glede vsega. Seveda je bilo pri njemu prvo kar je rekel glede na moje vprašanje o povišanju plače, da tako ne gre…..In sem rekel ok, če se ne da, moram začet iskat kje drugje, kjer bom za mojo pridnost bolje plačan. Rekel je, žal je tako. Po 1 mesecu pa me pokliče in pravi, da so mi sestavili novo pogodbo.
Včasih smo si ljudje sami krivi, da nas delodajalci slabo plačujejo. Sam še zmeraj nisem zadovoljen s svojo plačo, ker vem, koliko zaslužijo za isto DM drugje, ampak sem si vsaj za zdaj priboril vsaj teh 150€ več. Od tega je že 1 leto. Še mal, pa grem spet v akcijo da si izborim še kaj več 🙂 jbg, sam mi jo ne bo noben povišal.


Odpri si firmo in zaposli delavce in potem zasluzi denar , da placas vse davke in stroske in potem pa pisi. Problem je, ker imamo prevec potrarno in predrago drzavo in kar naprej se se drazi. Primer elektrika imam racun za december 39,00 eur in od tega je samo za elektriko 12 eur vse ostalo pa omreznina, prispevek in ddv in na racunu je obvestilo, da se z novim letom dvigne omreznina spet. Vsako leto so tudi prispevki drazji.[/quote]

ti razmere v tej preterani državi poznaš, veš da je tako… torej od kje ti ideja,da zaradi takih razmer, morajo drugi tebi sužnje špilati. če nimaš dovolj se tega pač ne greš… enako kot doma – če nimaš dovolj za bemflna, ga pač ne kupiš, ampak kupiš tisto, kar si lahko privoščiš. ne greš v štrcuno in rečeš vi imte pretirane cene in zato ga bom kupil, ampak plačal pa samo minimalno ceno enako kot je pr škodi, ker več ne dam, več je vaše pretiravanje in več si ne moraem privoščiti – zato vam dam toliko, vi pa meni dajte kljub temu bemflna. tega ne narediš – torej je enako z delavcem – če veš koliko stane in imaš zavedanje, koliko je dostojno plačilo za normalno preživetje čez mesec, in če toliko nimaš, ga pač si ne moreš privoščiti – torej delaj sam… ne moreš govoriti, ga bom imel, plačal pa ne oz. plačal pa samo toliko kot si lahko privoščim – ampak on pa naj dela pošteno in polno enako kot bi pri onem, ki ga lahko dostojno plača. bruh pa taki… če si ga ne moreš privoščiti, ne zaposluj.


In kaj delaš, da si tako cenjen, če ni skrivnost…?


In kaj delaš, da si tako cenjen, če ni skrivnost…?[/quote]
sploh ni vazno kaj dela – jaz sem iz njegovega prispevka razbrala poanto, ki bi si jo morali naučiti delodajalci – spoštovanje delavca,, njegovega dela in torej dostojnega plačila zanj…

Podjetje s 100 zaposlenimi bi zaradi višjega minimalca imelo cca 6000 evrov stroškov več na mesec. Oziroma en ornk službeni avto na leto … Me zanima, kakšno plačo ima direktor takega podjetja.

Minimalna plača je bila mišljena kot varovalka za najslabše izobraženi segment ljudi, da ne bi delali za drobiž. Namesto tega je postala skorajda norma v mnogo podjetjih, čeprav bi po rezultatih lahko dajali višje plače.


Odpri si firmo in zaposli delavce in potem zasluzi denar , da placas vse davke in stroske in potem pa pisi. Problem je, ker imamo prevec potrarno in predrago drzavo in kar naprej se se drazi. Primer elektrika imam racun za december 39,00 eur in od tega je samo za elektriko 12 eur vse ostalo pa omreznina, prispevek in ddv in na racunu je obvestilo, da se z novim letom dvigne omreznina spet. Vsako leto so tudi prispevki drazji.[/quote]

Izvoli cene elektrike za gospodinjstva v Sloveniji (s taksami in DDV) in primerjavo z EU http://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/File:Electricity_prices_for_household_consumers,_second_half_2015_({04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}B9)_(EUR_per_kWh)_YB16.png, smo kar med cenejšimi, pod EU povprečjem …


Odpri si firmo in zaposli delavce in potem zasluzi denar , da placas vse davke in stroske in potem pa pisi. Problem je, ker imamo prevec potrarno in predrago drzavo in kar naprej se se drazi. Primer elektrika imam racun za december 39,00 eur in od tega je samo za elektriko 12 eur vse ostalo pa omreznina, prispevek in ddv in na racunu je obvestilo, da se z novim letom dvigne omreznina spet. Vsako leto so tudi prispevki drazji.[/quote]

Izvoli cene elektrike za gospodinjstva v Sloveniji (s taksami in DDV) in primerjavo z EU http://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/File:Electricity_prices_for_household_consumers,_second_half_2015_({04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}B9)_(EUR_per_kWh)_YB16.png, smo kar med cenejšimi, pod EU povprečjem …[/quote]

Pa še povečana slika http://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/images/c/cf/Electricity_prices_for_household_consumers{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2C_second_half_2015_{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}28{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}B9{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}29_{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}28EUR_per_kWh{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}29_YB16.png


In kaj delaš, da si tako cenjen, če ni skrivnost…?[/quote]

Nič posebnega, SŠ izobrazba. Ampak pravijo sa sem priden, natančen, predvsem pa hiter (to najbolj cenijo). In če je vse tako, naj se mi vsaj nekje pozna ane?


In kaj delaš, da si tako cenjen, če ni skrivnost…?[/quote]
sploh ni vazno kaj dela – jaz sem iz njegovega prispevka razbrala poanto, ki bi si jo morali naučiti delodajalci – spoštovanje delavca,, njegovega dela in torej dostojnega plačila zanj…[/quote]

Točno to.

Pozabljaš, da je minimalna plača trenutno res 790€, minimalna osnova za prispevke pa je 809€ …

Nova kršitev zavez te vlade, da ne bo dodatno obremenjevala gospodarstva. Prav neverjetno koliko škode lahko nekdo naredi.

Obdobje vlade, ki bo za zmeraj zapisano z zlatimi črkami v zgodovino javnega sektorja.


Odpri si firmo in zaposli delavce in potem zasluzi denar , da placas vse davke in stroske in potem pa pisi. Problem je, ker imamo prevec potrarno in predrago drzavo in kar naprej se se drazi. Primer elektrika imam racun za december 39,00 eur in od tega je samo za elektriko 12 eur vse ostalo pa omreznina, prispevek in ddv in na racunu je obvestilo, da se z novim letom dvigne omreznina spet. Vsako leto so tudi prispevki drazji.[/quote]

Celih 39€ za porabo v firmi? Ah, najbrž ne. To je večinoma tvoja privat poraba, ker imaš sedež itak doma prijavljen in lepo vse skupaj daš med stroške in tako goljufas državo.

In koliko plačuje elektriko tvoj primerljiv kolega v A ali D ter koliko pri tem plačuje delavce?

Jaz ne bom nič odpiral, ker sem preračunal koliko se mi splača ob možnem začetnem vložku. Ti pa najbrž tudi – z upoštevanjem izkoriščanja zaposlenih.

Če bi se ljudje malo bolj cenili, ne bi noben delal za minimalno plačo.

Preračunal si, da se ti ne splača riskirat in raje tukaj nabijaš?

Pozabljaš, da je minimalna plača trenutno res 790€, minimalna osnova za prispevke pa je 809€ …[/quote]

Tole sem napisala malo na oko in počez, ko stalno poudarjajo, koliko je še dajatev, prispevkov, davkov na 30 neto. Pa recimo, da je to potem 60 bruto.

Stvar je precej preprosta: delodajalec se v trenutku, ko določi plačo, odloči, ali bo za njegovo firmo delal motiviran, zagnan, produktiven posameznik, ki bo pripravljen sprejeti odgovornost, ali pa bo zanj delal nekdo, ki bo imel polno glavo skrbi (kako ob plači sploh preživeti), sčasoma nezadovoljen, nemotiviran, bolan…
Aja, pa res. Ni tako preprosto. Ne vedo vsi delodajalci tega.

Druga plat je delavec. Če podpišeš pogodbo za minimalca, prevzemi odgovornost in je jamraj. Če hočeš več, poišči več. Če ne bo nihče delal za minimalca, bo delodajalec prisiljen dvigniti plače ne glede na zakon. Tudi tisti iz prejšnjega odstavka, ki ga ne kiti ravno visok IQ, zelo verjetno pa nosi draga očala za kratkovidnost.

Tretja plat – država. Da mi je biti njen žep, bemuvola! Ko mora delodajalec, ki želi dati nekomu 1500 plače, dati njej 1200…

Nič ni črno-belo.

New Report

Close