Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ne morem, da ne komentiram

ne morem, da ne komentiram

Moja tašča, malo žleht na čase, drugače pa še kar. No, vsaj do naju s “sotrpinko”, ki jo je poročil možev starejši brat. No ja včasih je bila do naju prava hudičevka, zato sva sklenili, da je najbolje biti popolnoma neodvisen od nje.
Potem je pa k njihovi hiši prišla “taprava” snaha, čisto po njenih željah. Seveda najmlajši ( 12 let mlajši od mojega moža in svaka) je pripeljal sanjsko nevesto. Koliko hvale in slavospevov je bilo o njeni lepoti, pameti, srčnosti…..
Kako je dobila končno hči. Pa ne mislite si, da sva bili kaj ljubosumni, saj se naju sploh ni tikalo, le debelo sva gledali, kaj hudiča oz. koga ona gleda. In seveda, zgodil se je zgornji štuk, kljub temu, da smo na vprašanje, kaj si o tem mislimo, vsi po pravici rekli, da zamisel ni dobra, saj veste, staro in mlado na gre skupaj, so vseeno realizirali namero. Danes, 10 let po tem, imajo živo štalo, ma ne štalo, norišnico. Staradva in snaha so v konstantni vojni, na dvorišču imajo potegnjene špagce, kateri plac je od koga, stardva nonstop nergata nad hrupom nad njimi, snaha zanalašč kupi poganjalčke, da je še huje in tako naprej in dalje.
Sinoči pa privozita na “obisk”. Pravita, da ne moreta več tako, snaha je sneg zmetala na njun parking za avto, pometla sneg iz svojih stopnic na njuno že očiščeno stopnišče, tako da se je sneg deloma stopil in je stopnišče poledenelo….. no saj spomladi, pa bodo problem zelenice, rezanje grmičevja….
Vojna, da je stvar še hujša, je snaha doma, svak zasluži dovolj, ampak je cele dneve v službi, koliko je znerviran zaradi tega ne vem, vem pa, da se dela francoza.
Hmmm, ko se spomnim, da sva se kak kratek čas igrala z mislijo o “zgornjem štuku” ali o kreditu oz. zanki za vrat, kot so nama takrat rekli. Ko sva se odločala kaj naj, sva HB izbrala težjo rešitev, ampak imela sva svoj mir, pa čeprav ob “krompirovi župi”. dopuste pa sva preživela v gradnji doma, morala oba hoditi v službo, otroke dati v jasli potem vrtec, jih puščati bolne doma, kombinirati delovni čas, včasih od utrujenosti spati stoje……sva danes ob skoraj že samostojnih otrocih, srečna.
PS
Zgrornjega štuka pa ne dava nikomur drugemu kot pajkom, pa tu in tam kaki kuni;)

ko sem prebrala tvoj naslov, me je zabolelo moje slovensko srce 🙁

Srecna si lah da si na svojem. Ne zastopim pa da se obremenjujes in ukvarjas s tasco in njenimi tezavami. No ti si vesela da se ji to dogaja, privoscljiva si in to ni lepo. Kot pravis imas tudi sama otroke in ta privoscljivost te lahko doleti na kak drugacen nacin.

nova
Uredništvo priporoča

“Žalim, da sem to napisala.” Bo morda napisala avtorica.

naj se spravi delat baba lena, pa nebo tlko štale..

Mladi in stari niso za skupaj, niso za pod isto streho, ne na isti dopust itd. Če živijo dovolj daleč narazen, se v veliki večini normalno, celo lepo razumejo.

Iz tvojega zapisa veje ena sama privoščljivost in uživanje ob problemih drugih.

A si že slišala za karmo?

Morda sta si vidva res postlala življenje, vendar imaš otroke in se tvoja hudobija lahko prenese nanje in bodo oni plačevali za grehe.

Ojojo, kako užaljen zapis, naj ugibam, si v zgornjem štuku a?
No naj ti povem, 15 let stiskanja zob, varčevanja predvsem na naju, na najinih potrebah, pač pusti določene posledice. Jah kaj naj napišem, mogoče to kako sem se počutila, ko sem imela komaj kaj za obleči v službo, obuti, da ne govorim o malici, rivers za malico je bil že v naprej določen za kaj se bo porabil, ja nosila sem si od doma in preživela, enako moj mož!
Hmmmm enim pa ni bilo treba, zakaj že?

Ojojo, kako užaljen zapis, naj ugibam, si v zgornjem štuku a?
No naj ti povem, 15 let stiskanja zob, varčevanja predvsem na naju, na najinih potrebah, pač pusti določene posledice. Jah kaj naj napišem, mogoče to kako sem se počutila, ko sem imela komaj kaj za obleči v službo, obuti, da ne govorim o malici, rivers za malico je bil že v naprej določen za kaj se bo porabil, ja nosila sem si od doma in preživela, enako moj mož!
Hmmmm enim pa ni bilo treba, zakaj že?[/quote]

Maaalo diši po foušiji.? Na tvojem mestu jaz prav nobenemu ne bi bila nevoščljiva.

Ojojo, kako užaljen zapis, naj ugibam, si v zgornjem štuku a?
No naj ti povem, 15 let stiskanja zob, varčevanja predvsem na naju, na najinih potrebah, pač pusti določene posledice. Jah kaj naj napišem, mogoče to kako sem se počutila, ko sem imela komaj kaj za obleči v službo, obuti, da ne govorim o malici, rivers za malico je bil že v naprej določen za kaj se bo porabil, ja nosila sem si od doma in preživela, enako moj mož!
Hmmmm enim pa ni bilo treba, zakaj že?[/quote]

Maaalo diši po foušiji.? Na tvojem mestu jaz prav nobenemu ne bi bila nevoščljiva.[/quote]

Česa pa sem nevoščljiva?, Če sem včasih razmišljala drugače, sploh takrat, ko mi je oz. nama je po plačanih položnicah ostalo 100€, za čez mesec, sedaj vidim, da je bilo vredno!
Vredno s sekundnim lepilo zalepiti čevlje……

Maaalo diši po foušiji.? Na tvojem mestu jaz prav nobenemu ne bi bila nevoščljiva.[/quote]

Česa pa sem nevoščljiva?, Če sem včasih razmišljala drugače, sploh takrat, ko mi je oz. nama je po plačanih položnicah ostalo 100€, za čez mesec, sedaj vidim, da je bilo vredno!
Vredno s sekundnim lepilo zalepiti čevlje……[/quote]

Če nisi, potem je o.k. Ni bilo treba tega niti pisat.

Še en zapis, ki pravi: učite se na tujih napakah, ne svojih.

Avtorica zdaj se je potrdilo, da se je vajino odtekanje obtestovalo. Vem, da malo uživaš ob tem tudi jaz bi. Glede na to, da veš da je tašča mali zmaj bi vsake toliko časa šla v bran vaše tamlade in kdaj pa kdaj poizkušala umiriti zadeve. Včasih tretja nevtralna oseba lahko veliko naredi.

Česa pa sem nevoščljiva?, Če sem včasih razmišljala drugače, sploh takrat, ko mi je oz. nama je po plačanih položnicah ostalo 100€, za čez mesec, sedaj vidim, da je bilo vredno!
Vredno s sekundnim lepilo zalepiti čevlje……[/quote]

Če nisi, potem je o.k. Ni bilo treba tega niti pisat.[/quote]

Zakaj pa ne? Zakaj se o tem ne bi pisalo, če se pa tukaj piše o vsem?
Morda je kdo ravno na tem, da se odloča o tem kako zastaviti življenje in to je samo eno stališče več, ki bo morda komu pripomoglo k odločitvi!
A se morajo pisati samo všečne in polneljubezni zgodbe? Samo poglej kolikokrat je tudi tukaj na forumu podobna zgodBA!

No vsekakor je tamlada v tem primeru hujši zmaj, ne bi pisala o tem. Ne stopim pa v noben bran, poslušam in sem tiho. Branila bi pa šibkejšo osebo, to je seveda svak, ampak on itak nikoli nič ne reče, zdi pa se mi, da kar fejst trpi, in da je njegova večna odsotnost ravno posledica tega, da se doma ne počuti dobro!

No vsekakor je tamlada v tem primeru hujši zmaj, ne bi pisala o tem. Ne stopim pa v noben bran, poslušam in sem tiho. Branila bi pa šibkejšo osebo, to je seveda svak, ampak on itak nikoli nič ne reče, zdi pa se mi, da kar fejst trpi, in da je njegova večna odsotnost ravno posledica tega, da se doma ne počuti dobro![/quote]

Tamlada je zmaj postala ob tastari zmajevki. Sama si rekla, da ste šli ker je tašča hudobna. Iz leti se ta hudoba samo še stopnjuje. Naj se ti ne smili tast. Je točno tam kjer hoče bit. Meni se nobeden več ne smili ker se je sam odločil da bo žrtev in da bo rajši tiho. Potem pa izpade kao bogi če bi pa kaj rekel bi bil pa grd. Zato rajši igra lik ubogega.

No vsekakor je tamlada v tem primeru hujši zmaj, ne bi pisala o tem. Ne stopim pa v noben bran, poslušam in sem tiho. Branila bi pa šibkejšo osebo, to je seveda svak, ampak on itak nikoli nič ne reče, zdi pa se mi, da kar fejst trpi, in da je njegova večna odsotnost ravno posledica tega, da se doma ne počuti dobro![/quote]

Tamlada je zmaj postala ob tastari zmajevki. Sama si rekla, da ste šli ker je tašča hudobna. Iz leti se ta hudoba samo še stopnjuje. Naj se ti ne smili tast. Je točno tam kjer hoče bit. Meni se nobeden več ne smili ker se je sam odločil da bo žrtev in da bo rajši tiho. Potem pa izpade kao bogi če bi pa kaj rekel bi bil pa grd. Zato rajši igra lik ubogega.[/quote]

Gre za svaka ne tasta, to si narobe razumela.
Kar se tamlade tiče pa samo to, kako se lahko nekdo vseli v zgornji štuk nad nekoga po tem, ko nima niti ene same pozitivne besede za lastnika tega štuka?
Peden so šli skupaj živet, je tamlada vsakemu, ki je imel 5 min. ogovarjala taščo, pred njo se pa je delala svatnico, no tašča še danes ne ve, da tamlada ni pustila študija, pač pa ni dokončala SŠ! No slednje ni vedel niti svak, dokler ni bil na poti drug otrok!

Oprosti, danes sem se pa prvič dodobra nasmejala… 🙂 špagce na dvorišču in sneg na stopnice..
Po drugi strani pa premišljujem, jaz sem očitno čisto premehka, da je tako kot je. 🙂 Če bi bilo takole bi verjetno bilo precej drugače.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Samo moraš bit dejansko idiot, da imaš dvorišče, otroc se ti pa s poganjalci po flatu preganjajo.

Avtorica, naj ti samo povem, da boš oddala zgornji štuk svojim otrokom, mogoče nerada, vendar ga boš dala, vez med tabo in otroci, bolj ko si starejši je za tebe kot mamico, neizogibna. In še to, podobno se boš počutila, kot sedaj opisuješ hudičevko. Shrani zapis in čez toliko let ko boš tega deležna ga preberi.

Jap, zunaj se umažejo! Pa še tast in tašča nimata “nič od tega”! Al kaj, res ne vem?

A res nimaš kaj drugega počet kot da se s tujimi problemi ukvarjaš in o njih še cele zgodbe po netu pisariš?

Nikoli nikdar. Ker je hiša tako grajena, da nadzidava ni možna, nima stropa tapis-plošče, pač pa knauf varianto!
PS
Da bi pa ulili ploščo, da bi hiša bila nadgradljiva, pa je verjetno ceneje, da postaviš novo!


In če ne bo tako, kot si si ti zamislila?

Avtorica, jaz pa te čisto razumem.

New Report

Close