Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Doječa mama v bolnici z dojenčkom

Doječa mama v bolnici z dojenčkom

Mi lahko poveste za mariborsko bolnico, a je kaj boljše na tem področju?
Ali dobi doječa mamica svojo posteljo ali le ležalnik, kako je s prehrano? Ali mora imeti dojenček svoje plenice ali jih dobi tam? Hvala!


Spanje je zastonj v kolikor otrok ni star več kot 6 let. Prav tako prehrana ampak hodiš jest v drugo stavbo. Spiš na ležalniku, zraven dobiš vzglavnik in pokrivalo. Za plenice nevem.


In koliko staršev se vas je že pritožilo za to neumnost?


In koliko staršev se vas je že pritožilo za to neumnost?[/quote]
Res ni super, ampak žal drugače ne gre.


In koliko staršev se vas je že pritožilo za to neumnost?[/quote]
Res ni super, ampak žal drugače ne gre.[/quote]
kam pa gre denar? za otroke ga ni?


In koliko staršev se vas je že pritožilo za to neumnost?[/quote]
Res ni super, ampak žal drugače ne gre.[/quote]

Kaj ne gre drugače?
V čem je fora, da starš ne more jesti v bolniški sobi hkrati z otrokom? Otrokom postrežejo hrano, starš mu pomaga jesti in čaka, da se otrok naje, potem pa mora otroka pustiti na oddelku in iti ne glede na vremenske razmere in zdravstvena tveganja (npr. razsajanje gripe) jest drugam.
Meni je ta sistem čisto zgrešen in nerazumen.

Zakaj pa ta omejitev velja samo za zdravljenje na pediatriji, drugje pa ne? Če se otrok zdravi na drugih oddelkih, namreč starš dobi hrano v sobo.

ker so mamice tiho in se ne upajo pritoževati!
imajo pa na pediatriji res srečo, da ne morem več roditi in jim pokazati vraga


In koliko staršev se vas je že pritožilo za to neumnost?[/quote]
Res ni super, ampak žal drugače ne gre.[/quote]

razloži, zakaj ne bi mogla mamica dobiti normalne postelje, zakaj ne bi mogla dobiti hrane, zakaj otrok ne dobi plenic, ampak moraš prinesti svoje?
ker se tej bandi ne da nič urediti, zato!

Ma, ja, samo pritoževanje vas je!
Pismo rosno, pred 20 leti sem noč presedela na stolu, hranila sem se pa s sendviči, ki so mi jih prinesli starši in mož!
Kje piše, da mora biti starš z otrokom v bolnici?
Že to, da ti omogočijo ležalnik in prehrano je za vsako pohvalo! Zakaj pa bi zdravstvo financiralo prehrano in posteljnino staršu?! Kaj ne bi raje ta denar porabili za paciente?!


Res ni super, ampak žal drugače ne gre.[/quote]

razloži, zakaj ne bi mogla mamica dobiti normalne postelje, zakaj ne bi mogla dobiti hrane, zakaj otrok ne dobi plenic, ampak moraš prinesti svoje?
ker se tej bandi ne da nič urediti, zato![/quote]

postelje ne more dobiti, ker jih nimajo ter ker nimajo prostora jih kam postaviti

hrane na oddelku starš ne more dobiti, ker naj bi to z vidika sanitarne inšpekcije bilo nehigienično

glede plenic nimam pojma, kako je


Res ni super, ampak žal drugače ne gre.[/quote]

razloži, zakaj ne bi mogla mamica dobiti normalne postelje, zakaj ne bi mogla dobiti hrane, zakaj otrok ne dobi plenic, ampak moraš prinesti svoje?
ker se tej bandi ne da nič urediti, zato![/quote]

Pri nas je tako kot na Kubi. Tudi tam se hvalijo z brezplačnim zdravstvom in tudi tam morajo bolniki prinašati s seboj pižame, plenice, zdravila in tudi hrano, če želijo jesti še kaj drugega kot juhe.


samo zato, ker dojimo!
ne morem pustiti otroka v bolnici, če mi mleko nonstop teče!
če bi tej državi bilo kaj do svojih novih državljanov, ki so na žalost zboleli, bi se dalo marsikaj urediti

razloži, zakaj ne bi mogla mamica dobiti normalne postelje, zakaj ne bi mogla dobiti hrane, zakaj otrok ne dobi plenic, ampak moraš prinesti svoje?
ker se tej bandi ne da nič urediti, zato![/quote]

postelje ne more dobiti, ker jih nimajo ter ker nimajo prostora jih kam postaviti

hrane na oddelku starš ne more dobiti, ker naj bi to z vidika sanitarne inšpekcije bilo nehigienično

glede plenic nimam pojma, kako je[/quote]

Zakaj bi bilo nehigienično? Je obrok hrane nehigieničen? Iz česa pa je, iz starih pomij, polnih bakterij, po možnosti salmonele?

Kaj pa sestre jedo? Tudi nehigienično hrano? Pa dojenčki, tisti, ki imajo več kot 6 mescev?….

komu ali čemu služi ta odbor?
http://www.unicef.si/vsebina/139/Nacionalni{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20odbor{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20za{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20spodbujanje{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20dojenja

a samo za tista dva dni po porodu, potem te itak pošljejo domov

postelje ne more dobiti, ker jih nimajo ter ker nimajo prostora jih kam postaviti

hrane na oddelku starš ne more dobiti, ker naj bi to z vidika sanitarne inšpekcije bilo nehigienično

glede plenic nimam pojma, kako je[/quote]

Zakaj bi bilo nehigienično? Je obrok hrane nehigieničen? Iz česa pa je, iz starih pomij, polnih bakterij, po možnosti salmonele?

Kaj pa sestre jedo? Tudi nehigienično hrano? Pa dojenčki, tisti, ki imajo več kot 6 mescev?….[/quote]

to je bil njihov odgovor na moje nestrinjanje s tem, da moramo starši iti jesti v bolnišnično jedilnico

glede na odziv osebja sem bila ena izmed zelo redkih, ki me njihova razlaga ni zadovoljila in prva, ki jim je povedala, da tak sistem velja samo v njihovi stavbi

Če ti ni jasno, zakaj je prisotnost starša zaželjena, zakaj si potem bila prisotna že pred 20 leti med otrokovo hospitalizacijo?!?

Nikjer ne piše, da mora. Pravzaprav niti bolniškega staleža za to, da je tam, ne dobi. Se pa pričakuje, da je pri predšolskih otrocih eden od staršev ves čas prisoten.
Zakaj? Ker je otrokov zastopnik, negovalec, glavni opazovalec sprememb, govorec, tolažnik in ker zdravljenje v njegovi prisotnosti praviloma poteka lažje, hitreje in bolje.

In ne, za nobeno veliko pohvalo ni, da ti omogočijo prehrano v jedilnici v drugi stavbi in ležalnik.

Se pa strinjam, da bi bilo dobro, da bi se čim več denarja namenilo za paciente. A ne tega od spremstva staršev, ampak iz tistih nepotrebnih vreč brez dna, ki bi jih bilo že zdavnaj treba odstraniti.

V bolnici izola sem bila že 3x z otrokom. Približno po 1 teden. Obroke dobila v sobo, jedla sem v sobi. Ko sem dojila, sem imela posteljo, kasneje ležalnik.
Hvala sestram in zdravnikom.

meni je ena povedala, da je dobila ležalnik na kolescih, niti na steno se ni mogla nasloniti med dojenjem, ker se kolesca niso dala zabremzat

banda slovenska!


Res ni super, ampak žal drugače ne gre.[/quote]

razloži, zakaj ne bi mogla mamica dobiti normalne postelje, zakaj ne bi mogla dobiti hrane, zakaj otrok ne dobi plenic, ampak moraš prinesti svoje?
ker se tej bandi ne da nič urediti, zato![/quote]

A če je otrok doma, mu ne menjaš plenic?
Pižame mu ne kupiš? Copat tudi ne? Čevljev in ostalih oblačil tudi ne?
Bolnic ni za plenice in oblačila ampak za zdravljenje!

A naj prinese zraven še svojo posteljnino in pribor?

A starejši ljudje, ki potrebujejo plenice, si jih tudi od doma prinesejo?
Pa pižame, obuvala in ostalo si drugi bolniki morajo prinesti zraven v bolnišnico?

Pa vozičke, bergle in sanitetni material naj tudi nabavimo, preden gremo na zdravljenje?

Bila sem z bolnim otrokom v italijanski bolnici. Imela sva svojo sobo, vsak svojo posteljo; pižamo, plenice, mleko in vse ostalo je dobil tam, hrano sem dobivala skupaj z njim, vse osebje je bilo izredno prijazno in profesionalno, zdravljenje na zelo visoki ravni. Kljub bolezni je bila to izjemno pozitivna izkušnja.

razloži, zakaj ne bi mogla mamica dobiti normalne postelje, zakaj ne bi mogla dobiti hrane, zakaj otrok ne dobi plenic, ampak moraš prinesti svoje?
ker se tej bandi ne da nič urediti, zato![/quote]

Pri nas je tako kot na Kubi. Tudi tam se hvalijo z brezplačnim zdravstvom in tudi tam morajo bolniki prinašati s seboj pižame, plenice, zdravila in tudi hrano, če želijo jesti še kaj drugega kot juhe.[/quote]

Tudi v Italiji je enako. Razen, ce se dojis. Takrat dobis hrano v sobo. Pizamo imas vedno svojo, plenice tudi, starsi spijo na stolih in ob svoji hrani. Pa zdravstvo ni zastonj.

Bilo bi zanimivo vedet, v kateri bolnici, verjetno privatni. Zal sem par let prebila z otrokom v bolnicah na severu Italije, pa nisem videla ne bolnisnicne pizame na nobenem oddelku/ pacientu in ne privatnih sob, razen za placilo. V javnem zdravstvu tega ni- po mojih izkusnjah.

Pred kakšnimi 6 leti je bil otrok na ORL MB – žrelnica. Dobila sem normalno bolniško posteljo in podobne obroke kot otrok (oz. otrok prilagojene za otroke, jaz za odrasle). Hrana je bila po čudežu res zelo okusna.
Pred 10 leti infekcijska LJ, z otrokom svojo sobo z vsak svojo posteljo, normalni obroki, njihove plenice.
Še prej pediatrična, sem pa hodila domov, ker sem bila zelo blizu, upam, da je na ta račun kakšno posteljo/ležalnik dobila bolj oddaljena mama.
Kako je sedaj ne vem.

Ampak gre se za doječo mamo, ki doji dojenčka! In zakaj se ti zdi prav, da leži na ležalniku in da poje suh sendvič?
Moja mama je bila z mano v bolnišnici, ko sem bila stara 5 mesecev, ker sem kot dojenček imela pljučnico. V bolnišnici sem bila nekaj dni, mama je bila z menoj, ker me je dojila! Mi je povedala, da je imela svojo posteljo in super dobro hrano, o kateri je doma samo sanjala. In to je bilo pred 60. leti!

New Report

Close