Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Žena doma dela, mož hodi v službo – praksa

Žena doma dela, mož hodi v službo – praksa

Berem temo o tem, da kako je ženskam doma, če samo moški hodi v službo.
Bom napisala par praktičnih primerov, ker jih kar nekaj poznam. Sicer so vse ženske nad 50, ampak ok.

Soseda, doma gospodinja, kmetica. Delala cele dneve. Vsa gospodinjska dela, ogromno na kmetiji. Mož hodil v službo. Kaj malega naredil na kmetiji. Vedno serviral ženi, da on nosi denar k hiši. Aja, po službi je večino časa popival. Prišel domov, natepel ženo, otroke. Tako nekak to gre.

Drug sosed. Fajn plača, žena doma gospodinja, kmetica. On na kmetiji ni delal kaj prida. Namreč pogosto je imel službene poti z ljubicami. Ni skrival ljubic. Če je žena kaj težila, ji je primazal klofuto. Ni je tako pretepal kot prvi omenjeni, amapk klofuta je pa tu in tam padla. Potem je šel v penzijo, zdravje mu nagaja. Žena skrbi zanj, mu streže od spredaj in zadaj. Zdaj on nima več ljubic.

Primer obeh mojih babic. Obe doma gospodinji, kmetici. Oba dedka v službi. Po službi popivanja. POtem domov pretepat otroke in ženo. In vedno zmerjanje, da žrejo za njegov denar.

In tako naprej in naprej. Vse v istem stilu. Če je bila ženska doma, je mož bolj malo mignil na kmetiji, ker on ja hodi v službo. Zato lahko po službi počije al pa popiva. Ko so šli možje v penzijo, kaj zboleli, jim mora pa žena streči od spredaj in zadaj. Njeno zdravje ni pomembno.

Aha, še en primer mlajše ženske pod 40, ki ne hodi v službo. Nje mož k sreči ne pretepa. Ona gara cele dneve, v hiši, na kmetiji. Pa si ne upa nič kupit. Vsako stvar mora možu obrazložit kaj je kupila in zakaj. Pa naj gre zanjo ali za otroke. No tepena pa res ni.

Pa še en obraten primer. Tudi ona doma, on v službi. Tu pa ona doma ni kaj prida delala, niti nima kmetije. Je imela pa ta čas ljubimca.
Pa še en drug podoben primer. Tudi on v službi, ona doma v bloku, malo skuhala, ostali čas pa porabila za ljubimca.

Vse so kmetice iz tvojih zgodb :-).
Tudi od doma se da služiti denar, da ni ženska odvisna od moževih financ.

Ne vem po moje je vse odvisno od partnerjev. Če jima ne gre ko je en od niju doma in skrbi za gospodinstvo jima nebi šlo niti če bi oba hodila v službo.
Jaz poznam primere kjer imajo po 4 otroke on hodi v službo včasih še kaj pofuša kje ona doma skrbi za gospodinstvo, otroke,… pa jim čisto lepo lavfa, brez pretapanja in brez ljubimcev. Ona več ali manj upravlja z denarjem ker plačuje račune in kupije kar je potrebno za gospodinstvo. Nekaj pa da na stran da grejo lahko na dopust.
No poznam pa tudi primer kjer sta partnerja en v službi cele dneve drugi pa doma skrbel za sebe svoj zunanji izgled svojo fizično pripravljenost. Ko pe prvi prišel zvečer iz službe pa je pripravil še večerjo ker uni drugi ne kuha. No pri tema se pa in izšlo.
Aja pa tepejo se tudi v primerih ko oba hodita v službo ne samo v the primerih ki jih navaja avtor. Tako da dejstvo da je žena doma še ne pomeni vzroka za to da mož pretapa. Vzrok je drugje

nova
Uredništvo priporoča

Bi imele moža, ki bi bil doma, brez dohodkov, medtem ko bi ve hodile v službo? Kaj bi si mislile o takem moškem?

Ja, sem pač s podeželja doma.
Drugače zadnji dve opisani nista kmetici. Ena je iz bloka, ena v hiši. Nobena pa kmetica, obe pa varata.

Ne poznam niti ene ženske, ki jo mož pretepa pa, da ona hodi v službo. pa veliko takih žensk poznam, ki jih mož tepe oz. jih je tepel.
Vem za dva primera, ko je udaril mož ženo, ki hodi v službo. Samo sta se potem ločila. Ker sta imeli ženski svoj denar, nista prenašali nasilja. Da bi pa katera zaposlena na dolgi rok to prenašala pa ne poznam.
Pa vse, ki jih poznam, da so oz. še prenašajo tako nasilje, so nad 50, večina nad 60 stare.

Ne jaz ne bi imela. Doma nimam kmetije, zato ni toliko dela, da bi bilo za 8 ur. Zato, da bi mož pomil, skuhal, počistil, ni za celo delovnik. V kolikor pa bi imela doma tolik dela, da bi bilo za 8 ur na dan pa vsaj 1500€ plače , potem bi mi bilo ok, če je on doma.

No, tole se bere tako, kot da ženska, ki je doma in ima malček preveč časa, si pa ljubimca omisli …

To sem napisala za dve ženski, ki nima drugega kot kaj pogospdinjiti. Oba moža sta pa copatki.
Ostale, ki sem jih navedla, so kljub temu, da niso hodile v službo, dosti več garale kot mož, ki je hodil.

Pri nas smo imeli manjšo kmetijo, od katere je živelo šest ljudi. Ni bilo ne za živet ne za umret. Starši, stari starši brez pokojnine in dva otroka. Šest ljudi. Tata se je zaposlil, ko sem imela približno tri leta.
Mama je garala od jutra do mraka, na kmetiji, imela kokoši, prašiča, govejo živino. Tudi tata je bil priden. Ko je prišel domov je postoril kaj na kmetiji in odpravil v štali. Vso zemljo smo imeli obdelano. Spominjam se, da je poleti velikokrat vstal ob treh in šel z volom in vozom po seno. včasih sta se z mamo kaj spričkala, ampak v glavnem je mamo zelo cenil in spoštoval. Nikoli ni bilo nobene klofute. Prinesel ji je skoraj celo plačo, da je ona potem gospodinjila, sebi je pustil za malico, za cigarete in za kakšen kozarec vina. Tako je bilo pri nas.

Srečni vi.
Pri nas je bila pa ženska vedno nekaj manjvrednega, nekaj, ker mora prenašati pretepanje. Je bil pa alkohol v betici.

Končno en primer zdravega zakona in normalnih ljudi! Človek bi kislil, da so v Sloveniji vsi moški, ki imajo doma kmetijo pijanci in pretepajo svoje žene.
Grem pa stavit, da so moški iz primera avtorice skoraj sigurno zaposleni na komunali ali podobnem javnem podjetju.

Kako pa vi veste, katero mož pretepa in katero ne?

Ne, noben ni bil na komunali. Nekaj jih je bilo v rudniku, en v privat podjetju nek šef, en v elektro podjetju.

Recimo, ko ženska pretepena priteče in te prosi za klic na policijo in pove kako se je zgodilo?
Večina ženska pa same povedo.
Babici sta večkrat povedali kako sta bili pretepeni, njuni otroci so tudi povedali iste zgodbe.

Saj nič ne ve, tale avtorica, to je plod njene domišljijske zgodbe, ki jo je skrampala skupaj z namenom, da pojasni:

kmetica = svetnica
tista iz bloka je pa kuurbbaaa

To je to, kar je želela povedati.

Saj nič ne ve, tale avtorica, to je plod njene domišljijske zgodbe, ki jo je skrampala skupaj z namenom, da pojasni:

kmetica = svetnica
tista iz bloka je pa kuurbbaaa

To je to, kar je želela povedati.[/quote]

Veš kaj je poanta zgodbe? Da, če si finančno odvisen od nekoga drugega, se ti slaba piše. Ne pa o nekih svetnicah. Osebno zame ženska, ki prenaša nasilje, niti pod razno ni svetnica. Ampak vse kaj drugega.


da jo pretepa? redno? večkrat? in kaj je s tako žensko narobe da ne gre? Magari v varno hišo če ne drugam?

Jaz v službi, delala 8 ur pa še zvečer… Otrok v vrtcu… Gospod pa doma, spal do 11, potem kavica v gostilni pa mal playstation, TV, Facebook! Ko sem prišla iz službe ni bilo ne skuhano, ne pospravljeno… še po otroka ni mogel! Zvečer pa obvezno baba dej 20€ grem na pivo! Aja pa popoldan je počival, obvezno vsaj 1 uro spal, ker je bil utrujen!
Da je bivši mi ni treba posebi poudarjati 😀

Recimo, ko ženska pretepena priteče in te prosi za klic na policijo in pove kako se je zgodilo?
Večina ženska pa same povedo.
Babici sta večkrat povedali kako sta bili pretepeni, njuni otroci so tudi povedali iste zgodbe.[/quote]

redno se pretepajo ženske, ki celo laufajo okrog za pomoč, vi pa…kaj? nič? pa toliko tem tukaj o tem, vsaka se prsi, kaj bi vse naredila, ko pa pride do tega, pa samo opazujete in potem o tem pišete na mon?

Recimo, ko ženska pretepena priteče in te prosi za klic na policijo in pove kako se je zgodilo?
Večina ženska pa same povedo.
Babici sta večkrat povedali kako sta bili pretepeni, njuni otroci so tudi povedali iste zgodbe.[/quote]

redno se pretepajo ženske, ki celo laufajo okrog za pomoč, vi pa…kaj? nič? pa toliko tem tukaj o tem, vsaka se prsi, kaj bi vse naredila, ko pa pride do tega, pa samo opazujete in potem o tem pišete na mon?[/quote]

To sem opazovala kot otrok. Sosede, sorodnice.
In kaj bi jaz lahko kot otrok naredila?
Jaz osebno sem bežala, ko se je obetalo pretapanje. Včasih je uspelo, včasih ne.

Recimo, ko ženska pretepena priteče in te prosi za klic na policijo in pove kako se je zgodilo?
Večina ženska pa same povedo.
Babici sta večkrat povedali kako sta bili pretepeni, njuni otroci so tudi povedali iste zgodbe.[/quote]

redno se pretepajo ženske, ki celo laufajo okrog za pomoč, vi pa…kaj? nič? pa toliko tem tukaj o tem, vsaka se prsi, kaj bi vse naredila, ko pa pride do tega, pa samo opazujete in potem o tem pišete na mon?[/quote]

Pri eni ženski smo večkrat tudi pri nas klicali policijo. Policija je prišla, nasilneža odpeljala na streznitev. Potem je bil par dni ok. Pa se je spet ponovilo. Vedno znova.


Pri analizi zgornjih primerov se pokaže samo ena zakonitost: če mož žene ne mlati, je velika verjetnost, da se bo s*urbala.

Žena doma. Rihta dom in 4 otroke. Mož res veliko dela, ampak prinaša tudi spodoben denar domov. Ko pride, tudi on zaviha rokave – karkoli je pač treba. Žena je pooblaščena na njegovo kartico, plačuje vse, gospodari z vsem denarjem. Nikoli žal besede na to temo – samo – hvala, ker tako lepo skrbiš za nas – z obeh strani!!!
Moja pravljica.


Pri analizi zgornjih primerov se pokaže samo ena zakonitost: če mož žene ne mlati, je velika verjetnost, da se bo s*urbala.[/quote]

Pri analizi zgornjih primerov se pokaže ena druga zakonitost:
če je ženska finančno odvisna od moškega, lahko on počne z njo kar hoče.

Za tiste drugi dve pa bi rekla, če je moški copata in ima leno ženo, ki ga zajeda, si bo našla še ljubimca.

Gre za bistveno razliko. Na eni strani so ženske, ki sicer niso hodile v sužbo, so pa doma ogromno garale. Tiste dve, ki pa sta varali pa doma nista imeli kaj pametnega za početi in sta imeli čas početi neumnosti.

New Report

Close