Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali bi kupili rabljen avto v katerem so prej prevažali pse

Ali bi kupili rabljen avto v katerem so prej prevažali pse

Kupujemo nov rabljen avto in ogledat smo si šli enega, v katerem pa je lastnik vozil svoja dva psa. Avto je sicer malo vožen in cena je ugodna, vendar se vidijo posledice prevažanja psov, umazanija, praske od krepeljcev, ratrgani sedeži in tudi smrad….. A se da ta smrad kako odpraviti -očistiti? Nekako se mi gabi vseskupaj.

Jaz ne bi. Poišči si tak avto ki vam ustreza, saj jih je veliko! Vzemi si čas, naj se ti ne mudi pri izbiranju.

a ne obstajajo pralnice avtomobilov, kjer ti ročno očistijo tudi notranjost in to temeljito?

prevleke za sedeže se lahko zamenja, praske na plastiki pa se sigurno tudi lahko nekako sanira.

če naj bi kupec vse to zrihtal, potem mora prodajalec ponudit res nizko ceno. Sicer pa naj prodajalec to zrihta, če je potrebno tako malo…

ne bi…

Ne bi kupila. Kot ne bi kupila avta v katerem se je kadilo.

Pretiravaš, da smrdiš 😛

če naj bi kupec vse to zrihtal, potem mora prodajalec ponudit res nizko ceno. Sicer pa naj prodajalec to zrihta, če je potrebno tako malo…[/quote]

vse je odvisno od dogovora in pogajalskih sposobnosti enega in druega

Pri tako očitnih znakih (smrad) vsekakor ne. Avta z raztrganimi sedeži itak ne bi kupila.
V mojem so najbrž prejšnji lastniki tudi prevažali kako žival, sem ugotovila nekaj časa po nakupu, ko sem na zadnji klopi našla nekaj dlak. Ampak razen teh dlak ni bilo nobenih drugih sledi, avto je bil čist, nobenega smradu, prask, strganih sedežev …


Jaz tudi ne. Že polito olje ali mleko ti pokvari veselje.

a tak avto, v katerem se je seksalo je pa OK ☺

Mah, debatirajte kolikor hočete.

Pasjeljubec bo kupil tak avto, pasjesovražvnik ne.

Edini pogoj in pošteno je, da stari lastnik naredi tisto tapravo “predprodajno” čiščenje vozila, trej tudi globinsko sedežev in tepihov na svoj račun. Pa dobro presušit na soncu. Ni fajn to sedaj pozimi delat, ker se ne bo preluftalo in presušilo , nikakor.

Sicer pa – imamo psa, se je vozil na zadnji klopi, privezan, na dekici, ali pa v boksu, odvisno od relacije, smo prodali predhodnji avto brez problema nekadilcu in neljubitelju živali – je imel pa avto leder zice, pa pasma je, ki ne smrdi po mokrem psu nikoli.

Je torej razlika – usnje v avtu ali pa navaden štof.


Če se ti da gledat luknje na stropu od petk:-))

Avto, v katerem so prevažali pse, je samo še za v prešo, ker to obupno smrdi in je v njem svinjarije za izvoz.
U bistvu to ni avto, to je mobilni pesjak.


Če ga želi sedajšni lastnik prodati naj ga da najprej globinsko očistiti. In če vam bo potem ok ga kupite. Če so sedeži spraskani daste lahko čez prevleke.
Drugače pa to ni isto prevažanje psa je odvisno od latnikov. Eni imaj oavto kot nov ne glede na to da psa vozijo že več let. Pač pes je zadaj v prtlažniku v kletki avto se sproti čisti.

V nobenem primeru ne bi kupila zasvinjanega avta. Pa ni važno, od česa bi bil zasvinjan.

Iskreno povedano, ne bi. Avte zmeraj kupujem čim bolje ohranjene, ta pa to ni. Ponudbe je dovolj. Raje plačam nekaj več in vem, da je avto očuvan. Prevažanje psov v avtu tudi veliko pove o odnosu lastnika do avta. Pa brez zamere. Imam kolegico, ki brez psa ne gre nikamor, ampak v samo kabino avta pes ne vstopi nikoli, prtljažnik pa ima zaščiten. Prtljažnik je brez police, da se razume.

Pasje sline ne moreš očistit z nobenim globinskim čistilom. V vsak šiv in vsako špranjo se takšna pasja svinjarija zažre.

Men bi se bolj kot avto poln psov gravžal avto poln ciganov in smrdljivih ljudi fuj

Osebno ne, ker nisem ljubiteljica psov, v veliki večini zaradi njihovega značilnega smradu.
Od prodajalca bi vsekakor pričakovala, da ali plača za kakovostno globinsko čiščenje ali pa ustrezno krepko zniža ceno.

Evo še moja izkušnja, enkrat smo kupili en rabljen avto za po mestu, sicer nas nihče ni opozoril, da so notri vozili živali, ampak, ko je pa prišlo tisto vlažno, deževno obdobje, se je pa še kako vohalo. Za bruhat.

Za vse komentatorje kaj bi oni zahtevali od prodajalca en preprost zaključek, prodajalec postavi ceno, kupec to ceno sprejme ali postavi svojo brez nekih zahtev o, popravilu, čiščenju, bedastih vprašanj zakaj ga pa prodajate in še bolj bedastih komentarjih pri nakupu +10 let starega avta, ker je praska tu, praska tam, feltne imajo pike, sedeži so zguljeni itd prišel si kupit +10 let star avto s 200 000km in pričakuješ za malo drobiža avto, ki so ga ravnokar pripeljali iz prodajnega salona, dragi pametni kupci ne hodite gledat rabljen avto za 4000€ s 2000€ v žepu in že v naprej pripravljenim govorom, da so take cene ker tudi prodajalec ve kakšna je najnižja in najvišja cena za model in letnik, ki ga prodaja.

NIKOLI!!!


Tole še kako drži!


Eden redkih z odgovorom brez filozofiranja.

New Report

Close