Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

striženje brez umivanja in fen frizure - kje

Default avatar

striženje las

Do sedaj sem hodila k frizerju, kjer so mi najprej umili lase, nato mi jih ostrigli in naredili še fen frizuro. Strošek je bil nazadnje 31 Eur. Ker mi trenutno finančno ne znese, me zanima ali je kje v Ljubljani tudi kakšen frizer, ki samo ostriže brez umivanja in fen frizure, in koliko je cena za žensko striženje (lasje so srednje dolgi). Lase bi si pred obiskom frizerja umila sama, fen frizure ne rabim, le toliko da posuši konice, ki bi mi jih pred striženjem zmočil. Poznate kakšno takšno frizerijo, kjer bi me tudi samo ostrigli? Pri tem frizerju kamor sedaj hodim pravijo, da je pri njih za ženske možna samo komplet storitev (umivanje + striženje + fen frizura).
Default avatar

tisa8615

Dvomim, da bi v katerem salonu strizenje opravili brez pranja in fenanja. Je pa tudi v Ljubljani frizerska sola, katere dijaki najbrž potrebujejo modele tako v šoli kot v salonih in bi te morda kateri bil na tak način sprejeti.
Default avatar

Hej hej hej

Sicer imam kratke lase, ampak mene zmeraj vprašajo če mi operejo lase in to v Lj. Pa ne hidim h eni in isti, hodim različno. Ko mi pa suši pa zmeraj malo uporabi tudi krtačo. Pranje ni obvezno.
Default avatar

Ranklka

Dvomim, da si boš kaj prišparala, če si boš oprala lase sama. Mogoče 1 euro, tako, da se to res ne splača delati. Povrh vsega, frizerke se počutijo slabo, da samo ostrižejo in greš ven iz salona popolnoma brez frizure.
Mogoče ne bi bilo slabo iti v moško frizerstvo. Moja soseda, ki je imela zelo kratke lase in ni rabila fen frizure, je šla vedno kar v moško frizerstvo. So jo samo ostrigli in to je bilo to.
Default avatar

PismoRosno

Povsod naredijo tisto, kar narocis. Dodatne storitve ponudijo, ampak jih lahko odklonis.
Je pa fer, da prides s cisto sveze oprano glavo, ali pa da ti operejo tam, ker strizejo itak mokre lase. Susenje s fenom (da ne gres ven z mokro glavo) ni isto kot fen frizura.

Nazadnje je bilo pranje, brez balzama, strizenje in susenje 12 eur. Res pa da Stajerska, manjsi kraj, tako da so v prestolnici cene verjetno visje.
Default avatar

Iz prve roke

Štepanjsko naselje poleg picerije Oliva, prideš in počakaš 12 eur
Šiška, Martinez, Adamičeva nasproti Ilirije, moraš se naročiti, 10 eur
Default avatar

V VIPAVSKI DOLINI

Ali mi zna kdo napisati, če se da kje samo postriči lase. Jaz bi rada samo vsak mesec skrajšala lase za en centimeter. Pa mi v salonu povsod rečejo, da tega ne delajo.
Zanima me širše območje-Postojna,Vipava, Ajdovščina, Šempas, Nova Gorica, Šempeter.
Sem take vrste človek, ki ne prenese šušmarjenja po moji glavi, mi naredi kar slabo, ko nagnem glavo nazaj in mi jo frizerka začne močiti.
Če kdo to ve, prosim, da mi napiše.
Default avatar

teta fani

Seveda prišparaš, če ti ne umije glavo in ne naredi fen frizure in to 10 eur. Evo sama imam kratke lase in sem ravno nazadnje sklenila če sem si zjutraj omila glavo zakaj bi mi jo še frizerka in tudi tiste dve kartači ki mi jih da v lase so nepotrebni ker dam takoj kapo gor in grem tečt. In sem se zmenila samo za striženje saj ko me je postrigla so bili lasi že skoraj suhi in mije raćunala 10 eur drugače mi pa 20.
Default avatar

Hej hej hej

V VIPAVSKI DOLINI je napisal/a:
Ali mi zna kdo napisati, če se da kje samo postriči lase. Jaz bi rada samo vsak mesec skrajšala lase za en centimeter. Pa mi v salonu povsod rečejo, da tega ne delajo.
Zanima me širše območje-Postojna,Vipava, Ajdovščina, Šempas, Nova Gorica, Šempeter.
Sem take vrste človek, ki ne prenese šušmarjenja po moji glavi, mi naredi kar slabo, ko nagnem glavo nazaj in mi jo frizerka začne močiti.
Jaz sem 1-2x mesečno pri frizerju in kot sem že omenila, nimam svojega frizerja da bi zmeraj hodila tja. Hodim h različnim. POVSOD kjer sem bila, pa jih je res veliko, so mi naredili tisto kar sem naročila. Še nikoli me niso kakorkoli zavrnili, zato ne vem kam vi hodite. In glede pranja glave me ZMERAJ sami vprašajo. Za fen frizuro pa niti ne. Če je ne želim, pač sama rečem. Edino pri fen frizuri znajo kaj prekomentirat kot npr moram vam naredit lepo frizuro....ampak, če rečem ne, mi tudi fen frizure ne naredi. In ja, je razlika v ceni, če se samo postrižeš, ali če ti še umije lase pa če ti še fen frizuro naredi. Tudi za razne dodatke me vpraša, pa jih včasih odklonim in mi jih enostavno ne da. Če bi mi jih dala vseeno, ji ne bi plačala, saj sem ji rekla ne.
Default avatar

zala01

Ne vem kdo te lahko prisili v umivanje in fenanje, če tega nočeš.
Jaz že leta hodim k frizerju, kjer me samo postrižejo in nikoli noben ne komplicira.
Default avatar

samo šišanje

Lase si operem doma, ker imam zelo občutljivo lasišče in uporabljam vedno isti šampon, fen frizure pa nisem dala delat še nikoli v življenju, ker hočem, da me postriže na wash and go - se pravi, lase opereš, otreš z brisačo, malo porazdeliš s prsti in je. Bognedaj, da mi pride blizu s kako krtačo. Itak se lasje do konca striženja posušijo sami od sebe in s fenom samo še odpihne odstrižene laske.

Plačam pa 14 evrov, okolica LJ. Imajo cene kar enake kot v LJ. Mogoče se v centru res lahko otepajo strank, ki nočejo tam pustiti po 50 evrov, ampak na obrobju pa po mojem tudi samo strižejo. Saj je pa toliko prej fertig in lahko prej naroči naslednjo stranko ... ne verjamem, da je frizeraj zato kaj na škodi.
Default avatar

hja no

Itak, da imaš pravico se sama odločiti, kakšne posege na laseh dovoliš. Na VSAKEM frizerskem ceniku je postavka: umivanje, striženje, fen frizura, .....
Ti izbereš pač samo striženje. Včasih se katera frizerka izgovarja, da ne more striči "na suho" - to je nič drugega kot slaba frizerka, izogibaj se je. Ker denarce frizerjem prinese prav umivanje, fen frizura, barvanje.
Default avatar

Julya

Frizerski salon Lia, Celovška 93, samo striženje, ženske 16, moški 10. Se je pa treba naročit.
Julija
Default avatar

Lj-Bežigrad

Klavdija Tratnik, Dunajska 59, v Ljubljani
Bežigrad, ti dolge lase ostriže na suho, za 12 €.
Zelo dobra frizerska.
Default avatar

ME ZANIMA

Hej hej hej je napisal/a:
Jaz sem 1-2x mesečno pri frizerju in kot sem že omenila, nimam svojega frizerja da bi zmeraj hodila tja. Hodim h različnim. POVSOD kjer sem bila, pa jih je res veliko, so mi naredili tisto kar sem naročila. Še nikoli me niso kakorkoli zavrnili, zato ne vem kam vi hodite. In glede pranja glave me ZMERAJ sami vprašajo. Za fen frizuro pa niti ne. Če je ne želim, pač sama rečem. Edino pri fen frizuri znajo kaj prekomentirat kot npr moram vam naredit lepo frizuro....ampak, če rečem ne, mi tudi fen frizure ne naredi. In ja, je razlika v ceni, če se samo postrižeš, ali če ti še umije lase pa če ti še fen frizuro naredi. Tudi za razne dodatke me vpraša, pa jih včasih odklonim in mi jih enostavno ne da. Če bi mi jih dala vseeno, ji ne bi plačala, saj sem ji rekla ne.

V katerem kraju soglašajo frizerji s tem.
Default avatar

Hej hej hej

ME ZANIMA je napisal/a:
Hej hej hej je napisal/a:

V katerem kraju soglašajo frizerji s tem.
Ljubljana. Ampak bi moral povsod. Tudi na HR sem se že strigla, pa te prav tako samo postrižejo, če pač tako zahtevaš.
Sem bila poleti, spomnim se da je bila vročina, pri frizerju v Lj in sem rekla umivanje las (ker si jih takrat nisem sama) in striženje, brez fena, nikakršnega sušenja in sem šla z vlažnimi lasmi ven. Prav pasalo je :) skratka kot zahtevaš, bi ti morali naredit.
Default avatar

vklopi ni logiko

teta fani je napisal/a:
Seveda prišparaš, če ti ne umije glavo in ne naredi fen frizure in to 10 eur. Evo sama imam kratke lase in sem ravno nazadnje sklenila če sem si zjutraj omila glavo zakaj bi mi jo še frizerka in tudi tiste dve kartači ki mi jih da v lase so nepotrebni ker dam takoj kapo gor in grem tečt. In sem se zmenila samo za striženje saj ko me je postrigla so bili lasi že skoraj suhi in mije raćunala 10 eur drugače mi pa 20.
5 eur te pa tudi doma stane, a ne? šampon, voda in elektrika, da se posušiš. Razen, če ti račune in šampon plačujejo drugi.

Torej boš prišparala 5, ne 10 ojrov... :)
Default avatar

ne pustite se nategovat

hja no je napisal/a:
Itak, da imaš pravico se sama odločiti, kakšne posege na laseh dovoliš. Na VSAKEM frizerskem ceniku je postavka: umivanje, striženje, fen frizura, .....
Ti izbereš pač samo striženje. Včasih se katera frizerka izgovarja, da ne more striči "na suho" - to je nič drugega kot slaba frizerka, izogibaj se je. Ker denarce frizerjem prinese prav umivanje, fen frizura, barvanje.
res je - pravkar oprane lase kamot potstriže bres "dodajanja " sotritev: pošprica z vodo s pršilko, da so vlažni cca 5 cm od konca, postriže, vmes se že skoraj posušijo, popiha cca 30 sekund s fenom in je. Ni vredno več kot 10-15 eur.
Default avatar

pritrznici

Seveda se da zmenit! Mene so ostrigli v Cut'n'go pri tržnici (čez cesto od Second Hand štacune). Prišla sem z umitimi lasmi in hitro sem bila na vrsti. Cena mislim, da je bila okrog 9.90 € z oljem za konice vred.
Default avatar

Gkojg

Suho striženje. A nimajo tega vsi frizerji?