Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj vas skrbi kaj bo po vaši smrti?

Zakaj vas skrbi kaj bo po vaši smrti?

Berem temo o darovanju organov.

Čudi me zakaj ste eni tako zaskrbljeni kaj bo z vašim telesom po smrti?
Eni se obupno bojite obdukcije, drugi nikakor ne bi dali organov, če bi bili še ok. Potem se eni tako bojite, da v krsti ne boste videt ok, pa enim je kremacija grozna.

Čemu taka panika?
Eno so verjetno verski razlogi? Katere vere so to?

Za odvzem organov je mrtev clovek neuporaben.

Preden širiš lažno propagando, razmisli, da se mogoče tudi tebi ali tvoj lahko zgodi kaj takega, da boste rabili organ.

Organe odvzamejo mrtvim, ne živim. REs pa je, da morajo umreti v bolnici.

nova
Uredništvo priporoča

nimam pojma, a najprej odklopijo in potem pobirajo organe ali obratno.
Pri takih zadevah je edina nevarnost, da te prehitro odklopijo, če “preveč ” ustrezaš.

Naj ti povem, da organov se ne deli po poznanstvih, denarju, vezah. Nič ne koristi, če je prejemnik neka bogata oseba, z vezami. Organ se mora v prvi vrsti ujemat. In glede tega ti noben denar prav nič ne pomaga. Zato namigi v to smer, samo škodijo ljudjem, ki so na čakalni listi za organe. Taki namigi delajo paniko med ljudmi, da so potem proti darovanju, ljudje na listi pa umirajo.


Za odvzem organov mora biti človek možgansko mrtev. Čeprav mu bije srce, čeprav je topel, čeprav mu teče kri po žilah, je tak človek truplo. In organi takega, uradno mrtvega človeka, so popolnoma primerni za odvzem.


Organe pobirajo “priklopljenemu” človeku. Srce mora biti do zadnjega, saj ravno to skrbi za primerno prekrvljenost organov in njihovo ustreznost za transplantacijo.

Preden širiš lažno propagando, razmisli, da se mogoče tudi tebi ali tvoj lahko zgodi kaj takega, da boste rabili organ.

Organe odvzamejo mrtvim, ne živim. REs pa je, da morajo umreti v bolnici.[/quote]

Preden se zaletiš v prepiranje in ihtavost, se malce pozanimaj. Dihaj. Guglaj.

Naj ti povem, da organov se ne deli po poznanstvih, denarju, vezah. Nič ne koristi, če je prejemnik neka bogata oseba, z vezami. Organ se mora v prvi vrsti ujemat. In glede tega ti noben denar prav nič ne pomaga. Zato namigi v to smer, samo škodijo ljudjem, ki so na čakalni listi za organe. Taki namigi delajo paniko med ljudmi, da so potem proti darovanju, ljudje na listi pa umirajo.[/quote]

to drži, da je največji problem v ujemanju sploh za večje organe, kakšne manjše stvari pa so bolj uporabne (npr. roženica).
A kdo ve, koliko organov je šlo v krematorij, ker se svojci ne bi strinjali? Je to res tak problem, glede na to, da tudi ponesrečencev v Sloveniji menda ni toliko?

Nisem nobene vere, noben pripadnik česarkoli, kar vem, vem sama. In ne bom darovala, niti ne želim prejeti, po smrti pa biti sežgana in pepel raztresen v morje. Zakaj? Ker organ ni nikoli samo “organ”, v njem, ker še ni odmrl, ostaja moj imprint (imprit darovalca). Zato, ne hvala.

Preden širiš lažno propagando, razmisli, da se mogoče tudi tebi ali tvoj lahko zgodi kaj takega, da boste rabili organ.

Organe odvzamejo mrtvim, ne živim. REs pa je, da morajo umreti v bolnici.[/quote]

Preden se zaletiš v prepiranje in ihtavost, se malce pozanimaj. Dihaj. Guglaj.[/quote]

Mislim, da bi bilo lepo, da ti kaj prebereš, preden začneš s tako škodljivo propagando.
Jaz sem darovalka. Meni je vseeno kaj se zgodi po moji smrti z mojim trpom. Bo pa super, če bo moje truplo komu pomagalo živeti naprej.

Potem bi zavrnila tudi transfuzijo npr.?

Naj ti povem, da organov se ne deli po poznanstvih, denarju, vezah. Nič ne koristi, če je prejemnik neka bogata oseba, z vezami. Organ se mora v prvi vrsti ujemat. In glede tega ti noben denar prav nič ne pomaga. Zato namigi v to smer, samo škodijo ljudjem, ki so na čakalni listi za organe. Taki namigi delajo paniko med ljudmi, da so potem proti darovanju, ljudje na listi pa umirajo.[/quote]

to drži, da je največji problem v ujemanju sploh za večje organe, kakšne manjše stvari pa so bolj uporabne (npr. roženica).
A kdo ve, koliko organov je šlo v krematorij, ker se svojci ne bi strinjali? Je to res tak problem, glede na to, da tudi ponesrečencev v Sloveniji menda ni toliko?[/quote]

Vsak ponesrečenec tako ni ok. Če je na mestu mrtev, potem ni ok.
Je bolj malo takih, ki bi bili primerni za darovanje. Kako pogosto pa odrečejo svojci pa nimam pojma.
Je pa sigurno neprijetno, da zveš za smrt, zraven te pa še sprašujejo, če smejo organe dati komu drugemu. Tako, da je fajn, da vsak to prej uredi.

Kaj pa kri, tudi zavračaš?
Kaj pa, če bi šlo za tvoje otroke, bi raje videla, da umrejo kot dobijo organ?

to drži, da je največji problem v ujemanju sploh za večje organe, kakšne manjše stvari pa so bolj uporabne (npr. roženica).
A kdo ve, koliko organov je šlo v krematorij, ker se svojci ne bi strinjali? Je to res tak problem, glede na to, da tudi ponesrečencev v Sloveniji menda ni toliko?[/quote]

Vsak ponesrečenec tako ni ok. Če je na mestu mrtev, potem ni ok.
Je bolj malo takih, ki bi bili primerni za darovanje. Kako pogosto pa odrečejo svojci pa nimam pojma.
Je pa sigurno neprijetno, da zveš za smrt, zraven te pa še sprašujejo, če smejo organe dati komu drugemu. Tako, da je fajn, da vsak to prej uredi.[/quote]

najbrž je ob smrti to edino pozitivno vprašanje, če si temu naklonjen in te malo pokonci drži, če veš, da bo tvoj najbljižji s smrtjo nekomu pomagal.

Preden se zaletiš v prepiranje in ihtavost, se malce pozanimaj. Dihaj. Guglaj.[/quote]

Mislim, da bi bilo lepo, da ti kaj prebereš, preden začneš s tako škodljivo propagando.
Jaz sem darovalka. Meni je vseeno kaj se zgodi po moji smrti z mojim trpom. Bo pa super, če bo moje truplo komu pomagalo živeti naprej.[/quote]

Vsak po svoje, se strinjaš? Nobene propagande ne delam, napisala sem meni znano dejstvo. Ko bo drugače, bom mislila drugače. Mi dovoliš?

Vsak ponesrečenec tako ni ok. Če je na mestu mrtev, potem ni ok.
Je bolj malo takih, ki bi bili primerni za darovanje. Kako pogosto pa odrečejo svojci pa nimam pojma.
Je pa sigurno neprijetno, da zveš za smrt, zraven te pa še sprašujejo, če smejo organe dati komu drugemu. Tako, da je fajn, da vsak to prej uredi.[/quote]

najbrž je ob smrti to edino pozitivno vprašanje, če si temu naklonjen in te malo pokonci drži, če veš, da bo tvoj najbljižji s smrtjo nekomu pomagal.[/quote]

Kaj pa vem. To je verjetno odvisno od človeka. Nekdo bo tako razmišljal, drugemu bo pa to še bolj grozno. Jaz seveda razmišljam, da bolje, da nekje še živi ledica, srce, kot, da je vse mrtvo.

Mislim, da bi bilo lepo, da ti kaj prebereš, preden začneš s tako škodljivo propagando.
Jaz sem darovalka. Meni je vseeno kaj se zgodi po moji smrti z mojim trpom. Bo pa super, če bo moje truplo komu pomagalo živeti naprej.[/quote]

Vsak po svoje, se strinjaš? Nobene propagande ne delam, napisala sem meni znano dejstvo. Ko bo drugače, bom mislila drugače. Mi dovoliš?[/quote]

In jaz sem napisala, da namiguješ na to, da živim ljudem odvzamejo organe, ker se mi zdi skrajno podla propaganda proti darovanju organov.
Torej sem tudi jaz napisala samo svoje mnenje kaj si mislim o tvojih namigih.

Potem bi zavrnila tudi transfuzijo npr.?[/quote]

Sem jo.

http://www.bukla.si/?action=books&book_id=2618

Dodajam.

http://www.zazdravje.net/razkrivamo.asp?art=291

Potem bi zavrnila tudi transfuzijo npr.?[/quote]

Sem jo.[/quote]

Boš tako načelna tudi pri svojih otrocih?
Ali pa, ko boš rabila neko konkretno operacijo, kjer dajo po več vrečk krvi operirancu, ker bi drugače umrl?

Dodajam.

http://www.zazdravje.net/razkrivamo.asp?art=291%5B/quote%5D

Rumeni tisk?

Potem bi zavrnila tudi transfuzijo npr.?[/quote]

Sem jo.[/quote]

Sem jo jaz enkrat tudi, ker ni bilo tako grozno življenjskega pomena. Očitno zate tudi ni bilo, če zdaj tule tipkaš, kajne? Kaj pa v drugačnem primeru?

Dodajam.

http://www.zazdravje.net/razkrivamo.asp?art=291%5B/quote%5D

Rumeni tisk?[/quote]

delat. Saj, če se ne potrudiš vsaj izvlečka prebrat, potem pa ti žal ne morem pomagat. Meni je pojem rdeča zanka znan že od leta 2009, če ne celo prej.

Nekdo, ki mi je v sorodstvu in je novinar, ki pokriva zdravstvo, mi je dal vedeti, kaj se skriva za darovanjem organov.

https://www.google.si/search?q=rde{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}8Da+zanka&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gws_rd=cr&ei=IrlrWKmgKpXiwQKosqygCw

New Report

Close