Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sestrična je pred celo žlahto žalila mojo hčerko in vnuke

Sestrična je pred celo žlahto žalila mojo hčerko in vnuke

Danes smo bili na kosilu pri sorodnici in je prišlo do krega med mano in mojo sestrično katera se ima za nekaj več in mi je danes res potegnila živc, da sem ji povedala svoje.
Dobila pa je ispad, ko sem jo vprašala čisto normalno kdaj se misli njena hčerka kaj poročit in imet otroke, je stara že 35 let in dela karijero namesto da bi si osnovala družino. In je sestrična kar ven padla naj se brigam zase in za svojo hčerko in je povedala marsikaj grdega češ da moja hčerka nima šole in je na socialki in ima vsakega otroka z drugim moškim in naj si raje najde službo kot da je vsako leto noseča.. Pa to sploh ni res, starejša dva ima z enim tamlajšega pa z drugim s katerim tudi pričakuje. In sem ji povedala svoje, da se za mojo hčerko moški tepejo njeno pa še povohajo ne pa to čeprav je neka fina dama, no vsaj dela se fino damo.
Zdaj pa vi men povejte ali je normalno, da ženska pri 35 nima ne moža ne otrok, njena mama pa osira okrog ženske katere imajo in moža in otroke in srečno družino? Danes je zgleda normalno, da si brez otrok, no zame pač ni.
Saj za to sestrično mi je vseeno, manj jo vidim raj jo mam, samo naj ne žali moje hčerke in vnukov pred vsemi! Žlahta strgana plahta to pa še kako drži.Pa srečno novo leto draga sestrična, če to bereš, bo bolj žalostno saj ne veš kaj zamujaš, ko nimaš vnukov!

Oprosti, ampak sestrična ima bolj prav kot ti. Tudi meni je bolj normalno imet otroke. Ampak to je meni, ne vsem. In drugih takih reči ne sprašuj!

Dej pojej tablete pa pejt spat pa zase se brigi!! Jest bi te se prebutala blesavo babo, a nimas druzga dela???

nova
Uredništvo priporoča

Zakaj pa ti postavljaš tako butasta vprašanja? kaj tebe briga kdo ima raje kariero ali otroke…

Nimaš prav, to ste ena starokopitna familija očitno, tako da karkoli ti napišem je đaba. Če bi mene tako napadla bi ti isto nazaj siknala, kaj pa ti misliš da si, resno. Sicer okej, če si samo vprašala, ampak verjetno te ima polno kapo, ker vedno potegneš živc in mečeš naprej otroke, je razlika ali vprašaš prijazno in se nasmeješ, ali pa zmajevsko. Zakaj si zmaj?

Dobila si milo za žajfo, kaj pa sprasujes take stvari. Tvoja hci po opisanem res ni neka perla in ce mene vprasas je bolj normalno da nimas otrok kot pa da imas 4 z 2 moskima in si na socialki.

La Toja tudi živi za kariero in punca trezno razmišlja, da otroci ne pridejo v poštev, ker preveč dogaja.

Otroke naj ima tisti, ki si jih želi in je pripravljen (psihično odgovoren) jih imeti.

Kaj ti ni jasno, ti si se obregnila ob njeno hči, ona pa ob tvojo. Vsekakor si bila ti prva.

Aja, pa ne mislim, zakaj provociraš sestrično, ampa zakaj proociraš na Monu z izmišljenimi zgodbicami.

Tole citirano je popolnoma normalno.

Ni pa najbolj prijetno – čeprav je najbrž normalno – to da si vidve, v letih ko naj bi bile zrele ženske – mečeta v obraz obiranja kaj počne – ali ne počne – katera izmed hčera.
Ne bi raje živeli svojih življenje namesto razmišljanja o hčerah (in kaj bi bilo dobro ali normalno zanje) ali celo hčerah drugih ljudi?

Čestitke tvoji sestrični.


In kaj te briga, zakaj nima otrok? Kaj, če se je rodila brez maternice? Kaj če ne more imeti otrok in zavestno nima partnerja? Kaj če je lezbijka?
Najbolj sovražim tako butasta, nevljudna vprašanja: kdaj pa ti misliš imeti otroke? In dtugo najbolj butasto, glupo vprašanje na svetu: ko se rodi otroček, pa kak rezardiranc vpraša: a je vse ok? A je zdrav? In to po
možnosti na FB. Ja ravno tebi bo mamica razlagala diagnoze.
Mislim, da ti je sestrična stopila na rep in si zacvilila. Tudi tebi ne všeč, da ima hčerka skoraj vsakega otroka z drugim.

Reši se svoje ozkogledanosti….

Kako se bo v 21. stoletju spremenilo starševstvo?
Napovedujejo kvalitetnejše odnose med otroki in starši. Za otroke se bodo odločili le nekateri zakonski pari, odgovorni in razviti ljudje, ki si jih bodo res želeli in se jim bodo povsem posvetili. Družbena reprodukcija bo priznana kot družbeno pomembna dejavnost in bo tudi finančno nagrajevana. Gremo naproti bolj humani družbi, v njej bo človek kot vrednota na prvem mestu. Dotlej se mora še marsikaj spremeniti, a spremembe so nagle. Razvoj že gre v to smer. Empirični podatki kažejo, da se število samskih gospodinjstev povečuje, da partnerja živita vsak v svojem stanovanju, da se mnogo parov ne odloča za otroke. Menim, da so to odgovorni in razviti ljudje. Ženska brez otrok je spoštovanja vredna. Tisti, ki imajo z otroki veselje, pa jih imajo več. Z razlikovanjem usposobljenosti za starševstvo bomo zagotavljali humano otroštvo. Naj vsak dela, kar ga veseli. Zdaj se je pričakovalo od vsakega para, da ima otroke, pa če je za to sposoben ali ne. Usoda današnjih otrok pri prezaposlenih starših je skrajno nehumana in za nastavke razvite osebnosti neprimerna in neprilagojena. Je enoletni malček, ki ga starša pustita v vrtcu od sedmih do petih, res največja vrednota? Odpovedati se moramo pričakovanju, da ima vsak par otroke, da bomo imeli vsi vnuke. Ta led se že tali. V tej bolj humani družbi bo po napovedih futurologov en otrok imel več babic in dedkov, veliko občudujočih, čustveno naklonjenih starejših, ki mu bodo na voljo.

Vir: Vaš link

BRAVO SESTRIČNI. Brigaj se zase.

žal ste bila na njenem domu in tukaj nimate prav, vi.
Lahko se pogovarjate o vas, vaju, toda načet tako delikatno temo, kot je zasebnost vsake ženske, je neumestno in tudi žaljivo…..

Avtorica, ti si tista, ki si pričela žaliti sestričnino hčer pred celo žlahto. Sestrična ti je samo vrnila.
Nimaš nobene pravice se vtikati v življenja drugih, vsak ima svoj način življenja, svoje prednosti itd.
Bravo tvoji sestrični, da ti je končno vrnila milo za žajfo, kot se reče. Vendar pa dvomim, da si se iz tega kaj pametnega naučila. Morda pa le?

Zanimivo, da se ti zdi, da se lahko s svojo hcero pred komerkoli postavljas (v kolikor to ni samo provokacija). Ce kaj ni normalno, potem je to gotovo biti na socialni in nastepati stiri otroke in se se pred drugimi, ki placujejo davke ter s tem ta tvoj brezdelni zarod, hvaliti s tem.
Tako da ja, se malo ti jih je napela. Kaj dela njena hcera je pa njena stvar, sploh glede na to, da vec kot ocitno skrbi sama zase in ni nikomur v breme.

Kdor seje veter, zanje vihar ….

Si vse povedala o sebi. Osiraš ti in ne sestrićna. Tvoja hči pa tud ni bog ve kaj. A zna še kaj drugega počet, kot samo noge vsakmu narazen dajat? Bolj bi bila ponosna na hči od sestrične, kot pa na tvojo. Zamisli se malo kavka stara.

Sestrična ti je samo svoje nazaj povedala. Tvoja hči zna vsakemu samo nastavit in živet na račun države, njena hči razmišlja bolj zrelo in dela veliko na izobrazbi in ima službo. Ko se bo odločila imeti otroke bo to izključno njena osebna odločitev. Menim da gre tu bolj za ljubosumje s tvoje strani saj te zelo moti da tvoja hči štepa otroke kot po tekočem traku brez eura v denarnici. Menim da te vse to zelo boli in iščeš kreg da se boš ti bolje počutila. 35 let niso neka leta da se ženska ne bi odločila za družino, če pa se ne bo potem je to njena stvar. Ne vtikaj nos v tuje stvari. Brigaj se zase!

[img]http://therealrevo.com/blog/wp-content/uploads/2016/06/Dont-Feed-The-Trolls-Meme-11.jpg[/img]

Močno upam, da provociraš.
Če ne, se za kako leto, toliko da ti odleže, zapri v stanovanje ker nisi za med ljudi.
Potem pometi pred svojim in magari pragom svoje radodajske potomke in se oprimi kakšnega dela.
S kakšno pravico drezaš v ljudi?

Jezik hitrejši od pameti. Ne sprašuj stvari ki se te ne tičejo pa boste v lepih odnosih.

Saj provociraš, a ne?
Ker, če ne, si navadna vzgojiteljica kurbe, ki živi na račun vseh drugih, sama zna pa samo štepati pankrte.

Tako. Tole bi ti najbrž rekel še kak drug sorodnik, ne le sestrična.

Kot prvo bi se lahko zahvalila sestrični da je vzgojila hči, ki plačuje davke da so tvoji vnuki siti. Potem lahko upaš da bo takih čim več, ker če jih nehamo plačevat boste travo pasli.

Kot drugo bi bilo pa fajn da se nehaš hvalit kako se za tvojo hči tepejo. Za hitrodajke so se še vedno tepli :). Pridejo pa gredo. Hvali se takrat ko bodo ostali in skrbeli za otroke.

Seveda provocira. Očitno so prazniki škodovali pregovorni pronicljivosti monovk. V zgodbici mrgoli stereotipov, o katerih se kregate vsak dan na forumu.

New Report

Close