Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kateri slovanski državi je Slovenija kulturno najbližje?

Kateri slovanski državi je Slovenija kulturno najbližje?

Kateri slovanski državi je Slovenija kulturno najbližje?

Verjetno nobeni, ker nikjer ne jamrajo toliko kot Slovenci (nimajo slovenske jamraške kulture) in nikjer niso tako fovšljivi kot v Sloveniji.

Češki?

Slovaški, saj smo izvorno isti narod še iz časa Karantanije, sam da so oni šli potem bolj proti vzhodu. Tuj jezik imamo še kar podoben. Oni sebe imenujejo Slovenci, država pa je Slovenska republika,

Ja, najbrž kar Slovakom,.

Ne bo šlo. Po koreninah morda res, po mentaliteti smo pa genau pravi balkanski ponos!

Ne bo šlo. Po koreninah morda res, po mentaliteti smo pa genau pravi balkanski ponos![/quote]
… kakor kdo…

Ja, po kulturi in tudi jeziku smo zelo podobni Slovakom.

Na žalost, Srbiji.

Res je, mentaliteta podobna srbski. S to razliko, da oni vsaj ne igrajo zahodnoevropsko finoco.

Zivela leto dni na Slovaskem kot studentka. Razen slovanskega porekla, podobnega jezika, in pijanskih navad kaj vec skupnega nimamo. Ne glede na to, koliko si mi to ne zelimo priznati, smo mi po mentaliteti cisti balkan.

Ne bo šlo. Po koreninah morda res, po mentaliteti smo pa genau pravi balkanski ponos![/quote]
… kakor kdo…[/quote]

Po večini. Kmalu se bodo hodili bosanski politiki in gospodartveniki k nam učit kopupcije in zafuravanja irm.

Hrvatom, pa lahko še tako divje zanikate. Koga najbolj razumemo in se najlažje sporazumevamo, kam hodimo na počitnice, s kom smo bili v skupni državi, so nam najbližje…so kot tečno sorodstvo, ki ga najbolj poznamo in nam gre najbolj na živce.

Slovenčki smo sramota slovanskih ljudstev. Edini med njimi loleki in seronje. Vsi drugi slovanski narodi so ponosni in kljubovalni. Saj najbrž smo res kaki Veneti. Karizmatičnim Slovanom nismo v ničemer preveč podobni.


Ah daj no. Heydrich je rekel približno tako- moji Čehi so kot leska, ko greš mimo se upogne… nato te useka po hrbtu….


Ah daj no. Heydrich je rekel približno tako- moji Čehi so kot leska, ko greš mimo se upogne… nato te useka po hrbtu….[/quote]

Čehi so v marsikaterem pogledu izjemni Slovani. Simpatični, samosvoji in nekako rezervirani. Pri njih imaš nekakšen občutek, da svetu sledijo bolj z lahkoto, z manj truda kot ostali.

Kakog komu, ampak tudi po moje so nam še najbližje Slovaki. Ampak kdo ima malo več balkanskih genov, in teh pri nas ni malo, se verjetno res ne počuti ravno najbolje v srednjeevropskem prostoru, pravi Slovenci pa se,

Balkanska mentaliteta se je pri nas razširila šele po letu 1919 z združitvijo z južnimi Slovani. Mi smo bili zgodovinsko stoletja vezani na nemški impetrij, katerikoli pač že. Slovenec v 19. stoletju je bil zagotovo bolj podoben Avstrijcu, kot balkancu.

Balkanska mentaliteta se je pri nas razširila šele po letu 1919 z združitvijo z južnimi Slovani. Mi smo bili zgodovinsko stoletja vezani na nemški impetrij, katerikoli pač že. Slovenec v 19. stoletju je bil zagotovo bolj podoben Avstrijcu, kot balkancu.[/quote]

Točno tako.

Jah tolk let nazaj mogoče res, zdaj smo pa bolj Balkancem. Ampak tud to ne. Se mi zdi da so tud Balkanci boljši od nas.


V čem?


V čem?[/quote]

V marsičem. Pomisli malo. Del odgovorov si imel pa že objavljenih.

Ja, zato ker so tako dobri, se selijo v Slovenijo, na boljše.


Jah jbg, nisem mislil na finančno stanje. Kar se tega tiče pa smo res, vsaj zaenkrat še, boljši od balkancev. Se pa bojim, da bo tud tega enkrat konec.

karakterno so pa tako dobri, da so pred malo več kot 20 leti uprizorili prvo klavnico na evropskih tleh po drugi svetovni vojni. Čista poezija.

New Report

Close