Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek nekateri starši ste pravi čustveni vampirji

nekateri starši ste pravi čustveni vampirji

Pa kaj tukaj gor bereš- groza, mama sprašuje za svojo 18-letno,ki bo prespala pri fantu, pa nasveti da živi pod njeno streho, da mora delati tako kot ji ona reče, pa halo, pa kaj ste nekateri starši čist zmešani. Zdaj vidim zakaj so nekateri otroci v mama hotelu do 40-ih let ali pa še dlje- pa saj jim ne pustite dihat in jih izsiljujete na vse mogoče načine, vedno bi se vam morali prilagajat, delat tisto kar vam odgovarja in to vse zato, ker živijo pod vašo streho. Ni čudno da je med mladimi toliko psihično bolanih-depresivnih in samomorov, ko pa jih starši izsiljujejo na vse mogoče načine. Ko slišim stavek namenjen polnoletnemu otroku:” Zdaj še živiš pod mojo streho in boš delal-a tako kot ti jaz rečem.” bi lahko tistemu dobesedno potegnila iz glave bolane možgane. Pa kaj je z vami ljudje, kako si bo npr. en 18-letnik začrtal samostojno pot, ko pa mu kratkomalo ne pustite dihati-vi odločate namesto njega, ne pustite mu izražanja lastnega mnenja in če ga izrazi, ga ne upoštevate. Pa dajte se zavedat, da so to mladi ljudje, ki so v stiski, ki iščejo službo, se želijo osamosvojiti in so potrebni navezovanja stikov, dajte jim raje pomagat-jih podpirat pri odločitvah, razumet in stat ob strani, ko se ne odločijo prav. Pričnite na njih gledat kot na odrasle osebe, ki vam niso dolžne polagat računov in delat tisto kar vam pade na pamet, ampak z njimi je potrebno sklepat kompromise, se dogovorit za pravila, ki se jih vsi držite pod skupno streho.
Pustite mladim dihat, pa kaj vas briga, če je npr.punca polnoletna in bo prespala pri fantu- to je njena odločitev in nimate pravice od nje izsilit drugačne odločitve. Starši ste zato, da polnoletnega otroka spoštujete, sklepate z njim kompromise in mu dobronamerno svetujete, on je pa tisti, ki se bo odločil ali bo vaš nasvet upošteval ali pa ne.
Morala sem se spihat- eni starši ste res bolani in potrebni psihiatrične oskrbe.

Eni pač ne zaupajo svoji 18-letni vzgoji…

nujno bi bilo potrebno spremeniti zakonodajo. starši morajo otroke preživljat do 18. leta, potem je dobra volja. Otroci niso dolžni preživljat ostarelih staršev. Oporočna volja je nad nujnimi deleži.
Šele potem bodo ljudje lahko normalno sobivali.

Amen. Alergična sem na ta stavek: Dokler si pod mojo streho …
Itak pa izraža samo nemoč ali po drugi strani agresivnost. Mogoče 18-letnika v četrtem letniku srednje šole res še ni v celoti za izpustit izpod skrbnega očesa, ampak to je treba reševat argumentirano, ne pa z ultimati in grožnjami. Samo enim to ni jasno. Pazi zdaj, ko se bo oglasil še zagovornik “resetiranja”, da mladostnika oz. najstnika pač oklofutaš ali pretepeš in potem čudežno pride k pameti.
In ja, tudi to je res, da s takimi forami ubiješ tisto željo v njem po osamosvojitvi, predvsem psihični in čustveni, in iz njega narediš invalida, ki se najboljše počuti pod perutjo mame kure. Grozno.

Sin 19 let je pripeljal domov 17 let staro punco. Cel dan je lahko bila pri njem ( so ga njeni starši tudi prej spoznali, preden so dovolili, da gre z njim) zvečer pa je morala domov, ker je njena mama rekla, da so tiste punce navadne k…. ki ostanejo čez noč pri fantu. Na kraj pameti mi ni padlo, da bi pomislila na slabo vzgojo staršev od te punce, ali da bi o njej mislila kaj slabega, če bi prespala. Vedno sem bila mnjenja za fanta in punco, da je bolje, da si najde dobrega fanta-punco in se z njim-njo druži kot pa pohajkovanje in pijančevanje s pokvarjeno družbo.Mislim halo, kot da se seksa samo ponoči. Pri prijateljici pa je lahko ostala čez noč. Jaz res ne razumem enih staršev, ok, se bojiš za svojega otroka, ampak s tem moraš sam razčistit, ne pa zaradi tega nad otrokom izvajat teror.

Dokler je mladic pripopan na mamino kuhinjo in ocetovo denarnico je daaaaleeeec od samostojnosti!
Kaj zdaj, ce je 18, lahko pocne kar ga je volja vedno in povsod?
Sori, dokler zivi v neki skupnosti, od katere je se vedno popolnoma odvisen, je edina pot, da se tej skupnosti prilagaja!

to ni res, to je samo izgovor punce, da se je rešila, ko je videla, kakšen zmaj je bodoča tašča.

Evo izsiljevanje – samo on se naj prilagaja, kar se bo tebi sprdnilo, ker nima svojih prihodkov. V neki skupnosti – pod isto streho se vsi prilagajamo do določene-zdrave mere. Torej, če bo tvoj partner-ka ostal-a brez prihodkov in živel-a od tvojega denarja se ti bo moral-a prilagajat ,kar si boš ti zmislil-a. Bolano do amena.

No, res je, da sem bila najstnica pred 25 leti, ampak meni so starši pustili ogromno svobode, dokler ni prišlo do spanja pri fantu, tu se je pa nehalo. Lahko sem šla s fantom na morje, prespati pa ne – neko njihovo prepričanje, da se to ne dela (sto in en razlog, da ne dolgovezim) in sem ga spoštovala in me sploh ni motilo.

Punca, je že prej povedala sinu, da ne sme ostat čez noč, preden je spoznala taščo-zmaja.

Punca, je že prej povedala sinu, da ne sme ostat čez noč, preden je spoznala taščo-zmaja.[/quote]

in kaj je narobe, če starši ne želijo, da se njihovi mladoletni otroci svaljkajo po tujih hišah.
Če ti sinu ne zaupaš, da moraš še njegov seks imeti pod kontrolo, se zamisli nad sabo.

Samostojnost ni samo finančna neodvisnost in prehranjevanje iz lastnega hladilnika. Večinoma se začne z drugačnimi vrstami odločitev. Ampak takim, kot si ti, nima smisla razlagat, ker imate otroke za lastnino.

Kdo pa govori o kakšnem nezaupanju in seksu pod kontrolo – a si z lune. Jaz svojemu sinu v vseh pogledih popolnoma zaupam, ker vem kako sva ga z možem vzgojila.
Njegov seks (koliko, kje ,kdaj,s kom) pa ni moja niti najmanjša skrb.

Evo izsiljevanje – samo on se naj prilagaja, kar se bo tebi sprdnilo, ker nima svojih prihodkov. V neki skupnosti – pod isto streho se vsi prilagajamo do določene-zdrave mere. Torej, če bo tvoj partner-ka ostal-a brez prihodkov in živel-a od tvojega denarja se ti bo moral-a prilagajat ,kar si boš ti zmislil-a. Bolano do amena.[/quote]

Nikoli mi ne bo jasno, kako sploh prezivite ljudje, ki vam je vse v zivljenju ali crno ali belo, nobene vmesne niasne, se sive ne, kaj sele vse druge barve, ki obstajajo….

Imam tri fante, dva polnoletna, en tik red polnoletnostjo. Komot razmisljajo s svojo glavo, ker sem jih temu ucila vse zivljenje, komot tudi delajo po svoje, dokler to ne zadeva tudi naju z mozem. Cim gre za odlocitve, ki so odvisne od naju, glede na to, da so se vedno vsi trije na najinem hladilniku in denarnici, se je potrebno prilagajat. Ja, sva tudi oba z mozem dozivela nezaposlenost in ja, se je bilo potrebno prilagoditi novim financnim zmoznostim, tako tisti nezaposleni, kot zaposleni!

Zakaj se eni, ko vam nekdo omeni prilagajanje, takoj pocutite ogrozene? Kaj se vam je tako hudega zgodilo v zivljenju in kaksna bedna zivljenja zivite, da vas vsaka figa ogroza?

Samostojnost ni samo finančna neodvisnost in prehranjevanje iz lastnega hladilnika. Večinoma se začne z drugačnimi vrstami odločitev. Ampak takim, kot si ti, nima smisla razlagat, ker imate otroke za lastnino.[/quote]

Seveda jih imam za lastnino, zato pa od 16. potujejo sami po Evropi, najmlajsi od 15. leta.

Kdo pa govori o kakšnem nezaupanju in seksu pod kontrolo – a si z lune. Jaz svojemu sinu v vseh pogledih popolnoma zaupam, ker vem kako sva ga z možem vzgojila.
Njegov seks (koliko, kje ,kdaj,s kom) pa ni moja niti najmanjša skrb.[/quote]

pa točno ti pišeš, da ne maraš, da bi z družbo hodil okoli, ker družba je slaba.
je pa seveda fajn, da se tamlada prifočka k vam domov, kjer je pa sama ljuba varnost.
gotovo te bi kap, če bi sin oznanil, da se bo odselil od doma….

Punca, je že prej povedala sinu, da ne sme ostat čez noč, preden je spoznala taščo-zmaja.[/quote]

in kaj je narobe, če starši ne želijo, da se njihovi mladoletni otroci svaljkajo po tujih hišah.
Če ti sinu ne zaupaš, da moraš še njegov seks imeti pod kontrolo, se zamisli nad sabo.[/quote]

Tale mamica je jezna in užaljena, ker je njeno sončece ostalo brez nočnega seksa. Vsi vemo, kako zoprni so fantje, ki nimajo spraznjenih ja*c.

Eni pač ne zaupajo svoji 18-letni vzgoji…[/quote]
Tadrugi imajo pa lastne travme silno močne, ker jih tako ziritira drugačen način.

Samostojnost ni samo finančna neodvisnost in prehranjevanje iz lastnega hladilnika. Večinoma se začne z drugačnimi vrstami odločitev. Ampak takim, kot si ti, nima smisla razlagat, ker imate otroke za lastnino.[/quote]

Seveda jih imam za lastnino, zato pa od 16. potujejo sami po Evropi, najmlajsi od 15. leta.[/quote]
In to z denarjem, ki so ga zaslužili z lastnimi žulji. pralnega stroja pa ne znajo vklopit…
P.S.: Tisti p ni slučajen. je prilagajanje primitivnosti razmišljanja tukaj gor.

Hvala za tale post. Ko bi bil meni namenjen, 29 letni punci, še vedno doma pri starših. Komaj čakam, da se osamosvojim!! Tisti, ki je doma pri tistem starši takoj vidijo napake.

Seveda jih imam za lastnino, zato pa od 16. potujejo sami po Evropi, najmlajsi od 15. leta.[/quote]
In to z denarjem, ki so ga zaslužili z lastnimi žulji. pralnega stroja pa ne znajo vklopit…
P.S.: Tisti p ni slučajen. je prilagajanje primitivnosti razmišljanja tukaj gor.[/quote]

Pri 17 so si pa res ze sami zasluzili za svoje izlete po Evropi, pri 16 sva pa midva financirala.
Poleg pralnega stroja smo mi dobili navodila. Fantje so funkcionalno pismeni.

A ti sploh bereš poste ali brez glave in repa pametuješ? Starši so ti pustili s fantom na morje, a spat pa si se vozila domov?
Spet ena z zakrnelimi možgani, ki živi v prepričanju, da se seksa samo ponoči. Mogoče pa ti seksaš samo ponoči v temi, da noben ne vidi tvoje face.

pa katera mama bi se tako sekirala za sinka, če ne taka, ki hoče imeti vse pod kontrolo?
Zakaj punca mora prespati pri tebi?
Nimaš kaj za početi?
NIč seksa ali nočnega življenja?


In to z denarjem, ki so ga zaslužili z lastnimi žulji. pralnega stroja pa ne znajo vklopit…
P.S.: Tisti p ni slučajen. je prilagajanje primitivnosti razmišljanja tukaj gor.[/quote]

Pri 17 so si pa res ze sami zasluzili za svoje izlete po Evropi, pri 16 sva pa midva financirala.
Poleg pralnega stroja smo mi dobili navodila. Fantje so funkcionalno pismeni.[/quote]
In ti misliš, da si prepričljiva? Da ti verjamemo? Ha… Verjetno sta vidva tudi od tistih, ki so pri 20-tih že zaslužili svojo 1. lastno hišo.
Navodila dobi vsak, ki kupi stroj. Uporabljat ga pa še gospodinje ne znajo – prevečkrat prebrano na monu.
Funkcionalna pismenost…ha.

Verjamem, da si zelo želiš, da se osamosvojiš. Ponavadi starši ne zanjo cenit delo tistega otroka, ki je doma, ampak ga na razne načine nažirajo. Včasih je bolje biti v mrzli sobici in jesti sam krompir kot pa poslušati vsakodnevne opazke staršev, da živiš pod njihovo streho. Verjemi izkusila to in se zaklela, da nikoli ne bom tako hudobna do svojih otrok.

Želim ti, da ti čimprej posije sonce svobode – osamosvojitve. Vem, da je hudo preslišati nesramne opazke staršev in izpolnjevati njihove včasih nenormalne zahteve, ampak ne obupaj, imej močno voljo, kljub temu poskusi pozitivno razmišljat in upam, da boš prej ko slej dosegla svoj željeni cilj.
Veliko sreče ti želim!

New Report

Close