Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Primerjava z ZDA

Primerjava z ZDA

Mene pa zanima kaj imamo mi skupnega z Ameriko, razen da imamo resničnostne šove in Melanijo po novem ??

Demokracijo, čeprav dokaj različne branže – pač svobodo vesti, govora, združevanja, medijev in te zadeve.

Kot zanimivost – imamo enako št. zdravnikov/1000 prebivalcev, manj medicinskih sester/1000 prebivalcev, pa več bolniških postelj/1000 prebivalcev.

Demokracijo, medije, (nepristranske neodvisne), pa ….astronomsko zadolženo državo (28.000€ na glavo prebivalca), če bomo še mal dosežemo ZDA (46.578 dolarjev na glavo) najbolj zadolženo državo na svetu, obresti pa tako ali tako plačujemo enake na prebivalca, če že ne večje, bolj verjetno je slednje, pa… profesionalno vojsko, pa… CIA –(varuh sporov s HR politiko).
SREČNO NOVO LETO!

nova
Uredništvo priporoča

O, poglej, poglej! Novi Jože Menciger! Obljubljal je, da bodo ZDA bankrotirale junija 2009 in da bodo razglasile, da ne morejo več vračati dolgov. http://www.delo.si/gospodarstvo/bodo-zda-res-junija-razglasile-bankrot.html

USA so najmočnejša država na svetu, vodilna v tehnološkem napredku, gospodarsko močna. Lahko si privošči zadolževanje. Celo prekomerno. Centralna državna banka (FED) je v privatnih rokah, tiskanje dolarjev neomejeno.

Pa pri nas? Dobro je, da smo v EU! Če ne bi bili, bi se zadolževali morda manj, bi pa zato tiskali in tiskali in tiskali svojo valuto. Mi smo v svetu nepomembni, USA so vodilna sila, svetovni žandar. Kar je prav, saj nekdo mora biti. USA si lahko to privoščijo, inflacijo imajo v mejah normale, Slovenija bi pa imela jugoslovansko hiper inflacijo.
USA so prišle Evropo reševat 3x. V 1. vojni, v 2. vojni in v zadnjih balkanskih vojnah. Če ne bi bilo USA, bi PRI NAS GOVORILI NEMŠKO (enkrat si bo to treba zapomniti!!!!!), morda celo rusko.

Pa srečno, Jože II.

George Washington
Nisem novi »Menciger« in priznam, da mu v znanju ekonomije niti do gležnjev ne sežem.
praviš: Obljubljal je, da bodo ZDA bankrotirale junija 2009 in da bodo razglasile, da ne morejo več vračati dolgov.
Ne vem od kot ti to vedenje; prof. dr. Jože Mencinger je nekomu nekaj obljubljal?-mogoče tebi? Ti že veš. Za FED pa sem slišal, da je to privatna družba bankirjev, ki neomejeno tiska ameriške dolarje in upravlja z denarno kvoto v obtoku. Edini strošek, ki ga ima je povezan s tiskanjem dolarjev. Tako da tiskanje bankovcev 100 $ stane FED 50 – 70 centov. To je posel. HAHA, vse pošteno. Delničarji so privatne korporacije. Država niti delničar ni, ZDA ni država je kolonija bankirjev. Zato je razmerje med “bogastvom” v svetu takšno kakršno pač je. Ali kaj? Če se motim me popravi g. St*ne.
USA so vodilna sila, svetovni žandar. Kar je prav, saj nekdo mora biti.
Se strinjam s teboj, da je na svetu nekdo (dežurni policaj), ki skrbi za svetovni mir, a ne takšen, ki seje nemir, ter kjer se pojavi je večni nemir in kri teče v potokih nedolžnih ljudi otrok in žena.
Pa srečno, Stane
O kako mi je pral prišel novi- stari prosti dan, hvala ti CERAR, pravi predsednik si! Želim ti dosti sreče in zdravja v NOVEM LETU!

New Report

Close