Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek alkohol….

alkohol….

Pozdravljeni…

Zdaj ,ko se bliža konec leta in so zabave na dnevnem redu, gledam koliko ljudi nima meje pri pitju. Z možem bova po malem stara 50 let in nikoli ne pijeva in tudi nikoli nisva ,niti na zdravje ne pijeva alkohola.Ko gledam ljudi kako se nalivajo mi je prav grozno naj bol pa mi je nesramno ko točijo alkohol nekomu ,ki ne zna nehat potem pa se mu od zadaj posmehujejo .zanima me kakšen je kaj vaš pogled na pitje alkohola …

Meni je najbolj grozno to, da ljudje z dokončano OŠ ne zanjo napisati niti enega slovnično pravilnega stavka.

Jaz ga pa kar spijem ob različnih priložnostih. In ne samo enega. Lepo je popivat, abstinentov pa ne štekam. Ne vem, kaj vidijo v tej svoji vzdržnosti. Očitno nek strah pred življenjem.

nova
Uredništvo priporoča

Jaz ne pijem alkohola. Nobenega, nikoli.
Sem sprobala, nobena alkoholna pijača mi nima dobrega okusa, zato ne pijem.
Pijani ljudje se mi pa gnusijo.
Svoj problemov pa ne utapljam v alkoholu. Zato ne rabim alkohola.

Jaz pa ne prenašam ljudi:
– ki mislijo, da s tem, ko ne pijejo “niti kapljice alkohola”, so nad vsemi,
– ki mislijo, da vsi, ki pijemo alkohol, ga pijemo zato, da se ga napijemo,
– ki mislijo, da vsi, ki pijemo alkohol v njem utapljamo svoje probleme …

A misliš, da so vsi, ki sem in tja spijejo kakšen kozarec alkohola, kar kroniki ali kaj? Ti nisi nič kaj boljša od nekoga, ki pretirava z uživanjem alkohola, če ga sama niti kapljice ne poskusiš! In kaj misliš, da bi se zgodilo, če bi si ti in mož kdaj privoščila vsak 1 dcl vina? Bi se svet nehal vrteti?
No, kakorkoli že, sama ne pijem pogosto, zagotovo pa nazdravim s penino ali vinom ob rojstnih dnevih, za novo leto, za kakšna praznovanja. Saj to ni vsak dan. In včasih, ko sem kje na večerji v kakšni restavraciji, si z možem privoščiva kozarec dobrega vina zraven hrane. Poskusi kdaj, ne bo te ravno ubilo.

In ti misliš, da si nekaj več in boljša od tistih, ki pijejo alkohol?

Med nič spiti in napiti ga s, je še cela paleta.
Pri nas vsi kdaj spijemo, tudi vsi smo bili že nažgani do amena, nekako vsak 1x, pa vseeno nismo žlampači in če verjameš ali ne, v teh dneh smo spili vsak po enega kuhančka in vsi skupaj 3 piva.

Midva z mojim spijeva kozarec vina, penine in poleti pivo. Se pa ne nacejava. Je pa res, da včasih je trenutek, ko ti zapaše malo več in takrat si tudi privoščim. In kaj potem.

Tudi jaz sicer ze kar lepo vrsto let ne uzivam alkoholnih pijac. Ravno danes je 24 obletnica, odkar sem se odlocil za to. Zacelo se je s praznovanjem mojega rojstnega dne, oz. moje polnoletnosti. Mularija pac… treba je narediti nekaj odstekanega, nekaj drugacnega… in jaz sem rekel, da bom tisti dan (in predvsem dolgo v noc) trezen. In od takrat je temu tako.

Sicer pa nekih pretiranih tezav z drugimi, ki uzivajo alkoholne pijace nimam. V dolocenih krogih pac ob posebnih priloznostih veljam za “dezurnega taksista”, tudi pri kakih zdravicah, kjer bi po bontonu bilo sila nevljudno odkloniti kozarec, ga brez tezav vzamem v roke in naredim (sicer kolikor je mogoce majhen) pozirek.

Skratka… nic posebnega. Prenacejanje pa je ponavadi stvar druzbe, v katero sodimo po lastni izbiri. Ce komu ne ustreza, naj pac izvoli zamenjati druzbo. Oz. kaj tocno naj bi bil namen te teme?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «


Se strinjam, da je to res precej žalostno. Sploh pri petdesetih.

Kar se pa pitja in alkohola tiče, ne vem, zakaj nekateri, ki nič ne pijete, mislite, da ste pa neki narodni heroji? Meni je tudi trapasto popivanje, ampak mi je prav malo mar, kaj drugi počnejo. Sama rada spijem kozarec dobrega vinčka ob hrani, poleti za žejo pivo, včasih za pocrkljat kak liker ali koktajl, pa seveda penina ob kakšni posebni priložnosti. Kot jem vse, ampak zmerno, spijem tudi kaj alkoholnega, občasno in tudi zmerno. Ne maram pa žganih pijač.
Aja, če so pri tem pomembna leta, jih imam blizu 60, mož pa že malo čez.

Ampak, ko sem najbolj pijan, ne naredim v treh in pol stavkih toliko napak kot ti, ki si že petdeset let trezna.

Enim pa res ni jasno, da imamo ljudje različne okuse.
Meni osebno ni všeč okus nobene alkoholne pijače, zato mi na kraj pameti ne pride piti jih. Ne, vino mi ni okusno, mi smrdi, okus so bedni. Pivo mi smrdi, žgane pijače pa še toliko bolj. Zakaj bi potem to pila? Ni šans.

PRobleme imam, ampak jih ne rešujem z utapljanjem v alkoholu. Tako, da tudi zato ne pijem.

Smejati in zabavati se znam brez, da se ga ulijem. Tako, da tudi s tega vidika ni potrebe po alkoholu.

za take nepivce alkohola, k se imate za oh in sploh, so društva aa, pa lahko tam kasirata medaji kolk dni oz. let ste že/še trezni… to bo vsak ponosen ko bo videl vajine.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Nisi ravno razgledan. To so društva za tiste, ki so zdravljeni alkoholiki. Ne pa za take, ki nikoli nismo bili alkoholiki. Toliko, da malce razširiš obzorje.

Nobena skrajnost ni ravno za hvalit se. In druge gledat ter jim prestevat kozarce, zakaj ze?

Pri nekaterih stvareh je skrajnost ok: recimo pri alkoholu, kokainu, cigaretih, heroinu… je super, če nič ne uživaš.

Sori, ampak nisi nič posebnega, če ne piješ. Nisi nad drugimi. Pač ne pije in kaj potem, to te še ne naredi posebno.

Nisi ravno razgledan. To so društva za tiste, ki so zdravljeni alkoholiki. Ne pa za take, ki nikoli nismo bili alkoholiki. Toliko, da malce razširiš obzorje.[/quote]

očitno še nisi slišala za izraz sarkazem, naj ti obrazložim kaj to je:

[img]http://shrani.si/f/1J/cM/1AEMLxVI/1310182796-sarcasmtheabi.jpg[/img]

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Sori, ampak nisi nič posebnega, če ne piješ. Nisi nad drugimi. Pač ne pije in kaj potem, to te še ne naredi posebno.[/quote]

Ja in od kje ti ideja, da sem nad drugimi? Zakaj se zdaj razburjaš?
Avtorica je odprla temo, postavila vprašanja, jaz sem odgovorila, ti pa zdaj nekaj jokcaš in se dereš name? Zakaj že? Očitno zato, ker si se sama počutila nulo, zato me obtožuješ, da se imam za nekaj več. Ne zato, ker bi to jaz počela, amapk zato, ker si se sama ponižala. Nisem te jaz, ampak ti sama si se.

Meni se zdita vidva z možem sila dolgočasna in zadrgnjena – težaka v glavnem.

Predvideva. da sta imela v ožji družini alkoholika in sedaj v vsakem kozarčku vidita smrtno nevarnost. Pretiravanje v kakršnokoli smer je škodljivo – bodisi za telo ali pa psiho. Tudi moja znanca sta taka – nič mesa, glutena, alkohola – samo zelenjava in športanje….eden na antidepresivih, drugi na pomirjevalih …zombija sta, AMPAK pijeta pa res ne – midva, ki pa poleti rada spijeva kako pivo in nazdraviva ob posebnih priložnostih, sva pa v njunih očeh totalna luzerja. Kakor komur paše. Moja prijatelja sigurno ne bi bila, pa ne zaradi tega ker ne pijeta, ampak zaradi karakterja.

Alkohol je za luzerje, ki zalivajo težave z alkotom.
Pa obnašajo se kot opice, ko spijejo alkota.

Pri nekaterih stvareh je skrajnost ok: recimo pri alkoholu, kokainu, cigaretih, heroinu… je super, če nič ne uživaš.[/quote]
Zakaj že je tako super, če recimo pri kosilu ali večerji ne spiješ kozarca dobrega vina? Menda celo koristi. In v normalno razgledanih okoljih tudi vino velja za hrano.
Pa ne metat alkohola in heroina v isti žakelj, lepo te prosim.

Pri nekaterih stvareh je skrajnost ok: recimo pri alkoholu, kokainu, cigaretih, heroinu… je super, če nič ne uživaš.[/quote]
Zakaj že je tako super, če recimo pri kosilu ali večerji ne spiješ kozarca dobrega vina? Menda celo koristi. In v normalno razgledanih okoljih tudi vino velja za hrano.
Pa ne metat alkohola in heroina v isti žakelj, lepo te prosim.[/quote]

In zakaj bi bilo super, da pri kosilu ali večerji spiješ kozarec vina?
Verjamem, da je zate to potreba, da moraš pri vsaki večerji/kosilu spiti vino. Zato, ker to rabiš.
Meni pa vino ni dobro in ga ne pijem. Razumeš ali ti ni jasno, da imamo različni ljudje, različne okuse?
Alkohol je vrsta droge. Tako kot heroin, samo stopnje so različne. Če rabiš vsak dan alkohol, je jasno, da je to zasvojenost. Če si lahko več mesecev brez alkohola, potem še nisi zasvojena.

Pri nekaterih stvareh je skrajnost ok: recimo pri alkoholu, kokainu, cigaretih, heroinu… je super, če nič ne uživaš.[/quote]
Zakaj že je tako super, če recimo pri kosilu ali večerji ne spiješ kozarca dobrega vina? Menda celo koristi. In v normalno razgledanih okoljih tudi vino velja za hrano.
Pa ne metat alkohola in heroina v isti žakelj, lepo te prosim.[/quote]

Če vsak dan piješ ob jedi, potem očitno ne moreš brez alkohola. Torej vemo koliko je ura.

Pri nekaterih stvareh je skrajnost ok: recimo pri alkoholu, kokainu, cigaretih, heroinu… je super, če nič ne uživaš.[/quote]
A teb seks tut v to kategorijo paše?

Se ve kaj se sme in kaj ne, ampak skrajnost pa…sori ne.

New Report

Close