Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Solidno situiranega moškega

Solidno situiranega moškega

Jaz pa priznam, da iščem solidno situiranega moškega. Vem, da bo večina zgroženih, ampak sem pač taka.
Meni je pomembno, da bi moški imel toliko denarja, da bi potem skupaj plačala stanovanje. Vsak pol. Da ima solidno plača, da bo ostalo še kaj za potovanja, hobije.
Pri skoraj 45ih letih mi ni do tega, da bi vegetirala kot neka študentka. Od moškega pričakujem, da da pol za stanovanje, pol položnic plača, da greva potem tudi na potovanja, da imava skupne in vsak svoje hobije.
Ne rabi biti bogat, ampak plača tam v okviru slovenske povprečne in dobre varčevalne navade so pa nuja.

Iz kje si pa ti padla. K mirkotu Cmeračku pejd, ta jih menjava kot gate in še dobro situiran je od stricev iz ozadja. Sam bo kriza s tvojimi leti. Sedaj natepava 35 letnico.

Avtorica, pa saj to je povsem normalno. Vbistvu če smo čisto iskreni, je to starost, ko si na višku svojih finančnih moči in če do takrat nimaš rešenega stanovanjskega problema, je zelo mahjna možnost, da se bo to spremenilo v naslednjih letih.
Poleg tega upoštevaj, da so se ti letniki bistveno lažje zaposlovali in dosegali boljše položaje kot nekdo danes pri 30.

Pravilno! Tudi pri meni je za ženske podobno. Stara 40 in nima nič….Taka odpade pa naj bo še nevemkaj.

Seveda pa ne bi dala na čevelj partnerja, če bi ga imela in bi on izgubil službo. Seveda, če bi novo iskal.
P

pojdi na forum morjeplovec, tam preglej kdo ima daljšo, pa se pridruži……na monu so samo socialci z izjemo mene in Thorra, tam pa sami velikani…..ni večjega od njih, če stopijo na svojo denarnico.

Verjetno nisi razumel mojega posta. Ne, sigurno ga nisi, ker tvoj zapis to dokazuje.

Jaz svojega premoženja ne mislim deliti z nobeno. Ga ni nobena vredna.

to kar ti posuješ je povprečen, običajen partner. Sponzoruše pa iščejo take, ki jih bodo financirali.
A imaš slabe izkušnje iz preteklosti, da si napisala tak post?

Se mi zdiš zanimiva, morda pa sem pravi zate….izpolnjujem tvoje zahteve….kaj predlagaš?

to kar ti posuješ je povprečen, običajen partner. Sponzoruše pa iščejo take, ki jih bodo financirali.
A imaš slabe izkušnje iz preteklosti, da si napisala tak post?[/quote]

Napisala sem ga, ker sem se nekaj dopisovala s samskimi moškimi na portalu in kar naprej jokcajo kake smo ženske, da kaj vse pričakujemo od moških glede materialnosti. In ja, priznam, tip, ki pri 45ih še ni na svojem in niti nima nič privarčevanega, me ne zanima.
Pa tudi včasih požanjem zgražanje v reali, ko povem, da od moškega pričakujem, da bo imel denar za skupna potovanja, hobije, dopuste. Torej ne, da on meni plača, ampak da ima toliko, da sebi plača, jaz pa sebi.
Potem pa jokcajo tipi, ki živijo pri mami, mama plačuje račune, ko jim to poveš, smo pa kešp..
Res je, to je en čisto tak običajen partner.
Samo razni mehaniki pa takoj v zrak skočijo, ko ženska napiše, da kaj takega pričakuje od moškega.
S tem, da je jasno, če nekdo izgubi službo in jo išče, seveda ni luzer. IN zaradi tega ga ne bi zapustila, če bi imela takega partnerja. To je jasno, da človeka v stiski ne zavržeš, če seveda to stisko rešuje oz. skuša rešiti.

Jaz sem vso svoje premoženje zapustil ženi in hčerki tako, da sedaj nimam nobene nepremičnine.
Imam samo solidno plačo, kao dober avto in podnajemniško stanovanje.
S “takšnim imetjem-nič” ,je več ali manj težko najti kakšno žensko.

to piše ženska, ki bo pozabila na vse, kar je tukaj pisala (situiran, pa ni mamin sinček itd) takoj, ko je bo eden vsaj ogovoril. Še zadnji klošar je ne povoha.

Hja, ob takem moškem jaz pomislim, da ni ravno brihten, ker vlaga v drag avto. Si predstavljam potem, da tudi solidno plačo potrati za neumnosti kot je drago avto. Tako, da ja, verjamem, da večina žensk pobegne.

Hmmm. O ne-izbiri ne bom pametoval… A brihtni (v pravem, pozitivnem pomenu) so kdo? Kolikor jaz poznam brihtnih, so vedno znova sposobni iz nic ustvariti nekaj. In neredki izmed teh si rado omisli tudi kako igracko po svojem okusu. Npr. taksno, kot sem jo imel moznosti preizkusiti pred dnevi:

[img]http://files2.porsche.com/filestore/galleryimagerwd/multimedia/none/991-2nd-c4s-gallery-interior-01/preview/07cb5d2d-5e0d-11e5-b52e-0019999cd470/porsche-911-carrera-image.jpg[/img]

Zenska mora znati v moskem izzvati obcutke, da bi zanjo sel na konec sveta, da bi zanjo zidal gradove,… da bi iz nje naredil kraljico. Zato naj bi moskega pripravila do tega, da se pocuti kot kralj in se predstavi kakor dama, ki ji manjka zgolj se tista malenkost – krona. Ce si torej moski more omisliti takole igracko za 140 tisocakov, je naloga zense, da mu pokze, da si lahko privosci se eno, se boljso… in da lahko eno privosci tudi njej.

😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Pa sej to je čisto normalan želja avtorica, ni videti neke vzvišenosti v njej.
Če potegneš črto, lahko napišes, da si preprosto želiš tipa, ki mu je prva in primarna vera fair play, ne glede na tisto tapravo vero.

Tako nekak. Jasno je, da se potem ne prešteva vsak evro, da bo res pol pol. Saj se ve, da se kdaj komu kaj podere, pride do težav in tega, da se takrat pomaga. Ampak, če tipu mama plačuje položnice je ena skrajnost, če pa tip zapravi 140jurjev za avto in blebeta o kraljih in še po možnosti kakih princeskah, je pa druga skrajnost. Oboje totalno mimo.


Za dobro situiranega moškega si žal prestara … kakšnih 10 let 🙂
Dobro bo karkoli boš sploh še dobila 😉

Avtorici prispevka dam prav. Gledano realno, ko na koncu dneva potegnemo črto vsi delamo na tem da bo nam bolje na tem svetu. Nihče pri zdravem umu si ne bo nakopal na grbo financiranje socialnega problema. Zdrav partnerski odnos pa je vedno bil dam, daš. Preprosto. Preveč je zgodbic oz. raje rečeno pravljic o tem kako se nadpovprečna oseba zatrapa v podpovprečno.

Je pa še en bistveno bolj problematičen vidik partnerstva/odnosa s tako osebo, to je vidik osebnosti in dojemanja okolice. Če tu ni kompatibilnosti bo konflikt neizbežen.

Sem že izkusil kaj je to biti blizu oz. v nekem odnosu z nekom ki ti je tako različen. Tak človek ki ne dosega tvojega standarda ima tudi povsem kontra poglede na svet in vedno se bo počutil ogroženga pred tabo, čeprav boš hotel dobro. Povsod bo tako, brez izjem. Samo na temperamentu partnerja je kako močno bo izkazoval svoj občutek ogroženosti. Taka zveza ni za nikamor. Samo napeti odnosi brez sprave in miru. V mojem primeru sem bil v nekem odnosu (ni bila zveza, je bilo pa zelo osebno “prijateljstvo”) z žensko ki res ni bila nič posebnega v nobenem pogledu. Kaj se je dogajalo? Od normalnega prvega srečanja smo prišli na čustveno izsiljevanje in iskanje prepira za vsak drek iz njene strani. Oba sva gledala na svet iz povsem drugega zornega kota imela povsem druge predstave, kar je zelo zelo prišlo do izraza med samim komuniciranjem. S časom se je vse skupaj zaostrovalo, sprva je nivo komunikacije zanimivo prerasel v oslado (zelo veliko očitno preveč pocukranih besed) kasneje pa se je vse obrnilo na glavo in postalo tak psihični napor da ni bilo za zdržat.

Na koncu sem prekinil stike, se popolnoma odmaknil in šel dalje. Če ne gre ne gre, in tudi bolje je za vse, če se tako različne osebe držijo stran.

Zgolj moj vidik Lp!

Avtorica, oprosti, a za tako partijjo, kot jo opisujes oz pricakujes, si zal prestara. Tebi zanimivi letniki, ki so ledig (najverjetneje loceni), si bodo iskali v okvirju 30 – 35 (plus minus leto ali dve).

Zal. Ali se bos sprijaznila, da hudo dosti s seboj ne bo prinesel, ali pa bos ostala sama. Tako pac je. Konkurence ne manjka.

Tako nekak. Jasno je, da se potem ne prešteva vsak evro, da bo res pol pol. Saj se ve, da se kdaj komu kaj podere, pride do težav in tega, da se takrat pomaga. Ampak, če tipu mama plačuje položnice je ena skrajnost, če pa tip zapravi 140jurjev za avto in blebeta o kraljih in še po možnosti kakih princeskah, je pa druga skrajnost. Oboje totalno mimo.[/quote]

ja, in takih je ogromno ali kako? PO tvojih izkušnjah, zmenkih, dopisovanjih prednjačijo taki, ki
a) živijo doma,
b živijo preko svojih zmožnosti
in to vsi 40+?

Pa skupno je vsem, da bi imeli doma boginjo, ki bi jih poleg “pedenanja” še živela?

Halo, pa dajte že nehat s temi leti in dobro situiranostjo. Avtorica si ne želi bogatega kretena, ki gleda za mladenkami, ampak normalnega moškega, njenih let.

Ti si pravi dec :).
Se pa oglašajo tudi razne zgube, ki jih motijo moji kriteriji :).

Zdaj si pa predstavljaj kake zgube morajo biti, da jih ti kriteriji, ki niso nič posebnega, tako motijo.

Tako nekak. Jasno je, da se potem ne prešteva vsak evro, da bo res pol pol. Saj se ve, da se kdaj komu kaj podere, pride do težav in tega, da se takrat pomaga. Ampak, če tipu mama plačuje položnice je ena skrajnost, če pa tip zapravi 140jurjev za avto in blebeta o kraljih in še po možnosti kakih princeskah, je pa druga skrajnost. Oboje totalno mimo.[/quote]

Mim je blebetati o poloznicah in o tem, kako nekdo pricakuje, da mu bo nekdo drug pokrival polovico stroskov. Ampak… tega verjetno ne gre zlahka razumeti. In zato (in ravno zato) potem nastajajo taksne teme. 😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

New Report

Close