Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko alkohola tolerirate pri partnerju?

Koliko alkohola tolerirate pri partnerju?

Koliko alkohola tolerirate pri partnerju?
Kako pogosto se napije?
Ali vam je ok, če redno pije in koliko vam je tista meja, da je še ok?
Kaj pa občasni izpadi pijančevanja? Do kake mere in kako pogosto še tolerirate?
Kaj pa moški pri ženskah, koliko alkohola še tolerirate?

Partnerja sem izbirala tako, da mi takšnih debat sploh ne bo treba imeti. In jih tudi nimam.

Bi bilo pa potrebno kakšno drugo debato usekat z njim.
Pa tudi garancije za jutri ni!

nova
Uredništvo priporoča

Ok, dodatno vprašanje: koliko alkohola popijejo vaši partnerji, kako pogosto kaj spijejo?

Bi bilo pa potrebno kakšno drugo debato usekat z njim.
Pa tudi garancije za jutri ni![/quote]

Seveda, cel kup debat. Meni je enkrat ena modra ženska rekla, da idealnega partnerja ni, vsak od nas ima cel kup napak. Da pa moraš sam pri sebi razčistiti, ali si zavoljo kvalitet, ki jih partner ima, pripravljen prenašati njegove slabe lastnosti. Jaz pijančevanja pač nisem bila pripravljena prenašati, ker sem na več primerih videla, kako je videti življenje, ko nekoga leta in desetletja skušaš držati nazaj. Na koncu nobena od teh žensk “ni zmagala”, vsi ti moški še vedno pijejo. Ne manj, konkretno več kot 10, 20, 30 let nazaj.

ker ga ni, je pa oče zdravljen alkoholik že 30 let, najboljši človek, dočim za strica popolnega abstinenta, tega sploh ne morem reči, tako zoprnega in zlobnega človeka ni daleč naokoli!

ker ga ni, je pa oče zdravljen alkoholik že 30 let, najboljši človek, dočim za strica popolnega abstinenta, tega sploh ne morem reči, tako zoprnega in zlobnega človeka ni daleč naokoli![/quote]

Hvala, končno ena, ki je odgovorila na vprašanje :).

Nisem težka glede pijače. Spije vsak dan enega kratkega za zdravje Čez zimo kak kozarec vina (če), poleti pa kako pivo. Zaveda se, da ima službo vezano na izpit in da pri majhnih otrocih nikoli nisi 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} (če se nameniš da ne greš nikamor popoldan se najraje zgodi, da je treba nujno kam).
Tako da o pijači res ne debatirava.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

O pijaci se pri nas ne pogovarjamo. Na leto kupimo en sampanjec, ki ga z gosti spijemo za novo leto. Pa mogoce na morju kaksen pir.

Ne v moji, ne v mozevi druzini ni bilo alkoholika, tako da to problematiko poznam samo iz medijev.

Kar se pa mene tice lahko takoj jutri ukinejo ves alkohol.

V mojem sorodstvu je bilo pa veliko alkohola, veliko nasilja, tako, da mi je to še kako pomembna tema.
Najraje bi seveda videla, da ne pije prav nič alkohola, vem pa, da so to redki.
Zato me zanima kako imate kaj drugi to urejeno.

Ne maram ljudi, ki občasno, ali pa tudi redno pri kosilu ali večerji ali v dobri družbi, v mejah normale, ne spijejo kozarček ali dva dobre rujne kapljice.
Na splošno je znano, da so zagriženi nasprotniki alkohola pokvarjeni, zlobni, zdolgočaseni in brezvezni in na splošno negativni ljudje.
Kdor ob dobri hrani ne spije kozarca vina, ta ne zna niti ne ve, kaj je dobra hrana. Dobro vino, da hrani kulinarični pečat. Vino je hrana. Kdor trdi, da je pečenka dobra, če jo poplakneš s sokom ali vodo, ta nima pojma, kaj je dobra hrana.
Dobro je tudi, da vsak človek, kdaj pa kdaj tudi malce pregloboko pogleda v kozarec, ker le tako človeka spoznaš v njegovi pravi resnični in iskreni luči. V vinu je resnica in od nekdaj je vino veljalo za nekaj svetega, za eliksir ljubezni…….
Celo v slovenski himni, ki je zdravica, se omenja vino in celo pri sveti maši se vino uporabi kot daritev Bogu.

In od kje tebi vsi predsodki, zloba?

In od kje tebi vsi predsodki, zloba?[/quote]
To niso moji predsodki, niti zloba, to so dejstva.
Samo z odprtimi očmi moraš znat opazovati.

In od kje tebi vsi predsodki, zloba?[/quote]
To niso moji predsodki, niti zloba, to so dejstva.
Samo z odprtimi očmi moraš znat opazovati.[/quote]

Ja, se strinjam. Budno opazovati, da se vseh takih kot si ti, izognem.

Jah tipicno razmislanje pijanca, ki seveda po njegovo to ni. On pije iz kulturnega vidika. Ker vino je hrana. In ostali pofl, ja.

Toleranca do,alkohola in pijancev je v slo res nenormalno visoka.


To niso moji predsodki, niti zloba, to so dejstva.
Samo z odprtimi očmi moraš znat opazovati.[/quote]

Ja, se strinjam. Budno opazovati, da se vseh takih kot si ti, izognem.[/quote]
Da se mi izogneš, praviš?
Evo s tto tvojo izjavo si že potrdila mojo teorijo o tvoji zlobi, ker sovražiš tiste , ki znajo uživati v življenju in v kulinariki.

Ja, res.

Že to vprašanje dovolj pove, da si v težavah.
V kolikor redno pije sam ali v družbi svojih prijateljev in sodelavcev je najbolje, da partner takoj preneha piti.
Pitje doma, v tvoji družbi je max. 2 enoti. To je 2 dcl vina.

Zavedaj se, da ogromno ljudi ne zna piti in si dela več škode kot koristi. Tudi vsem vam.

Že to vprašanje dovolj pove, da si v težavah.
V kolikor redno pije sam ali v družbi svojih prijateljev in sodelavcev je najbolje, da partner takoj preneha piti.
Pitje doma, v tvoji družbi je max. 2 enoti. To je 2 dcl vina.

Zavedaj se, da ogromno ljudi ne zna piti in si dela več škode kot koristi. Tudi vsem vam.[/quote]

2dcl na teden, na dan?
Meni osebno je preveč, če nekdo redno vsak dan spije 2dcl.

Jah tipicno razmislanje pijanca, ki seveda po njegovo to ni. On pije iz kulturnega vidika. Ker vino je hrana. In ostali pofl, ja.

Toleranca do,alkohola in pijancev je v slo res nenormalno visoka.[/quote]
Če sem jaz pijanec, ker znam zmerno uživati v kulinaričnih dobrotah, si potem ti mentalni kronični bolnik.
Ampak jez bom jutri trezen, ti pa ostajaš mentalni bolnik še naprej za vedno.

Jah tipicno razmislanje pijanca, ki seveda po njegovo to ni. On pije iz kulturnega vidika. Ker vino je hrana. In ostali pofl, ja.

Toleranca do,alkohola in pijancev je v slo res nenormalno visoka.[/quote]

tipično nakladanje pijančka, ki pije naskrivaj!

Ne seri, ej dej. Če tebi tekne pijača od jedači in če si nakrokan, kaj iščeš teorijo, da bi opravičil svoje pitje. Bog čuva pjance, da se ne zvrnejo. Sprenevedanje.

Poznala sem nekoga, ki je svoji družini s pijančevanjem uničil vse dopuste (dokler zaradi tega niso preprosto nehali hoditi na dopust), vse rojstnodnevne zabave otrok, vsak božič. Ko se je po 30 letih pijančevanja končno streznil, ga je nekdo vprašal, ali mu je kaj žal za vse, kar je svoji družini pokvaril. In je rekel, da ne, da se je on takrat imela fajn in se ima fajn še zdaj. Ne vem, kako razmišljajo drugi, ampak mene je ta odgovor tega človeka tako zelo šokiral in tako utrdil v prepričanju, da z alkoholom ne želim imeti nobenega opravka. Ne neposredno ne posredno.

Pa niso problem ljudje, ki pri kosilu spijejo kozarec vina. Poznam ljudi, ki vsak dan spijejo kozarec vina in jih nikoli nisem videla pijane. Ljudje, ki imajo mero, niso problem. Problem so ljudje, ki mere nimajo. In lahko (čeprav se to redko dogaja) cel mesec ne spijejo nič, potem pa se ga tako napijejo, da so na pol mrtvi. Takšen odnos do alkohola je problematičen.

Že to vprašanje dovolj pove, da si v težavah.
V kolikor redno pije sam ali v družbi svojih prijateljev in sodelavcev je najbolje, da partner takoj preneha piti.
Pitje doma, v tvoji družbi je max. 2 enoti. To je 2 dcl vina.

Zavedaj se, da ogromno ljudi ne zna piti in si dela več škode kot koristi. Tudi vsem vam.[/quote]

2dcl na teden, na dan?
Meni osebno je preveč, če nekdo redno vsak dan spije 2dcl.[/quote]
2dcl na dan je za moške priporočena doza vina. To priporočajo tudi zdravniki.

Osebno imam tako izkušnjo, da sploh nikoli, ampak res nikoli nismo šli na dopust, ker je šlo vse za očetov alkohol. Kaj dopust, še za WV, tuš in take zadeve ni bilo.
Tako, da se alkoholikov ognem na daleč kolikor se da.
Žal pa nimam pojma kaj je zdrava mera. 2dcl vsak dan, mi je preveč. Ker, če mora biti vsak dan…

New Report

Close