Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek los angeles življenje

los angeles življenje

Mi lahko kdo pove ali je Los Angeles oz kakšen je Los Angeles kot mesto?Bi šli živet tja? Kakšno je življenje tam?

Jaz ti lahko povem, da je. Tja sicer ne bi šla živet, če je ta podatek bistven. Življenje tam je enako kot povsod – kakršnega si ustvariš.

Zivijo
Vem da pozna sem
Jaz se iz los Angelesa preselila v Ljubljano z mamo,ki je slovenskih korenin. Amerika biti zelo lepa Los Angeles je veliko mesto problem pa je voda, ki jo je potrebno nakupiti. Tukaj teci kar iz pipe to zelo dobro je. Navade pa so drugacne tukaj opažam lahko pečti na žaru na dvorišču pri nas to prepovedano. In tam ljidje jedo več hitre hrane kvalotetna hrana draga. Tukaj imeti tudi vi boljši zrak. V new yorku se najdejo stanovanja, ki nemajo kukin. Slovenia je zelo lepa in tukaj zelim ostati.

nova
Uredništvo priporoča

Zanimivo, a zamenjaš državljanstvo? slovensko za ameriško 😀 Že dolgo čutim, da je moje srce tam doma, v Kaliforniji=)

Odvisno od posameznika. Vprašaj kakšno je življenje v MB, pa boš dobila različne poglede.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Živjo, Američanka.

Hočem samo sporočit, da ta forum ni prikaz splošnega stanja 🙂

Prodal si nas! Navadna RIT si!


[/quote]

O tem govorim.

Tujka nam je v bistvu prišla povedat, da živimo v raju, čeprav se tega najbrž niti ne zavedamo. Ampak na naše oblastnike se lahko vedno zaneseš, da nas bodo prodali. Vse fabrike, banke, trgovine, naravne vire, zemljo in na koncu tudi PITNO VODO, ki je trenutno skoraj zastonj in na voljo vsakomur.

O tem govorim.
[/quote]


[/quote]

Ukrepaj.

Zmerjanje neznancev na forumu je kar dober začetek.

Ne, ne bi živela tam. Mi ne odgovarjajo ne vreme, ne vročina, ne ogromnost mesta, ne obala, nič. Malo boljši je San Francisco, pa še to samo severni del, kjer je že malo zelenega.

LA ima visoko stopnjo kriminala, celo med prvih 5 mest v zda menda sodi po kriminalu (,info nekaj let nazaj).
To bi mene najbolj odvracalo.

Mene ravno LA zelo fascinira, ker je tam zagotovljenih 350 sončnih dni na leto. Tudi puščava. Zelo redkost snega. Ma, svetovno=)

Ja, tako kot v vseh drugih velemestih je stopnja kriminala zelo visoka. Nič novega pod soncem.

Ja, tako kot v vseh drugih velemestih je stopnja kriminala zelo visoka. Nič novega pod soncem.
[/quote]

Lej, iz prve roke. Sredi dopoldneva, v gužvi, na eni od mondenih ulic LA, je tip izrtgal ženski zraven mene torbico iz rok in ni nihče niti mrdnil ali stekel za njim. To doživiš večkrat v parih dneh. Ne vem, če si predstavljaš. Pa je že kar nekaj let nazaj. Res nič novega, a si tudi jaz nisem predstavljala. Ampak ker si že vprašala, sem ti povedala.

Ma ne vem, LA res deluje precej zanemarjeno, ogromno ljudi tudi kampira :). Tezavo bi mi verjetno predstavljala tudi voznja, 8 pasovnice in tisto divjanje. San Diego je meni precej bolj vsec, pa tudi ta mala mesteca med LA in SD so res prav lustna.

Mene ravno LA zelo fascinira, ker je tam zagotovljenih 350 sončnih dni na leto. Tudi puščava. Zelo redkost snega. Ma, svetovno=)
[/quote]

Mene pa ravno ta enoličnost ubija. Ko je vsak dan enaka temperatura 😓 dež skoraj ne obstaja, kaj šele sneg. Ma ne vem. Če že, potem bi šla raje nekam v trope, kot v tisto rjavo mrtvilo.

Lej, iz prve roke. Sredi dopoldneva, v gužvi, na eni od mondenih ulic LA, je tip izrtgal ženski zraven mene torbico iz rok in ni nihče niti mrdnil ali stekel za njim. To doživiš večkrat v parih dneh. Ne vem, če si predstavljaš. Pa je že kar nekaj let nazaj. Res nič novega, a si tudi jaz nisem predstavljala. Ampak ker si že vprašala, sem ti povedala.
[/quote]

Ne boš verjela, tudi v našem bloku je moja mama pred leti sredi dopoldneva na lastne oči na balkonu videla tipa kako je iztrgal ženski torbico iz rok. Je ženska tekla za njim, samo je bil tip hitrejši. Ja tudi se dogaja v naši ”varni” Sloveniji ne samo v Ameriki.

Avtorica sprašuje, kako je v LA in kaj mislimo. Tisti, ki so bili, so napisali. Kaj ima tvoja mati s tem ne vem, ker nihče ne pravi, da kriminala tukaj ni. Samo 5 umorov na dan povprečno pa tudi nimamo, je tak?

Mene pa ravno ta enoličnost ubija. Ko je vsak dan enaka temperatura 😓 dež skoraj ne obstaja, kaj šele sneg. Ma ne vem. Če že, potem bi šla raje nekam v trope, kot v tisto rjavo mrtvilo.
[/quote]

Če pomislim, sem bila vedno zamorjena ko je zapadel prvi sneg. Na death valleyju šele vidiš pravo puščavo. Res čudež narave.
Kako smo ljudje različni! In prav je tako =)

Dobr, ker se je to slišalo kot: ‘This is only in America’=))

Če pomislim, sem bila vedno zamorjena ko je zapadel prvi sneg. Na death valleyju šele vidiš pravo puščavo. Res čudež narave.
Kako smo ljudje različni! In prav je tako =)
[/quote]

Lepa. Death Valley ima svoj čar, absolutno, ampak živela pa vseeno ne bi tam 😂😂

Slovenija je bolj dezela relativne uravnilovke. Se zdravnik zasluzi le parkratnik slovenskega minimalca. To, skupaj z dejstvom, da vecina slovencev zivi v celoti odplacanih lastniskih nepremicninah iz enega drugega obdobja, pomeni, da ni nic cudnega, ce je zdravnik sosed upokojene cistilke. Se pravi, da slovenska masta niso razdeljena na taksne in drugacne cetrti.

ZDA so, tako kot vecina sveta, precej bolj razslojene. Podobno “stojeci” ljudje po vecini zivijo v podobnih okolisih. In temu primerno je porazdeljen tudi kriminal. Imas predele, ki so izrazito varni. In predele, ki veljajo za nevarne. Skratka, kar zelim povedati je, da so zivljenske izkusnje razlicnih “Americanov” lahko razlikujejo kot noc pa dan.

Lahko vam povem tudi to, da dokler niste ziveli v nekem mestu, nek slog zivljenja, pa ceprav je za vami 10 let zivljenja v ZDA, v bistvu ne morete vedeti kako je tam, ce bi vam bilo vsec ali ne, itd. Vam pa zagotavljam, da velika vecina ljudi zaradi neprilagodljivosti ni primerna za ziveti kjerkoli drugje kot v okolje kjer so odrasli.

New Report

Close