Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Selitev v Kranj ali Škofjo Loko?

Default avatar

kr,škl

Pozdravček vsem, vprašali bi radi tiste ki ste se pred kratkim preselili v KR ali ŠKL. Kako ste se navadili in od kod ste se preselili. Mi se obotavljamo in potrebujemo ter zbiramo mnenja. Če je kdo pripravljen kaj več o tem, nam bi prišlo prav. Stanovanje ali hiša? Thank you.
Default avatar

Škofja Loka

Jaz sem za Škofjo loko. Manj drog. Manj gužve. Hitro na vrsti pri zdravniku, na Občini, ... Ravno prav trgovin na enem mestu.
Default avatar

brrrrrr

Škofja Loka. Kranj je pol Albancev. Včasih se zdi, kot da nisi več v Sloveniji.
Default avatar

domačinka

V Škofji Loki je lepo. Sicer se nisem preselila pred kratkim, živim tu že 30 let, a si predstavljam, da bi bilo tudi novo priseljenim mladim družinam tu všeč.
Ravno prav veliko mesto, luštno staro jedro, polno sprehajalnih poti po naravi in po bližnjih gričkih.
Vrtci, osnovne šole in srednje šole so kvalitetne, zdravstvo, csd, občina, vse funkcionira dobro. Prometna situacija in parkirišča se počasi a vztrajno izboljšuje. Več kot dovolj je nakupovalnih centrov na obrobju, praktično vse storitve so na voljo že v Šk.Loki, blizu pa sta tudi Kranj in Ljubljana. Avtobusne povezave redne.
V zadnjih letih nastajajo nova naselja, na lepih lokacijah. Njihovih cen in velikosti sicer ne poznam, a na vašem mestu bi se pozanimala. :)
Default avatar

bi bila kar

za Šk.Loko
Default avatar

KR-Š

Izbor Šk. Loke pride v poštev, če ti je všeč življenje v grapi med tercijalkami, ki po kolenih lazijo za župnikom, da ga vprašajo, koga od Nsi ali SDS je priporočljivo voliti.
Kranj je pa še zadnji približek vsaj minimuma urbanega, preden zdrsnete v na eni strani rovtarsko zaplankanost Polhograjskih dolomitov (vključno s ŠK.L.) in na drugi strani v gavnarsko zamejenost gorenjskega gorovja.
Osnovno vodilo bi lahko bilo: Škofja Loka = grapa, ozkost, utesnjenost, klavstrofobija, majhnost; Kranj = mesto na odprti ravnini brez možnosti poplav (razen tik ob Savi) in plazov, z vseh strani obdano z mega nakupovalnimi centri (Qlandia, Tuš, Mercator zgoraj, Mercator spodaj, obrtna cona Hoferji, Lidli, Müllerji, vsega boga!), a nezgrešljive albanske, srbske, bosanske in vsake druge južnobalkanske klientele.
Default avatar

ne bi

Zaradi ljudi se ne bi ne v en ali drug kraj.
Default avatar

vrtky

KR-Š je napisal/a:
Škofja Loka = grapa, ozkost, utesnjenost, klavstrofobija, majhnost
ne vpletaj dolin v definicijo.. mesto leži na robu ljubljanske kotline in je na dve strani neba popolnoma odprto... če komu to sproži klavstrofobijo, potem je pa res revež...
Default avatar

kam pa potem

ne bi je napisal/a:
Zaradi ljudi se ne bi ne v en ali drug kraj.
Kam pa ti predlagaš, da bi bili OK ljudje?
Default avatar

bivša ločanka

Škofja Loka. Lepo mesto, urejena naselja, vse pri roki. Tercijalke so pa povsod. Sem živela v večih mestih in jih najdeš povsod.
Default avatar

definitivno

KRANJ. Smo se iz Loke preselili v Kranj,in smo, zelo zadovoljni!
Default avatar

jaz bi

rajs v Kranj, vendar ne na planino..
Default avatar

kar ostani v žabjariji

Poglej, priseljencev imao v Loki že vrh glave, ostanite žabarji v svoji mlaki, ne rabite hodit v SDS bazo, ne bo vam všeč, cerkveni zvonovi še zvonijo, na ulicah se v glavnem še vedno govori SLOVENSKO...
Default avatar

Maček 60

KR-Š je napisal/a:
Izbor Šk. Loke pride v poštev, če ti je všeč življenje v grapi med tercijalkami, ki po kolenih lazijo za župnikom, da ga vprašajo, koga od Nsi ali SDS je priporočljivo voliti.
Kranj je pa še zadnji približek vsaj minimuma urbanega, preden zdrsnete v na eni strani rovtarsko zaplankanost Polhograjskih dolomitov (vključno s ŠK.L.) in na drugi strani v gavnarsko zamejenost gorenjskega gorovja.
Osnovno vodilo bi lahko bilo: Škofja Loka = grapa, ozkost, utesnjenost, klavstrofobija, majhnost; Kranj = mesto na odprti ravnini brez možnosti poplav (razen tik ob Savi) in plazov, z vseh strani obdano z mega nakupovalnimi centri (Qlandia, Tuš, Mercator zgoraj, Mercator spodaj, obrtna cona Hoferji, Lidli, Müllerji, vsega boga!), a nezgrešljive albanske, srbske, bosanske in vsake druge južnobalkanske klientele.
Tvoje razmišljanje je podobno temu, da ti živiš iznad tega bednega sveta. Seveda največja beda si ti , ki očitno živiš v srednjem veku razmišljanja, in še česa drugega. Obenem pa poznaš bit življenja v obeh krajih. Ne ne poznaš je , niti kraja niti ljudi, pa nisem niti iz Loke niti iz Kranja.Župniki in ostali njihovi pristaši so tu in tam. Hofer, Lidl, Mercator in itd. so tu in tam . Tvoj bolni um butastega razmišljanja je pa tukaj. In to je problem. Bedak na ne vem katero potenco si!!!!!!!!!!!!. Vprašanje je bilo samo kam v Škofjo Loko ali v Kranj ?????. Čimprej si poišči psihiatra, pa še to je premalo za take butaste izjave. Ni ti pomoči neuravnovešeni tip.
Default avatar

Gost♥

Škofja Loka je napisal/a:
Jaz sem za Škofjo loko. Manj drog. Manj gužve. Hitro na vrsti pri zdravniku, na Občini, ... Ravno prav trgovin na enem mestu.
Škofja Loka je boljša izbira, saj se dealerji ne skrivajo tako kot v Kranj-sterdamu!
Default avatar

antilopa

Oboje je slabo, v sili bi se raje odločila za Kranj.
Default avatar

Jaz vem

Definitivno Kranj. Iz loke smo se preselili v Kranj.