Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bi zaradi partnerja sprejeli njegovo vero?

Bi zaradi partnerja sprejeli njegovo vero?

Sem ateistka iz družine, ki je sicer katoliška, a ne prakticira vere, moj partner pa pravoslavec. Spomladi se bova poročila, on želi v pravoslavni cerkvi in da bi jaz sprejela njegovo vero. Jaz imam zadržke. Ne vem kako ravnati.

Ne bi, ker bi bilo neiskreno oz. z namenom koristi.

Moja sorodnica katoličanka se je zaradi moža spreobrnila v islam, kar mi je totalno mimo. Islama ne bi nikoli vzela, pravoslavno pa mogoče še bi, saj je skoraj isto kot naša.

nova
Uredništvo priporoča

Ne. Oba vesta kdo je kdo. Ali to sprejmeta to raznolikost ali pa si poiščeta partnerja vsak svoje vere.
Nikoli ne bi sprejela neke vere zardi drugih. Če bi jo bi to zato ker bi sama začutila da to hočem. Te vere bi se potem držala.

Nikoli in nikdar. Velja za vse vere.

Sicer je za ateista/antiteista precej drugače kot za vernika ki naj bi prestopil iz ene vere v drugo, ampak vseeno. Nikoli in nikdar.

Sem kar sem. Vzemi ali pusti.

Ne razumem vprašanja sploh.
Sprašuješ, če bi za partnerja začela verjeti v boga? To se namreč ne da.
Ali sprašuješ, če bi za partnerja izvajala določene ceremonije ki sodijo k veri?
Ali bi za njega obiskovala verske obrede?
Tudi ne, ker se mi to zdi skrajno hinavsko. Od mene direktno zahteva, naj lažem in
se pretvarjam? In to v veri ( saj so vse enake) ki zahteva resnicoljubnost in poštenje?
In kakšen partner bi to bil, ki bi zahteval to od mene, pri tem, da bi vedel, da jaz ne
verjamem?
Sej pravim, ne razumem, kaj sprašuješ.

Enako.

Mogoče sem se narobe izrazila, v bistvu nisem ateistka, saj nekje globoko v sebi vseeno verjamem v Boga, ne verjamem pa v te pravljice okoli vstajenja Jezusa in podobno.

Jaz ne. Sicer pa za ljudi, ki menjavajo tabore obstajajo imena. Še posebej ko gre za vero, ki je ena najbolj intimnih stvari pri človeku. Toleriram še nekako, da bi se pa pustil silit, pa k vragu vse skupaj. Čeprav vseh ver ne mečem v isti koš, ker nekatere preziram še bolj kot druge.

Ce imas vse katoliske zakramente, se lahko komot porocis v pravoslavni cerkvi brez da spreminjas vero.

Meni so šle vse kocine pokonci zaradi tega dela: …”on želi […] da bi jaz sprejela njegovo vero.” Če mene vprašate je to en glasen alarm. Razumem, zakaj se želi poročiti v “svoji” cerkvi in v tem bi mu osebno ugodila, nima pa nobene pravice želeti, da kdorkoli sprejema ali spreminja vero zaradi njega.

Vero morate vedno sprejeti zaradi sebe, nikogar drugega. Lahko vam je nekdo drug vzor, vodnik, učitelj itd. in tako posredno sprejmete vero zaradni njega, vendar le zato, ker sami verujete in tako hočete.

Katere in zakaj?


Če ne veruješ v vstajenje ne moreš biti nobene vrste kristjanka . Vstajenje je temelj krščanstva. Na papirju si lahko ja v realni pa ne. Vprašaj se kaj bo drugače ce boš kot katoličanka ki ne veruje v vstajenje ali kot pravoslavna ki ne veruje v vstajenje kaj se spremeni glede tega? Nič ne bo drugače.
Se vedno pa lahko moža podpiraš pri njegovem verovanju in praznikih saj je neumno pričakovati da bo vse opustil zaradi tebe kot je neumno od tebe pričakovati spreobrnitev samo zaradi njega.

Katere in zakaj?[/quote]
Bolj kot je nazadnjaška in netolerantna, večji prezir zaslužijo. Želiš bolj precizni odgovor, ali je dovolj za oznako rasist, nacist in tako naprej?

ne nikoli.

Da, jaz bi jo, če bi to bila njegova želja. Ker, če bi imela namen poročiti se, bi se najbrž dobro poznala, posledično bi jasno vedel, da ne verujem, da sem ateistka. Na religije ne dam dosti. Saj sem bila tudi krščena, na željo staršev, ne po lastni, a me za to vero in religijo boli čošak. Če bi bil zaradi tega vesel in srečen, bi mu pač privoščila to veselje. Nekako tako, kot če bi želel, da si uredim frizuro kot bi bila njemu všeč.

Vere so fikcije in nikoli ne bi smeli igrati vloge.

A ga imaš rada zaradi njega ali zaradi vere?

To je enako kot če bi spraševala on je košarkar,jaz pa ne.A je problem?NE NI PROBLEM IN JA SPREJELA BI GA!!!!

Frizura pa vera ni isto. A ko bi se recimo ločila in našla novega bi spet zamenjala da bi bil on srečen?

Katere in zakaj?[/quote]
Bolj kot je nazadnjaška in netolerantna, večji prezir zaslužijo. Želiš bolj precizni odgovor, ali je dovolj za oznako rasist, nacist in tako naprej?[/quote]

???
Kar zinila sem zdajle, se res ne spomnim, da bi te kdaj zmerjala z navedenim.

Vprašala sem zato, ker se mi zdi, da vse te “različne” vere izhajajo iz ene in iste, potem pa so si nekateri prilagodili “svojo” in jo razlagajo na svoj način.
In ravno zato, ker so si jo ljudje prilagodili, prihaja do takih ver, kjer ženske ne smejo voziti avta in poslušati radia in gledati tv. Jaz vedno pravim, da ni vera kriva, krivi so tisti, ki so jo zaradi lastnih koristi začeli razlagati po svoje, in to prodajati (dobesedno prodajati) drugim.

Oprosti, nisem te hotel užaliti.


Eno je sprejeti, drugo pa verjeti. Če bi bila njegova želja da veruješ, bi pa?


Bolj kot je nazadnjaška in netolerantna, večji prezir zaslužijo. Želiš bolj precizni odgovor, ali je dovolj za oznako rasist, nacist in tako naprej?[/quote]

???
Kar zinila sem zdajle, se res ne spomnim, da bi te kdaj zmerjala z navedenim.

Vprašala sem zato, ker se mi zdi, da vse te “različne” vere izhajajo iz ene in iste, potem pa so si nekateri prilagodili “svojo” in jo razlagajo na svoj način.
In ravno zato, ker so si jo ljudje prilagodili, prihaja do takih ver, kjer ženske ne smejo voziti avta in poslušati radia in gledati tv. Jaz vedno pravim, da ni vera kriva, krivi so tisti, ki so jo zaradi lastnih koristi začeli razlagati po svoje, in to prodajati (dobesedno prodajati) drugim.

Oprosti, nisem te hotel užaliti.[/quote]
hotela*


Eno je sprejeti, drugo pa verjeti. Če bi bila njegova želja da veruješ, bi pa?[/quote]
Seveda ne, saj sem napisala “bi se najbrž dobro poznala, posledično bi jasno vedel, da ne verujem, da sem ateistka. “

Ne !


Bolj kot je nazadnjaška in netolerantna, večji prezir zaslužijo. Želiš bolj precizni odgovor, ali je dovolj za oznako rasist, nacist in tako naprej?[/quote]

???
Kar zinila sem zdajle, se res ne spomnim, da bi te kdaj zmerjala z navedenim.

Vprašala sem zato, ker se mi zdi, da vse te “različne” vere izhajajo iz ene in iste, potem pa so si nekateri prilagodili “svojo” in jo razlagajo na svoj način.
In ravno zato, ker so si jo ljudje prilagodili, prihaja do takih ver, kjer ženske ne smejo voziti avta in poslušati radia in gledati tv. Jaz vedno pravim, da ni vera kriva, krivi so tisti, ki so jo zaradi lastnih koristi začeli razlagati po svoje, in to prodajati (dobesedno prodajati) drugim.

Oprosti, nisem te hotel užaliti.
[/quote]
Oprosti tudi ti, ni bilo mišljeno tako. Problem je v tem, da ko začnem pisat bolj podrobno, sem kmalu označen od fašista, komunajzarja, farške kurbe do nacista. Odvisno komu stopim na nogo. Zato ne se ne bi bolj podrobno vtikal v te stvari.

???
Kar zinila sem zdajle, se res ne spomnim, da bi te kdaj zmerjala z navedenim.

Vprašala sem zato, ker se mi zdi, da vse te “različne” vere izhajajo iz ene in iste, potem pa so si nekateri prilagodili “svojo” in jo razlagajo na svoj način.
In ravno zato, ker so si jo ljudje prilagodili, prihaja do takih ver, kjer ženske ne smejo voziti avta in poslušati radia in gledati tv. Jaz vedno pravim, da ni vera kriva, krivi so tisti, ki so jo zaradi lastnih koristi začeli razlagati po svoje, in to prodajati (dobesedno prodajati) drugim.

Oprosti, nisem te hotel užaliti.[/quote]
hotela*[/quote]
Lahko rečem takole, vero lahko sodiš po dejanjih vernikov do tistih, ki se ne morejo braniti.

New Report

Close