Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nega otroka in sluzba

Nega otroka in sluzba

Pozdravljeni moja zgodba je ta sem mamica trem otrokom 7,5,2 leti. Sem zaposlena za nedolocen cas in delam na 5 ur in sicer v trgovini. Od maja sem v sluzbi in kar veliko sem tudi odsotna saj otrok ko zbolijo nimam kam dati. Zato se je ze zacelo vencarjenje v sluzbi. Ne vem vec kaj naj storim ostanem doma, sluzbe seveda ne morem pustiti,… Prosim za pomoc saj sem na koncu z zivci.

kaj pa to pomeni?
otroci bodo zrasli, ne sekiraj se in poskrbi za otroke.

Kje je pa partner v tej zgodbi? Ali on pa ne vzane nege? Ne vem midva imava tudi 3 in si pač nego rezdeliva. Odvisno je od dela v službi pač enkrat vzame en enkrat drugi. So pa malo večji in smo čez najhujša obdobja, trkam na les.

mislila sem čenčarjenje. ja kar se partnerja tiče seveda mi pomaga ko nismo bolani z drisko in bruhanjem saj njegov želodec ne prenese. Ko je na pohodu prehlad ali kašelj takrat ni problema. se mi pa zdi da se kar prenaša.

ne sekiraj se. Ne puščaj službe zaradi budal! Nega itak ni strošek delodajalca ampak ga delodajalcu takoj povrne ZZZS in tud to ni ne vem kakšen denar če si na 5urnem delavniku. Lahko bi šla na 8urni delavnik pa ravno tako bila doma.
Brez slabe vesti, ko so otroci bolni naj bo z njimi mama!! Ko samo okrevajo, so v prostovoljni karanteni, da si povrnejo kondicijo je lahko če imaš možnost oče. Ni pa nujno. Mama je mama. Najprej imajo prednost nebogljeni. Potem mož ker je sočlan gospodinjstva, nato širša družina/prijatelji, ki ti bodo pomagali v stiski v življ.če bo potrebno. Dojameš, da so kreteni, ki so zlobni, nesočutni, fovšni, opravljivi..zadnji na tem seznamu? Ko to dojameš te več ne moti. Naj se razkrijejo kreteni kar naj. Vse se jim bo vrnilo. Ni hujšega kot pritiskat moralno na mamo ko skrbi za bolnega otroka. Za bruhat ja. To je celo državi jasno zato je nega otroka refundirana in delodajalec nima kaj za govorit! Da ne bi slučajno pustila te službe. Ko bodo pa vsi v šolah pa boš šla kam drugam. Morda celo “na svoje”.

Partner lahko dobi bolniško za nego samo za 5 ur, ne za polnih 8 …

ma budale

hvala ti za vzpodbudne besede sem se kar nasmejala z solzami v očeh.

Partner lahko dobi bolniško za nego samo za 5 ur, ne za polnih 8 …[/quote]

Jaz delam skrajšano, 4 ure, in vedno vzamem nego za otroka jaz. Ko sem enkrat za dva dni obležala tudi sama in nisem mogla negovati še bolnega otroka, je vskočil partner in uveljavljal nego za otroka za ta dva dneva. Čez par tednov je dobil pošto od mislim da ZZZS, da kaj se greva, da mora nego obvezno izvajati tisti, ki dela skrajšani čas. Sicer sva potem priložila moje izvide in ni bilo dileme, da sem bila zelo bolna, zato so nehali skakat, ampak od tedaj dalje imam v spominu, da sem na negi lahko le jaz, dokler delam krajši čas.

Seveda me prosim popravi, če se motim.

Partner lahko dobi bolniško za nego samo za 5 ur, ne za polnih 8 …[/quote]

Jaz delam skrajšano, 4 ure, in vedno vzamem nego za otroka jaz. Ko sem enkrat za dva dni obležala tudi sama in nisem mogla negovati še bolnega otroka, je vskočil partner in uveljavljal nego za otroka za ta dva dneva. Čez par tednov je dobil pošto od mislim da ZZZS, da kaj se greva, da mora nego obvezno izvajati tisti, ki dela skrajšani čas. Sicer sva potem priložila moje izvide in ni bilo dileme, da sem bila zelo bolna, zato so nehali skakat, ampak od tedaj dalje imam v spominu, da sem na negi lahko le jaz, dokler delam krajši čas.

Seveda me prosim popravi, če se motim.[/quote]
Ne drži. Katerikoli od staršev je lahko na bolniški za nego otroka. Razlika je samo v tem, da bo pri tebi mož dobil bolniško samo za toliko ur, kolikor delaš ti (no, pa upoštevali naj bi še nek čas prevoza). Preostali čas bi moral v službo. Zato je navadno najenostavnejše, če je si na bolniški ti. Ni pa nujno, kaj šele obvezno.

Ne se sekirati zaradi hudobnih sodelavcev. Otroci bodo zrasli, stroške itak krije ZZZS. Vse mame, ki imamo otroke, smo to dale skozi. Pri najmlajšem sem bila vsega skupaj 14 dni na bolovanju in bila deležna hudega šikaniranja s strani nesposobnega šefa, ki ni bil sposoben narediti brez mene popolnoma nič.
Drži se.

been there, done that.. govorim iz izkušen! Naj ti ne pride VEČ do živega. Rabiš samo prakso. Absolutno nobene “slabe vesti”. Skrbiš za otroka. Otrok je PRVI. To je edino pomembno in vredno kar imaš. Vse se lahko nadomesti/menja, otrok ne. Konec zgodbe.
NAJ TI BUDALE RESNIČNO NE PRIDEJO DO ŽIVEGA. Daj jim kazensko in vsakič ko ti bodo dali slab občutek (tudi za najzaj) naslednjič orng podaljši. Koga misliš, da se boš s toplino spominjala ko bo bila tvoja zadnja ura? Teh budal? I don’t think so!


se strinjam z napisanim predhodnika… glej tako, naj ti niti slučajno kakšne čenče ne pridejo do živega… itak , če je delodajalec pravi – potem zna poskrbeti in razume tudi takšne stvari… in predvsem se zna organizirati tako, da delo ne trpi, brez nabijanja moralne krivde komurkoli, še najmanj tebi.
tudi on sam ni imun na kakršnekoli nesreče in neprostovoljno in nenačrtovano nenadno odsotnost od dela – nihče med nami ni, in pravi in odgovorni in sočutni se tega zavedajo in ne sponašajo kakršnekoli bolezni nikomur, še manj pa nabijajo krivdo zanjo. Pa obilo zdravja vsem – tako delodajalcem kot vsem zaposlenim in otročkom želim- itak smo zdravi vsi najbolj srečni in veseli in se to vsem želi. 🙂

Jaz delam skrajšano, 4 ure, in vedno vzamem nego za otroka jaz. Ko sem enkrat za dva dni obležala tudi sama in nisem mogla negovati še bolnega otroka, je vskočil partner in uveljavljal nego za otroka za ta dva dneva. Čez par tednov je dobil pošto od mislim da ZZZS, da kaj se greva, da mora nego obvezno izvajati tisti, ki dela skrajšani čas. Sicer sva potem priložila moje izvide in ni bilo dileme, da sem bila zelo bolna, zato so nehali skakat, ampak od tedaj dalje imam v spominu, da sem na negi lahko le jaz, dokler delam krajši čas.

Seveda me prosim popravi, če se motim.[/quote]
Ne drži. Katerikoli od staršev je lahko na bolniški za nego otroka. Razlika je samo v tem, da bo pri tebi mož dobil bolniško samo za toliko ur, kolikor delaš ti (no, pa upoštevali naj bi še nek čas prevoza). Preostali čas bi moral v službo. Zato je navadno najenostavnejše, če je si na bolniški ti. Ni pa nujno, kaj šele obvezno.[/quote]

Čas za prevoz se ne upošteva, gleda se samo delovni čas.
ZZZS nego vrne samo za čas, ko varstva ni mogoče zagotoviti drugače, torej če oba starša delata poln delovni čas, enemu ali drugemu za poln delovni čas, če pa en dela skrajšan čas, pa njemu za cel skrajšan čas ali pa partnerju za čas, ko je partner v službi, razliko do polnega časa pa mora vseeno oddelati.

Jaz pa bi dodala tole, da bi bilo pametno, če bi si bolniško za otroka starša res porazdelila. Da ne bi bila mama vedno tista, ki ostane doma. Tisto o želodcu je beden izgovor. Ker za mamo se pa kar pričakuje, da ima železnega? Noben ne mara brisati ne driske ne kozlanja. Za svojega otroka pa menda ja zna poskrbet tudi otrokov oče, mar ne?


Ne drži. Katerikoli od staršev je lahko na bolniški za nego otroka. Razlika je samo v tem, da bo pri tebi mož dobil bolniško samo za toliko ur, kolikor delaš ti (no, pa upoštevali naj bi še nek čas prevoza). Preostali čas bi moral v službo. Zato je navadno najenostavnejše, če je si na bolniški ti. Ni pa nujno, kaj šele obvezno.[/quote]

Čas za prevoz se ne upošteva, gleda se samo delovni čas.
ZZZS nego vrne samo za čas, ko varstva ni mogoče zagotoviti drugače, torej če oba starša delata poln delovni čas, enemu ali drugemu za poln delovni čas, če pa en dela skrajšan čas, pa njemu za cel skrajšan čas ali pa partnerju za čas, ko je partner v službi, razliko do polnega časa pa mora vseeno oddelati.[/quote]
Nekje je objavljena obrazložitev ZZZS glede tega in tam je bilo napisano, da je potrebno upoštevati tudi čas vožnje, ker se starša ne moreta kar teleportirat. To je bilo ravno v primeru, ko dela en od staršev skrajšan delovni čas.

hvala vsem za vzpodbudne besede. JA sem tip človeka ki ga vse prizadane in mi je zelo hudo in tezko pa še prazniki so tu. komaj se skoncentriram in mislim le na delo. JA mislim da se pričakuje da imamo mame železen želodec. nebi se niti sikirala če nebi videla kako partner bruha z otrokom skupaj. res sem rajši jaz ob takih trenutkih z njimi.

Čas za prevoz se ne upošteva, gleda se samo delovni čas.
ZZZS nego vrne samo za čas, ko varstva ni mogoče zagotoviti drugače, torej če oba starša delata poln delovni čas, enemu ali drugemu za poln delovni čas, če pa en dela skrajšan čas, pa njemu za cel skrajšan čas ali pa partnerju za čas, ko je partner v službi, razliko do polnega časa pa mora vseeno oddelati.[/quote]
Nekje je objavljena obrazložitev ZZZS glede tega in tam je bilo napisano, da je potrebno upoštevati tudi čas vožnje, ker se starša ne moreta kar teleportirat. To je bilo ravno v primeru, ko dela en od staršev skrajšan delovni čas.[/quote]

Če najdeš, mi prosim, prilepi link, ker ga nisem zasledila …


Nekje je objavljena obrazložitev ZZZS glede tega in tam je bilo napisano, da je potrebno upoštevati tudi čas vožnje, ker se starša ne moreta kar teleportirat. To je bilo ravno v primeru, ko dela en od staršev skrajšan delovni čas.[/quote]

Če najdeš, mi prosim, prilepi link, ker ga nisem zasledila …[/quote]

http://www.zzzs.si/ZZZS/info/egradiva.n … enDocument

V primerih, ko eden od staršev dela s krajšim delovnim časom (dela s krajšim delovnim po predpisih o starševskem varstvu, o delovnih razmerjih ali po predpisih o pokojninskem in invalidskem zavarovanju), peti odstavek 138. člena Pravil izrecno ne določa, da mora biti zadržan od dela tisti od staršev, ki dela krajši delovni čas od polnega. Je pa skladno z navedeno določbo lahko eden od staršev začasno zadržan od dela s pravico do nadomestila plače le za tisti delovni čas, za katerega drug starš ne more zagotoviti nege brez zadržanosti od dela. Glede dokazovanja okoliščin veljajo enaka pravila, kot so zapisana v prvo opisanem primeru pri čemer mora izbrani osebni zdravnik upoštevati tudi dejansko odsotnost starša od doma (torej čas, ko dela in čas, ki je potreben za pot na delo in iz dela domov).

Upqm, da bo to cel Link:
http://www.zzzs.si/ZZZS/info/egradiva.nsf/o/2EB2DAF874A3B18DC1257A6E0027E8C8?OpenDocument

verjamem, da ti je težko in da si v zoprni situaciji. Ampak… če se samo spomnim, kako je bilo pri nas v službi, ko je imela (na srečo bivša) sodelavka bolne otroke… Večkrat nisem šla na malico, ker je seveda javila prepozno. Delala sem cele dneve, delo večkrat nesla tudi domov. Saj razumeš, še sploh, če imaš tudi sam otroke, samo čez čas ti pa to dvigne pisker. Žal.

Živjo,
vem da ni lahko. Od kod si? Če si v Goriški regiji, lahko pomagam, če še rabiš pomoč.
Lp, Elena

Morala se bos spremeniti ce ne te bodo le izkoriscali v nedogled pa tudi partner ima izgovore daj no za svojim otrokom bo ze pocistil drzi se lp

Za plačo in delavnik prodajalke bodo sedaj riskirali moževo zaposlitev, ki dobi zihe višjo plačo od žene.

Jaz delam za minimalca, moj za 2k neto. Na bolniški sem vedno jaz. Ko se je delodajalec usajal, sem mu rekla, da lažje preživimo brez moje plače kot brez moževe. In sva zaključila.

Po treh otrocih bi lahko dobila že trdo kožo.

tisti, ki dobiva nižjo plačo se žrtvuje za skupno dobro. Običajno pa je to tudi vedno mama za svoje otroke, samica za mladiče. Tako je. Vse ostalo (polena, nagajanje, opravljanje..) je slaba karma za druge.

Dolgo sem mislila, da MORAM jaz narediti vse delo, tudi če kdo manjka in sem bila jezna na sodelavko, ki dela po 6 ur, kadar sploh pride iz bolniške. Potem smo dobili v pisarno teto od lastnika, ki bo šla kmalu v penzijo, ki je odlična starejša ženska z zdravim razumom. Vedno pravi, da imamo samo 2 roki in 1 računalnik in da pač naredimo toliko, kot se da. Ona nikoli ne dela nadur, sem nehala tudi jaz. Ko lastnik nori, mirno reče, da nas je premalo, ko gre mamica na bolniško, delava malo več a ne pregoriva, pač kolikor gre.

New Report

Close