Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Wellbutrin, kaj pa zdaj?

Wellbutrin, kaj pa zdaj?

Čisto sem zmedena, kaj naj naredim???
Zdravnica mi je pred mesecem dni predpisala zdravilo, o katerem se govori danes. Prej sem jemala zdravila proti okm, zredila sem se 20 kg, spolna sla mi je popolnoma usahnila.
Sicer počutje ni ne vem kako dobro, a vsekakor sem mislila, da je to prehodno in da se bo stanje po cca mesecu dni izboljšalo.
Danes zjutraj pa šok!!! Popolnoma sem zmedena, če pokličem zdravnico že vem, kaj bo, njen odgovor bo tak, kot od une vodje lekarne.
Najraje bi vse skupaj pustila, niti se ne pogovarjala z zdravniki,ampak se začela s kako naravno alternativo, pa magari če se mi zmeša, boriti za življenje brez te k….. kemije.

Ali vas je veliko, ki se zdravite z Wellbutrinom in kaj boste naredili oz. če ste že kontaktirali svoje zdravnike, kaj so vam rekli?
Hvala!

kot sem včeraj videla na TV, katastrofa, nihče ne bo odgovarjal in ja, predpisovanje kemije kar tja v tri dni. Ne razumem, da zdravnik ne prebere niti priloženih navodil in sestavin zdravila. Pa bom spet napisala, kaj pomaga namesto AD – smola industrijske konoplje. Preberite članke o tem in o CBD.

Odkrito kar človek bere in vidi se lahko samo zgraža, da nekdo naredi taki kiks in ne odgovarja. Niti, da bi naredili notranji interni nadzor, kdo je bil kriv in ni opravil svojega dela. Pometajo pod preprogo saj je tudi logično, ker je farmacevtski lobij klinčevo močan. Milijon € je le neka vsota denarja, ki gre iz zdr. blagajne.

nova
Uredništvo priporoča

Po vsej verjetnosti si slišala, da za vsako bolezen rožica raste ;-).
Tudi za tako obliko bolezni so zelišča in lahko poskusiš s kakimi homeopatskimi zdravili. Probaj z baldrijanom in veliko sprostitve pa boš videla da bo bolje. Tudi kemija v telesu se ti bo kasneje uravnala.

Sem že mislila, da mi ne bo nihče nič napisal…
Torej, sploh ne vem al naj klicem zdravnico (itak poznam njen odg.).
Te kapljice- koliko stanejo, kje se jih da kupiti? Ali si zmožen za delo, voziti avto,?
Si bom prebrala, samo zdajle me čakajo druge stvari.

Tisti, ki pa ga jemljete, kako boste vi ukrepali?

Hvala.


Z uporaba zdravila so te seznanili in upam, da veš kako to gre. Če ne veš ti bom napisala.
Vsako tako zdravilo, je potrebno začet zmanjševat količino in se ga ne sme na hitro prekinit, ker ima otegnitveni sindrom. Po domače je isto kot zasvojenec, ki drogo jemlje.
Začni postopoma iz cele tablete, na 3/4, potem čez kak teden preideš na 1/2 in spet čez kak teden na 1/4 in opustitev. Vmes pa lahko jemlješ baldrijanove kapljice, če nimaš kake alergije na to. Sproščajo, umirijo in tudi za spanje pomagajo.


Z uporaba zdravila so te seznanili in upam, da veš kako to gre. Če ne veš ti bom napisala.
Vsako tako zdravilo, je potrebno začet zmanjševat količino in se ga ne sme na hitro prekinit, ker ima otegnitveni sindrom. Po domače je isto kot zasvojenec, ki drogo jemlje.
Začni postopoma iz cele tablete, na 3/4, potem čez kak teden preideš na 1/2 in spet čez kak teden na 1/4 in opustitev. Vmes pa lahko jemlješ baldrijanove kapljice, če nimaš kake alergije na to. Sproščajo, umirijo in tudi za spanje pomagajo.[/quote]

Hvala. A te kapljice se kupijo v lekarni? Je vseeno katere vzamem?

Za OKM – preberi si knjigo Obsesivno kompulzivna motnja za telebane: http://primus.si/knjige/osebna-rast-psihologija/obsesivno-kompulzivna-motnja-za-telebane

Zelo dobra knjiga z obilico odličnih nasvetov. Treba pa bo DELATI, ne samo jesti zdravila. Preverjeno pomaga!

obstajajo kapljice in smola, priporočam smolo ker so kapljice raztopljena smola, to lahko naredite sami doma. Cene so različne. Gre za smolo industrijske konoplje, ki ima do 0,2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} THC to je psihotropno, ker je tega tako malo, se ne čuti. Lahko se funkcionira, vozi avto, primerno za otroke, živali. Nekateri zdravniki to že tolerirajo, ne morem napisati, da priporočajo, ker,…na MF jih o tem ne učijo. Se pa eni že sami izobražujejo. Lako dam več info ampak tu ne morem na dolgo pisati, lahko na mail.

Kaj pa je bilo vceraj po tv na temo wellbutrina?

Na kateri tv ob katerem casu?


To je blo

http://m.24ur.com/novice/slovenija/razkrivamo-zdravniki-predpisovali-smrtno-nevaren-in-prepovedan-bupropion.html

A kanal, Svet

Kak bo razplet, kaj bojo rekli, kako naj bolniki ravnajo? Ali naj opustijo ali se posvetujejo z zdravniki in po nasvetu zdravnikov nadaljujejo zdravljenje s tem zdravilom?
Bomo vidl.


Zdravila vam bodo zamenjali z drugimi.
Lepo bi bilo, da jih pokličete in poveste kaj je na stvari. Zdej ali vam bo dr. dal nov termin za kontrolo ali vam bo kar napisal nov recept, ta zdravila pa nesite v lekarno na uničenje.

Tu bi bila na mestu skupinska tožba.

Ah dajte paničarit no!

To zdravilo je v rabi pri nas IN po svetu ze deset let, zdaj pa se je ena Slovenija odlocila dati zdravilo na seznam drog, in zdaj je cela histerija iz tega.

To so zakuhali mediji ala Skret na kanalu A in 24kurb.

Saj je farmacija kriva in zdravniki, ki te stvari predpisujejo, ampak brez vas, navdusenih uporabnikov, oni ne bi imeli strank. Po cem vidim, da si navdusena uporabnica. Po tem, da takoj zacnes sprasevati, kje lahko kupis kapljice. Ne zanima te, ce bi se dalo tvoj problem resiti z obnasajsko terapijo, ne zanima te, kako bi sama lahko resevala svoje tezave, zanima te le, kaksno kemijo bi metala v svoje telo. Ne zanima te, ce so kapljice sploh ucinkovite, ne preberes razlicnih virov, ce so stranski ucinki in kaksni, ne zanima te doza, ne zanima te nic, samo to, kje jih lahko dobis. Priznaj si, da si odvisnica od kemije. Ko bos to razcistila pri sebi, bos mogoce ugotovila, da ni tvoja OKM nic hujsa od sosedovega Franceljna ali od tete Micke.

Saj je farmacija kriva in zdravniki, ki te stvari predpisujejo, ampak brez vas, navdusenih uporabnikov, oni ne bi imeli strank. Po cem vidim, da si navdusena uporabnica. Po tem, da takoj zacnes sprasevati, kje lahko kupis kapljice. Ne zanima te, ce bi se dalo tvoj problem resiti z obnasajsko terapijo, ne zanima te, kako bi sama lahko resevala svoje tezave, zanima te le, kaksno kemijo bi metala v svoje telo. Ne zanima te, ce so kapljice sploh ucinkovite, ne preberes razlicnih virov, ce so stranski ucinki in kaksni, ne zanima te doza, ne zanima te nic, samo to, kje jih lahko dobis. Priznaj si, da si odvisnica od kemije. Ko bos to razcistila pri sebi, bos mogoce ugotovila, da ni tvoja OKM nic hujsa od sosedovega Franceljna ali od tete Micke.[/quote]
Misljeno je bilo za avtorico teme.

Saj je farmacija kriva in zdravniki, ki te stvari predpisujejo, ampak brez vas, navdusenih uporabnikov, oni ne bi imeli strank. Po cem vidim, da si navdusena uporabnica. Po tem, da takoj zacnes sprasevati, kje lahko kupis kapljice. Ne zanima te, ce bi se dalo tvoj problem resiti z obnasajsko terapijo, ne zanima te, kako bi sama lahko resevala svoje tezave, zanima te le, kaksno kemijo bi metala v svoje telo. Ne zanima te, ce so kapljice sploh ucinkovite, ne preberes razlicnih virov, ce so stranski ucinki in kaksni, ne zanima te doza, ne zanima te nic, samo to, kje jih lahko dobis. Priznaj si, da si odvisnica od kemije. Ko bos to razcistila pri sebi, bos mogoce ugotovila, da ni tvoja OKM nic hujsa od sosedovega Franceljna ali od tete Micke.[/quote]
Misljeno je bilo za avtorico teme.[/quote]

Še dobro, da imam tebe, da si me razsvetlila!

Prilagam zapis kolegice o Wellbutrinu:
“Hvala PopTVju, da so bombastično razkrinkali farmacijo ino dohtarijo, ki namerno dila in predpisuje “strupeno drogo”, v lekarnah znano pod “Wellbutrin”.
Hvala vam, ker so nam danes pregoreli telefoni in se zrušili inboxi, pa tudi v Urgentno psihiatrično ambulanto je navalilo kar nekaj smrtno prestrašenih in paničnih pacientov, češ kaj jim te strupe predpisujemo?!?…
Škodo bo zelo težko popraviti.
Tisti, ki itak ne marajo zdravil, bodo zdaj opustili tudi druge psihiatrične strupene droge, tisti, za katere je bupropion bil terapija izbora, bodo fasali drug antidepresiv, ki zanje morda ne bo tako učinkovit, tapravi dilerji pa so s tem dobili en artikel več za ponudit na ulici…, no ja…, slednji za max 2 dni, ker bupropion ne zadene in ne bo biznisa s tem.
Bupropion je res lahko smrtno nevaren, če se konzumira v enormnih količinah zdrobljen – v nos ali v žilo.
XR oblika 150-300 mg zjutraj peroralno, kar je terapevtski odmerek, pa je varna in okej.
PopTV si zasluži tožbo za povzročeno škodo in paniko z diletantskim, nepreverjenim in tendencioznim novinarstv… senzacionalizmom.
Hvala jim, da smo danes crknili ob umirjanju naroda. In ker so redni pacienti čakali dvojno več, ker smo vmes imeli morje Wellbutrin-padalcev pod nujno.

https://www.facebook.com/robert.oravecz1/posts/10210102463576164?pnref=story


Misljeno je bilo za avtorico teme.[/quote]

Še dobro, da imam tebe, da si me razsvetlila![/quote]

Vedno je upanje, da se ti bo en dan posvetilo.

ok. ne vem tocno za kaj se gre ampak glede wellbutrina je tako da ti npr. drugim AD-om ki ti sopajo serotonin in noroadrenalin le ta dovaja dopamin 🙂 stranski ucnki so zaradi tega malo drugacni od ostalih AD-ov. Je tudi eden redkih AD-ov z katerim se nekateri idioti dejansko hocejo zadevati ( mu pravijo kokain revezov…)
Itak pa folk jeste te tablete brez da bi se prej pozanimali kaj dajete v svoje telo oz. kako to deluje na vase mozgane in to v danasnjem casu ko je priti do informacij dokaj lahko res pa je da so prave in resnicne malo bolj skrite. Prve strani so zmeraj namenjene prodaji in marketingu all about the money.
Jaz osebno pri danasnji alternativi sploh kot je ze omenila @pitra CBD konopljina smola je za tesnobo odlicna ne pa toliko za depresijo ker deluje antipsihoticno se pravi zniza raven dopamina tako da ni glih cudezna zadeva in ker so zavohali denar je tudi tukaj se veliko nejasnosti… Jaz iz svojih izkusenj lahko povem da mi je pomagala spet najti ravnovesje mojih misli me umirila in spet spim normalno …po drugi strani pa sem se pocutil “mrtvo” se pravi custveno ravnovesje mi ni nihalo kar nisem niti navajen nekako niti high niti down Jemal ene dober mesec in je stvar resena.. medtem ko z AD-i ni tako simpl ker sele po mesecu primejo do takrat te zajebavajo stranski ucinki ko pa “primejo” naj bi se jih spet jemalo 3 -6 mesecev in tako dalje pa potem se odtegnitveni simptomi ( pa nemi nabijat da ne povzrocijo odtegnitvenih simptomov) sploh tisti z kratko casovno razpolovno dobo in sssri + noroadrenalin …
pA AD- ok. se nekako sprejemam kot berglo za moje pojme so veliko bolj nasty oz najbolj od vsega tudi trdih drog antipsihotiki vse ki jih poznam so danes roze in senca samih sebe ( postarani in debeli oz napihnjeni) tudi umsko bolj sibki. Sory tko pac je ampak o tem pa noben ne govori.

Saj je farmacija kriva in zdravniki, ki te stvari predpisujejo, ampak brez vas, navdusenih uporabnikov, oni ne bi imeli strank. Po cem vidim, da si navdusena uporabnica. Po tem, da takoj zacnes sprasevati, kje lahko kupis kapljice. Ne zanima te, ce bi se dalo tvoj problem resiti z obnasajsko terapijo, ne zanima te, kako bi sama lahko resevala svoje tezave, zanima te le, kaksno kemijo bi metala v svoje telo. Ne zanima te, ce so kapljice sploh ucinkovite, ne preberes razlicnih virov, ce so stranski ucinki in kaksni, ne zanima te doza, ne zanima te nic, samo to, kje jih lahko dobis. Priznaj si, da si odvisnica od kemije. Ko bos to razcistila pri sebi, bos mogoce ugotovila, da ni tvoja OKM nic hujsa od sosedovega Franceljna ali od tete Micke.[/quote]

Ce bi ona res imela pravi OKM bi vse to kar si nastela ze zdavnaj pocela… Ocitno je imela slabo psihiatrinjo/a… kar jih je ogromno pri nas. Govorim za te v javnem zdravstvu privat je druga pesem…samo tudi tam jih pri nas ni veliko zal prevec stare sole se zmeraj na vrhu…

Prilagam zapis kolegice o Wellbutrinu:
“Hvala PopTVju, da so bombastično razkrinkali farmacijo ino dohtarijo, ki namerno dila in predpisuje “strupeno drogo”, v lekarnah znano pod “Wellbutrin”.
Hvala vam, ker so nam danes pregoreli telefoni in se zrušili inboxi, pa tudi v Urgentno psihiatrično ambulanto je navalilo kar nekaj smrtno prestrašenih in paničnih pacientov, češ kaj jim te strupe predpisujemo?!?…
Škodo bo zelo težko popraviti.
Tisti, ki itak ne marajo zdravil, bodo zdaj opustili tudi druge psihiatrične strupene droge, tisti, za katere je bupropion bil terapija izbora, bodo fasali drug antidepresiv, ki zanje morda ne bo tako učinkovit, tapravi dilerji pa so s tem dobili en artikel več za ponudit na ulici…, no ja…, slednji za max 2 dni, ker bupropion ne zadene in ne bo biznisa s tem.
Bupropion je res lahko smrtno nevaren, če se konzumira v enormnih količinah zdrobljen – v nos ali v žilo.
XR oblika 150-300 mg zjutraj peroralno, kar je terapevtski odmerek, pa je varna in okej.
PopTV si zasluži tožbo za povzročeno škodo in paniko z diletantskim, nepreverjenim in tendencioznim novinarstv… senzacionalizmom.
Hvala jim, da smo danes crknili ob umirjanju naroda. In ker so redni pacienti čakali dvojno več, ker smo vmes imeli morje Wellbutrin-padalcev pod nujno.

https://www.facebook.com/robert.oravecz1/posts/10210102463576164?pnref=story%5B/quote%5D

A tega, o čemer piše tvoja kolegica, večina ne vidi, žal. Za mnoge, za večino menda, je odgovor na vse to enoznačen – grozni dohtarji, ki predpisujejo strup.

Sama sem ob slišanem najprej pomislila na to, o čemer piše tvoja kolegica – o tem, kakšno bo danes stanje na psihiatrijah, kako bodo pregorevali telefoni in to.

V naslednjem trenutku pa me je resno zaskrbelo za vse te ljudi, ki jemljejo te tablete, antidepresive.
Verjamem, da večina pred začetkom jemanja teh zdravil, ki imajo včasih precej hude stranske učinke, poskusi z baldrijanom in šentjanževko in sprehodi in s knjigami in… In, ko ne gre več, sprejme, čeprav mnogi res s težavo, antidepresiv. Že itak so to ljudje, ki so v obdobju, ko dobijo zdravila, negotovi, zmedeni, prestrašeni, zaradi novih zdravil še dodatno…

In potem si drznejo mediji to najbolj občutljivo, ranljivo skupino ljudi, od katerih je marsikdo na robu samomora, našopati s takšnimi informacijami, marsikaterimi brez vsake utemeljitve. “Srtno nevarno” zdravilo? Smrtno nevareni so sendviči v preveliki količini. Ali Lekadol.
In potem čisto nobenega primera smrti, kje, kdaj, zakaj ga je pibralo.
A negotov prestrašenček sliši le “smrtno nevarno”.

Kdo bo odgovarjal, ko bodo ljudje – in to se bo nedvomno zgodilo, se je že danes – prenehali jemati te tablete. Kar tako, čez noč?! Tudi tisti, ki so jih ravno te tablete odvrnile, da bi si v svoji neizmerni stiski vzeli življenje.

Za dan, dva bo v organizmu še zaloge, potem pa – hop – pod vlak, na vrv, v Savo/Dravo/Moravo…
Kdo pa bo odgovarjal za to??

Grdo. Podlo.

Kot gre farmaciji izključno za denar, človek jim je zadnja briga, tako je tudi z antipropagando; drugemu odvzeti denar in ga dati v svoj žep. Ali mu odvzeti moč. Da mu lahko potem vzameš še denar.

Ne, zadeva sploh nima le enega vidika – zdravila so nevarna in zdravniki packi. Ampak je veliko bolj kompleksna.

Pa še to: vsem nam bo prišel/pošel čas. Vse nas čaka. tam nekje. Ali bo vzrok srce, možgani, rak, samomor, sepsa,… Vedno je razlog. Ko “pride njegov čas”.

Vi boste umrli, ko bo “prišel vaš čas”, zagotovo!
Marsikateri depresivec s samomorilnimi nagnjenji pa RAVNO IN IZKLJUČNO ZARADI WELLBUTRINA živi že leto, dve, tri dalj, kot je.prišel pa njegov čas.

Ja, življenje je smrtno nevarno!

NE OPUSTI ZDRAVILA ZARADI SENZACIONALISTIČNEGA IN NEODGOVORNEGA PISANJA NEKIH KVAZINOVINARJEV!!!!

TOLE SO NA KONCU NAPISALI:
Res je sicer, da so strokovnjaki enotnega mnenja, da bi moral biti bupropion dovoljen za medicinsko uporabo. Da je torej verjetno prišlo do napačne razvrstitve, za kar trdijo, da so ugotovili šele sedaj. In tu v igro vstopi zdravstvena ministrica, ki ima ta dokument še vedno na mizi in čaka, da bo konec javne razprave. Medtem pa prepovedano drogo zdravniki predpisujejo pacientom za zdravljenje depresije in odvajanje od kajenja.
http://www.24ur.com/novice/slovenija/razkrivamo-zdravniki-predpisovali-smrtno-nevaren-in-prepovedan-bupropion.html

DANES PA:
http://www.24ur.com/novice/slovenija/na-napacnem-seznamu.html

TE NOVINARJE BI TREBA PRIJAVITI NA novinarsko častno razsodišče
http://razsodisce.org/

New Report

Close