Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Srce in temperatura

Srce in temperatura

Kardiolog mi je naročil, da v primeru, da bom kdaj imela vročino dva ali tri dni, moram nemudoma k svojemu zdravniku.

Diagnoza: prolaps mitralne črpalke

Ne razumem dobro povezave med “sklopko” in vročino in vas prosim za razlago. Koliko visoka vročina je mišljena?

Hvala, ker mi vedno odgovorite. ☺

Pozabil name?
Samo vprašam. ☺

Te dni sem prehlajena in en dan sem imela 37.6. Boli me v prsnem košu in tudi skrbi, ker mi je CT pokazal nekaj fibroz na pljučih.

Zato še dodatno vprašanje: ali bi bilo dobro obiskat zdravnika, ko se prehlad poslovi? Da bi poslušal srce in pljuča, da se ni kaj poslabšalo?

Ja, prenovljen MON mi dela kopico težav pri iskanju novih vprašanj in ste se izgubili po odobritvi. Tista “črpalka” bo verjetno zaklopka. Verjetno so mislili na preprečevanje infekcijskega endokarditisa pri tisti vročini oz morebitni potrebi po preventivnem jemanju antibiotikov, zgolj omenjeni prolaps je sicer nizko rizična stvar in praviloma jemanje antibiotikov “za zaščito” ni potrebno, a preverite morebitne druge okoliščine pri osebnem zdravniku. Načeloma pa ne poznam potrebe, zaradi katere bi morali k zdravniku šele po tem, ko bi prehlad preboleli, če predpostaviva, da se takrat počutite dobro.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Kaj menite: je zadihanost posledica prolapsa mitralne črpalke ali manjših fibroz na pljučih?

Tole bi bilo cisto ugibanje, saj nimam nikakrsnega vpogleda v vase zdravstveno stanje, zelo mozno pa, da ni povezano s tem dvojim.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Prosim, rešite me radovednosti in mi namignite še druge možnosti…ker meni ne pride na misel čisto nobena… Hvala.

Oh, moznosti za celo knjigo. Slaba telesna kondicija, okuzba, astmma, slabokrvnost, tesnoba in še 996 drugih možnosti.
Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Oh, moznosti za celo knjigo. Slaba telesna kondicija, okuzba, astmma, slabokrvnost, tesnoba in še 996 drugih možnosti.
Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close