Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Doma katastrofa

Doma katastrofa

Ali je oče dolžan, po mnenju strokovnjakov ali po vašem mnenju, poseči vmes?
Situacija:
Hči me ne j..e 5 posto, skoz jo moram priganjati: za pospravljanje, delanje nalog…
Oče ponavadi nekje obsedi, kaj dela… (da ne bo pomote, ne leži na kavču)…
Potem, seveda znorim in se začne ples: jaz priganjam, težim, sem nestrpna, godrnjava, tudi vpijem. Hči začne s svojo togoto, celo brcne me…
Mož pa pravi in to vpričo otroka, da se on v najine igrice ne bo vpletal, da ne bo igral policaja. Ker kao jst ves čas nekaj govorim, težim. Saj res, ne zanikam, tudi seveda povem njemu, ko pride iz službe (jaz sem doma, skrbim za gospodinjstvo). Pa tudi to ni prav.
V bistvu nimam nikogar, kateremu bi lahko take stvari povedala.
Posledično sem jezna na moža, groza me je praznikov, ko bomo spet več skupaj. Jočem za (po njegovih besedah) za vsako figo. Res veliko prejočem, saj mi drugega ne ostane. Res sem žalostna.

Koliko je stara hči?

dokler boš mislila da si dobra mati, takrat ko se dereš in zahtevaš kr naprej neki
do takrat se boste kregal.
a bi lahko nehala jamrat
zamisli si situacijo, da kko ti prideš od nekje, da ti začne en
a si pospravila kuhinjo..zakaj ne
ma sem ti rekla že 5x ..lenoba , si lena ko fux

si zglancala podn..ne…ma a veš kaj
zdej ti bom pa tv vzela za kazen..
jutr ne greš ven, ker nisi porihtala stvari…za katere jaz mislim, da jih moraš…

no, tako nekak ti vršiš pritisk nad otrokom…

poskus drugač…do jutri si prosim pospravi sobo, lahko ti pomagam če želiš…
lepo spoštljivo, pa zreven še poveš zakaj je nekaj dobr
otroc pač ne vejo, da bi se res boljpš počutil v lepi sobici zluftani itd..zato si ti tam…

nova
Uredništvo priporoča

Aja, pozabila sem napisati: 11 let.

Mož bi te moral seveda podpreti! Vzgoja otrok je stvar obeh staršev in mož ti s svojimi odgovori samo zbija avtoriteto, hčerka pa to izkorišča.

ko boš dobre volje se usedi z hčerko, dogovorita pravila in posledice za nespoštovanje pravil. potem se tega dosledno drži in ne odstopaj. pa bo pol manj debat.
upam, da te on možakar vsaj dobro obdela, če že oče ni.

Tako menim tudi sama, on ima svoj pogled na to in kadar se mu glih ljubi al pa kadar njemu na živc pritisne…takrat celo je tako.

Uboga mama, res se mi smiliš. Kam je pripeljala današnja “sočutna” vzgoja, ko so otroci šefi v družini!
To, da te enajstletna hčerka brcne, je nekaj nedopustljivega. Sicer sem proti tepežkanju, vendar bi ji v takem primeru priletela taka klofuta, da bi ji zavrtelo glavo! Vse ima svoje meje.
Imam tri otroke, že odrasle, tudi dva fanta, vendar nikoli, res nikoli, mi ni nihče rekel niti grde besede.
Slabo je to, ker ti mož ne stoji ob strani. V družinah resnično manjka očetova vzgoja, očetova trdnost. Mati predstavlja v družini srce, oče pa glavo. Torej nežnost in trdnost.
Hčerko vključi v delo. Sedi h njej, pogovarjaj se z njo, poskušaj vzpostaviti kontakt. Povej ji, kako je bilo, ko si bila ti otrok. Vendar ne bodi s hčerko prijateljica – bodi ji mati. Vse dobro.

Zakaj misliš, da mora biti vedno po tvoje in da imaš samo ti prav?

najlažje je da
se dogovorite kdaj
torej
v sobot se pospravlja soba se pomaga delat kosilo in nese smeti…več pa jaz nebi tamali naprtila
čez teden…do 5 je končana domoača naloga..če je ne, gre brez…samo 2x bo šla brez nič več…
in tko nekak napiši nekam, stari naj se strinja in talmala naj sliši…
od tam naprej, pa ti začepi…

Spremenila ne boš nič.

Si samo še ena več, ki žanje kar je sejala.

Jaz ga zavračam v spolnosti, ker se mi zdi, da bi samo sebe izdala, ker enostavno ne morem biti intimna s človekom, ki je tak do mene. Po 20 letih gre vse skupaj v maloro. Razmišljam, ker sem že tako slaba zena in mati, da bi vse skupaj pustila in šla. Potem bi bil šele hudir, ko bi pri očiju lahko vse, mami bi bila pa najslabša…

Od moža očitno ne bo nič.
Hčeri povej: za nepospravljeno sobo – brez računalnika. Ni domače naloge – ni izhoda. Neuboganje – nema tv. Togota – v sobo na hlajenje. Brca – klofuta. In se seveda drži tega.
Če bo mož začel kaj čivkati, da si prestroga, mu povej, da on ni policaj v tej bajti in naj utihne, da ne doleti njega isto.

Se strinjam. Le kje sem imela glavo???

Zakaj misliš, da boš rešila problem, če vse pustiš in greš?
Lahko greš na konec sveta in še dlje, a od sebe ne boš pobegnila.

Ha, pomoje tud!! Mi buč

Ha, pomoje tud!! Mi buč[/quote]
Mislila sem napisat: mi bučo odtrga…

eh potem ga imaš zaradi denarja? A vsaj dobro zasluži?

najprej ti sebe umiri, ko boš lepo povedala, se pogovarjala, se tudi hči ne bo več z ihto odzvala. Sama s sabo se iskreno pogovori in ugotovi, kaj je tisto kar te iritira, dela živčno in tisto rešuj… ne prenašaj odrivov živčnosti v odnos z otrokom in potem njega kriviš za prav tak odziv in obnašanje kot je tvoje – svojega pa ne vidiš.

Ne, ne bom pobegnila od sebe, tudi ne želim. Sama s sabo se odlično razumem.

Verjemi, da ne. Bi spokala samo s culo na rami, če bi ne bilo otroka.
Za svoje gospodinjsko delo sem kar ok plačana (beri za nakupe oblačil za hči, za nafilat hladilnik). Za svoje potrebe pa si zaslužim sama, tisto nekaj drobiža, ki ga rabim.

ne izgovarjaj se na otroka, za katerega noben od vaju ni sposoben skrbet po prebranem očitno.

To ti misliš!

Če bi se razumela sama s sabo, 1. ne bi bila živčna in histerizirala, ampak bi vzgajala brez nervoze in 2. ne bi potrjevala svoje vrednosti s prevladovanjem nad hčerko (in možem)

Vidim te kot nezrelo osebo, predvsem pa nesamostojno in zelo zakomleksano, ki svojo veljavo, svoj ego fila s komandiranjem otroka, moža ima pa le zaradi financ… Grozno tole tvoje življenje! Vzemi se v roke!

Mož bi te moral seveda podpreti! Vzgoja otrok je stvar obeh staršev in mož ti s svojimi odgovori samo zbija avtoriteto, hčerka pa to izkorišča.[/quote]

Se popolnoma strinja. Mož mora stopiti na tvojo stran. Sicer ne s tem, da takoj grdo udriha čez hčer, mora pa jasno povedati, da je dama pri 11h dolžna skrbeti za red in domače naloge.

Drugače pa kot pravi ena zgoraj, probaj manj težiti. Povej hčeri na lep prijazen način, daj ji rok, če v roku zadeva ni končana, potem sledi kazen.

Drugače ne gre.

Nekaj drobiža?
Seštej vse, najemnina, ogrevanje, elektrika, voda, hrana, internet… Tega sigurno ni za nekaj drobiža.

New Report

Close