Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Katero meso se splača kupit?

Katero meso se splača kupit?

Katero meso kupujete?

Piščanec je večkrat v ‘akciji’. Pa se sploh zavedamo, da je vsaj 1/3 kosti?
Kupujete faširano meso? Jaz ga ne, ker si mislim, da noter zmešajo ves ‘šrot’.

Sploh ne vem, kaj naj!

Poleti jemo večinoma piščančje, ribje, svinjsko meso ali pa mleto govedino, to pa zato, ker je hitro narejeno. Piščančje krače so super okusne in takoj narejene.
Pozimi pa delam veliko golažev – kupim goveje meso, ki ga narežem na koščke in delam počasi golaž na štedilniku na drva. Tam se meso dela samo in je tudi na koncu zelo okusno.
Golaž jemo s polento, z rižem, s krompirjem, s pašto, s kruhom, včasih naredim tudi njoke.

Seveda gledam za akcijami, kupim pa tisto, kar za neko jed potrebujem. Če si zaželim pečenega piščanca, pač vzamem v zakup tudi kosti, kaj češ.

nova
Uredništvo priporoča

Kako pa bo piščanec ali katarakoli druga žival brez kosti???
Res neverjetna razgledanost nekaterih, kar brez kosti bi…
Sicer pa jem predvsem svinjino in govedino.

Pri vsakem mesarju lahko prosiš, da ti mleto meso pripravi iz kosov po želji. Potem točno veš, kaj je notri zmleto.

Piščanca mi ne glede na ceno v trgovini ne kupimo nikoli, imamo pomisleke glede načina gojenja piščancev.

Skoraj ne jem mesa ker zavestno ne podpiram vzreje, glede na to da se 1/3 predelane hrane zavrze…ce pa ze grem na uzitke, pa si nabavim Angusa iz Cool housa…verjetno se skoraj nikomur ne sanja o cem govorim…normalno , ce jeste samo svinjarijo od mesa, nabito s hormoni

Če želiš, ti lahko mesar sfašira meso iz kosov, katere mu sama pokažeš. Tako delam jaz. Si izberem kos celega mesa, pa mu rečem, naj mi zmelje.
Drugače kupujem meso, ki je bilo vzrejeno in zaklano v Sloveniji, nočem uvoženega, ker našim proizvajalcem vseeno bolj zaupam. Piščanca iz Perutnine Ptuj, pa puranje, goveje in svinjsko meso slovenskih proizvajalcev.

Od pujsa, zajca, konja, govedine vzrejamo sami. Tam pa tam kupim piščanca. Cena mesa so tam tam. Če kupiš celega piščanca je res kg cca 3 eur če kupiš fileje pa 7 eur, razen če je v akciji je 5 eur. Tok kot svinina in govedina. Kupiš kar pač rabiš.

Samo črve, to je edino meso brez kosti.

Jaz včasih pomagam pri angusih, ko so še živi. Sam tok. 😉

Jaz včasih pomagam pri angusih, ko so še živi. Sam tok. ;)[/quote]

Tud jaz

https://www.youtube.com/watch?v=DA50zteAbeA

Včasih kupim piščanca s kostmi, ga doma izkoščičim in naredim iz mesa eno jed, iz kosti pa skuham kurjo juho. Včasih pa kupim piščančje fileje(400g) in naredim prvi dan kakšno rižoto s piščančjim mesom, drugi dan pa kaj s testeninami in omako. Drugo meso pa dobivam direktno od kmetov.

Ja, bogokletnik, a ne podpiraš slovenskega? Pa čimhitrej od kmeta do krožnika, pa to?

,
Seveda nimamo pojma! Kaj si pa mislil!
P.s. Za pravega Angusa nimaš ti dost dnarja?

Jaz včasih pomagam pri angusih, ko so še živi. Sam tok. ;)[/quote]

Tud jaz

https://www.youtube.com/watch?v=DA50zteAbeA%5B/quote%5D

Dobro veš, da je tu govora o mesu, ne ti meni tralala.

Angusa od blizu še videl nisi, edino mogoče kak anus. :)))

Ja, bogokletnik, a ne podpiraš slovenskega? Pa čimhitrej od kmeta do krožnika, pa to?[/quote]

Yojojo, zajebavaj no, saj ga lohk zmedeš. :)))

New Report

Close