Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kako vam uspeva nohte nalakirat?

kako vam uspeva nohte nalakirat?

Kupila sem si en temnejši lak za nohte in sem si že 2x skušala namazat, pa vedno tako grdo pride, da sem si stran zbrisala.
Kako vam uspe lepo namazat nohte s kakšnim temnejšim lakom?

Jaz tudi ne znam. In imam k sreči v družini eno k se pa s tem ukvarja pa ona potem namaže.. čeprav jaz ne vem kaj delam, da imam brezhibne nohte ravno 5 min. Še gelsh k naj bi jih bilo nemogoče okrušit, sem imela okrušene že po parih dneh. 🙂

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Joj, ampak jaz pa nimam nobene take, da bi mi naredila. Tja na tiste manikure pa ne grem, mi je predrago. Rada bi si naredila sama – ampak kako?????

nova
Uredništvo priporoča

A se ti roka trese a v čem je problem?

Vsa znanost je v tem, da se morajo posamezne plasti res dobro posušiti. Podlak, lak, nadlak. Vsako stvar je treba počakati, da se posuši, preden daš naslednjo. In to je vse.
Ne mreš pacati eno na drugo in se čuditi, zakaj grdo izpade. Zahteva pa čas, to pa.

Am ja jst sm stara14 in mam ful rada essence lake so res ful dobri najprej mal laka daš gor dlih da se vid pol pa mal bl namažeš še enkrat vsakič počakaš da se totalno posuši in pol namažeš se s prozornim lakom srečno

Meni je problem, ker si popacam obnohtno kožico. Ne uspe mi nalakirat 1 mm do kožice, ampak grem ali preko ali pa mi ostane preveč prostora in sept ni ok.
Roke se mi tudi malo tresejo, ja :))))

Če se ne motim, obstaja nekaj, podobno flomastru, s katerim si lahko to pobrišeš, ne da bi pobrisala lak na nohtu. Ampak mirna roka je pa bistvenega pomena 🙂

Hahaha, ja, jaz sem si hotela pomagat tako, da sem na zobotrebec ovila toal. papir in vse skupaj namočila v aceton. Ni uspelo :/

Bom preverila za te “brisalce za lak”, hvala za idejo.

Vidiš, si bila na pravi poti 😉

A se ti roka trese a v čem je problem?

Vsa znanost je v tem, da se morajo posamezne plasti res dobro posušiti. Podlak, lak, nadlak. Vsako stvar je treba počakati, da se posuši, preden daš naslednjo. In to je vse.
Ne mreš pacati eno na drugo in se čuditi, zakaj grdo izpade. Zahteva pa čas, to pa.[/quote]

Podlak, lak, nadlak…..? Nepotreben balast.

Samo mirno roko je potrebno. Če imaš kolikortoliko ravne nohte je to vse kar rabiš.
S podlaki in nadlaki in ne vem še kakšnimi laki je samo postopek brisanja podaljšan, učinek pa isti.

Okrog nohtov, na obnohtno jožico namaži vazelin ali podobno. Nalakiraj nohte in ko se posušijo, odstrani vazelin s palčko za ušesa. Zaradi vazelina lak ne bo ostal na koži.

No, mene kar pohvalijo, da imam lepo nalakirane nohte, pa nič kaj ne kompliciram… Držim se načela, manj je več, če si packam po 4 plasti, se vse 10x dlje suši in packa, tako da max 2! Potem pa samo počasi, mirno, pa fino je, če je čopič čim bolj širok in ploščat (catrice ima zame idealne). Namažem si jih zvečer, da čez noč malo pomotni, da se ne vidijo vse podrobnosti, pa še lak ob nohtu na kožici se spere, ko zjutraj parkrat umiješ pod vodo 🙂

No, podoben poskus sem imela, samo sem skušala namazat Mekol lepilo :))))))
Na blogih sem prebrala, da se obnese, pa sem poskusila. Res lepo odstraniš potem lepilo in kožica res ni bila pobarvana, ampak linije niso bile ravne in mi je bilo grdo.

Vadi mazanje s prozornim lakom in ko boš malo bolj sigurna, preidi na barven lak.

A se ti roka trese a v čem je problem?

Vsa znanost je v tem, da se morajo posamezne plasti res dobro posušiti. Podlak, lak, nadlak. Vsako stvar je treba počakati, da se posuši, preden daš naslednjo. In to je vse.
Ne mreš pacati eno na drugo in se čuditi, zakaj grdo izpade. Zahteva pa čas, to pa.[/quote]

Podlak, lak, nadlak…..? Nepotreben balast.

Samo mirno roko je potrebno. Če imaš kolikortoliko ravne nohte je to vse kar rabiš.
S podlaki in nadlaki in ne vem še kakšnimi laki je samo postopek brisanja podaljšan, učinek pa isti.[/quote]

Ti kar izpusti podlak, če želiš imeti rumene nohte.
Lak – če si hočeš nalakirati nohte, skoraj nujno potreben.
Nadlak – dlje zdrži, če poleg lakiranja nohtov in buljenja v zrak počneš še kaj drugega.

Zdaj bom pa nehala.

Potrebuješ malo več vaje.
Kar zadeva sušenje laka, ni nujno, da se fajn posuši. Jaz namažem vse nohte s podlakom, takoj potem prvo plast laka, potem pa odvisno, če je lak dober, drugo plast namažem čez par dni, če pa ni dober lak pa takoj še dugo plast, včasih takoj nadlak, včasih brez nadlaka, kakor za katei lak. Dobri so mi pa zgoraj omenjeni Essence, mislim da so za tista dva evrčka super laki.
Za brisanje laka s kože, obstaja svinčnik, obstajajo pa tudi nalepke, da jih daš na noht, polakiraš in odlepiš, kar si falila, ostane na nalepki. Ko boš imela več vaje za sabo, pa tega itak ne boš potrebovala.
Aja, pa še čopič! Nekateri laki imajo čudne čopiče. Jaz potem vzamem enega od Essence laka, ga fajn očistim z acetonom in z njim lakiram. Lahko pa kupiš posebej čopič za lakiranje nohtov.

Delim z vami moj izum: v aceton pomočiš palčko za ušesa in spucaš okolico. Zakon ☺


Jaz si tudi namazem obnohtno kozico. Uporabim pa kar nivea kremo. To delam tudi, ko imam nohte pobarvane z res temnim lakom in ko si ga odstranjujem z acetonom, nima celih prstov pobarvanih

Nujen potek, brezhibno namazani nohti:
1. Plast obvezno podlak, jaz uporabljam micro cell 2000
2. in 3. plast lak v želeni barvi
4. Essie good to go hitro sušeči nadlak, vreden vsakega centa.

To je to. Po potrebi popravim (čez par dni), čez g2go, pa imam cel teden bp nohte.

Prozoren lak in potem barvast lak (če slučajno uporabim lak malo močnejše barve).
Barvam pa vedno tako, da imam barvano roko položeno na mizi in tudi zapestni del roke, s katero barvam, imam naslonjen na mizi.


MicroCell 2000 je odlična kura za razcepljene nohte. Kot podlak pa se ne obnese vedno. Določene vrste laka (predvsem temnejših barv) se s to podlago razlijejo in pride do lisastega barvanja.


MicroCell 2000 je odlična kura za razcepljene nohte. Kot podlak pa se ne obnese vedno. Določene vrste laka (predvsem temnejših barv) se s to podlago razlijejo in pride do lisastega barvanja.[/quote]

To prakticiram že cca 15 let in se pri meni super obnese.

a to takole čas izgubljate ve, tapridne, ki doma vse naredite, desc pa na kavču s perom in daljincem ☺

Se ti zdi hudičevo težko in na začetku, doker ne dobiš kak nasvet s finto, ti res deluje tako.
Pojdi po korakih!

1. Uredi si obnohtno kožico! lahko je to tista palčka za obnohtne kožice, lahko je to zadeva podobna kot pilica, meni je najboljša varinata, da je tisti svinčnik kot pero in noter ima tudi že negovalno olje. To pa ima ESSENCE – nail cuticle (rumene barve je ta svinčnik). Ko odmakneš to kožico, če uporabiš z negovalnim oljem si roke operi in počakaj da se posušijo ali pa z alkoholom ali acetonom razmasti noht.
2. Namaži si kožico z vazelinom. Poceni vazelin dobiš v DM.
3. . Kupi si kvaliteten lak! Daj pozornost tudi na to, da ni tisti, ki se hitro suši, ker če je tak ga lahko samo na hitro namažeš in ne moreš ga več popravljat, ker pol se vleče in packa. Na koncu si čez nabarvan lak daj še plast prozornega da ti zdrži malo več.
4. Kar ti je šlo po kožici stvar rešiš tako, da v eno stekleno posodico (lahko je to kozarček od štamprlija) naliješ noter malo acetona in potem s ploščatim čopičem (tanjši naj bo št. 2 ali 4) ga namočiš in si okrog po kožici namažeš, ostanek laka pa obrišeš v papirnato servieto. Za lažjo predstavo si poglej video kako naj bi zgledalo.
Vaš link
Vaš link

5. Na koncu si obreži obnohtno kožico in boš mela super ter lepo urejene nohte!

New Report

Close