Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek katero vino v hoferju priporočate?

katero vino v hoferju priporočate?

Katero je najboljše?

No, to pa tud mene zanima…ker nasplošno vsi vemo da je v Hofru in Lidlu kompletni alkohol za en drek…od pirov, vina, likerjev, žganic, itd…nikol mi ni blo jasno keri debili to kupujejo…

ne nakladaj

Na Losinju smo hodili v Lidl in kupovali Vranac, zelo se nam je dopadel.
Pridem k nam, pa najdem v Hoferju Vranec. Po moje je isto, meni dobro. Pa poceni 1,99 eura menda.

Vranac je lokalno vino. Tako ceneno, stolno vino. Če vam je všeč, zakaj pa ne.
Redko smo v teh dveh trgovinah dobili res dobro (ne ravno odlično) vino. Saj tako tudi pregovor : poki šoldi, poka žuzika. Kar drži.

Vranac je lokalno vino. Tako ceneno, stolno vino. Če vam je všeč, zakaj pa ne.
Redko smo v teh dveh trgovinah dobili res dobro (ne ravno odlično) vino. Saj tako tudi pregovor : poki šoldi, poka žuzika. Kar drži.[/quote]

sem mislil, da v stolnici nadškof pije kaj boljšega kot neko “namizno” vino.

Moj znanec je šolan sommelier in se spomnim, da mi je pred leti razlagal, da se da v Lidlu in Hoferju za male pare dobiti zelo dobro vino, neko čilensko, pa neka ameriška…
Ne vem, jaz se nimam za poznavalko, daleč od tega, ampak prihajam iz vinorodnega okoliša, družina ima veliko viňograda (sama se ne ukvarjam s tem) vino pa prodajamo večinoma v prestolnico. Ampak mi nase vino ne odgovarja, mam raje črno in to neki ameriški Cabernet Sauvignon is hoferja, okoli3 evre, ni za petičneže, za nas rajo pa zelo dobro vino. Se ne da primerjati z vini Koper in ostalimi iz polic navadnega supermarketa.

Ruby Cabernet najbrž, iz Kalifornije.

Ruby Cabernet najbrž, iz Kalifornije.[/quote]
Rubyy Cabernet iz kalifornije. Zelo dobro vino, nizka kislinska stopnja. Res odlično in pitno. Praktično samo še to kupujem.

Ruby Cabernet najbrž, iz Kalifornije.[/quote]
Rubyy Cabernet iz kalifornije. Zelo dobro vino, nizka kislinska stopnja. Res odlično in pitno. Praktično samo še to kupujem.[/quote]

seveda imaš prav.

amerikanci najboljše vino izvažajo v Slovenijo.
za 30 centov po litru:-)))


Rubyy Cabernet iz kalifornije. Zelo dobro vino, nizka kislinska stopnja. Res odlično in pitno. Praktično samo še to kupujem.[/quote]

seveda imaš prav.

amerikanci najboljše vino izvažajo v Slovenijo.
za 30 centov po litru:-)))[/quote]

Sem razmišljal o tem in prišel do tega, da mi je vseeno. Ne čutim, da bi mi to vino povzročalo kaj hudega, po okusu pa mi je boljše kot marsikatera slovenska kislica.
in ni liter, so buteljke.

seveda imaš prav.

amerikanci najboljše vino izvažajo v Slovenijo.
za 30 centov po litru:-)))[/quote]

Sem razmišljal o tem in prišel do tega, da mi je vseeno. Ne čutim, da bi mi to vino povzročalo kaj hudega, po okusu pa mi je boljše kot marsikatera slovenska kislica.
in ni liter, so buteljke.[/quote]

torej 300 eurov za tono.

Sem razmišljal o tem in prišel do tega, da mi je vseeno. Ne čutim, da bi mi to vino povzročalo kaj hudega, po okusu pa mi je boljše kot marsikatera slovenska kislica.
in ni liter, so buteljke.[/quote]

torej 300 eurov za tono.[/quote]

Enim ni pomembno, da dajo za vino veliko denarja, ampak kako se po pitju tega vina počutijo. In če se dobro počutijo po pitju tega vina, kdo si ti, da bi imel pravico vihat nos nad njimi?
Ti komot piješ drago vino, če se dobro počutiš, ker veš, da ni bilo poceni, ampak resnično se mi zdi, da te b manj bolel želodec, če se ne boš obremenjeval z ljudmi, ki jim cena ni edino merilo kvalitete.

Zelo dobro je vino v 1,5L tetrapaku iz Lidla. Belo malo bolj, rdeče tudi ni slabo. Belega pohvalijo tudi priznani vinogradniki, če ne vidijo, kaj jim naliješ.

Glede piva pa, dober je zeleni Berg Konig iz Hoferja v piksni (ne moder).

Najboljše komu? Okusi so različni in vina prav tako. Načeloma pa velja dražje je boljše ampak jebi ga če ni po tvojem okusu. Skratka probraj različna vina (bela, rose, rdeča, macerirana, starana, sveža, domača, tuja, sladka, suha, peneča….) in se odloči. Kdo ve katero bo tebi najboljše. Je pa jeba ker izbira ni majhna in okušanje terja davek he he he.

Zraven hrane, rdeče v plastiki, 1.5l, 1.79€. meni je všeč:)

torej 300 eurov za tono.[/quote]

Enim ni pomembno, da dajo za vino veliko denarja, ampak kako se po pitju tega vina počutijo. In če se dobro počutijo po pitju tega vina, kdo si ti, da bi imel pravico vihat nos nad njimi?
Ti komot piješ drago vino, če se dobro počutiš, ker veš, da ni bilo poceni, ampak resnično se mi zdi, da te b manj bolel želodec, če se ne boš obremenjeval z ljudmi, ki jim cena ni edino merilo kvalitete.[/quote]

eden, ki raje spije kozarec ne dragega Slovenskega Vina, kot tri litre ameriške brozge ker je poceni.

Živjo.

Zeloo odvisno kašno vino maš rad/a 🙂

Jaz sem na roze, trenutno delam malce zaloge za kasneje, imajo ravnokar posebno ponudbo. Lokalen, in zelo dober.

Povezava [/url](stran 2) če imaš podoben okus mojemu 🙂

LP

Midva pijeva belo bio vino Štekar iz Lidla. Nama zelo pitno.

Nobeno! Nobeno vino iz trgovinskih polic ni dobro. Prav nobeno. Razen če je bilo to vino na police pripeljano pred največ enim tednom.
Svetloba in sobna temperatura vinu škoduje. Vino, ki je dalj časa izpostavljeno svetlobi klimatsskim razlikam in temperaturam nad 15 stopinj postane zanič. Vsako.
Zelene, rjave..steklenice sicer kemično konzervirano in močno žvepljano vino začasno zaščitijo ampak, če to vino dlje časa stoji na trgovinski polici, takšno vino je samo še za zlit v kanal.
Poznavalci vin pijejo vina, katera se hranijo v temnih kleteh pri konstantni temperaturi. Najboljše vino je tisto, ki se v kozarec natoči direktno iz cistern, sodov itd…Stekleničlena vina, ki pa dalj časa stojijo na trgovinskih policah, pa so zanič.
Tolko, da boste vedeli.


[/quote]
Seveda sem siguren, saj sem tudi sam vinogradnik in tudi jaz zaradi zakonskih direktiv in čiste praktičnosti vino stekleničim. Pač moram. Ker do klasičnega potrošnika vino lahko plasiraš le v steklenici. In če hočeš, da ga bo potrošnik dobil, ga moraš ponuditi v trgovini. Tako pač je. Ampak vino, ki dalj časa stoji na polici v trgovini, takšno vino izgublja na kvaliteti in se pokvari.
Vino je živa stvar in kot tako je občutljivo kot vsako življenje.


Seveda sem siguren, saj sem tudi sam vinogradnik in tudi jaz zaradi zakonskih direktiv in čiste praktičnosti vino stekleničim. Pač moram. Ker do klasičnega potrošnika vino lahko plasiraš le v steklenici. In če hočeš, da ga bo potrošnik dobil, ga moraš ponuditi v trgovini. Tako pač je. Ampak vino, ki dalj časa stoji na polici v trgovini, takšno vino izgublja na kvaliteti in se pokvari.
Vino je živa stvar in kot tako je občutljivo kot vsako življenje.
[/quote]

A nam prosim zaupaš svoje ime, da se ti na dalepč izognemo. Ker od takih vinogradnikov, pa res ne bi rada niti probala vina.

Kakšne nebuloze, lepo te prosim.

Res, da ni primerno, da se vino hrani na policah, ampak v 14 dneh se pa še nobeno ni pokvarilo.

In vsa vrhunska vina se prvo starajo v sodih, potem pa še v steklenicah (v kleti), potem pa gredo šele v trgovine. Niti slučajno niso najboljša direkt iz soda.

Če si res vinogradnik, bi se jaz na tvojem mestu zakopala v knjige in šla h kakšnemu res dobremu na prakso, da bi od blizu videla, kako se dela vino. In šele potem stresala nebuloze po forumih.

A nam prosim zaupaš svoje ime, da se ti na dalepč izognemo. Ker od takih vinogradnikov, pa res ne bi rada niti probala vina.

Kakšne nebuloze, lepo te prosim.

Res, da ni primerno, da se vino hrani na policah, ampak v 14 dneh se pa še nobeno ni pokvarilo.

In vsa vrhunska vina se prvo starajo v sodih, potem pa še v steklenicah (v kleti), potem pa gredo šele v trgovine. Niti slučajno niso najboljša direkt iz soda.

Če si res vinogradnik, bi se jaz na tvojem mestu zakopala v knjige in šla h kakšnemu res dobremu na prakso, da bi od blizu videla, kako se dela vino. In šele potem stresala nebuloze po forumih.
[/quote]

Ima žal kar prav….

Temperatura na polici, pod žarometi še morda v trgovini je koliko? 20, 22, 24 stopinj?

Vino v kleti, kjer se hrani, pa stara, kot si sama napisala , je priporočeno pa koliko? Zagotovo ne 22 stopinj. 😀

Za živo živilo je to šok – šibanje iz primerne temperature na povišano.

Nujno zlo : dat na police na svetlobo – ampak le tako pride v maloprodaji do kupca.

Ima žal kar prav….

Temperatura na polici, pod žarometi še morda v trgovini je koliko? 20, 22, 24 stopinj?

Vino v kleti, kjer se hrani, pa stara, kot si sama napisala , je priporočeno pa koliko? Zagotovo ne 22 stopinj. 😀

Za živo živilo je to šok – šibanje iz primerne temperature na povišano.

Nujno zlo : dat na police na svetlobo – ampak le tako pride v maloprodaji do kupca.
[/quote]

Sem napisala, da se s tem delom strinjam. Ampak v 14 dneh se pa tudi ne pokvari. Če stoji mesece, ali pa celo leta, kot se žal dogaja v nekaterih trgovinah, je treba biti previden pri nakupu. V 14 dneh na polici se pa še nobeno vino ni pokvarilo, tudi v mesecu ne. Izkušen vinski poznavalec bo morda zaznal razliko, ko bo vino an polici cca 6 mesecev. Pa še to ne vedno, odvisno od samih pogojev v trgovini. Tiste steklenice, ki so direkt pod lučjo bodo zagotovo prej spremenile okus, kot tiste, ki so na nižjih policah. Mi večkrat kupimo, ko so znižanja steklenic, ki se jim že res dolgo valjajo po trgovini, in smo večkrat presenečeni kot razočarani.

Zmotila me je njegova trditev, da je najboljše vino direkt iz soda, ki samo kaže, da nima niti približno pojma, kako se vino dela in kaj je dobro oz. vrhunsko vino. Ena izmed lastnosti vina, ki gre v prodajo je namreč tudi ta, da je vino stabilno. Da ne reagira (več) na vsako zunanjo motnjo. Zato se v 14 dneh na polici ne sme in ne bo pokvarilo. Poleg tega se vsa vrhunska vina morajo starati tudi v steklenicah, po 3 in več let, preden sploh pridejo na police oz. v prodajo. In še potem priporočajo, da se starajo še ohoho let, preden so zrela za pit. Zato je totalna bedarija govorit, da je vino najboljše iz soda. Iz ust vinogradnika pa je naravnost smešno.

V kleteh pa imajo vinogradniki različne temperature, odvisno od lege kleti in letnega časa. Od 10 do 20 stopinj. Na Štajerskem manj, na Primorskem več, važno je, da je ta temperatura čim bolj konstantna in ne niha.

New Report

Close