Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bolečina v križu – a je to normalno?

Bolečina v križu – a je to normalno?

Že kar lep čas me boli v hrbtu – križ. Bila pri dohtarju. Sum na vkleščen živec.

Zdaj redno telovadim, če je prehudo vzamem kakšno protibolečinsko tableto. Večinoma pa kar gre.
odkar redno, vsak dan delam vaje za globoko trebušno mišico, opažam, da se bolečina seli. Najprej je bila bolečina v križu, potem se je po enem tednu telovadbe preselila v kolk, sedaj pa me boli noga (zgornji del).

Torej ne boli me vse troje naenkrat, ampak najprej križ, potem je nehal bolet, pa me je bolelo v kolku, zdaj pa me boli zgornji del noge.

Jaz predvidevam da pač bolečina potuje po živcu. Mislim si, da je to dober znak.

AMpak ali je res? Kakšne so vaše izkušnje?

Mogoče je išijas- vnetje živca. Ja, boli kot pes.

Kaj pa vem … da bi išijas vztrajal od julija do sedaj?
Sem že imela išijas v preteklosti, pa je vedno trajal kak teden, potem je bilo boljše. Sedaj pa me boli (RES!!! boli) že od julija.

Kaj pa vem … da bi išijas vztrajal od julija do sedaj?
Sem že imela išijas v preteklosti, pa je vedno trajal kak teden, potem je bilo boljše. Sedaj pa me boli (RES!!! boli) že od julija.[/quote]

Išijas sem enkrat doživela. Intenzivno je bolelo (tudi tablete skoraj nič pomagale) 3-4 tedne. Potem pa še mesec in pol zmernih bolečin. Sem pa takrat govorila z eno gospo, kateri je trajalo 4 mesece. Če ji je verjeti. Moje je bilo tako 2,5 meseca.

[/quote][/quote]

Mi lahko prosim opišeš bolečino?
Je bilo tako, da te je na trenutke usekalo v križu, kot bi ti kdo zaril nož? (ob kakem določenem gibu).
Kasneje, ko tista sekundna bolečina popusti, pa je dokaj znosno?

jaz imam občutek kot da se je ena vez skrajšala in kot da ne bi mogla prav stegniti noge oz. izravnati hrbtenice.

Ma… sem en mal premlada za te hece no … še 40 nisem.

[/quote]

Mi lahko prosim opišeš bolečino?
Je bilo tako, da te je na trenutke usekalo v križu, kot bi ti kdo zaril nož? (ob kakem določenem gibu).
Kasneje, ko tista sekundna bolečina popusti, pa je dokaj znosno?

jaz imam občutek kot da se je ena vez skrajšala in kot da ne bi mogla prav stegniti noge oz. izravnati hrbtenice.

Ma… sem en mal premlada za te hece no … še 40 nisem.[/quote]

V križu samem praktično nisem imela bolečin. Bile so v kolku in v ritnici. To se je potem selilo dol po nogi (stegno, koleno, včasih tudi pod koleno). Bolečina je bila zelo močna…podobno, kot bi zaril nož. Nikoli odvisno od gibanja. Bolečina je prišla sama od sebe, ko sem popolnoma mirovala. Bila je močna, pekoča, je malo popustila in spet usekala. Najhuje je bilo ponoči. Laže sem prenašala, če sem hodila…

Mi lahko prosim opišeš bolečino?
Je bilo tako, da te je na trenutke usekalo v križu, kot bi ti kdo zaril nož? (ob kakem določenem gibu).
Kasneje, ko tista sekundna bolečina popusti, pa je dokaj znosno?

jaz imam občutek kot da se je ena vez skrajšala in kot da ne bi mogla prav stegniti noge oz. izravnati hrbtenice.

Ma… sem en mal premlada za te hece no … še 40 nisem.[/quote]

V križu samem praktično nisem imela bolečin. Bile so v kolku in v ritnici. To se je potem selilo dol po nogi (stegno, koleno, včasih tudi pod koleno). Bolečina je bila zelo močna…podobno, kot bi zaril nož. Nikoli odvisno od gibanja. Bolečina je prišla sama od sebe, ko sem popolnoma mirovala. Bila je močna, pekoča, je malo popustila in spet usekala. Najhuje je bilo ponoči. Laže sem prenašala, če sem hodila…[/quote]
Dh l5-s1

V križu samem praktično nisem imela bolečin. Bile so v kolku in v ritnici. To se je potem selilo dol po nogi (stegno, koleno, včasih tudi pod koleno). Bolečina je bila zelo močna…podobno, kot bi zaril nož. Nikoli odvisno od gibanja. Bolečina je prišla sama od sebe, ko sem popolnoma mirovala. Bila je močna, pekoča, je malo popustila in spet usekala. Najhuje je bilo ponoči. Laže sem prenašala, če sem hodila…[/quote]
Dh l5-s1[/quote]

Za navadne smrtnike bi pa to pomenilo?

Mi lahko prosim opišeš bolečino?
Je bilo tako, da te je na trenutke usekalo v križu, kot bi ti kdo zaril nož? (ob kakem določenem gibu).
Kasneje, ko tista sekundna bolečina popusti, pa je dokaj znosno?

jaz imam občutek kot da se je ena vez skrajšala in kot da ne bi mogla prav stegniti noge oz. izravnati hrbtenice.

Ma… sem en mal premlada za te hece no … še 40 nisem.[/quote]

V križu samem praktično nisem imela bolečin. Bile so v kolku in v ritnici. To se je potem selilo dol po nogi (stegno, koleno, včasih tudi pod koleno). Bolečina je bila zelo močna…podobno, kot bi zaril nož. Nikoli odvisno od gibanja. Bolečina je prišla sama od sebe, ko sem popolnoma mirovala. Bila je močna, pekoča, je malo popustila in spet usekala. Najhuje je bilo ponoči. Laže sem prenašala, če sem hodila…[/quote]
Tipično za išijas.
Nikakor ne sedi na čem trdem in mrzlem. Pa zmerna hoja. Vztrajno, počasi, da se vnet živec sprosti.
Rado se ponavlja ob vlažnem, mrzlem vremenu.
Sama sem si ga pozdravila z refleksno samomasažo, ker se tam da dobiti in sadirati živce.
Drugače pa imajo ljudje probleme tudi pol leta in več, ni slučaj.

že od junija. lahko poveš kakšne vaje imaš za telovadbo ?
LP

Zakaj pa ne greste na slikanje hrbtenice? Lahko imate hernijo ali premik vrtenc. Znaki in bolečine so enaki, samo je včasih potrebna operacija, sicer je samo še slabše. S tem se ni za hecati in delati kar neke vaje in si naredite še večjo škodo.

Mene je zdravnica poslala ba slikanje. Dobro da ni bilo ne hernije, ne premika vretenc. Malo imam posedena vretenca, a ni krize. Tudi kosti so mi merili za osteoporozo. Tudi (še) ni.

Rendgen ne pokaže nič! Hernija, počen plošček – rengenska slika – NIČ!
Človek še hodit ni mogel vredu.

Magnetna je pokazala.

Še 30 nisem bila, ko me je usekalo in trajalo je pol leta, da me je nehala boleti noga in da nisem čutila več mravljincev v nogi.
Čez nekaj let sem šla na rentgen, ker sem imela stalno neke težave s križem: obraba vretenc, ni pomoči, lahko jem protibolečinske tablete in to je vse, kar mi lahko pomagajo.
Začela sem hodit v hrib, na fitnes in sedaj že nekaj let s križem nimam nobenih težav.

že od junija. lahko poveš kakšne vaje imaš za telovadbo ?
LP[/quote]

Sem našla na internetu vaje za globoke trebušne mišice:

http://siol.net/trendi/zdravo-zivljenje/video-fiziolates-pet-osnovnih-vaj-1-del-72697

In pa tiste osnovne vaje za križ – mačka (si na vseh štirih, potem pa upogibaš hrbet navzgor in navzdol. IN enako – si na vseh štirih, in dviguješ levo nogo desno roko, in desno nogo levo roko.

Čakam na fizioterapijo, da mi dajo kakšne bolj konkretne vaje. Opažam pa, da mi že te vaje zelo pomagajo.

P.s. Za vse tiste, ki pravite, da moram it na slikanje – sem šla. In ne delam kar nekaj po svoje.

že od junija. lahko poveš kakšne vaje imaš za telovadbo ?
LP[/quote]

Sem našla na internetu vaje za globoke trebušne mišice:

http://siol.net/trendi/zdravo-zivljenje/video-fiziolates-pet-osnovnih-vaj-1-del-72697

In pa tiste osnovne vaje za križ – mačka (si na vseh štirih, potem pa upogibaš hrbet navzgor in navzdol. IN enako – si na vseh štirih, in dviguješ levo nogo desno roko, in desno nogo levo roko.

Čakam na fizioterapijo, da mi dajo kakšne bolj konkretne vaje. Opažam pa, da mi že te vaje zelo pomagajo.

P.s. Za vse tiste, ki pravite, da moram it na slikanje – sem šla. In ne delam kar nekaj po svoje.[/quote]

Bila sem na slikanju. Kasneje sem šla na fizioterapijo, ki je, recimo, malo pomagala. Dobila sem tudi vaje za križ. Pridno sem jih izvajala dobri dve leti. V tem času se stvar ni ponovila. Zaradi vaj, ali kar tako? Ne vem. Sedaj jih kakšno leto delam le občasno. Sem se malo polenila ;). Za enkrat je vse O.K.

da je že dolgo, kar smo zvezdo zamenjali za križ

Na kakšno slikanje ste šle -šli?

Sem našla na internetu vaje za globoke trebušne mišice:

http://siol.net/trendi/zdravo-zivljenje/video-fiziolates-pet-osnovnih-vaj-1-del-72697

In pa tiste osnovne vaje za križ – mačka (si na vseh štirih, potem pa upogibaš hrbet navzgor in navzdol. IN enako – si na vseh štirih, in dviguješ levo nogo desno roko, in desno nogo levo roko.

Čakam na fizioterapijo, da mi dajo kakšne bolj konkretne vaje. Opažam pa, da mi že te vaje zelo pomagajo.

P.s. Za vse tiste, ki pravite, da moram it na slikanje – sem šla. In ne delam kar nekaj po svoje.[/quote]

Bila sem na slikanju. Kasneje sem šla na fizioterapijo, ki je, recimo, malo pomagala. Dobila sem tudi vaje za križ. Pridno sem jih izvajala dobri dve leti. V tem času se stvar ni ponovila. Zaradi vaj, ali kar tako? Ne vem. Sedaj jih kakšno leto delam le občasno. Sem se malo polenila ;). Za enkrat je vse O.K.[/quote]

vaje moraš delat celo življenje! resno ti pravim! če te popade lenoba, se vrnejo bolečine

Bila sem na slikanju. Kasneje sem šla na fizioterapijo, ki je, recimo, malo pomagala. Dobila sem tudi vaje za križ. Pridno sem jih izvajala dobri dve leti. V tem času se stvar ni ponovila. Zaradi vaj, ali kar tako? Ne vem. Sedaj jih kakšno leto delam le občasno. Sem se malo polenila ;). Za enkrat je vse O.K.[/quote]

vaje moraš delat celo življenje! resno ti pravim! če te popade lenoba, se vrnejo bolečine[/quote]

Vem, vem, moram spet začeti redno. Saj, ko enkrat začneš, postane avtomatizem vsako jutro npr.

Navaden rtg pokaze bolj malo. Meni je hernio, kar veliko, pokazal sele magnet. Samo mi zdravnica ni hotela napisati napotnice – baje ne sme ker je predrago. Po moledovanju mi je napisala napotnico za nevrologa, ki mi je napisal napotnico za magnet. Toliko o ucinkovitosti.

Kako si ukrepala? Si sla na operacijo? Kaksno je stanje pri tebi zdaj?

Mene je enkrat usekalo v hrbtu, ko sem se sklonila. Mislim, da se temu reče heksenšus…. Odločila sem se, da grem k kiropraktiku…. no, sej mogoče bi bilo tudi sicer bolje,.. a vseeno, ker razmišljam pač tako, da če me je stisnilo, me je najbrž zato, ker je nekaj narobe (karkoli že) in kiropraktik pač lahko zadevo “postavi nazaj na pravo mesto” ali kako bi se reklo, da ne gre naprej.

Predlogo trajajo te tvoje bolečine. Vkleščen živec se na rentgenski sliki ne vidi. Kako to, da nisi bila napotena k nevrologu? Sicer ne vem, če je dobro, da telovadiš, če še ne veš dobro, kaj je narobe, prav tako ni nujno, da znaš pravilno telovaditi.

tri taužnt ali več ljudi je že reklo, da rentgen ne pokaže nič na križu, a ti tumasti dohtarji še kar dajejo napotnice za rtg, namesto za magnetno resonanco!
pa kaj jim je? nobene logike!

New Report

Close