Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Premočna menstruacija in omotičnost

Premočna menstruacija in omotičnost

Ima katera težave, da ima močno in dolgo menstruacijo in da je občasno rahlo omotična, utrujena, da se je stemni pred očmi?

To, da si o močni M omotičena, je čisto normalno. Pij veliko tekočine, tudi sladkega kaj pojej, tudi železove tablete pomagajo.
Bi pa na tvojem mestu šla malo na pregled, da nimaš kakih cist, ki ti povzrčajo dolge in močne M. Moja je sicer zelo močna samo 2. dan, ko se vse vlije na polno, druge dni pa komaj kaj, pa sem tudi tisti dan ob izlivu komaj živa.

Pri meni lije 6. -8. dan. Potem pa pojenja.

nova
Uredništvo priporoča

Ko sem bila najstnica, sem imela tako močno, da sem imela včasih vrtoglavice, kar sem skušala omiliti s šumečimi tabletami železa, že par dni pred pričakovano menstruacijo sem vsak dan pila sok rdeče pese, pojedla pa veliko zelenolistne zelenjave. Pila sem tudi limonado, saj vitamin C pospešuje absorpcijo železa.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Kupi si v Mercatorju Zelezo s C vitaminom v sumenkah. Mocna menstruacija je normalna. Ti pa le spij 1 na dan, takrat ko je najbolj mocna, v ostalih dneh ni treba, telo naj samo okreva.

O vsem tem si lahko prebereš na strani Walter Last, posebno pod poglavjem lugolova raztopina.

to ni v redu, je znak, da izgubljaš s krvjo veliko železa, ki pa je glavni prenašalec hrane in kisika celicam v telesu. Takih količin ne moreš nadomestiti s hrano in s komercialnimi preparati, ki vsebujejo železo. Tvoje stanje in simptomi so znak že slabokrvnosti. Preveri nivo Hb v krvi, posvetuj se z ginekologom in razmisli o rešitvi -regulacija jakosti krvavitve s hormonsko kontracepcijo ( če si ji naklonjena, če pride v poštev in če jo jemlješ tudi sicer), v skrajnem primeru tudi ablacija maternične sluznice, da bo manj krvavitev, luščenja in izgubljanja krvi. Pa če si stara preko 45, pa nimaš želje ali namena zanosit, naredijo zraven še sterilizacijo, ker potem po ablaciji ( tanjpanju maternične sluznice) ni priporočljivo več zanosit, je nosečnost kontraindicirana.

To, kar imaš sedaj, izčrpava tvoje telo in boš v 5-ih letih izcuzana, telo pa mnogo bolj postarano in izčrpano vsega, kot bi dejansko lahko bilo.

to ni v redu, je znak, da izgubljaš s krvjo veliko železa, ki pa je glavni prenašalec hrane in kisika celicam v telesu. Takih količin ne moreš nadomestiti s hrano in s komercialnimi preparati, ki vsebujejo železo. Tvoje stanje in simptomi so znak že slabokrvnosti. Preveri nivo Hb v krvi, posvetuj se z ginekologom in razmisli o rešitvi -regulacija jakosti krvavitve s hormonsko kontracepcijo ( če si ji naklonjena, če pride v poštev in če jo jemlješ tudi sicer), v skrajnem primeru tudi ablacija maternične sluznice, da bo manj krvavitev, luščenja in izgubljanja krvi. Pa če si stara preko 45, pa nimaš želje ali namena zanosit, naredijo zraven še sterilizacijo, ker potem po ablaciji ( tanjpanju maternične sluznice) ni priporočljivo več zanosit, je nosečnost kontraindicirana.

To, kar imaš sedaj, izčrpava tvoje telo in boš v 5-ih letih izcuzana, telo pa mnogo bolj postarano in izčrpano vsega, kot bi dejansko lahko bilo.[/quote]

Meni so že naredili ablacijo endometrija, krvavitve pa še vedno dolge, močne.

to ni v redu, je znak, da izgubljaš s krvjo veliko železa, ki pa je glavni prenašalec hrane in kisika celicam v telesu. Takih količin ne moreš nadomestiti s hrano in s komercialnimi preparati, ki vsebujejo železo. Tvoje stanje in simptomi so znak že slabokrvnosti. Preveri nivo Hb v krvi, posvetuj se z ginekologom in razmisli o rešitvi -regulacija jakosti krvavitve s hormonsko kontracepcijo ( če si ji naklonjena, če pride v poštev in če jo jemlješ tudi sicer), v skrajnem primeru tudi ablacija maternične sluznice, da bo manj krvavitev, luščenja in izgubljanja krvi. Pa če si stara preko 45, pa nimaš želje ali namena zanosit, naredijo zraven še sterilizacijo, ker potem po ablaciji ( tanjpanju maternične sluznice) ni priporočljivo več zanosit, je nosečnost kontraindicirana.

To, kar imaš sedaj, izčrpava tvoje telo in boš v 5-ih letih izcuzana, telo pa mnogo bolj postarano in izčrpano vsega, kot bi dejansko lahko bilo.[/quote]

Meni so že naredili ablacijo endometrija, krvavitve pa še vedno dolge, močne.[/quote]

sterilizacija ni bila narejena? Si še v fertilni dobi?

Nekatere ženske so bolj nagnjene k zadebeljevanju tudi maternične sluznice – malce primejave, sicer banalne, ampak: to je tako, kot koža na podplatih pri nekaterih – bolj jo neguješ, piliš, strgaš, bolj raste 🙁

Meni so že naredili ablacijo endometrija, krvavitve pa še vedno dolge, močne.[/quote]

sterilizacija ni bila narejena? Si še v fertilni dobi?

Nekatere ženske so bolj nagnjene k zadebeljevanju tudi maternične sluznice – malce primejave, sicer banalne, ampak: to je tako, kot koža na podplatih pri nekaterih – bolj jo neguješ, piliš, strgaš, bolj raste :([/quote]

Ne, nisem bila še na sterilizaciji. Še nisem dala vloge za sterilazijo, sem pa 35 stara.

Sterilizacija ne zmanjšuje krvavitev – preberite si, kakšen je izvedba in namen tega postopka.

Sluznica maternice se še vedno zadebeli v pričakovanju ugnezditve (oplojenega ali ne) jajčeca. Le slednje ne pripotuje do nje, ker ga zaustavijo neprehodni jajcevoci. Zato se sproži menstruacija. Tako, kot marsikatera ženska ni plodna zaradi naravno neprehodnih jajcevodov, a ima redne menstruacije.

Drugo pa je, če bi kot kontracepcijo uporabljala npr. mireno, ki ima še hormonske učinke, zaradi katerih imajo nekatere ženske komaj opazne krvavitve.

Res pa je, da močne krvavitve izčrpavajo telo, ki ga je zato potrebno občasno (kljub kvalitetnejši hrani) okrepiti z železom. Pojdi k zdravniku, da ti pregleda kri in predpiše ustrezno terapijo.

Sterilizacija ne zmanjšuje krvavitev – preberite si, kakšen je izvedba in namen tega postopka.

Sluznica maternice se še vedno zadebeli v pričakovanju ugnezditve (oplojenega ali ne) jajčeca. Le slednje ne pripotuje do nje, ker ga zaustavijo neprehodni jajcevoci. Zato se sproži menstruacija. Tako, kot marsikatera ženska ni plodna zaradi naravno neprehodnih jajcevodov, a ima redne menstruacije.

Drugo pa je, če bi kot kontracepcijo uporabljala npr. mireno, ki ima še hormonske učinke, zaradi katerih imajo nekatere ženske komaj opazne krvavitve.

Res pa je, da močne krvavitve izčrpavajo telo, ki ga je zato potrebno občasno (kljub kvalitetnejši hrani) okrepiti z železom. Pojdi k zdravniku, da ti pregleda kri in predpiše ustrezno terapijo.[/quote]

meni je ablacija s sterilizacijo zelo olajšala življenje, izjemno močnih krvavitev ni več, maternična sluznica tudi ne zadebeljuje več tako kot prej, seks je v dosti večji užitek zame kot predhodnjih 7 let, ker ni več toliko izločanja sluzi, kot je bilo prej pred ablacijo in sterilizacijo 🙂

Sterilizacija ne zmanjšuje krvavitev – preberite si, kakšen je izvedba in namen tega postopka.

Sluznica maternice se še vedno zadebeli v pričakovanju ugnezditve (oplojenega ali ne) jajčeca. Le slednje ne pripotuje do nje, ker ga zaustavijo neprehodni jajcevoci. Zato se sproži menstruacija. Tako, kot marsikatera ženska ni plodna zaradi naravno neprehodnih jajcevodov, a ima redne menstruacije.

Drugo pa je, če bi kot kontracepcijo uporabljala npr. mireno, ki ima še hormonske učinke, zaradi katerih imajo nekatere ženske komaj opazne krvavitve.

Res pa je, da močne krvavitve izčrpavajo telo, ki ga je zato potrebno občasno (kljub kvalitetnejši hrani) okrepiti z železom. Pojdi k zdravniku, da ti pregleda kri in predpiše ustrezno terapijo.[/quote]

meni je ablacija s sterilizacijo zelo olajšala življenje, izjemno močnih krvavitev ni več, maternična sluznica tudi ne zadebeljuje več tako kot prej, seks je v dosti večji užitek zame kot predhodnjih 7 let, ker ni več toliko izločanja sluzi, kot je bilo prej pred ablacijo in sterilizacijo :)[/quote]

Poudarjeno ti je zmajšalo krvavitve. Sama sterilizacija, ki se kot način trajne kontracepcije izvaja največkrat brez ablacije, včasih povzroča celo obilnejše in bolj boleče menstruacije…

Nisem bila na sterilizacija, ampak na ablaciji.

meni je ablacija s sterilizacijo zelo olajšala življenje, izjemno močnih krvavitev ni več, maternična sluznica tudi ne zadebeljuje več tako kot prej, seks je v dosti večji užitek zame kot predhodnjih 7 let, ker ni več toliko izločanja sluzi, kot je bilo prej pred ablacijo in sterilizacijo :)[/quote]

Poudarjeno ti je zmajšalo krvavitve. Sama sterilizacija, ki se kot način trajne kontracepcije izvaja največkrat brez ablacije, včasih povzroča celo obilnejše in bolj boleče menstruacije…[/quote]

A je kje zapisano, da morda ni?

Pri meni je bila sterilizacija nujen dodatni sekundarni ukrep zaradi nujne ablacije, prvotni ukrep ( tudi zaradi krčne žile na materničnem vratu).
Sterilizacija pa je nujna ob tem posegu zaradi preprečevanja eventuelne nosečnosti ( kot že zapisano), ker naprimer hormonskih kontraceptivov zaradi nagnjenosti k tvorjenju strdkov ne smem uporabljati. Jaz se še nebi drugače dala sterilizirat…… Mi je bila sterilizacija zraven nujno zlo.

s tem, da se odkrila, da se menstr. zmanjša za 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} če od vključno prvi do vključno tretji dan vzamem 2x po 1 Nalgesin S. Potem tudi nimam omotice, šibkosti ipd.

Poudarjeno ti je zmajšalo krvavitve. Sama sterilizacija, ki se kot način trajne kontracepcije izvaja največkrat brez ablacije, včasih povzroča celo obilnejše in bolj boleče menstruacije…[/quote]

A je kje zapisano, da morda ni?

Pri meni je bila sterilizacija nujen dodatni sekundarni ukrep zaradi nujne ablacije, prvotni ukrep ( tudi zaradi krčne žile na materničnem vratu).
Sterilizacija pa je nujna ob tem posegu zaradi preprečevanja eventuelne nosečnosti ( kot že zapisano), ker naprimer hormonskih kontraceptivov zaradi nagnjenosti k tvorjenju strdkov ne smem uporabljati. Jaz se še nebi drugače dala sterilizirat…… Mi je bila sterilizacija zraven nujno zlo.[/quote]

Ni mi sicer fino, da repliciram in pojasnujem. A tokrat naj poudarim, da je bil moj prvotni odgovor namenjen drugi avtorici:

Sterilizacija ne zmanjšuje krvavitev – preberite si, kakšen je izvedba in namen tega postopka.

Sluznica maternice se še vedno zadebeli v pričakovanju ugnezditve (oplojenega ali ne) jajčeca. Le slednje ne pripotuje do nje, ker ga zaustavijo neprehodni jajcevoci. Zato se sproži menstruacija. Tako, kot marsikatera ženska ni plodna zaradi naravno neprehodnih jajcevodov, a ima redne menstruacije.

Drugo pa je, če bi kot kontracepcijo uporabljala npr. mireno, ki ima še hormonske učinke, zaradi katerih imajo nekatere ženske komaj opazne krvavitve.

Res pa je, da močne krvavitve izčrpavajo telo, ki ga je zato potrebno občasno (kljub kvalitetnejši hrani) okrepiti z železom. Pojdi k zdravniku, da ti pregleda kri in predpiše ustrezno terapijo.[/quote]

Želela sem poudariti, da se s sterilizacijo brez ablacije ne rešuje problema, ki ga izpostavlja prva avtorica – saj bi se ga celo v določenih primerih poslabšalo.

Ženske, veliko vlogo ima tudi pitje alkohola med prvimi dnevi menzesa -alkohol redči kri in podaljšuje cikel intenzivnega krvavenja tudi med menzesom.
Pa četudi samo en perček spijete zvečer, glaž vina ali dva, ali pa šilce kakšnih žganjenamočenih rcnijin Jegrov ali Unicum variant z namenom olajšat krčke in bolečino, pa kak koktejl po službi ….

Ne pijem alkohola.

A je kje zapisano, da morda ni?

Pri meni je bila sterilizacija nujen dodatni sekundarni ukrep zaradi nujne ablacije, prvotni ukrep ( tudi zaradi krčne žile na materničnem vratu).
Sterilizacija pa je nujna ob tem posegu zaradi preprečevanja eventuelne nosečnosti ( kot že zapisano), ker naprimer hormonskih kontraceptivov zaradi nagnjenosti k tvorjenju strdkov ne smem uporabljati. Jaz se še nebi drugače dala sterilizirat…… Mi je bila sterilizacija zraven nujno zlo.[/quote]

Ni mi sicer fino, da repliciram in pojasnujem. A tokrat naj poudarim, da je bil moj prvotni odgovor namenjen drugi avtorici:

Sterilizacija ne zmanjšuje krvavitev – preberite si, kakšen je izvedba in namen tega postopka.

Sluznica maternice se še vedno zadebeli v pričakovanju ugnezditve (oplojenega ali ne) jajčeca. Le slednje ne pripotuje do nje, ker ga zaustavijo neprehodni jajcevoci. Zato se sproži menstruacija. Tako, kot marsikatera ženska ni plodna zaradi naravno neprehodnih jajcevodov, a ima redne menstruacije.

Drugo pa je, če bi kot kontracepcijo uporabljala npr. mireno, ki ima še hormonske učinke, zaradi katerih imajo nekatere ženske komaj opazne krvavitve.

Res pa je, da močne krvavitve izčrpavajo telo, ki ga je zato potrebno občasno (kljub kvalitetnejši hrani) okrepiti z železom. Pojdi k zdravniku, da ti pregleda kri in predpiše ustrezno terapijo.[/quote]

Želela sem poudariti, da se s sterilizacijo brez ablacije ne rešuje problema, ki ga izpostavlja prva avtorica – saj bi se ga celo v določenih primerih poslabšalo.[/quote]

maš cajt?


ena poveča obseg krvavitve tudi: c vitamin in kofein


ena poveča obseg krvavitve tudi: c vitamin in kofein[/quote]

pa seveda vsi analgoantipiretiki, ki vsebujejo acetilsalicilno kislino…. Aspirin naprimer…

Ne pijem nobenega kofeinta, ne jemljem nobenih tablet, ne jemljem dodatkov C vitamina tako, da …

napisano nasplošno dobronamerno v vednost, kateri dejavniki še podaljšujejo menstrualno krvavenje, ne tebi osebno…. Če bi bilo tebi osebno, bi bilo tvoje sporočilo scitirano, pa odgovor spodaj zapisan.

napisano nasplošno dobronamerno v vednost, kateri dejavniki še podaljšujejo menstrualno krvavenje, ne tebi osebno…. Če bi bilo tebi osebno, bi bilo tvoje sporočilo scitirano, pa odgovor spodaj zapisan.[/quote]

In jaz sem si drznila komentirate zapise v tej temi, ko sem že ravno jaz odprla temo o svojem problemu. Se opravičujem, ker sem drznila si komentirat zapise v temi, ki sem jo odprla :).

New Report

Close