Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Oddajanje stanovanja v hiši?

Oddajanje stanovanja v hiši?

Bi se odločili za najem stanovanja v hiši in pod kakimi pogoji (v smislu strogo ločen vhod, čisto ločeno stanovanje ali je mogoče lahko kaj skupnega in tako naprej)?

Tisti, ki imate hiše pa me zanima, če bi dali stanovanje v hiši v najem in pod kakimi pogoji (eni ne marajo družin, drugi ne nasprotnega spola, tretji ne mladih…).

Recimo primer, da je samska ženska sama v hiši in bi oddali stanovanje nekomu. Rada bi videla razmišljanja takih, ki so že oddali tako stanovanje in drugo plat: tistih, ki so najeli oz, bi najeli.

Oddajam, sicer ne celo stanovanje v kompletu ampak sobe. Vseeno ali je moški ali ženska. Oddajam pa samo posamezniku, družini ali paru ne. Pod kakšnimi pogoji? Ne sme delati škode in mora redno plačevati ter seveda upoštevati hišni red. Imajo seveda svoj vhod, stopnišče je skupno tako kot v bloku.

Znanka je ravno oddala družini, ona je sama. Je zelo zadovoljna, saj ji je prej toplota uhajala ven na vseh koncih, zdaj pa je hiša v celoti izkoriščena in ogrevana, pa tudi okolica je bolj vzdrževana. Najbrž pa je veliko odvisno od tega, kakšne najemnike dobiš, ter tudi, kakšen najemodajalec si.

nova
Uredništvo priporoča

Imamo dvostanovanjsko hišo, obe stanovanji polni, ampak sem že kdaj razmišljala kaj bi, če bi… Če ni nujno, ne bi oddala. Potem je pač podobno kot v bloku. Če pa pa bi denar potrebovala, seveda bi. Sosedje recimo oddajajo eno stanovanje (ločena vhoda, ki celo nista na isti strani hiše, tako da se z najemniki sploh ne videvajo) in jim zadeva super teče. Zdaj imajo drugega najemnika in z obojim vse ok, pa tudi dobro so se razumeli.

Družine več kuhajo, več perejo….skratka….delajo večje stroške. Zdaj, če ima to stanovanje ločene števce, je ok. Če ne, ni ok. Nenazadnje družino z otrokom težje spraviš iz stanovanja, če ni ok.

V hiši nikoli. V bloku pa takoj.. Oddal ali najel..

Jaz sem razmišljala, da bi oddajala, ker pač manjka denarja.
Bi pa morala urediti stvari, da bi bilo vse ločeno.
Pa ne vem, po mojem bi oddala le samski ženski ali pa paru. Ne vem, če bi moškemu oddajala. Družini pa tudi ne vem če bi.
Nisem pa prepričana, da bi bilo kaj dosti interesa za najem v hiši? Sploh, ker ni v mestu, ampak na vasi.

PRVIČ: Hipotetično je družino z npr 12 otroci čisto isto ven vreč kot posameznika, tako da to je larifari in širite popolnoma napačne informacije!!!

DRUGIČ: Vsi se spravljate nad splav; nad ženske, ki nočejo imeti otrok, poveličuje se družine z več otroki – vse v imenu natalitete, a stanovanje jim pa ne bi oddali, ker jebemu mast – delajo večje stroške???? pa kaj naj gre noseč par živet pod most?????

TRETJIČ: svet gre k vragu!!! Niti SRAM vas ni teh trditev – da ne bi sprejeli družine! Srečen božič pa to….

Jaz živim s partnerjem v stanovanju, ki je del hiše. Lastniki (ostareli par) živijo v hiši. Najela sem ga samo zato, ker morajo biti taka stanovanja praviloma cenejša. Imamo strogo ločen vhod. Najin edini pogoj je bil, da se spoštuje zasebnost (se pravi samo 2 letno vstop s predhodno najavo). Ker to spoštujeta se imamo fino. Tukaj bivava že 3 leta, sem hotela pred kratkim menjat stanovanje, pa sta še znižala najemnino, ker je menda v hišo zelo težko dobit normalne najemnike. Dobri najemodajalci in dobri najemniki gredo ponavadi z roko v roki!

Najprej povej, kje se stavba nahaja, koliko in če je v bližini javni prevoz, koliko do lj in če dovoliš kadilce, ter če je možnost pranja, sušenja, wifi etc.
Ptepih in toplota pozimi, vročina poleti so pomemben faktor.
Uporaba dvorišča, mogoče kakšne gredice.
Ket veliko ljudi išče sobivanje, torej v istem stanovamju, hiši.
Pretežno starejši, nad 50 in samski, so pa plačniki, mogoče še zaposleni, vendar bi znižali stroške bivanja in ne bili čisto sami.
Več možnosti se ti odpira.

Pa ne moreš tako, lepo te prosim! Celo življenje si trgaš od ust, da z lastnimi rokami postaviš hišo, medtem ko so razni lenuhi popivali po gostilnah, si kupovali vsak mesec nove cunje, se frajarili z novimi avtomobili na lizing in dopustovali, zdaj jim boš pa del te trdo prigarane nepremičnine odstopil v najem. Takemu lenuhu, ki ni znal nič svojega ustvarit. Ne moreš tako nizko pasti, no, da boš takega moledoval za najemnino, da lahko preživiš. Saj si ja deloven človek, ki živi od lastnih rok, ne pa od miloščine enega zgubljenca.

Oh ja, stanovanja ne bi oddajala zastonj tako, da lenuhi odpadejo. Bi morali kar lepo plačat.
Kadilci tudi odpadejo.
Perilo se seveda da sušiti. Do LJ je pa daleč :). Javni prevoz dokaj blizu, ampak ni kaj prida.
Ja, kaki samski 50letniki bi bili super, tudi pari bi bili ok.



Kdo brez lastne nepremičnine pa ni lenuh, lepo te prosim. Če bi bil kaj vreden, bi bil na svojem.



Kdo brez lastne nepremičnine pa ni lenuh, lepo te prosim. Če bi bil kaj vreden, bi bil na svojem.[/quote]
Ti imaš pa problem.

vzemi golega resnicata k sebi, ti bo vse uštimal okol bajte, nudil zastonj psihoterapijo, samo za seks ne vem, če je uporaben

če misliš v hiši bit, boš njihov suženj, zato se ne it tega.

goli pa res nui tak



Kdo brez lastne nepremičnine pa ni lenuh, lepo te prosim. Če bi bil kaj vreden, bi bil na svojem.[/quote]

No shit, a res! Vidim da ti situacija v reali ni najbolj poznana. Zbudi se, nismo v času jazbinška.
Brezveze je sploh debatirati s takimi, ampak malo preproste računice, da se ne boš v hlače pokakal od svoje sposobnosti!
Par star npr. 30 let. Oba UNI izobrazba. Eden sp z mesečnimi prilivi …cca 1600 bruto, drugi redno zaposlen s plačo cca 900 neto. Zaposlita se oba takoj po diplomi, stara torej cca 25 let. Seveda štartata v najemu…1.5 sobno stanovanje, najemnina 400, trgata si od ust, da varčujeta za svoje in data na stran še 400…sedaj imata privarčevanih cca 20 jurjev. Gresta na banko —-IN banka dragi moj, ne boš verjel, reče, da sta kreditno nesposobna! Kvečjemu bi si lahko v dani situaciji priviščila plesnivo garsonjero v kleti na obrobju ljubljane in se zakreditirat za 25 let. Pa boljše da ne govorim o tem, da ima ta par neverjetno srečo, da sta sploh zaposlena, kajti vsi ostali prijatelji so še na slabšem, saj ne dobijo služb, so prekerci itd.
So v življenju še druge stvari, kot pa lastništvo plesnivih 4 sten v lj. Na koncu je luknja za žaro za vse enaka.



Kdo brez lastne nepremičnine pa ni lenuh, lepo te prosim. Če bi bil kaj vreden, bi bil na svojem.[/quote]

No shit, a res! Vidim da ti situacija v reali ni najbolj poznana. Zbudi se, nismo v času jazbinška.
Brezveze je sploh debatirati s takimi, ampak malo preproste računice, da se ne boš v hlače pokakal od svoje sposobnosti!
Par star npr. 30 let. Oba UNI izobrazba. Eden sp z mesečnimi prilivi …cca 1600 bruto, drugi redno zaposlen s plačo cca 900 neto. Zaposlita se oba takoj po diplomi, stara torej cca 25 let. Seveda štartata v najemu…1.5 sobno stanovanje, najemnina 400, trgata si od ust, da varčujeta za svoje in data na stran še 400…sedaj imata privarčevanih cca 20 jurjev. Gresta na banko —-IN banka dragi moj, ne boš verjel, reče, da sta kreditno nesposobna! Kvečjemu bi si lahko v dani situaciji priviščila plesnivo garsonjero v kleti na obrobju ljubljane in se zakreditirat za 25 let. Pa boljše da ne govorim o tem, da ima ta par neverjetno srečo, da sta sploh zaposlena, kajti vsi ostali prijatelji so še na slabšem, saj ne dobijo služb, so prekerci itd.
So v življenju še druge stvari, kot pa lastništvo plesnivih 4 sten v lj. Na koncu je luknja za žaro za vse enaka.[/quote]

sarkazem detektor crknu, ti genij?



Kdo brez lastne nepremičnine pa ni lenuh, lepo te prosim. Če bi bil kaj vreden, bi bil na svojem.[/quote]

Ah daj no, zdaj, ker pa en ni kupil stanovanja, hiše je pa kar lenuh. Od kje ti take bedaste ideje?

PRVIČ: Hipotetično je družino z npr 12 otroci čisto isto ven vreč kot posameznika, tako da to je larifari in širite popolnoma napačne informacije!!!

DRUGIČ: Vsi se spravljate nad splav; nad ženske, ki nočejo imeti otrok, poveličuje se družine z več otroki – vse v imenu natalitete, a stanovanje jim pa ne bi oddali, ker jebemu mast – delajo večje stroške???? pa kaj naj gre noseč par živet pod most?????

TRETJIČ: svet gre k vragu!!! Niti SRAM vas ni teh trditev – da ne bi sprejeli družine! Srečen božič pa to….

Jaz živim s partnerjem v stanovanju, ki je del hiše. Lastniki (ostareli par) živijo v hiši. Najela sem ga samo zato, ker morajo biti taka stanovanja praviloma cenejša. Imamo strogo ločen vhod. Najin edini pogoj je bil, da se spoštuje zasebnost (se pravi samo 2 letno vstop s predhodno najavo). Ker to spoštujeta se imamo fino. Tukaj bivava že 3 leta, sem hotela pred kratkim menjat stanovanje, pa sta še znižala najemnino, ker je menda v hišo zelo težko dobit normalne najemnike. Dobri najemodajalci in dobri najemniki gredo ponavadi z roko v roki![/quote]

Kje pa tebe čevelj žuli? Stanovanja/hiše nisem dobila zastonj in drago plačala in moja osebna odločitev je, komu bom oddala in komu ne bom. In ne, materi z otrokom pač ne bom oddala, še manj družini. Zakaj bi morala, v kolikor ne bi plačevala, postaviti otroka na cesto, če se temu lahko izognem tako, da ga niti ne vzamem?? Če bo ta mati živela pod mostom, to ni moj problem. Vsak je dolžen sam poskrbeti za svojo streho nad glavo. In ne, ni me sram povedati, da družini ne oddajam. Zakaj že bi me moralo biti???
Tisto o znižani najemnini pa lahko samo sanjaš. Ne verjamem ti, razen če sta tvoja najemodajalca že tako stara, da ne vesta več točno kaj delata. Sama oddajam že 10 let brez težav 🙂

Avtorica, meni se ideja za oddajo sploh ne zdi slaba. V naši ulici ogromno oddajajo zgornje štuke hiš in se glede ničesar ne pritožujejo. Bolše, kot da ti životariš, sobe pa so prazne.

Nekako v tem smislu tudi razmišljam, da prazni prostori so v bistvu odtekanje denarja.



Kako lahko životari nekdo, ki je dovolj priden in sposoben, da si ustvari svojo hišo? Zakaj mora tak dajat v najem svoje težko prigarano nekomu, ki nič ni sposoben ustvarit? Da je preživetje nekoga, ki ima, odvisno od nekoga, ki nič nima. Kako je to mogoče?

Če gre za hišo v mestu, potem ja.

Na vasi, pa ne vem, če bo šlo. Malce preveri, ker vse to ločevanje števcev in vhoda prinese s sabo ne ravno malo stroškov, in če potem ne dobiš najemnikov (ali pa da oddajaš za nizko najemnino), se ti v bistvu ne splača.

Naredi si en tak realni izračun, boš hitro videla, če se splača ali ne.



Kako lahko životari nekdo, ki je dovolj priden in sposoben, da si ustvari svojo hišo? Zakaj mora tak dajat v najem svoje težko prigarano nekomu, ki nič ni sposoben ustvarit? Da je preživetje nekoga, ki ima, odvisno od nekoga, ki nič nima. Kako je to mogoče?[/quote]

Hišo sem kupila, ne ustvarila.
Nekdo, ki gre v najem pa še ne pomeni, da je len ali nesposoben. Vem, da ti težko razumeš, ampak tak pač je.

New Report

Close