Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek operacija karpalnega kanala

operacija karpalnega kanala

Pozdravljeni, zanima me ali je kdo po operaciji karpalnega kanala bil razocaran v smislu velikosti reza. Povsod na netu pisejo da karpalni kanal oerirajo z 2-3 centimetrskim rezom, jaz imam 8 sivov in razrezano celo dlan. Ali po izkusnjah to kaj vpliva na cas okrevanja? lp

mone te niso operirale, tako da si mogel tm vprašat

Meni se je vse lepo izšlo, imela sem pa tri šive. Nevem kaj so tebi delali. Očitno si imela precej okvarjeno zapestje ali pa mazača. Moja roka je v resnici zelo funkcionalna po operaciji in sem vesela, da sem se odločila zanjo.

Okrevanje je pri meni trajalo dva meseca, no pa še potem nisem čisto zafuncionirala. Sedaj po devetih mesecih po operaciji, je pa roka v odličnem stanju in delam vse, pa me zato prav nič ne boli ponoči in mi ne mrtvi več. Super je res.

Držim pesti, da se tudi tebi vse dobro izteče, kljub osmim šivom, ki pa je btw, res zelo veliko za operacijo karpalnega sindroma. Malo povprašaj zakaj imaš prerezano celo dlan? Jaz bi prv gotovo.

Napisala si okrevanje 2 meseca, kaj to pomeni? 2 meseca bolniske ali dva meseca raznih terapij? Jaz sem v sluzbi obljubila da se v 3-4 tednih vrnem, malo me skrbi zaradi razrezane dlani, ce se bo vse skupaj kaj dlje zdravilo. V dveh mesecih najbrz ne bom mela v sluzbi nic kaj iskati. mi lahko prosim opises ta dva meseca, priblizno…
lp

Dva mesec bolniškega staleža sem imela. Tudi jaz sem mislila, da bom po dveh tednih že v službi, pa ni bilo variante. 1. 3. sem bila operirana, 25. 4. ali tam okoli, sem šla pa v službo. En mesec si sigurno na bolniški, potem ti pa komisija določi še dva tedna, tri, štiri….Ampak mesec in pol je pa zagotovljeno. Saj boš videla, prej ne boš sposobna delat, pa če si boš še tako želela. V tvojem primeru pa sploh ne.

Hitro in čimmmanj boleče okrevanje ti želim.

Delaj pa res po navodilu kirurga in potem splošnega zdravnika. Pa res pazi, da se bo rana popolnoma zacelila in šele potem začni mazat brazgotino. Mal bo zoprn občutek, ampak kar pogumno. No, jaz s povito roko nisem sedela doma, ampak sem glede na res ogromno prostega časa v tistem obdobju, zelo veliko prehodila. Enostavno nisem imela nobenih bolečin in sem si to lahko privoščila. Tista krema, ki ti jo zmiksajo v lekarni je pa top in res se dosleno maži. Še bolj prijetno je, če doma kar koga določiš in te malo zmasira, maže…. ;). Aja, pa odvečno, odmrlo kožo redno čisti, da se ne bo videlo, kot pri meni, ko je zdravnica mislila, da se mi je rana odprla in mi potem za tri dni dala še tiste obliže-šive. Haha, ta je bila res dobra ja.

Je normalno. Potem po treh mesecih pa te dr ponavadi pošlje na uz.(terapija za karpalni kanal)

hvala za tolazbo, tudi vi ste imeli razrezano celo dlan? 8 sivov? Zdaj je roka ok? So se kaksne tezave?
Po kolikem casu ste sli v sluzbo?
lp

pozdravljena karpalka, zdaj so 4 tedni od operacije. Sem vsa iz sebe ker se vedno ni ok. Brazgotina mi leze narazan in ze drugi teden me flajstrajo z steristripom. kako si vedela da gre za odmrlo kozo in da se ni odpirala rana? lp

Sicer ne vem, če je pri tebi odmrla koža, ampak vseeno sumim da je. Zgleda ravno tako, kot da se ti je rana odprla in seveda potem ti dajejo tiste umetne šive – obliže in zadeva se še poslabša, ker ni zračenja in je rana ves čas mokra pod obliži. Meni je to odmrlo kožo odstranila šele kirurginja in ne boš verjela, roka je bila pod to kožo kot nova. Kaj če bi prosila za napotnico za kirurga, ki te je operiral. Pa vseeno svojemu osebnemu zdravniku reci, če ni le odmrla koža, kot se je izkazalo pri eni znanki.
Aja, pa meni so rekli, da nič čistit s kamilicami, moji sotrpinki pa, da naj čisti. In njena roka je skoraj brez brazgotine, meni se pa kar fino pozna.

Srečno in javi kako se je izšlo. lp, karpalka

kaksne barve pa je bila odmrla koza? pri meni je vse skupaj bolj rjavkasto, svetlo do temno, kot ena hrasta, mogoce zato ker se mi je malo zagnojilo tam kjer je bilo odprto. Zdaj ko sem zaflajstrana moram vse skupaj pustit na miru.
Me pa jezi tudi nemoc v roki in bolecina. koliko cas je bila bolecina pri tebi? Kdaj se ti je povrnila moc?

New Report

Close