Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek glivice na nohtih in zdravila

glivice na nohtih in zdravila

Zanima me, če je že kdo jemal zdravila proti glivicam. Moj dragi se je vsaj dve leti boril z raznoraznimi žavbami proti glivicami na tavečjem in tamanjšem nohtu (v celoti) na nogi. No, ko je šel potem enkrat za neko stvar h dohtarju, je pokazal še nohte in omenil svoje neuspešno zdravljenje z raznoraznimi reklamiranimi izdelki iz lekarne. In mu je dohtar rekel, da ne bo nič, ker je vse že preveč zastarano (izgleda res grdo!)… ter mu predpisal zdravila. Tako sedaj že skoraj pol leta enkrat tedensko poje eno tableto, neke vrste antibiotik (se ne spomnim imena, pri sebi pa tudi nimam). Vendar na nohtih še vedno ni kakšnih posebnih sprememb… dohtar je že na začetku rekel, da bo moral jemati zdravila morda eno leto. Sedaj me pa zanima, če je kdo že jemal taka zdravila proti glivicam na nohtih dlje časa in če se je pozdravil?

Enkrat sem jemala Lamisil tablete 1 mesec. Ampak sem šla zelo hitro k zdravnici, ko sem videla, da krema ne bo pomagala.
Če je zadeva zastarana, mogoče res dolgo traja, da se glivice uničijo.
Menda bo zdravnik bolj vedel kot mi laiki tule? Vsaj jaz tega, kar mi reče kak zdravnik, ne grem preverjat po forumih, ampak njegova navodila upoštevam.
Pa mogoče bo šola za drugič, da se ni dobro predolgo z domačimi žavbami pacat …

Meni je dermatologinja predpisala zdravila, en teden jemanja, trije tedni pavze, trije ciklusi.
Vse OK, tablete naredile to, čemur so bile namenjene.
Pa seveda razkuževanje vse obutve.

nova
Uredništvo priporoča

Problem teh tablet je, da uničijo jetra (stranski učinki).

Jaz sem uporabljala UNGUISAN, pa tudi scalnico 🙂

Ja, verjetno vplivajo, če jih jemlješ veliko in dolgo… meni niso pustile nobenih posledic.

http://www.bolha.com/lepota-in-zdravje/ostala-lepota-zdravje/loceryl-25-ml-zdravilni-lak-za-nohte-1308605679.html?aclct=1480426800&kw=glivice


No tole je še ena taka zadeva za samozdravljenje in samozapacanje … Če si človek dve leti paca glivice z kdo ve čem vse, mu noben takle lak ne bo pomagal, ampak se je treba problema lotit “od znotraj”.

Sem se jih rešila v enem mesecu intenzivnega dela!!
In sicer šla zdravnici, ko sem opazila to grozoto. Imela na nogah rdeč lak in seveda nisem nič opazila. Ko sem ga dol dala pa obup. Nohti odstopili večina. Drug dan takoj zdravnici, ki je dala kremo Lamisil nekaj takega.
Začela sem nositi samo bombažne nogavice, ki se lahko prekuhajo, posteljino ravno tako, čevlje razkužila vse in tiste, ki so bile v obtoku razkuzevala na 2dni, nohte postrigla na minimum kolikor jih je še bilo, umivala, razkuzevala nohte in cel predel okoli, ko se je posusilo na zraku šele vtirala kremo gor v vsako spranjico prsta. To delala zjutraj in zvečer vsak dan. V mesecu dni je bilo stanje znatno bolje.
Je pa del to. Se splača potrudit.
Sedaj vsakič, ko grem kam (savna, bazeni, masaže) si vedno namažem nohte z to kremo. Raje to kot pa ponovno fasat.
Pa jaz raje ne bi tablet.

ona s Ptuja “kaj storiti” bi rekla: odrezat!

😉

Čaki, no, a za na nohte si dobila le lamisil kremo? In je kar delovalo?

Pa tebe in barco vprasam se, s čim sta razkuževali? zelo,pomemben podarek namrec

Tud jaz bi prosila za info s čim razkuževat pri glivicah.

Ja s kremo samo ampak zelo vestno in vstrajno. Razkuzevala sem pa z onim ki ga imajo po klinikah v zelenih plastenkah. Drugače bi pa kupila Spitaderm, če tega že ne bi imela doma. Vatko menjala za vsak drug noht. Tako nekako. Uspešno odpravo želim.

Jaz si pa s tole kislino pomagam že drugo leto.

Je precej boljše, ni pa še dobro.
Namažem si zvečer in zjutraj pa še kdaj vmes. Je pa malo zoprno – če pride kaj kisline na kože hudičevo peče -boli.
Res pa je, da nisem razkuževala. Če bi, bi verjetno bila dlje. Sicer pa bom verjetno šla spomladi na medicisnko pedikura ali pa k zdravniku.
Sestra, ki jih je tudi imela, je dobila od zdravnika antibiotike – zadeva sanirana v celoti. Ne vem pa natančno koliko časa jih je jemala.

Zelo verjetno niste dobili antibiotika pač pa antimikotik. Priporočam obisk dobre pedikerke, ki bo odstranila velik del glivicnega nohta in dala podrobna navodila za skrb doma. Potrebno pa je biti dosleden v nulo.

Najbolj važna je higiena.
Nogavice je potrebno oprati po vsaki aktivnosti ali vsaj 2 x na dan.
Perejo se lahko tudi ročno in to na obeh straneh. Vsak 1 do dva meseca si je potrebno z nekim grobim kamnom ali sličnim odstraniti poroženelo kožo. Nohti se strižejo vsakih 10-14 dni in ta mesta se lahko vsakih 3 dni namaže jo s tinkturo arnike. Paziti je potrebno na notranjo higieno športnih copat in vložkov.
To delo v letu dni odpravi najhujše primere zagljivljenih nohtov in kože.

Priporočam olje avstralskega čajevca. Prodajajo ga v vsaki lekarni, mora biti 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Uporablja se samo zunanje, 2x na dan (zjutraj in zvečer) se namaže noht okužen z glivicami. V bistvu se cel noht navlaži z oljem, pa tudi pod nohtom se navlaži, sploh pa, če noht še odstopa. Noht se pa maže tako dolgo, da zraste nov. Ima močen vonj, ki se hitro razdiši. Žal pa ni poceni.
Preverjeno odstranjuje glivice na nohtih. Če ga boli tudi prst, bo bolečina prenehala že drugi dan po uporabi.
Antibiotike oz. druge tablete pa v koš 🙂

Razkuzevala sem s Plivaseptom.
Pa noht vsak dan pred zacetkom jemanja tablet mazala s Canesnailom, ki v bistvu razgrajuje okuzeno nohtno rozevino, zdrave pa ne (dejansko deluje, je brez recepta).

Tole olje je najboljše, jaz sem se gljivic na enem nohtu znebila v treh mesecih.

Glivice so zelo trdovratna reč in se ponavljajo.
Če dajejo ginekologi borove vložke, vaginalete, je bor tudi za atletska stopala.
Hec je v tem, da je naraven, nima str. učinkov, učinkovit in poceni, tudi za artritis in viruse in vrli naši sledilci EU, so ga zmetali s polic.
Malo poguglajte, ker kje se pa da še dobiti, pod imenom boraks, borax.
Glivice se na antimikotike navadijo in ga požrejo, kot cuker, ter se še bolj množijo dalje, kot bakterije po sntibiotikih, kar daje glivicam prosto pot za nadaljnji napad.

Antibiotiki so marsikaj zakrivili. Sintetični, ne naravni.

Drug, uspepen boj z glivicami, pa je jod. Z lugolovo raztopino s kapalko nakapamo nohte. Hkrati razkužuje, ker boljšega razkužila ni!
Vprašajte veterinarje.
Oni bolje skrbijo za živali, ker še niso pod takim vplivom f.lobijev, kot medicina.

Koloidno srebro je vsestransko uporabno, je naravni antibiotik. Treba je biti vztrajen in tudi razkuzevati obuvala.

Imela sem glivice na enem nohtu. Vsak večer sem z vatirano paljčko vtrla v noht domači jabolčni kis in počakala, da se je posušilo. To sem delala en mesec in glivice so izginile. Zanesljivo, poceni in neškodljivo.

Pri glivicah je potrebno obuvala, tudi copate, razkuziti z vodikovim peroksidom.
Kupite ga v lekarni.

New Report

Close