Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Addiko bank

Addiko bank

Pozdravljeni!
Imam kredit na omenjeni banki. Danes me je klicala iz centra za izterjavo, kdaj bom plačala obrok (zapade mi zadnji dan v mesecu, torej včeraj). Ker sem si zlomila nogo in sem v bol.staležu, sem ji dejala, da 10.12. S tem se ni strinjala oz.je pogojevala, ker bom toliko dni!!! zamujala, da naj plačam 2 obroka skupaj, torej tudi tistega, ki zapade 31.12.
Ali ima kdo take izkušnje? Aja pa še to, “podučila” me je, da v kolikor plačam zadnjega v mesecu, zamujam s plačilom in moram obvezno poravnavati obveznosti dan prej!?!? Katastrofa, ti američani so totalno prtisnjeni. Ali pa je z mano kaj narobe…..
Zanimajo me vaše izkušnje in mnenja.

Sicer še nikoli nisem bil na Addiko bank. Lahko samo nekaj na splošno napišem.
Predlagam ti lahko samo, da ne greš z njimi na nož. Po zelo nepreverjenih informacijah lahko banka kadarkoli razdere kreditno pogodbo in vse zapade v plačilo in da to lahko naredijo že če malo zamujaš s plačili obrokov in imaš slab Sisbon. Mi doma sicer takšne določbe še nismo srečali pri kreditih. Banka se pač nahaja na močnejši strani. To vedo in tudi včasih izkoristijo.

SISBON je dober, jezi me njihov hitlerski odnos. Zamuda 10 dni ni enormna, vsekakor pa ne povod, da bi banka razdrla pogodbo. Koliko ljudi pa zamuja s plačili 30 dni in več?? Mislim, da jih je nekaj, ali so tudi ze ostali brez stanovanj??? Saj taka anarhija v bančništvu pa tudi ne more obstajat, saj mislim, da ni države, v kateri bi vsi državljani plačevali svoje obveznosti na valuto.
Mislim, da se bom kar obrnila na vodjo enote, ker me resnično zanima, kaj se je začelo dogajati v tej bank odkar je Addiko (kredit odplačujem že 10.leto, in to kar se dogaja zdaj, je preko meje dobrega okusa…)

Če si vedela, da ne boš mogla pravočasno plačati, zakaj jih nisi poklicala ti in razložila svojo težavo. Mogoče bi se lahko uspeli dogovoriti, da ti preložijo obrok. Nimaš kaj izgubiti, razen malo slabe volje prihraniš.

Ne razumem, kako lahko zlom noge (mobilna nesposobnost) ovira pravočasno plačilo obroka kredita.
Ne uporabljaš elektronske banke?
Nimaš trajnika?
Hodiš po svetu s kufrom denarja i ntako plačuješ dolgove?

Govoriš o tem, da valuta plačila predstavlja anarhijo?
Ojoj, ženska, pojdi med bušmane, tam se ti rokov plačil res ne bo treba držat, sicer pa tudi kredita ne boš rabila in ne podpisovala kreditnih pogodb …

Ko te bo na rti vrglo še, ko boš drugi mesec plačala dvojne obresti, ker ni bilo vse poravnano pravi čas.

Addiko je nekaj boljšega, kar se ti je lahko zgodilo… Izloček, ki je zrasel na pogorišču famozne Hypo banke (ta je bila dokazano ustanovljena za izpeljavo goljufij na balkanu). Tam so morali zaradi svojih igric na hitro končati kariero, z novim imenom in novo barvo so prišli zgolj po ostalo, kar takrat niso uspeli pograbiti.

Ne vem po kakšnem receptu in s kakšno taktiko in predvsem s kakšnim namenom postavljajo svoje bankomate, saj na njih z nekaterimi karticami (npr. Maestro Nove KBM) niti denarja ne moreš dvignit… Niti proti proviziji, BA ti denarja enostavno ne da.

V glavnem, v širokem krogu mimo njih. Pa hitro.

Madona, saj vam mora že njihova spletna stran dati vedet, da ne mislijo resno.

No svašta,

Res je, nimam trajnika in teden dni v bolnišnici (brez računalnika z dostopom do el.bančništva). Ali je nesramnost potrebna???

Bi z veseljem šla k drugi banki, ampak ne gre (verjemite, vse variante natuhtali, ampak pač ni izvedljivo).

Jezi me samo to, da ob sklenitvi obljubljajo kooperativnost, razumevanje.. itd, ko to potrebujes, pa udarijo po tebi. Delam v gradbeništvu, kjer je plačilna nedisciplina enorma, kreditiram svoje stranke, ker mi ne plačajo pravočasno, na drugi strani pa morski pes Addiko. Ni enostavno.

Jaz mam pa z ex Hypo in dedinjo Addikom več kot odlične odnose….pravočasno in v celoti sem vrnil vse, tako da so mi za tazadnji kredit odobrili RES dobre pogoje…zgleda da rabijo TUDI ONI dobre kliente….

Zadnjega v mesecu, ko je valuta, morajo imeti oni ze tvoje nakazilo pri sebi in ce ti das nalog naprej sele popoldan, ze zamujas.
Koliko casa si ze v bolniski?

Barca,

Vem, nalog podpišem zjutraj, tako da je še isti dan plačano.

Gre za to, da se včasih zgodijo nepredvidljive stvari in ne moreš takoj odreagirati, rešiti zadeve….presenetil me je samo njihov odziv. Če nekaj ne gre, ne gre.

Carlos-m

In če sem cca 119 krat (10 let odplačevanja) plačala pravočasno, mislim, da nisem slab komitent;)

A ni zanimivo, mi smo po 12 letih rednega plačevanja imeli manjše likvidnostne težave. Poklicala sem banko (ni ta tukaj omenjena), razložila zadevo in so mi za 3 mesece zamrznili plačilo. Pa veš zakaj? Ker jim je jasno, da reden plačnik, ki nima nikoli nedovoljenega stanja, ki ima redne in visoke prilive, sodi med dobre stranke, tudi če se občasno zgodi kaj nepredvidenega.
Zato prosim ne pametuj.
Pri dolgoročnih kreditih se lahko zgodi kaj nepredvidenega, zato pa si dodeli banka tako noro visoke obresti.

Keč je v tem da TI PRVI poveš in se v banki zmeniš če nastane kakšna težava….in ne da čakaš, da te banka pozove na vplačilo….pol hitro zgubiš boniteto…

Se popolnoma strinjam, na dan plačila se mi je zgodila nesreča, res pozabila poklicati, naslednji dan sem hotela poklicati a me je že zjutraj prehitela njihova “prijazna” uslužbenka.

Keč je v tem, da ima kar nekaj mojih prijateljev kredit na tej banki in v času krize (zmanjšanje dohodkov ipd in posledično oteženo plačevanje) so se lahko brez problemov dogovorili v primeru zamujanja, pazite!!!tudi 2 obrokov. Meni samo ni jasno to, da po 1 dnevu takšen odziv banke ampak Addiko in sevedea ne Hypo. Mi je pa popolnoma jasno, da moram obveznosti poravnavati na rok; sem dobila občutek pri nekaterih odgovorih, kot da meni ni jasno, da je to moja dolžnost. Ali pa so pač provokatorji, ki samo čakajo, kdaj bodo lahko sprostili svoj cinizem. Sem pač nova na tem forumu in želela izvedeti kaj več o tej banki.
Hvala vsem za odgovore in prijeten večer.

Addiko bank je bivsa, preimenovana Hypo banka.

Kredit ? Plačuj v kešu in ne bo problemov !!!!

A zamujaš prve obroke? Ne kličejo kar tako ali celo naslednji dan. Tako da ni ravno verjetno problem pri nih

Še nekaj, po telefonu ti ne more rečt, da za en dan zato kar plačaj kaj v naprej, celo obrok. Zamudne obresti boš imela, plačaj čim prej oz jim pisno napiši, kdaj boš zamudo poravnala.

Ne kličejo kr tko

Kar sem napisala, se je zgodilo, naslednji dan po valuti je bil klic.

V bistvu si res ne želim več vaših seciranj, želela sem samo nekaj informacij glede Addiko, saj se je dosti stvari spremenilo, odkar so Američani kupili Hypo. Opažam pa, da se večina osredotoča name, ok v redu, jaz sem kriva.

Jao no, povrdala sem le, da to ni praksa. In če se že zgodi, bi kaj kasneje klicali, če že. Ne vem kaj imaš ti, in če si preslišala, da čim prej poravnaj in jim to pisno tudi napiši.
In, še enkrat, ne more po telefonu nekdo kr neki zahtevati, celo v naprej obrok oz. a ti to kje piše oz. so ti oni to pisno odredili? Kregaj se na banki, ne z mano.

Vidim, da je ta usluzbenka nate morala kar dobro pritisniti, oz. dobro opravlja svoje delo. Njihov cilj je, da stranka ze v prvem klicu pove datum poravnave. Zazeljeno je cimprej. Izpolniti morajo doloceno dnevno kvoto dogovorov z zamudniki. V njihov program se zapise tvoj datum obljube placila, kjer se preveri ce si se drzal odgovora, ce ne, zopet klicejo skoraj vsak dan. Odvisno je na katerega usluzbenca v klicnem centru naletis, saj tam klice okoli 7 oseb, med njimi so vecinoma studentje. Dostikrat se da zmenit in ce znas lepo razlozit situacijo, te pustijo na miru tudi po kaksne dva tedna. Ce zamujas vec kot 90 dni, se tvoj kredit da naprej, kjer ti lahko pogodbo prekinejo (seveda z obrestmi), pred tem se bodo obracali na poroke, hipoteke ce jih imas ali se slabse, ce si njihov komitent, ti lahko vsak nakazan evro vzamejo. Ce je oseba na telefonu zelo netolerantna in bi zeleli govorit z vodjo, vam lahko povem, da je on se bolj brezcuten, napadalen.. seveda odvisno spet kaksen dan ima.
Tako da, ni potrebna taka panika, a vendar predlagam da se vnaprej placuje pravocasno. Ampak, tudi klicni center mora preziveti, glede na stevilo zamudnikov jim verjetno ne gre slabo.

Ti si bedak

stara tema se vedno isti problemi. izterjujejo bagatelne zneske, v roku nekaj dni in ne pristajsjo na pogovor. za njih dobrih strank ni zato se tej banki v loku izognite!!!!!! vnovcijo ti tudi upravno administratovno prepoved za znesek ki ga ne dolgujes, razlog za vsak slucaj


Jz pa nimam težav, tako kot reklama za nas starih dedcev pri Hoferju. Vse je prijatelj na istem mestu, samo pravo trgovino izbrati “banko”, moraš izbrati ha, ha, ha.
Sem komitent SKB banke, imam trajnik , elektronsko bančništvo, vse štima 100 na uro. Imam prilive,plača nič kaj posebnega itd. . Sodelovanje z banko in osebnim bančnikom že pazite 19 let na nivoju. Obiska v banki z moje strani ni tudi 1x v celem letu. Pa zakaj, saj vse “laufa” preko interneta in kartic. Seveda me morajo včasih na leto ali dve videti (verjetno v skladu z zakonodajo ) in takrat se oglasim, ko jaz želim. Odnosi prijazni, urejeni, pa saj vse vidijo na mojem računu……Vse štima in povejte zakaj bi menjal banko, če sem z njo zadovoljen. Vedno me neki “kvazi” prijatelji preko običajno ženščin , ki so zaposlene v drugih bankah nekam želijo “preusmeriti”.
Addiko bank, aja to je tista banka kjer dobiš 35.000 €, če poznaš formulo 2×2 in je menda 4.
Ne poznam je niti je ne želim spoznati.
Problem, ki ga opisuješ je pa brez zamere le tvoj . Izpostavila si ga na MON-u, verjemi mi, da ga boš lahko rešila samo z denarjem, osebno tvojim, sosedovim, z izposojo, morda v “žlahti”.. druge rešitve ni razen tvoje “užaljenosti” nad njihovim dejanjem, da se kao tako obnašajo.
Ne vem pa kako bi se moja banka v tem primeru SKB obnašala. Kolikor jih poznam, bi me najprej poklicali, ker se pač po tolikih letih poznamo. Predvidevam, da bi mi ponudili neke “rešitve”. take in drugačne.
Ja veš malo je pa vsa stvar tudi v “kmečki” matematiki. Toliko dobim, toliko zapravim, dobim razliko na banki ki jo moram vrniti in zgodba se začne z obratne strani. Toliko dobimo, manj zapravim… ja morda pa lahko povečaš prihodke. To je pa najbolje. Samo, da se prejšnja formula ne ponovi.
Veliko “upanja” pri delu z banko. Zavedaj se , da je tako kot piše reklami na TV za Addiko bank 2+2= 4, mora biti pa zraven še kar nekaj za banko (posoja denarja= zaslužek ), drugače lahko zapre vrata. Ja tudi denar je velikooooo blago, kot “šunka” v trovini.
Želim ti veliko uspeha pri reševanju tvoje težave.

New Report

Close