Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj pomaga proti zaprtju

Kaj pomaga proti zaprtju

Hči je stara 9 let in jo včasih muči zaprtje, zelo trdo blato ima.
imate kakšen dober nasvet, kaj vam pomaga proti zaprtju?

3 dcl tople vode na tešče. Navadne vode iz pipe.

No ja, meni topla voda na tešče ni nikoli pomagala, bi jo lahko spila litre pa nebi bilo učinka…

Zdaj ker se gre za otroka – mogoče kakšne suhe slive namočene v vodo za čez noč, naslednji dan pa spiti vodo v katerih so bile slive in slive pojesti (na tešče), potem pa preko dneva veliko sadja…
Če je to dolgotrajno pa mogoče prehransko naravno dopolnilo (v lekarni) Psylliox aktivne vlaknine .. se spije zjutraj na tešče.. ne pomaga takoj ampak po nekaj dnevih redne uporabe…
Lahko pa zmešaš kakšne totalno nasportne sestavine he he … npr kakav in sveže stisnjen pomarančni sok…. meni je to tudi že pomagalo, ne pa vedno.

Naj je tudi sadje.

Slive,kivi,…

Meni topla voda zelo pomaga. Seveda jo pijem vsak dan. Ko sem jo pričela piti, prvih par dni ni bilo efekta. Vztrajati je treba.
Mi pa namočene slive čisto nič ne pomagajo.
Pomaga tudi laneno seme; tudi namočeno v vodi.

Veliko vlaknin! Za zajtrk kosmiči, za malice sadje (razen banan), za kosilo in večerjo vsaj tretjina zelenjave. Polnozrnat kruh, riž, testenine namesto belih. Če se bo tega v glavnem držala (izjema je lahko npr. en obrok na dan), ne bo imela težav s prebavo. Pa čimmanj čokolade.

Jogurt in kefir sta tudi koristna.

Pozabil sem dodati še, da bo učinek, če se bo tako prehranjevala redno. Enodnevna kampanja ne bo nujno dala rezultata že takoj naslednji dan.

Donat Mg
Lahko ga pijejo tudi otroci. Lahko ji iz donata namesto vode naredis caj. Lahko ji z donatom razredcis sok. Donat naj obezno popije mlacnega (na sobni temperaturi) na tesce in pa pred obrokom.

Naši je res pomagal Laxemon. Vprašaj v lekarni

Ponavadi pomagajo slive namočene čez noč v vodi in pa lan.

Meni osebno pa pomaga čokolada. Temna. Nekatere pa to zapira.

Šipkov čaj (kar v malo večjih količinah, torej več skodelic tekom dneva) ter redno gibanje (šport). Poleg tega lahko zjutraj na tešče popije dl Donata (če se ji okus ne upira).

Pomaga jesti čimveč sadja in zelenjave. Veliko tekočine, jogurti, kompoti.
Zvečer daš v lonček pet sliv in natočiš malo vode. Tiste slive deklica poje na tešče in spije vodo.
Pomaga tudi mlačen jogurt z žličko sladkorja.
Omejiti pa je treba uživanje sendvičev, kruha, slaščic, sira, pohanega mesa ipd.

New Report

Close