Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj kadilci mečete ogorke vsepovsod?

Zakaj kadilci mečete ogorke vsepovsod?

Katastrofa, katastrofa in še enkrat katastrofa. Čeprav vem, da se bo na moj post vsul plaz kritik, saj veliko ljudi kadi in seveda ti držijo skupaj ter mečejo ogorke vsepovsod. Ne mečem vseh kadilcev v isti koš, da ne bo pomote, ampak takšnih, ki cigaretnih ogorkov ne mečejo vsepovprek, je le peščica. Že samo po pločnikih hodiš dobesedno po ogorkih, čeprav je smetnjakov v okolici veliko. Vsaj v LJ je tako. A je tako težko ogorek vreči v smetnjak? Najlažje ga je vreči na tla, stopiti nanj, da ga ugasnite, in pustiti kar tam, kajne? Če ste čik, medtem ko ste kadili, lahko držali v roki, lahko tudi ogorek držite v roki do najbližjega smetnjaka! Na podeželju je še slabše. Tam pa sploh kadilci mečejo ogorke po cestah, poteh, travnikih, poljih, gozdovih … Nekateri jih vržejo celo v kanalizacijske jaške! Je to za vas pravi način? A takšen je vaš odnos do narave? Sram vas je lahko!

A tiste , ki pljuvajo cigumije na plocnike, pa ne bos nic napizdila?


Mala, ti zeeeeeeelo priporočam, da greš v Belgijo, natančneje v Bruselj, pa boš videla kaj so svinje od svinj, kar se cigaretnih ogorkov tiče po tleh … Tam sploh pepelnikov ne poznajo, niti v gostilnah.
In ja, tudi mene to zelo moti, isto kot čigumiji, ki so težje razgradljivi kot čiki.

Mene to tudi razpizdi, ko mi kdo pred nosom vrže čik na tla, ga pohodi, pa gre dalje, kot da ni bilo nič … ali pa kot ti nekaj na tla pade, direkt ob ogorek … saj ne veš, ali bi šlatal to nesnago smrdljivo.

nova
Uredništvo priporoča

Ukiniti filtre, pa bo.
Ta revni kadimo samo še naravni tobak, zvijemo cigaret z naravnim papirjem, brez filtra in ogorek v žep.
Doma pa razdreti in ponovno zviti, ter prižgati.
Tobačna industrija zaradi nas propada.
In še smrdi ne, niti ne pride do požara, ket se cigaret s takim papirjem ugasne sam, če več ne vlečeš.
Aroma je krasna.
Cigaret šik, natur barve.
Kje so kakšni ogorki?

NI jih sram, ker za ta občutek moraš imeti vest. Kadilci, z redkimi izjemami, so ultra sebični, za svojo “dozo” bi zgazili kogar koli, kjer koli. Oni imajo “vso pravico” čike metat po tleh. Smrdljivi arogantneži.

Avtorica se verjetno sama vsak dan vsaj 50 km v eno smer pripelje s smrdljivim dizlom, ki ima verjetno že davno odžagan dpf filter.

In taki potem modrujejo kadilcem zaradi ogorkov, ki so pič*in dim glede na vse ostalo onesnaževanje.

NI jih sram, ker za ta občutek moraš imeti vest. Kadilci, z redkimi izjemami, so ultra sebični, za svojo “dozo” bi zgazili kogar koli, kjer koli. Oni imajo “vso pravico” čike metat po tleh. Smrdljivi arogantneži.[/quote]

No, očitno sem potem jaz ta redka izjema. Sem kadilka, ampak ogorka nikoli ne vržem na tla, nikoli. Ne v mestu, ne v naravi. Če ni stoječih pepelnikov, dobro ugasnem cigareto na tleh in ogorek zavijem v kakšen robček, dokler ne pridem do pepelnika, kjer ga lahko odvržem. Strinjam se, da bi bili lahko vsi kadilci tako obzirni. Ampak vseeno ne verjamem, da je obzirnih kadilcev res tako malo.

Kadilec je zasvojenec. KNjemu je vseeno, ko on obnovi svojo “dozo” droge, nikotina v telesu, je zadovoljen, ogorek pa odvrže, ker je namen dosežen.

So tudi kulturni kadilci zagtovo med njimi, samo večina je pa nekulrrunih egositičnih zasvojencev. Egoističnih glede načina, kako čimprej dosežejo želeni cilj -nafilat telo z novo dozo nikotina.

Avtorica, se žal moram strinjat. Večina kadilcev je takih kot pišeš ali še hujših.

Pri nas se naslajajo motoristi. Ob robu ceste, v gozdu, se zbirajo dirkači. Tam posedajo, ker je ravno lep prostor. Pijejo, kadijo. Čike vedno zmečejo po tleh. Domačini imamo vsako leto čistilno akcijo in tisto lokacijo tudi počistimo. Misliš, da pomaga kak motorist, ki je metal čike tja? Ni šans.
Pa niso le motoristi. Opazujem tudi avtomobiliste, kadi v avtu, čike vrže ven v naravo.
Pride iz mesta na sprehod na podeželje (z avtom seveda se pripelje). Potem zmeče vse čike v gozd.
Grozljivo.

Vse pohvale kadilki zgoraj, ki čike meče v smetnjak. Proti takim kadilcem nimam nič proti.

No, ravno v smetnjake ogorkov res ni najbolj brihtno metat…

To pa drži, sem videla kako kadilci držijo skupaj, pa kar po parih, ali pa v troje mečejo čike po tleh.
To je res grozno.

…..potem pa se takinnekulturnezi spravljajo na pasje drekce. Vecji packi so cikarji.

Čike metat kamorkoli, je res nagravžno. Vendar, ko pasjega dreka lastnik ne pospravi za svojim psom, je enako, kot bi se usral sam in za seboj pustil drek.
Kot opažam, so ogorki cigaret v večini v pepelnikih pred vhodi, kjer se lahko kadi, le veliki so in delujejo, kot, da so nastlani okrog.
Se pač čistijo enkrat dnevno.
Pasji drek pa ostane.
Verjamem, da za nekadilce passji drek ni sporen.
Da o drugi svinjariji ne govorimo.


Suho listje in tleč ogorek je boljša kombinacija, kajne?


Suho listje in tleč ogorek je boljša kombinacija, kajne?[/quote]

Kje sredi ceste zagotovo 🙂

Jaaaa, že dolgo se nismo spravili na kadilce

DAJMO JIH!

( jutri pa motoriste, v petek lastnike psov, v soboto tašče, v nedeljo kiklarje in burkarje, v ponedeljek hiša vs blok, v torek učitelje, v sredo sončke…)

Tako nekako, ja :))) Vse je treba obdelat!

New Report

Close