Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Ali če mladoletna oseba dobi policijsko opozorilo za prehod ceste in ob tem zahtevajo osebni dokument to opozorilo pošlj

Default avatar

222Prekršek321

Kot že v naslovu
Default avatar

ena monja

Naslov ima omejeno število znakov, zato ti je odrezalo tekst. Se bo treba potrudit in še enkrat napisat, če želiš odgovor.
Default avatar

Schildkrote

Tekst se piše v to okence, naslov pa zgoraj, v kratki obliki. ;)
Ko oči zaspijo
Se angeli zbudijo
(Jan P.)
Default avatar

naliv

>Opozorilo pošljejo skrbniku, ponavadi je to eden od staršev, skupaj z vabilom k sodniku za prekrške. Tam potem izrečejo pisni opomin, da se to ne bi več zgodilo. Denarne kazni za mladoletnike ne izrečejo.
Default avatar

222Prekršek321

naliv je napisal/a:
>Opozorilo pošljejo skrbniku, ponavadi je to eden od staršev, skupaj z vabilom k sodniku za prekrške. Tam potem izrečejo pisni opomin, da se to ne bi več zgodilo. Denarne kazni za mladoletnike ne izrečejo.
Kaj pa če rečejo da sodišča nebo, ampak da bodo samo napisali opozorilo.Ga potem vseeno pošljejo domov?
Default avatar

naj ti bo

222Prekršek321 je napisal/a:
naliv je napisal/a:
Kaj pa če rečejo da sodišča nebo, ampak da bodo samo napisali opozorilo.Ga potem vseeno pošljejo domov?
Policija ne pošilja nobenih pismenih opozoril za prekrške!
Sploh ne obstaja "pismeno opozorilo"!

Če Policija ukrepa (zoper mladoletnika), prej opravi razgovore (!) s starši, jih seznani kaj ga je mulc sral in kaj jih čaka.

Sicer si mislim, kdo si! Tako da, škoda mojega časa! Zgin spat!
Default avatar

Moje izkusnje

Moj brat prvi teden prvega letnika...sankcija sodnik za prekrske skupaj z ocetom...ce ne,te oni privedejo k sodniku.
Default avatar

sodnik za prekrške

222Prekršek321 je napisal/a:
Kot že v naslovu
Dobili sem povabilo k sodniku za prekrške za hči, ki je tri dni pred osemnajstim rojstnim dnevom naredila prekršek, čeprav je bila na datum obravnave že polnoletna. Tri dni kasneje bi ona dobila položnico, tako da je takrat za las ušla kazni. Me je pa mogla za dan dopusta, ki sem ga porabila za to, iz naslova prišparane kazni peljat na kremšnito in kavo:-)