Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Lene babe za katerih zarod skrbi država

Default avatar

Kaj vse plačujemo

Pogovor ob prodajnem pultu - malo zapuščena ženska v zgodnjih 40-tih in znanka prodajalka.
"O, kako si, kje zdaj živiš?"
"So mi dal stanovanje v hiši v .... Ful mam placa. Lohka prideš kdaj na žur"
"Super. A so otroc zdaj pr teb"?
"Kako naj bi bli? Tamali ma astmo, jaz pa kadim, kako naj skrbim za njega. Pa s šolo se je treba ukvarjat, meni se ne da. V domu so pa za počitnce pridejo."

Namesto da bi tole žensko naučili in spodbudili biti mama in od nje zahtevali da skrbi za tiste, ki jih je spravila na svet, jo država nagradi s stanovanjem, denarjem za cigarete in prevzemom skrbi za otroke. Včasih mi gre social res na živce.
Default avatar

ubogi otrok

Imaš prav.
najbokj nastradajo otroci, nič krivi, a bido zrasli v podobne primerke..m
Default avatar

general Glanzkopf

To je ta isti luzerski folk, ki tu piše, kako revna in škrta je država, od katerih dobijo vse, vključno s skrbjo za njihovo frocovje.
Default avatar

rocker

Današnje mladenke, med 20-30 letom, so res nekaj čudovitega. Pravi materinsko družinski nagon, velika želja po preživetju tako lastnem, kot njenega otroka. Družina je vedno na prvem mestu.Lepo je v naši domovini biti mlad.Same intelektualke brez finančnih problemov, sposobne pomagati drugim,socialna , otroški dodatki, tiste redke zaposlene 80% delovnega časa na bolniški. Res je lepo biti enakopraven, oziroma izkoriščevalski do nasprotnega spola, oziroma delovno aktivnih.
Default avatar

bolš,da ne

Kaj vse plačujemo je napisal/a:
Pogovor ob prodajnem pultu - malo zapuščena ženska v zgodnjih 40-tih in znanka prodajalka.
"Kako naj bi bli? Tamali ma astmo, jaz pa kadim, kako naj skrbim za njega. Pa s šolo se je treba ukvarjat, meni se ne da. V domu so pa za počitnce pridejo."

Namesto da bi tole žensko naučili in spodbudili biti mama in od nje zahtevali da skrbi za tiste, ki jih je spravila na svet, jo država nagradi s stanovanjem, denarjem za cigarete in prevzemom skrbi za otroke. Včasih mi gre social res na živce.
Bolš,da niso z njo. Take lenuharce se ne da ničesar naučiti.
Default avatar

general Glanzkopf

rocker je napisal/a:
Današnje mladenke, med 20-30 letom, so res nekaj čudovitega. Pravi materinsko družinski nagon, velika želja po preživetju tako lastnem, kot njenega otroka. Družina je vedno na prvem mestu.Lepo je v naši domovini biti mlad.Same intelektualke brez finančnih problemov, sposobne pomagati drugim,socialna , otroški dodatki, tiste redke zaposlene 80% delovnega časa na bolniški. Res je lepo biti enakopraven, oziroma izkoriščevalski do nasprotnega spola, oziroma delovno aktivnih.
Mogoče je treba za začetek ukiniti otroške dodatke in podobno, ki brezposelne babe in dedce motivirajo, da se gredo familije.
Default avatar

tole je pa kar res

general Glanzkopf je napisal/a:
To je ta isti luzerski folk, ki tu piše, kako revna in škrta je država, od katerih dobijo vse, vključno s skrbjo za njihovo frocovje.
Jp.... samo moškega spola.
Default avatar

iz roda v rod

bolš,da ne je napisal/a:
Kaj vse plačujemo je napisal/a:

Bolš,da niso z njo. Take lenuharce se ne da ničesar naučiti.

Ne res ne.Ker se ne bo spremenila.
Default avatar

kaj pa oče

Kaj pa oče otrok?
Kaj vse je pa on dobil? Domnevam, da tudi kadi pa verjetno še pije?
Default avatar

Kaj vse plačujemo

kaj pa oče je napisal/a:
Kaj pa oče otrok?
Kaj vse je pa on dobil? Domnevam, da tudi kadi pa verjetno še pije?
Tega pa res ne vem, pogovor je potekal med materjo in njeno znanko.
Default avatar

ja ja ja

S to socialno državo res nekaj ne štima. Romi na dunajske zrezke v gostilno, upokojenci pa s pokojnino za polno delovno dobo po pašteto v trgovino.....bravo, doklej še tako....
Default avatar

Druga plat

Naj bi država podpirala nataliteto, zakaj že? Ni niti služb, ni stanovanj in denarja za te, ki sedaj živijo. Potem so tukaj tisti, ki imajo vse dokaj urejeno in si želijo, pa ne morejo ali nočejo imeti otrok. Pa še taki, ki imajo več otrok, samo zato, da lahko vlečejo socialo. Skratka, taka je realnost v kateri živimo!