Forum: Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Samohranilka na minimalcu ni dosti bolj revna od zdravnika

Odgovori Nova tema
Default avatar Crkovan 21 Nov 2016 21:43

Prikaži citatDajmošeDrugače je napisal/a:
Prikaži citatXXXXXX je napisal/a:
Hočem povedat da po vseh socialnih transferjih razlika ni več tolikšna oz. je lahko celo nična.
V resnici pa si povedalo samo, kakšno tele si.
Račun je bil podkrepljen z dejstvi.
Tele si pa še vedno.

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar požri ji še to 21 Nov 2016 21:50

Prikaži citatGlede vrtca je napisal/a:
Prikaži citatnapačna dejstva je napisal/a:

Z napačnimi dejstvi. Tako lahko podkrepimo in argumentiramo tudi to, da si ti pameten. A veš.

Po tvoji logiki bi morali vsi, ne samo zdravniki, it na minimalca in bi vsi živeli kot bubregi v loju. Vsi bi na videz imeli tam od oka 1500 evrov na mesec za dve osebi. Podpišem takoj.

Fališ že pri plačilu vrtca, ki je največ tam okrog 250 evrov za jasli, pozneje še manj. V šoli je potem kvečjemu subvencija malice in kosila, kar je skupaj cca 80 evrov. Dejavnosti v šoli so načeloma brezplačne za vse ali pa je plačilo minimalno. Mogoče lahko reveži zaprosijo za oprostitev plačila, tega ne vem.
Samohranilka na minimalcu dobi cca 100 evrov OD, za neprofitno stanovanje mora imeti srečo in živeti v občini, ki ima na voljo stanovanja, pa recimo, da res plača le 100 evrov najemnine. Verjetno enosobno stanovanje.
Pa recimo, da dobi tudi preživnino 150 evrov.
Se pravi njeni prihodki 850 evrov. Vrtec plača 40 evrov, najemnina 100 evrov, pride na 700 evrov.

Zdravnik: 2000 evrov minus 250 vrtec, najemnina 700 evrov za trisobno stanovanje, ostane 1050 evrov. S tem da je taka razlika dve leti, potem je manjša, v šoli pa zdravniku ostane 1200 evrov.
S tem da on lahko vzame posojilo za stanovanje, si ga izbira po svojem okusu, da zanj več ali manj, ima avto (magari na posojilo) ... Osnovne stroške imamo pa vsi enake, tukaj pa ni popusta za reveže.
Moz je zdravnik, za vrtec placamo nekaj cez 300eur, kar predstavlja 10% nasih mesecnih dohodkov. Me zanima, ce samohranilka na minimalcu tudi placuje 10% svojih dohodkov?
Če vi plačujete nekaj čez 300, ste med dražjimi vrtci, potem ona plača 50, 60 evrov, torej je odgovor da, mogoče res 10 procentov. Zadovoljna? Sicer pa ni problem plačevat tako malo vrtca. Z možem vzemita službe za minimalca. Ne morem verjeti, da ste eni tako požrtni, da ste revežu s petkrat nižjo plačo fovš.

Default avatar Glede vrtca 21 Nov 2016 21:57

Prikaži citatpožri ji še to je napisal/a:

Fališ že pri plačilu vrtca, ki je največ tam okrog 250 evrov za jasli, pozneje še manj. V šoli je potem kvečjemu subvencija malice in kosila, kar je skupaj cca 80 evrov. Dejavnosti v šoli so načeloma brezplačne za vse ali pa je plačilo minimalno. Mogoče lahko reveži zaprosijo za oprostitev plačila, tega ne vem.
Samohranilka na minimalcu dobi cca 100 evrov OD, za neprofitno stanovanje mora imeti srečo in živeti v občini, ki ima na voljo stanovanja, pa recimo, da res plača le 100 evrov najemnine. Verjetno enosobno stanovanje.
Pa recimo, da dobi tudi preživnino 150 evrov.
Se pravi njeni prihodki 850 evrov. Vrtec plača 40 evrov, najemnina 100 evrov, pride na 700 evrov.

Zdravnik: 2000 evrov minus 250 vrtec, najemnina 700 evrov za trisobno stanovanje, ostane 1050 evrov. S tem da je taka razlika dve leti, potem je manjša, v šoli pa zdravniku ostane 1200 evrov.
S tem da on lahko vzame posojilo za stanovanje, si ga izbira po svojem okusu, da zanj več ali manj, ima avto (magari na posojilo) ... Osnovne stroške imamo pa vsi enake, tukaj pa ni popusta za reveže.
Moz je zdravnik, za vrtec placamo nekaj cez 300eur, kar predstavlja 10% nasih mesecnih dohodkov. Me zanima, ce samohranilka na minimalcu tudi placuje 10% svojih dohodkov?
Če vi plačujete nekaj čez 300, ste med dražjimi vrtci, potem ona plača 50, 60 evrov, torej je odgovor da, mogoče res 10 procentov. Zadovoljna? Sicer pa ni problem plačevat tako malo vrtca. Z možem vzemita službe za minimalca. Ne morem verjeti, da ste eni tako požrtni, da ste revežu s petkrat nižjo plačo fovš.
To so cene vrtcev v ljubljani, velja za vse. Ne, tista na minimalcu placa 18eur ali nic, poznam nekaj primerov. Nisem jim fous, se mi pa ne zdi fer, da smo kao srednji razred molzna krava za tiste spodaj in zgoraj. Dejansko od se kar dobre place na koncu ne ostane nic, si na istem kot socialci.

Default avatar Pa kaj se mi napucavamo?? 21 Nov 2016 22:01

Imamo samohranilko in zdravnika. Oba enega otroka. Samohranilka zaradi položaja dobila zastonj stanovanje. Plačuje tisto socialno najemnino 100 EUR za stanovanje vredno 100 jurjev.

Samohranilka plača 600 EUR
Zdravnik 2000 EUR

VRTEC, ŠOLA, DOKLADI:
Samohranilka ima vse zastonj, od vrtca, do malice v šoli in še kakšne dejavnosti.
To je CCA 350 EUR

DELNI IZRAČUN:
950 EUR VS 1650 EUR

Trenutno je 100 jurjev na 30 let cca 400 EUR (ali ekonomska najemnina vseeno). Torej 300 eur več plačuje zdravnik za nakup stanovanja, neprofitnega ne bo dobil NIKOLI

IZRAČUN:
1050 EUR VS 1350 EUR

razlika med samohranilko in zdravnikom samo 300 EUR glede mesečnih stroškov!!!
Če bi tale samohranilka študirala medicino, bi imela vse to, kar ima tale vaš dohtar! Zdaj me pa zanima, ali se vam dejansko zdi higienično, da se napucavamo za dva jurja plače za zdravnika??? Se vam ne zdi, da če že kričimo o previsokih zdravniških plačah, da ne mečemo vseh v isti koš? In da če že hočemo enakopravno obravnavo, da bo treba zahtevat sistemske rešitve, ki ne bodo povzročale takšnega razkoraka znotraj stroke, obračunavanja ur po obstoječem sistemu, ki omogoča izplačilo več ur kot jih ima mesec in dodatkov, o katerih lahko velika večina zdravnikov samo sanja?? A se vam ne zdi, da je ta država počasi zrela, da se počisti in opravi z bogovi, pa najsi so beli, plavi, leteči, politični, skratka elita, ki si iz skupne malhe jemlje neupravičeno preveč in na nepravičen način?? Ne pa me hebat s plačo od dva jurja za vsa taleta študija in peklenske odgovornosti, ki jo zdravnik prevzame nase! In ne, nisem niti od daleč iz stroke!!!

Default avatar oh no 21 Nov 2016 23:07

Kateri zdravnik pa samo 2 k plače? Edino tisti po ZD-jih, tisti pa si več niti ne zaslužijo.

Default avatar a veš kaj 21 Nov 2016 23:22

To so cene vrtcev v ljubljani, velja za vse. Ne, tista na minimalcu placa 18eur ali nic, poznam nekaj primerov. Nisem jim fous, se mi pa ne zdi fer, da smo kao srednji razred molzna krava za tiste spodaj in zgoraj. Dejansko od se kar dobre place na koncu ne ostane nic, si na istem kot socialci.
Nisi vredna sploh komentarja. Če si na istem kot socialci, pa pojdi na minimalca, to je res še najmanjši problem po mojem. Kako si lahko tako zagovedna, zlobna, omejena?

Default avatar avtor naj pusti telefonsko 22 Nov 2016 00:03

Prosim, da avtor- ica pusti svojo telefonsko, da mu dokažem, da je moja plača 561 evrov in imam 30 evrov otroškega dodatka. No, moja dejanska plača je 400 evrov, nekaj so dodatka, ostalo do 561 doda država. Imam pa 30 evrov otroškega, ker sem lani imela nadomestilo za brezposelnost, nekaj pa sem delala preko podjemne. Če že govorimo o nekih dejstvih. Malica ni subvencionirana, kosilo še manj. Stanovanje imam lastno in skromno, torej nimam subvencije. No, imam pa 140 evrov preživnine, če to kaj šteje.

Default avatar Tarnanje 22 Nov 2016 00:09

Non stop poslušamo samo tarnanje socialcev. Kamorkoli se obrneš se tarna in samo tarna.
Zakaj si preprosto ne poiščejo še druge službe, če z eno ne morejo preživeti? Tako kot v drugih državah? Vsak drugi pa na čikih, z novimi 500 EUR vrednimi mobiteli za katere daje 30 EUR krede mesečno.

jaz bi mel tut ferrari, pa nimam keša. Zato je treba standard prilagodit temu primerno

Default avatar po novem 22 Nov 2016 06:55

Prikaži citatavtor naj pusti telefonsko je napisal/a:
Prosim, da avtor- ica pusti svojo telefonsko, da mu dokažem, da je moja plača 561 evrov in imam 30 evrov otroškega dodatka. No, moja dejanska plača je 400 evrov, nekaj so dodatka, ostalo do 561 doda država. Imam pa 30 evrov otroškega, ker sem lani imela nadomestilo za brezposelnost, nekaj pa sem delala preko podjemne. Če že govorimo o nekih dejstvih. Malica ni subvencionirana, kosilo še manj. Stanovanje imam lastno in skromno, torej nimam subvencije. No, imam pa 140 evrov preživnine, če to kaj šteje.
Po novem se tudi znižanje prihodka šteje za spremembo, tako da daj novo vlogo za OD!

Default avatar zaradi znanja 22 Nov 2016 07:16

Prikaži citatrocker je napisal/a:
Poznam samohranilko, ki je v preizkusni dobi 2 leti neprekidne zaposlenosti, izkoristila 9 mesecev bolovanja.Na koncu ni bilo nobenih sankcij ravno tako , kot ostali je dobila pogodbo za nedoločen čas. Mislite, da bi bilo enako, če bi bil na njenem mestu moški? Ženskam se marsikaj tolerira, ne glede na odnos do dela, in sodelavcev. Povsod imajo popust pri zdravniku, pri policaju, pri sodniku, pri učitelju, itd. Če smo enakopravni, naj veljajo za vse ista pravila!Emancipacija je samo za izgovor, za nadvlado nad sicer močnejšimi.
samohranilka ima prednost, ker odlično govori slovensko in dva tuja jezika, medtem ko si ti skupaj spravil eno čefu skrupucalo.

Default avatar Robi... 22 Nov 2016 08:18

Tudi Pahor jamra, da komaj preživi s tremi jurji. Pa mi ni jasno, zakaj ne gre raje delat za minimalca. :)
Ljudje ste res prizadeti in tako požrešni, da bi delavcem vzeli še tistega minimalca za svoj luksuz.

Default avatar napačne odločitve 22 Nov 2016 08:30

In od tebe naj pričakujemo, da bo zdravstvena blagajna bolj polna. Spadaš med tiste, ki prispevajo 25 evrov na mesec v zdravstveno blagajno, torej točno nič. In kdo ti je kriv, da si si omislila otroka brez moža? Si pač napačnega izbrala. Tako kot poklic pa še kaj. Sama napačne odločitve. Zdaj smo pa drugi krivi.

Default avatar ja pa ja de 22 Nov 2016 08:38

Prikaži citatnapačne odločitve je napisal/a:
In od tebe naj pričakujemo, da bo zdravstvena blagajna bolj polna. Spadaš med tiste, ki prispevajo 25 evrov na mesec v zdravstveno blagajno, torej točno nič. In kdo ti je kriv, da si si omislila otroka brez moža? Si pač napačnega izbrala. Tako kot poklic pa še kaj. Sama napačne odločitve. Zdaj smo pa drugi krivi.
Od minimalca se plačuje cca 105 evrov za zdr. zavarovanje (približno pol delavec, drugo polovico delodajalec).

Default avatar napačna odločitev 22 Nov 2016 08:43

Prikaži citatja pa ja de je napisal/a:
Prikaži citatnapačne odločitve je napisal/a:
Od minimalca se plačuje cca 105 evrov za zdr. zavarovanje (približno pol delavec, drugo polovico delodajalec).
Prispevek zavarovanca ZZ 6,36 % 51,46 €
Kaj da delodajalec ni tvoj problem ampak njegov. Tale znesek ni niti za eno bolj resno laboratorijsko preizskavo. Kaj šele za zdravljenje. Solidarni naj bomo samo s ta revnimi, a ne? Vse kar je tale vplačala je že v porodnišnici porabila. Od kje naj potem pride denar za zdravstvo. Iz minimalcev??

Default avatar kje tak luksuz 22 Nov 2016 08:45

Imamo samohranilko in zdravnika. Oba enega otroka. Samohranilka zaradi položaja dobila zastonj stanovanje. Plačuje tisto socialno najemnino 100 EUR za stanovanje vredno 100 jurjev.

Zdravnik 2000 EUR

VRTEC, ŠOLA, DOKLADI:
Samohranilka ima vse zastonj, od vrtca, do malice v šoli in še kakšne dejavnosti.
To je CCA 350 EUR

DELNI IZRAČUN:
950 EUR VS 1650 EUR

Trenutno je 100 jurjev na 30 let cca 400 EUR (ali ekonomska najemnina vseeno). Torej 300 eur več plačuje zdravnik za nakup stanovanja, neprofitnega ne bo dobil NIKOLI

IZRAČUN:
1050 EUR VS 1350 EUR

Moja mama je bila samohranilka z dvema otrokoma in na minimalcu pa nikoli na bolniški, ker je raje vzela dopust, ko je bila bolna. Pač so imeli take razmere v službi, da si ni upala imet bolniške.
Vrtec ni bil prav nič zastonj. Je manj plačevala, zastonj pa ni bil. Malico v šoli je bilo treba tudi plačat, potem v višjih razredih pa ne. V SŠ pa ni bilo možnosti malice.
Nobene dejavnosti ni bilo zastonj. Če športni dan nisem mogla plačat, sem morala na pohod. Če nisem mogla plačat šole v naravi, sem morala v šolo hoditi, sošolci so bili pa v šoli v naravi. Tako nekak je bilo to.
Nobenega stanovanja nismo dobili zastonj.
Otroški dodatki pa so bili ja.
Sicer sem stara 30, ampak dvomim, da je sedaj vse tako bajno kot ti pišeš. Mogoče kaj bolje kot takrat, ampak dvomim, da kaj dosti bolje.

Default avatar Popay 22 Nov 2016 08:47

Samo res, tudi sam opažam, da so recimo tam kjer živijo v blokih tisti, ki so dobili neprofitna stanovanja parkirani dobri avtomobili, itak. Plača je res minimlana, na fušu se pa trgajo od dela. No sej, z minimalcem se itak ne, da živet, zato je logično, da delajo, če imajo možnost.
Samo, ko potegeneš črto, dolgoročno, izpadejo danes tisti, ki so se zadolžili oz. zakreditirali za stanovanje navadni bedaki proti socialcem. Da ne pišem o tem, da ženske vlečjo delovno dobo večina na bolniškah, ki jih koristijo za otroke. Skoraj leto bolniške pred porodom zaradi rizične nosečnosti, pol pa še par let za nego otrok, ko se njen jebač, ki ga je kovala v zvezde izgubi neznano kam.

Default avatar DKR 22 Nov 2016 08:51

Mogoče si srednji razred po prihodkih, intelektualno in empatično pa si očitno "spodnji razred" in to zelo nizko. Sebe, z možem zdravnikom primerjaš z samohranilko in praviš, da ste na istem?? KURA.

Default avatar brez očeta 22 Nov 2016 08:52

Prikaži citatkje tak luksuz je napisal/a:

Zdravnik 2000 EUR

VRTEC, ŠOLA, DOKLADI:
To je CCA 350 EUR

DELNI IZRAČUN:
950 EUR VS 1650 EUR

IZRAČUN:
1050 EUR VS 1350 EUR

Moja mama je bila samohranilka z dvema otrokoma in na minimalcu pa nikoli na bolniški, ker je raje vzela dopust, ko je bila bolna. Pač so imeli take razmere v službi, da si ni upala imet bolniške.
Vrtec ni bil prav nič zastonj. Je manj plačevala, zastonj pa ni bil. Malico v šoli je bilo treba tudi plačat, potem v višjih razredih pa ne. V SŠ pa ni bilo možnosti malice.
Nobene dejavnosti ni bilo zastonj. Če športni dan nisem mogla plačat, sem morala na pohod. Če nisem mogla plačat šole v naravi, sem morala v šolo hoditi, sošolci so bili pa v šoli v naravi. Tako nekak je bilo to. Nobenega stanovanja nismo dobili zastonj.
Otroški dodatki pa so bili ja.Sicer sem stara 30, ampak dvomim, da je sedaj vse tako bajno kot ti pišeš. Mogoče kaj bolje kot takrat, ampak dvomim, da kaj dosti bolje.
Samohranilka ali vdova ali ločenka? Ker če je bila samohranilka z dvema otrokoma, potem ti ne poznaš očeta? Ali pač?
Kaj ne ločite kaj je samohranilka in ženska, kjer je mož umrl ali odšel. To pač ni enako.

Default avatar Odvisno 22 Nov 2016 09:33

Lahko je samohranilka brezposelna in živi od socialne podpore, to ni najboljša primerjava.

Default avatar avtor naj pusti telefonsko 22 Nov 2016 10:15

Čudno, vsi računate, če in koliko prispeva v zdravstveno blagajno. Prav nihče pa ne računa, da je čudno, da dobim samo 30 evrov otroških, kar je sicer tema pogovora. Dohodki so lahko tudi drugačni, tako da jaz nisem mojih prispevkov pustila v porodnišnici, ampak sem jih kar preplačala. Če želi avtor še kakšno dodatno pojasnilo, naj pusti kontakt. Sicer pa naj ne lapa v prazno.

Na vrh