Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pa naj kdo reče, da zdravniška stavka ni uperjena proti ljudem?

Pa naj kdo reče, da zdravniška stavka ni uperjena proti ljudem?

Saj bi jih imenovala pr***. ampak živali ne bom žalila.

http://www.24ur.com/novice/slovenija/ce-se-ne-dogovorijo-bo-fides-stavko-zaostril.html

Saj bi jih imenovala pr***. ampak živali ne bom žalila.

http://www.24ur.com/novice/slovenija/ce-se-ne-dogovorijo-bo-fides-stavko-zaostril.html%5B/quote%5D
Si hotela hliniti bolniško v prihodnjih dneh?

Ja, tako bojo stavkali muzlarji v zdravstvenih domovih, tam itak delajo 40 ur (uradno, neuradno veliko manj), in druge variante nimajo.

nova
Uredništvo priporoča

2012 je vzgojiteljice v vrtcih in učitelje bolil K kako bomo poskrbeli za otroke ko so štrajkali. Tako da imajo tudi zdravniki pravico štrajkati na ist način. Listke naj pa totalno nesposobna ekipa Cmerarja piše – poleg kadrovanja v slabo banko in SDH bo zagotovo dost časa še za to…

Fak tip je tako kratkogleden, da težko verjameš da imamo takšnega bebčka na mestu PM. Tip je ugodil policistom in potem naivno verjel, da se ne bo vsul plaz podobnih zahtev. Ja dečko, včeraj policaji, danes zdravniki, jutri še vsi ostali. Upravičeno. Če je ugodil enim, zakaj ne tudi drugim?

Upam, da se še vojaki malce pobunijo ob svoji plačni mizeriji.

Te stavek ne podpiram niti slučajno, raje ne pišem kaj si v resnici mislim o vsem.

Veliko pove dejstvo, da je Koštrin na mestu glavnga sindikalca že 24 let in zdravstvo je vsako leto bolj v dreku, torej je povsem nesposoben.

Sicer je Mazzini v kolumni napisal vse točno tako, kot je. Zdravniki bi se pač morali zamisliti nad sabo, skupaj s koštrinom in ministrico na čelu.

Točno to.
Edina korist od te stavke bo, da bodo dobili razni bleferji in hipohondri mal po tintari.
Če nehajo dohtarji pisat bolniške, bo kar naenkrat en kup zdravih ljudi, ki so bili prej leta in leta kronično “bolni”.
Že samo iz naslova privarčevanega na račun lažnih bolnišk bo dovolj denarja za vse plače in dodatke v zdravstvu.

Točno to.
Edina korist od te stavke bo, da bodo dobili razni bleferji in hipohondri mal po tintari.
Če nehajo dohtarji pisat bolniške, bo kar naenkrat en kup zdravih ljudi, ki so bili prej leta in leta kronično “bolni”.
Že samo iz naslova privarčevanega na račun lažnih bolnišk bo dovolj denarja za vse plače in dodatke v zdravstvu.[/quote]
A ni zanimivo da folk stavka zaskrbi šele takrat, ko so zagrozili da ne bodo bolnišk pisali? Torej nekateri že vejo, da bodo bolni v prihodnjih dnevih, tednih 🙂 Hehe stavkovni odbor je pameten. Ve na katere strune brenkati.

Ja dolgo časa ste rabli za to pogruntat. Pa kaj mislite, za kaj se borijo? A se še kdo na tem svetu ne bori za kaj drugega kot za svojo rit?
Borijo se za svoje plače – to jim ne bo uspelo, sistema pa na tak način tudi ne bodo spremenili. Če bi hoteli spremeniti sistem, bi bilo potrebno spremeniti celotno finančno stanje države.
Mislim brez veze. Delajo dosti, delajo ogromno – so utrujeni. Večina jih dela še privat.
In nobena višja plača ne bo izboljšala njihove kvalitete dela.
Vse bo ostalo enako, le nekaj več mrtvih bo. Ker stavkajo na način, ki ogroža zdravje populacije.
Kdor tega ne vidi, je slep in zabit.

Kdor to stavko dopušča je tudi slep in zabit, kot meni moja predhodnica.
Kdaj bo pa ljudstvo reklo, da ima dovolj?
Kdaj bodo sestre rekle, da imajo dovolj?

Samo še pero v rit jim manjka, pa bodo pravi pavi.


Torej po tvoje.
1. za policaje je bil denar
2. za doktorje ga ni ker imajo po tvoje že sedaj preveč
3. za vojake ga tudi ni?
4. kaj pa štrukljevi učitelji. za njih bi bil upravičen?

Če ne bi stavkali za višje plače… bi ta štrajk podprla. Ne rabijo višjih plač. Če niso zadovoljni s sistemom, naj štrajkajo SAMO za sistem in predlagajo spremembe in način kako spremembe izvesti. O PLAČAH NA J BODO LEPO TIHO IN NAJ SI JIH NEKAM VTAKNEJO.

In Hipokrat se v grobu obrača…


Torej po tvoje.
1. za policaje je bil denar
2. za doktorje ga ni ker imajo po tvoje že sedaj preveč
3. za vojake ga tudi ni?
4. kaj pa štrukljevi učitelji. za njih bi bil upravičen?[/quote]

ma daj, kje ti primerjava? Policaj pa zdravnik? Kako lahko to primerjas? Ne morešn primerjat plače 800e in plače 6000e. Pa to je po moje ena povprečna zdravniška. Učitelji so v 30+ plačilnem razredu. Tja do 40. Plače imaš za razrede javnih uslužbencev vidne na netu. Saj lahko malo prečekiraš, preden sodiš.

Glede na celotno stanje v Sloveniji, bi se lahko stavkajoči zamislili glede tega, koliko ljudi je brezposelnih in koliko ljudi prejema minimalca… Nikakor se ne morejo primerjati in si tudi ne zaslužijo višje plače za svoje riti, dokler se preostale situacije ne uredi…


Ma da ki samo hipokrat.

Glede na celotno stanje v Sloveniji, bi se lahko stavkajoči zamislili glede tega, koliko ljudi je brezposelnih in koliko ljudi prejema minimalca… Nikakor se ne morejo primerjati in si tudi ne zaslužijo višje plače za svoje riti, dokler se preostale situacije ne uredi…[/quote]

TOČNO TAKO. STANJE V DRŽAVI VIŠJIH PLAČ NE DOPUŠČA. IN STANJE V DRŽAVI NE DOPUŠČA NITI SPREMEMBE SISTEMA. ŽAL SMO V K.

Eno je če stavkaš 1 dan, drugo pa, če v nedogled!
In kakšna panika je bila takrat za prazen nič.


Torej po tvoje.
1. za policaje je bil denar
2. za doktorje ga ni ker imajo po tvoje že sedaj preveč
3. za vojake ga tudi ni?
4. kaj pa štrukljevi učitelji. za njih bi bil upravičen?[/quote]

ma daj, kje ti primerjava? Policaj pa zdravnik? Kako lahko to primerjas? Ne morešn primerjat plače 800e in plače 6000e. Pa to je po moje ena povprečna zdravniška. Učitelji so v 30+ plačilnem razredu. Tja do 40. Plače imaš za razrede javnih uslužbencev vidne na netu. Saj lahko malo prečekiraš, preden sodiš.[/quote]
Motiš se o 6k EUR neto… Morda če delaš 24 ur dnevno ali pa nekaj zajedalcev. Nikakor pa ni 6k EUR neto povprečje. Plača je 2k EUR neto. Za nekoga s 6 letnim faksom in par letno specializacijo. Pred specializacijo je pa plača itak bedna.
Ti resno primerjaš zdravnike in policiste (po znanju in po odgovornostih)? Slednji je lahko praktično vsak psihofizično normalno sposoben prebivalec RS, srčni kirurg pač ne.

Si ena navadna fovšljiva slovenka(ec). Torej ti bi za boljše plače podprla samo tiste, ki zaslužijo, predvidevam, manj kot ti??

Ne vem kako je drugod, pri moji zdravnici bolniške liste izdaja medicinska sestra. Zdravnica v karton vpiše samo zadnji dan zadržanosti od dela, vse ostalo naredi sestra (na vnaprej podpisan blok zdr. listov).
Sicer pa, če jih ne bodo izdali zdaj v stavki, jih bodo morali kasneje za nazaj.
Se pa popolnoma strinjam s tem delom:
Prvak SD Dejan Židan izpostavil, da je prioriteta, kako čim prej zmanjšati čakalne vrste, pri čemer si želi poseben projekt. Prav je tudi, da zaposlijo nove mlade zdravnike, izjemna previdnost pa je po Židanovem mnenju potrebna pri normativih in standardih, ki da si jih ne more ceh sam predpisati.


Torej po tvoje.
1. za policaje je bil denar
2. za doktorje ga ni ker imajo po tvoje že sedaj preveč
3. za vojake ga tudi ni?
4. kaj pa štrukljevi učitelji. za njih bi bil upravičen?[/quote]

ma daj, kje ti primerjava? Policaj pa zdravnik? Kako lahko to primerjas? Ne morešn primerjat plače 800e in plače 6000e. Pa to je po moje ena povprečna zdravniška. Učitelji so v 30+ plačilnem razredu. Tja do 40. Plače imaš za razrede javnih uslužbencev vidne na netu. Saj lahko malo prečekiraš, preden sodiš.[/quote]

Povišico naj si zdravniki vzamejo iz tistih 500 milijonov, ki se vsako leto izgubi. Tega pa ne bi uredili!

Eno je če stavkaš 1 dan, drugo pa, če v nedogled!
In kakšna panika je bila takrat za prazen nič.[/quote]
Mi poveš kdaj so si zdravniki vzeli 1 dan frej v celoti za stavko? Jaz še nisem opazil, da bi kar zaprli bolnice za nenujne primere…

Točno to.
Edina korist od te stavke bo, da bodo dobili razni bleferji in hipohondri mal po tintari.
Če nehajo dohtarji pisat bolniške, bo kar naenkrat en kup zdravih ljudi, ki so bili prej leta in leta kronično “bolni”.
Že samo iz naslova privarčevanega na račun lažnih bolnišk bo dovolj denarja za vse plače in dodatke v zdravstvu.[/quote]
A ni zanimivo da folk stavka zaskrbi šele takrat, ko so zagrozili da ne bodo bolnišk pisali? Torej nekateri že vejo, da bodo bolni v prihodnjih dnevih, tednih 🙂 Hehe stavkovni odbor je pameten. Ve na katere strune brenkati.[/quote]

idijoti. moj otrok je zbolel. star je 2 leti in ima 39 vročine. to se zgodi 2x mesečno po 5 dni. kaj naj storim? pustim službo?
kreteni, jaz grem tudi na cesto, govna jedna!

Eno je če stavkaš 1 dan, drugo pa, če v nedogled!
In kakšna panika je bila takrat za prazen nič.[/quote]
Mi poveš kdaj so si zdravniki vzeli 1 dan frej v celoti za stavko? Jaz še nisem opazil, da bi kar zaprli bolnice za nenujne primere…[/quote]
Danes nenujni primer bo jutri nujni. Logika. Folk bo zarad te stavke umiral.

New Report

Close