Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek okrevanje po možganski kapi

okrevanje po možganski kapi

Vsi, ki imamo izkušnje s kapjo vemo, da je okrevanje po kapi, kar možna.

Mojo mami je kap pri 60-ih letih. Najprej v levi strani možganov, ji je vtzelo funkcionalnost desne strani, potem v levo stran. Vse skupaj je doživela tri kapi.
Stanje po tretji kapi: ni se zavedala, na sama jedla, nič… Potem je sledilo okrevanje. Počasi se je začela zavedati. Ne veliko, malo. Ni znala več sedeti, kaj šele kaj drugega. Premikala je lahko levo roko, brbrala, ne govorila, hranjena preko sonde.

Oče je v roke pljunil. Nekaj so naredili na Soči, večino je delal sam z njo. Najprej so jo naučili spet sedeti. Potem se je stopnjevalo do hoje. Moja mama sedaj, ob pomoči bergle hodi. Tudi po stopnicah! Govori. Zelo težko razločno, a ko te okrega, točno vemo zakaj gre. 🙂 Spomin ima super. Bolje pozna naš urnik, kdaj ima kdo kaj, kot mi sami. Desna roka je ostala prizadeta, z levo lahko prime, sama je trde stvari. Pri juhi je preveč polivanja. No, moja mama sedaj tudi sama je.

Kar je torej ostalo je prizadeta, nefunkcionalna desna roka, leva z omejeno motoriko, težje razumljiv govor, plenice (lahko pa toliko kontrolira, da ponavadi kaka v školjko), omejena hoja.

In to so možgani 60 letnice, zdaj že 77 letnice!

Torej, tudi če je prišlo do kapi, nikar ne obupajte! Možgani znajo presenetiti!

Verjetno je več takih, ki imajo podobno izkušnjo!

A so pri možganski kapi prrej kakšni znaki, da bi se človek malo zaščitil?

Eni so mi rekli da preventivno jemljejo aspirin protect, proti krvnim strdkom, sploh če je v družini že bilo dosti možganskih kapi, se pravi da je dedno.

To mi laiiki vemo,le z dplomo in doktorati očitno en vejo.Poznam ljudi,ki po pol leta ni bilo učinkov,da bi možgani okrevali,pa so ga vzeli domov,privat fizioterapija,kolk so lahko so še sami sodelaovali,sedaj gospod sam skrbi zase,avto vozi,razmišlja da bi nazaj v službo šel.

nova
Uredništvo priporoča

Pri moji mami je šlo za zdravniško napako. Bila je na Marevanu in so jo dali dol s tablet, ker je šla na ginekološki poseg – odstranjevanje polipa. Prepozno so nazaj rečili kri in jo je ruknlo.

Kako je sicer s kapjo si ne upam nič trditi, ker nočem pisati o tem, kaj sem kje slišala. 😉

Aja, če sem lih pri tem, Marevanu… Pogosto se na teh predstavitvah kakih posteljnih vložkov itd. šimfa čez Marevan. Da je isto, kot strup za podgane. Kar je verjetno res, ker tudi pri podgani želiš, da izkrvavi. Ampak dejstvo je, da če ne jemlješ MArevana, te rukne kap. Ker en razlog je, da ga jemlješ…
Torej, tukaj ni za nasedati, da ti en postjni nadvložek ali akrkoli pomaga. Drek, …. Ti strdek pride in ejkonec…

Naj se sliši še tako nedolžno kot aspirin, ampak lahko ima škodljive posledice – moj oče je jemal ta male aspirinčke – rezultat: odvzeli so mu skoraj cel želodec, saj ga je aspirin uničil (sitast je postal po domače povedano), s tem da je to jedel po navodilu zdravnice in ne na lastno pest.

Pregledajo ti kri in vidijo, kako se zgostuje po naravi, na podlagi tega lahko sklepajo, ali obstaja nevarnost za strdke.

Pri nas imamo izkušnje z infarkti in so starejši vsi na marevanu, starejša sestra zaenkrat na aspirinu, pa ker je bila zelo aktivna rekreativka, je morala malo nehat (športniki imajo gostejšo kri). Jaz sem zaenkrat še brez terapije, me pa osebna zdravnica spremlja, karkoli naj bi že to pomenilo.

Glede okrevanja – enim ni praktično nič, eni pa tudi umrejo. Ostanejo tudi hudo prizadeti, na stopnji rastlinice, če se lahko tako izrazim.
Mene zelo moti namigovanje, da se za Nežino kap ni nihče zmenil in niti niso skušali pomagati. Ker se takoj po kapi ne ve, kako hudo je in bi bila lahko tudi čisto blaga (moj oče je imel tako agonijo, da sem mislila, da bo konec, ni bilo pa tipičnih znakov možganske kapi), zato bi rekla, da so pri Neži naredili vse, kar so tisti moment lahko. Šele ko slikajo možgane, vedo nekaj več.

Oče je na marevanu in so vedno neke drame s tem, že za zobarja … ni tako enostavno, kot si eni predstavljate, da pač dajo malo razredčila in vozi miško dalje brez strdkov.

Naj se sliši še tako nedolžno kot aspirin, ampak lahko ima škodljive posledice – moj oče je jemal ta male aspirinčke – rezultat: odvzeli so mu skoraj cel želodec, saj ga je aspirin uničil (sitast je postal po domače povedano), s tem da je to jedel po navodilu zdravnice in ne na lastno pest.[/quote]

En kolega bi pa kmalu izkrvavel, ker ni povedal, da že to jemlje in so mu na urgenci dali še nekaj … Na lastno pest ničesar!

Sharon Stone je danes spet kot rožica, pa po kapi ni več mogla niti govorit:

Sharon Stone in two-year battle to talk again after tragic stroke
HOLLYWOOD star Sharon Stone has told for the first time how she struggled to make a comeback after a devastating stroke left her unable to walk or talk properly for two years.

http://www.express.co.uk/celebrity-news/556822/Sharon-Stone-stroke-two-year-recovery-talk-walk-read

Jaz jem cca en teden te male aspirine, ker imam že začetek arteroskleroze, obloge na vratni žili, plus še zdravilo proti holesterolu.

Upam da ne bom imel kakšnih težav, saj moram to jemat vsak dan do konca življenja.

To je aspirin protect in ne navaden aspirin in se jemlje pol ure pred obrokom s kozarcem vode. Poznam vec oseb, ki jemljejo ze vec kot deset let ta aspirin pa nihce nima probleme z zelodcem.

No, jaz je nimam. Moja mama je, sicer malo starejša od tvoje, šla v enem tednu:(((.

No, jaz je nimam. Moja mama je, sicer malo starejša od tvoje, šla v enem tednu:(((.[/quote]

Tudi moj oče, pri 70ih. :((
Našli smo ga nezavestnega doma, prej je bil čisto zdrav, zelo aktiven, športnik.
Takoj so nam povedali, da se nikoli več ne bo ničesar zavedal. Po enem tednu je umrl – zanj vem, da je bila to odrešitev. Priznam, tudi za nas.

No, jaz je nimam. Moja mama je, sicer malo starejša od tvoje, šla v enem tednu:(((.[/quote]

Tudi moj oče, pri 70ih. :((
Našli smo ga nezavestnega doma, prej je bil čisto zdrav, zelo aktiven, športnik.
Takoj so nam povedali, da se nikoli več ne bo ničesar zavedal. Po enem tednu je umrl – zanj vem, da je bila to odrešitev. Priznam, tudi za nas.[/quote]

Moja babi je imela možgansko kap, si je že malo opomogla, bila je pri sebi, lahko je komunicirala, sicer ena stran hroma, ampak ni bila čisto out. Potem pa naslednja … v bolnici. In je tam tudi umrla. Nikomur ni na kraj pameti padlo obtoževat, da niso ničesar naredili.
Ne vem, zakaj tukaj gor vlada prepričanje, da je možganska kap nekaj u izi, mal rehabilitacije in si kot nov. Da je nemogoče, da si od tega trajen hud invalid ali da celo umreš.

Dvoje ljudi poznam osebno, ki sta po kapi čisto okrevala. Je bilo hudo, sploh nista vedela zase. Ena stran popolnoma odpovedala. Račun 2+2 je bil nerešljiv..
Trajalo je dolgo. Pri enem eno leto, pri drugem dve.
Vendar sta oba popolnoma okrevala !

David Rockefeller je hazarski Židov i trenutno najstariji živući predvodnik svog hazarskog plemena Rockefeller, odnosno plemena koje vlada ili misli da vlada ovim svijetom. Rockefellerovi su obitelj koja sustavno financira eugeniku, odnosno “ubijanje” čovječanstva. Oni su obitelj koja je javno priznala da je financirala projekte za kontrolu stanovništva putem masovnog cijepljenja, a koje je sadržavalo toksične dodatke koji uzrokuju neplodnost i sterilitet kod žena i muškaraca te spontane pobačaje kod žena.

Američki novinar i istraživač Jurriaan Meaessen, godinama je kopao po dokumentaciji Rockefeller Fundation gdje je, među ostalim, naišao na izvješće iz 1968.godine ove ‘humane’ organizacije koje jasno dokazuje da je ova masonska organizacija financirala još tada istraživanja, cjepiva i mogućnosti masovnog kastriranja i sterilizacije ljudi koje je trebalo pomoći planskoj depopulaciji stanovništva. U tom izvješću spominje se više metoda kroz koje bi mogli masovno proširiti neplodnost u svijetu. Ovo izvješće je jako bitno jer je riječ o obitelji Rockefeller koja generacijama provodi eugeniku čovječanstva, a čija fundacija i dan danas financira gotovo svako novo cjepivo koje izlazi na tržište. Ova obitelj zajedno s drugom angloelitom i znanstvenim šarlatanima izgradila je kroz godine cijelu paradigmu socijalne politike s ciljem smanjivanja broja živih ljudi na planetu, ali s genetskim prizvucima. Oni financiraju ubijanje ljude i u zemljama trećeg svijeta, institute za kontrolu uma ali i sve organizacije koje brinu o širenju zla i grijeha u društvu. Oni su sufinancijeri svih ratova prošlosti i današnjice i njihovo bogatstvo raste srazmjerno ubijenim ljudima. Oni su osnovali mnoštvo tajnih organizacija za upravljanje planetom i Zemljanima a koje drže za obično roblje, koje ne zna prepoznati istinu čak ni onda kada im se to javno objavi. David Rockefeller, manijak koji je zabrijao da je veći od Boga, a to uvjerenje daje mu njegovo masonsko božanstvo pod nazivom Ball, kojemu kao vođa masonskih organizacija predaje svoj život, na prvu bi rekli kako se ničega ne boji. No čini se da se Rockefeller više od svega boji smrti jer on je već mrtav ali ga njegovo bogatstvo održava na životu.

Naime, taj masonski eugeničar, ubojica ljudi za svog života imao je čak 6 transplantacija srca a posljednju je imao nedavno sa svojih 99 godina.

Rockefeller je 6 puta spriječio svoju smrt tuđim, mladim srcem od kojeg, kako kaže, svaki put nanovo osjeća mladost a što je zaista monstruozno ako imamo u vidu da tisuće ljudi, djece umire pod njegovom palicom, a isto toliko ih ne može dobiti priliku za novi život transplantacijom jer za to nemaju novca. Ići na transplantaciju srca s 99 godina je zaista bolesno pogotovo ako si već 5 puta prije toga uzeo tuđe srce kako bi mogao živjeti a to je samo dokaz da se Rockefeller boji smrti – jako. Zašto se boji? Boji li se vječnosti koja ga čeka? Zar gotovo 100 godina života nije bilo dovoljno? Pa on je odavno mrtav a na životu ga samo održavaju tuđa srca, što je dokaz njegove dijaboličnosti. Jer tko zna tko je izgubio život da bi Rockefeller mogao živjeti i ubijati, po šesti put!

Može on izbjegavati smrt na ovaj način ali ne i pravednost koja ga čeka u vječnosti!
Torej imaš boljše možnosti preživetja po možganski kapi doma kot v bolnici.

A je bila vaša mama zaradi kapi v umetni komi?
V katerem delu možganov se je pojavila krvavitev oz. strdek?
Kako dolgo pa je bila v Soči?
Lepo prosim za odgovore , saj se zaradi hude oblike možganske kapi (krvavitev v malih možganih, poškodovano možgansko deblo) v ukc Maribor trenutno zdravi moja mama. …

Otroci po možganski kapi okrevajo hitreje,kot pa starejši.

Pri starejših je težava le čas od možganske kapi do nudenja pomoči.Pri nekomu kateremu se hitro nudi pomoč,okreva hitreje in posledic sploh ni,pri nekaterih pa je še vedno govor oslabljen,hoditi morajo s palico,itd..

Poznam človeka,ki je spraviil človeka k sebi,katerega je medicina odpisala,da so možgani tako okvarjeni,da bo za vedno paraplegik.S trdno voljo in pomočjo,razgibavanjem ta človek danes skrbi zase.

Poznam cloveka, pri katerem so sele s CTjem ugotovili, da ga je kap, samo en dopoldan se je slabo pocutil, nerazumljivo govoril, ni zmogel racunati… MRI mu zaradi srcnega vzpodbujevalnika niso mogli narediti, k zdravniku takoj ni sel.
Poznam cloveka, ki je s parmesecno rehabilitacijo, kot sam pravi, tam, kjer je bil pred kapjo.
Poznala sem ljudi, ki se po kapi kljub trudu v bolnici in doma niso vec pobrali…

Tako da … kap ni enaka kapi, odvisno je, kako obsezna in kje je.

Barca se popolnoma strinjam in dodajam da je veliko odvisno od volje in motivacije najbližjih in seveda pacienta.

Dejstvo je, da možganska kap prizadene večinoma starejše. Zakonec, partner je navadno enake starosti, zatorej je povratek v “normalno” življenje vprašljiv. Strah.

Otroci, sorodniki so večinoma odseljeni in ne živijo v skupnem gospodinjstvu. Naenkrat nastane kuuuuuuuup težav.

Seveda od potenciala bolnika je možna rehabilitacija oz. vzpostavitev čimsamostojnejše samooskrbe.

Za to so specializirani rehabilitacijski centri in toplice. Osebno imam dobre izkušnje ( in + rezultate po vrstnem redu – Bolnišnica Sežana, zdravilišče Laško, zdravilišče Dobrna.)

Je pa seveda čas, volja in vztrajna vzpodbuda k vaji, vaji………….

New Report

Close