Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina bolniška odsotnost

bolniška odsotnost

Spoštovani!
Zanimajo me čisto osnovne stvari glede bolniške odsotnosti in bom zelo vesela, če mi boste lahko odgovorili. Npr. za koliko dni nazaj ali vnaprej lahko zdravnik predpiše bolniško? Kako je s tem, če sta vmes sobota in nedelja (npr. ali lahko v ponedeljek sporočiš, da zaključuješ bolniško s petkom (tri dni nazaj)? Če je oseba na bolniški pa je konec meseca, vem da potrebuje bolniški list, čeprav bolniška še traja – pa me tudi tukaj zanima kdaj lahko zdravnik napiše bolniški list (ali samo zadnji dan v mesecu ali kakšen dan prej ali tudi kasneje za prejšnji mesec – kaj če je konec meseca vikend)? Vem, da so to osnovne informacije, vendar kot opažam po pogovoru z znanci, nihče od znancev ne ve točno kako je s tem – vsak ve samo približno. Menim, da bi bilo dobro, da bi te informacije vedela vsaka zaposlena oseba.
Na interentu mi ni uspelo najti kakšnega pravilnika, ki bi to določal. Če kljub temu obstaja na interentu, bi bila vesela, če mi lahko napišete kje ga najdem oz. kako se imenuje.
Hvala.
Lep pozdrav.

Pozdravljeni,
pravilnik obstaja. Imenuje se Pravila obveznega zdravstvenega zavarovanja.
Tudi jaz mislim, da bi moral prebrati to vsak, ki ima sklenjeno obvezno zdravstveno zavarovanje, ne samo vsak zaposleni.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close