Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako pomembno je opraviti srednjo šolo?

Kako pomembno je opraviti srednjo šolo?

Ali mi lahko prosim kdo od odraslih razloži kako pomembno je v bistvu opraviti srednjo šolo? Zanima me, do katere mere v bistvu ocene in splošen uspeh v šoli vpliva pri tem da najdeš službo. Ali je sploh pomembno da jo opraviš, če si jo že začel? Sori, če je vprašanje malo neumno, samo me res zanima, ker noben nikoli tega ne razloži, vsak le pravi ”ocene so pomembne, v življenju je treba delati, itd.” Kako pomembna je srednja šola in ali ti sploh uspeh v šoli, v bistvu le to da si jo naredil, sploh kaj pomaga da prepričaš delodajalca da ti da službo?

Čist je odvisno kaj bi rad počel..Ocene so pomembne le za vpise naprej

Zelo pomembno! Zato ne sprašuj in jo čimprej končaj.
Brez srednje šole boš brez poklica in kot tak neuporaben.Pomisli, koliko dijakov je že zdavnaj končalo srednje šole.Zgleduj se po njih!

nova
Uredništvo priporoča

Lej, takole ti povem.

Glede na to, da je “v bistvu” mišljeno kot prekomerna uporaba mašila, ti povem, da je uporabljeno zelo nenaravno.

Potem poskus pisanja brez vejic in demantiranje same sebe, ko jih v naslednjem stavku avtomatično postaviš pravilno 🙂

Več sreče prihodnjič.

Če želiš nadaljevati npr. študij fizioterapije, ki je eden najbolj perspektivnih, donosnih in povsod zaposljiv, pri nas in v tujini, potem srednjo šolo rabiš.
V turizmu, ki je podobno zaposljiv, sploh kuhar, enako.

Drugače je potrebno preveriti, v katerem poklicu si s srednjo in kasneje fakultetno izobrazbo sploh zaposljiv.

Ker so diplomanti brez dela, tudi starejši, z izkušnjami se morajo preusmeriti, prekvalificirati, če na trgu dela sploh želijo biti konkurenčni.

In to ni mačji kašelj.
Srednja šola je lahko proč vržen čas, ker bi z drugačnim, bolje izrabljenim prišel do poklica, sigurnosti, zaposlitve, samostojnosti že v času do dvajsetega leta starosti.
Nič pa ni narobe s samoizobraževanjem in kasneje z nadgradnjo izobrazbe.

Povsem narobe je to, da mladi osem in več let niso produktivni, so odvisni od staršev, po diplomi pa so takorekoč izolirani iz družbe, kot so starejši, še na moč aktivni kolegi, ki jih je sistem izvrgel.

Mladi, hitro se vključite v pravo kvalifikacijo, tako, ki vam takoj nudi znanje, praktično usposabljanje, ter zaslužek.
Ocene niso merodajne.
Pač pa vaša motivacija in sledenje samemu sebi.

Tako ti bom povedal.
Fajn je, če imaš en poklic. Pa naj bo to končana poklicna, srednja, višja ali visoka šola.
Vse je odvisno od tega kaj bi v življenju rad delal, kaj bi rad bil, kaj ne bi rad bil
Se ne strinjam z enim zgoraj, ki je napisal, če nimaš izobrazbe si neuporaben. Še kako si lahko uporaben tudi brez izobrazbe, če imaš znanje na določenem področju.
Poznam ljudi, ki nimajo izobrazbe (2 poznam s končano OŠ), pa so še kako uporabni. Imajo svoje podjetje, ki zelo dobro stoji. Tudi brez izobrazbe, seveda z nekim znanjem, si lahko uspešen.
Pri nas večina podjetij zahteva izobrazbo, da te sprejmejo na določeno delovno mesto. Ne pa vse. Enim je pomembno tudi samo znanje, v bistvu izkušnje.

Vsaj srednjo šolo moraš nekako imeti, ker je to povsod minimum za službo. Samo z osnovno šolo bo šlo bolj težko. Tudi, če odpreš neko podjetje je nekje pogoj, da moraš imeti vsaj srednjo šolo.

Žal je tako, da je srednja šola minimum, da se sploh lahko prijaviš na spodobno delovno mesto. Res je tudi to, da so delovne izkušnje, spretnost, iznajdljivost, za samo delo še bolj pomembne, kot izobrazba. A žal je tako, da je med pogoji, ki so navedeni v razpisu za neko delo, med prvimi navedena prav izobrazba. Če hočeš delati za malo več kot minimalca, moraš imeti vsaj 5. stopnjo. Tako pač je, žal. Lahko boš ti brez končane lesarske bolje in hitreje žagal, kot lesarski tehnik, a bo vseeno on dobil višjo plačo, kot ti, pa še samo v eni izmeni bo delal. Zato stisni zobe in dokončaj to srednjo, katero koli že delaš, ni treba da ravno s peticami, samo naredi jo. Potem pa, ko se boš v življenju že malo bolj umiril in bolj vedel, kaj bi, se pa lahko še vedno kam naprej vpišeš. Ampak do tedaj si boš s sredno šolo lahko vsaj kak kolikor toliko spodobno plačan šiht našel. Pa tudi končana izobrazba je merilo tega, da si priden in da si nekaj naredil. Nihče ne mara gledat zabušantov in marsikdo ima te, ki nimajo končane nobene šole, avtomatično za lenobe. Noben se ne bo vprašal, zakaj niso končali šole, samo to bodo gledali, da je nimajo. Žal. Želim ti, da bi ti uspelo.

Super so ti povedali,

če želiš naprej, jo moraš imeti, pa tudi znanje, da lahko greš naprej.

Če imaš vsaj srednjo šolo imaš nek poklic, lahko pa si tudi samo gimnizijski maturant.

Lahko pa ne narediš srednje šole, pa si pač samo delavec. Dejstvo je, da te današnja družba obravnava kot manjvrednega ali neumnega, če nimaš srednje šole.

Razen, če si dovolj sposoben, da si privatnik in veliko zaslužiš, potem pa ne rabiš popolnoma ničesar, ker te bodo imeli radi in te bodo spoštovali zaradi denarja. To je pa že druga zgodba in nov problem.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Ej, a si ti eden od tistih, ki sploh ne ve zakaj hodi v šolo in hodi samo zato, da hodi? :)))

Ja, to, kar se boš sedaj naučil, v srednji šoli, na tem področju se boš lahko zaposlil, zato, če ti ta ni všeč, se raje takoj prepiši na šolo, ki ti je všeč.

Če bi lahko še enkrat izbirala, bi šla za frizerko. Ker kaj mi bo vsa izobrazba in vse, če ne dobim službe? Važen je denar. Če bi bila pa frizerka, bi znala nekaj narediti z rokami, če ne bi dobila službe doma, bi jo pa v tujini, malo bi pa lahko še doma fušala, sej za to delo res ne rabiš veliko.

Sedaj drugače gledam, kot sem včasih. Že tako in tako sem falila, ker sem šla na srednjo šolo, ki mi nikoli ni bila všeč. Šla sem samo zato, da sem nekam hodila. Službe na tem področju ne dobim, najbrž zato, ker me to delo niti pod razno ne veseli. Šla sem naprej na faks in ga zaključila samo zato, ker mi je srednja šola tako smrdela :))

Tudi faks je bila neposrečene izbira. Iz ene skrajnosti v drugo. Prevelik miselni preskok.

Meni so, kar se tiče ocen, tako govorili. Take ocene kot imaš, tako boš opravljal tudi delo. Če boš imel ocene 5, boš delo opravil odlično :)) …

Ker pa nikoli nisem imela 5, mi je mama vedno govorila, da je najbolje biti v zlati sredini :))

A lahko vprašam, kaj sploh je minimalc? Glej, mene briga sam za denar, da bi ga imel ravno dosti za preživetje. Nič drugega me ne zanima, če bom moral pa pometati po tleh ali stranišča pucat, sem si pa sam kriv, bom pa to delal. In sploh me ne zanima, kaj drugi o meni mislijo, zaničujte me, boli me kakor se pravi ‘kurac’. To je vse z moje strani, hvala za lepe odgovore.

Mnogo ljudi v življenju počne popolnoma druge stvari kot so se šolali za njih. Še tisti, ki so se šolali v profilu, jim šola da samo osnovne okvirje, vse ostalo je praksa na delovnem mestu. Verjamem, da še zmeraj je kar nekaj delovnih mest, kjer kvalifikacije niso pomembne, plačana pa so temu ustrezno, se pravi, najmanj kar je možno. Ker so mezde delavcev v Sloveniji že itak globoko pod dejanskim stroškom življenja, boš za delodajalca verjetno biser, ki boš osem ura fizično garal kot konj za najmanj, kar ti lahko da.
Izobrazba je pomembna iz drugih vidikov. Če ti še ni, ti bo prej kot slej izjemno nerodno, da se boš predstavljal kot osnovnošolec na uradih in v raznih obrazcih. Pa ni najbolj pomembno. Če boš kot fizičen delavec zadobil trajnejše poškodbe materiala zaradi izmučenosti, preforsiranja, samo z osnovno šolo ne boš mogel niti zaprositi za primernejše delovno mesto, ker z oš si verjetno res lahko samo slabo plačan fizični delavec, če službo seveda sploh dobiš dobiš. Če misliš, da znaš sam ustvarjat prihodke skozi lastno podjetje, no go, brez izobrazbe ne moreš odpreti niti sp. Seveda lahko šolanje nadaljuješ kadarkoli kasneje v življenju, le odrekati se boš moral času, ki bi ga lahko koristil bolj pametno, predvsem pa te bo kasneje šolanje tudi precej stalo.
Če ti ni za hodit v šolo, se potrudi vsaj toliko, da pridobiš poklično kvalifikacijo. V rednem programu imaš mnogo uporabnih poklicev, kjer se da zaslužit za preživetje in dve ali tri leta muke, pa boš imel vsaj približen začetek neke kariere.

Kot so ti že povedali, če ne boš imel končane srednje šole, boš garantirano brezposeln, ali pa boš delal nekvalificirana dela skupaj z albanci in romuni. Revščina ti je garantirana.
Kar pa se samih ocen tiče pa so več ali manj nepomembne. Nobenega ne bo zanimalo kasneje kakšne ocene boš imel. Potem je bolj važno koliko si iznajdljiv, delaven, prilagodljiv ko je potrebno in se pripravljen učit. Tudi služba je nenehen proces učenja.
Ko pogledam jaz moje sošolce zdaj, tisti luftarji, ki smo bili srečni ko smo 2 dobili, zdaj življenje nekako boljše furamo kot tisti ki so se cele dneve učili za 5. Seveda ne vsi, 2 sta postala zdravnika.

Imam sr., fakulteto, str. izpit, izkušnje, pa si z vsem niti riti ne morem obrisati, pretrd papir.

Delam lahko v popolnoma drugi panogi, ki zahteva srčnost, požrtvovalnost, empatijo, samostojnost, samoinciativnost.

Dela se priučiš, kasneje lahko teoretični del nadoknadiš, tudi nadgradiš, izhajaš iz izkušenj.
Ves čas pa imaš delo, ter zagotovljeno preživetje.

Če stari zmoremo, ker moramo, čemu mladi ne bi mogli?

Takoj in zdaj?
Svetujem pa znanje vsaj enega tujega jezika, bolje dva, tudi pisno, vsaj A1, A2, za začetek, ter sproti nadgrajevanje do B1, 2.

Pomaga, žal… Žal pa zato, ker vsi tisti opranoglavci ki se izobražujejo da bi lažje dobili službo, ne vejo da ne vejo da ne vejo. Na koncu ko je izobraževanja konec in se prijavijo na zavod za zaposlovanje v bistvu izpade, da so le napredovali iz bebca v (foh)idiota.

Primer: če se lotiš delat izpit za avto, moraš opravljati teoretični del ki te uči prepoznavanja prometnih predpisov. Nadvse idiotsko bi bilo, da se prometnih predpisov učiš samo zato, da ti bojo tastari avto kupili… Rezultat je v drugi temi o alkoholu, pa ta teden je tudi en 18 letnih umrl…

Žal je točno to praksa v mnogih državah, lep primer bebca si tudi sam s svojim vprašanjem. Rezultat ko boš izobraževanje končal bo, da boš pristal na zavodu za zaposlovanje…

1.primer:To se npr dogaja tudi magistrom psihologije, pa čeprav bi ravno oni zaradi svojega poklica morali za dobro jutro znati prepričati delodajalca da jim da službo.

2. Primer: uni.dipl.ing. gradbeništva trdi, da če ima osemkotnik premer (debelina) stene 80 cm, je zunanji obseg osemkotnika enak notranjemu. Ker je v službi kot sodni izvedenec gradbene stroke, gornjo trditev v svojem izvedeniškem mnenju prvo podkrepi še z izjavama;
” -so v poročilu prikazane navedbe dejstev v dobri veri avtorja da so pravilne,
-so analize in sklepi omejeni samo s predpostavkami in pogoji.”

Zato če ne veš zakaj bi v šolo hodil, ti predlagam: zaposli se in raziskuj in razvijaj svoje talente, ko boš po parih letih spoznal v čem si dober, pejd tisto študirat. Jaz na tvojem mestu ne bi poslušala niti idiotov, ki predlagajo gimnazijo. Kajti to ni tudi nič, oz 4 leta vstran vrženih, ker bi v tem času na trgu dela lahko spoznal v čem si dober in ali bi se to dalo dobro prodajat naslednjih 30 let.

Jaz pa predlagam, da dela vzporedno. Srednjo šolo in še raziskuje kaj mu odgovarja. Zakaj? zato, ker je očitno, da nič ne zna. In če ne zna tudi delat ne zna. Probavat kaj mu ustreza je neumnost, ker to lahko počne par let ali desetletje. Par mesecev bo zidal, potem bo še par mesecev jarke kopat… za kaj drugega pa ga tako ali tako, ker nima znanja, niti ne izkušenj, vzeli.

Znanje skupaj s prakso da končni rezultat. Znanje pa ni samo tehnično, tudi splošni predmeti ti dajo neko širino, ki jo potrebuješ na vseh področjih, celo življenje.

brklc, ti verjetno nimaš nobene šole, ker kaj takšnega lahko napiše samo nekdo, ki nima šol, ker ne ve kaj lahko dajo. Šolo življenja pa dajemo skoz vsi po vrsti, samo eni jo še nadgrajujemo z vedno novimi in novimi znanji. Torej delujemo vzporedno, hodimo v dve šole hkrati!

Jaz pa predlagam, da dela vzporedno. Srednjo šolo in še raziskuje kaj mu odgovarja. Zakaj? zato, ker je očitno, da nič ne zna. In če ne zna tudi delat ne zna. Probavat kaj mu ustreza je neumnost, ker to lahko počne par let ali desetletje. Par mesecev bo zidal, potem bo še par mesecev jarke kopat… za kaj drugega pa ga tako ali tako, ker nima znanja, niti ne izkušenj, vzeli.

Znanje skupaj s prakso da končni rezultat. Znanje pa ni samo tehnično, tudi splošni predmeti ti dajo neko širino, ki jo potrebuješ na vseh področjih, celo življenje.

brklc, ti verjetno nimaš nobene šole, ker kaj takšnega lahko napiše samo nekdo, ki nima šol, ker ne ve kaj lahko dajo. Šolo življenja pa dajemo skoz vsi po vrsti, samo eni jo še nadgrajujemo z vedno novimi in novimi znanji. Torej delujemo vzporedno, hodimo v dve šole hkrati![/quote]

Huh tole pa spet kak uni dip? Ki nekaj trdi brez uporabe zdrave pameti kaj šele dokazov…

Avtor teme tako je to v lajfu… Če te prav razumem, imaš v bistvu dilemo ali se priključit čredi bebavih ovc, ki jih bojo cel lajf drugi na pašo gnali za kar se rabi cerifikat o idiotizmu, ali pa si boš prvo brez tega certifikata probal poiskati pašo, pa se potem ali sproti šel učit zakaj je ena boljša od druge.

Jaz pa predlagam, da dela vzporedno. Srednjo šolo in še raziskuje kaj mu odgovarja. Zakaj? zato, ker je očitno, da nič ne zna. In če ne zna tudi delat ne zna. Probavat kaj mu ustreza je neumnost, ker to lahko počne par let ali desetletje. Par mesecev bo zidal, potem bo še par mesecev jarke kopat… za kaj drugega pa ga tako ali tako, ker nima znanja, niti ne izkušenj, vzeli.

Znanje skupaj s prakso da končni rezultat. Znanje pa ni samo tehnično, tudi splošni predmeti ti dajo neko širino, ki jo potrebuješ na vseh področjih, celo življenje.

brklc, ti verjetno nimaš nobene šole, ker kaj takšnega lahko napiše samo nekdo, ki nima šol, ker ne ve kaj lahko dajo. Šolo življenja pa dajemo skoz vsi po vrsti, samo eni jo še nadgrajujemo z vedno novimi in novimi znanji. Torej delujemo vzporedno, hodimo v dve šole hkrati![/quote]

Huh tole pa spet kak uni dip? Ki nekaj trdi brez uporabe zdrave pameti kaj šele dokazov…

Avtor teme tako je to v lajfu… Če te prav razumem, imaš v bistvu dilemo ali se priključit čredi bebavih ovc, ki jih bojo cel lajf drugi na pašo gnali za kar se rabi cerifikat o idiotizmu, ali pa si boš prvo brez tega certifikata probal poiskati pašo, pa se potem ali sproti šel učit zakaj je ena boljša od druge.[/quote]

Vsi smo včasih bebave ovceTudi tisti, ki misli, da vse ve in vse obvlada.
Najboljše, najlepše in najpametnejše je teorija , povezana s prakso.in obratno.
Zato končaj srednjo šolo, zraven pa čimveč delaj.Karkoli.Tudi sesanje dnevne sobe in grabljenje listja izostrita tvoj čut za natančnost, delavnost in spretnost, da se znaš obrniti pri delu, kot se je treba tudi v službi.

Jaz pa predlagam, da dela vzporedno. Srednjo šolo in še raziskuje kaj mu odgovarja. Zakaj? zato, ker je očitno, da nič ne zna. In če ne zna tudi delat ne zna. Probavat kaj mu ustreza je neumnost, ker to lahko počne par let ali desetletje. Par mesecev bo zidal, potem bo še par mesecev jarke kopat… za kaj drugega pa ga tako ali tako, ker nima znanja, niti ne izkušenj, vzeli.

Znanje skupaj s prakso da končni rezultat. Znanje pa ni samo tehnično, tudi splošni predmeti ti dajo neko širino, ki jo potrebuješ na vseh področjih, celo življenje.

brklc, ti verjetno nimaš nobene šole, ker kaj takšnega lahko napiše samo nekdo, ki nima šol, ker ne ve kaj lahko dajo. Šolo življenja pa dajemo skoz vsi po vrsti, samo eni jo še nadgrajujemo z vedno novimi in novimi znanji. Torej delujemo vzporedno, hodimo v dve šole hkrati![/quote]

Huh tole pa spet kak uni dip? Ki nekaj trdi brez uporabe zdrave pameti kaj šele dokazov…

Avtor teme tako je to v lajfu… Če te prav razumem, imaš v bistvu dilemo ali se priključit čredi bebavih ovc, ki jih bojo cel lajf drugi na pašo gnali za kar se rabi cerifikat o idiotizmu, ali pa si boš prvo brez tega certifikata probal poiskati pašo, pa se potem ali sproti šel učit zakaj je ena boljša od druge.[/quote]

Saj ne veš, da si bebav. Si pa grozno navoščljiv vsem, ki imajo izobrazbo. Fovšija te razjeda že vsa te leta, kar tukaj pišeš. In pol drugim soliš pamet. Za posrat.
Dej dej brklc, ti se kar sprenevedaj in si laži v nedogled. Tvoj problem. Toliko o tebi tako ljubi resnici.

AAAAAA nemormverjet!!!! Vidiš avtor, za kaj takega doumet ne rabiš ne znanja še manj izobrazbe, temveč modrost!

Moj pradedek ni znal ne pisat ne brat, pa je naredil kajžo v pikce pa vejce, ki kot bi bila včeraj narejena stoji že 183 let. (le kritina je bila zamenjana) Včasih so si ljudje z modrostjo pridobivali znanje, za izobrazbo pa še vedeli niso kaj to je… Raje so si sproti delali orodje, ki so ga potrebovali, tako sem mislila da sem našla lesen žleb, čez par dni pa mi je prišlo, da je tisto izdolbljeno deblo v bistvu vodna vaga. Namreč nikakor mi ni šlo v betico zakaj na eni strani nima izpusta. Ko sem pogruntala da sta obe strani do milimetra natančno visoki in izmerila razdaljo vzporednih zidov kajže, sem doumela…

Danes je večina ljudi izobraženih, pa ne vejo kaj bi sami s sabo… Tak da avtor, imaš dar razmišljanja, kar je največ vredno. Če ga ne boš uporabljal, ti ne pomaga nobeno znanje še manj izobrazba…

AAAAAA nemormverjet!!!! Vidiš avtor, za kaj takega doumet ne rabiš ne znanja še manj izobrazbe, temveč modrost!

Moj pradedek ni znal ne pisat ne brat, pa je naredil kajžo v pikce pa vejce, ki kot bi bila včeraj narejena stoji že 183 let. (le kritina je bila zamenjana) Včasih so si ljudje z modrostjo pridobivali znanje, za izobrazbo pa še vedeli niso kaj to je… Raje so si sproti delali orodje, ki so ga potrebovali, tako sem mislila da sem našla lesen žleb, čez par dni pa mi je prišlo, da je tisto izdolbljeno deblo v bistvu vodna vaga. Namreč nikakor mi ni šlo v betico zakaj na eni strani nima izpusta. Ko sem pogruntala da sta obe strani do milimetra natančno visoki in izmerila razdaljo vzporednih zidov kajže, sem doumela…

Danes je večina ljudi izobraženih, pa ne vejo kaj bi sami s sabo… Tak da avtor, imaš dar razmišljanja, kar je največ vredno. Če ga ne boš uporabljal, ti ne pomaga nobeno znanje še manj izobrazba…[/quote]

Veš kaj je znanje? Da veš, da je paradajz sadje!
Veš kaj je modrost? Da paradajz ne daš v sadno kupo!

Modr postaneš šele, ko imaš takšno količino znanja, da to ugotoviš. 😉
Ampak to ne velja zate, žal, si prebutast, da bi kaj takšnega ugotovil. Furaš neke teorije, ko je jasno, da jih nisi spooben realizirati v praksi. Zato boš vedno vajenec, nikoli mojster. Ali ovca po tvoje.
svoje otroke tudi učiš, da znanje ni nič vredno, da se dela samo z rokami?

Za najstnika, ki je avtor te teme;

S šolo je ena hecna stvar; če iščeš službo je zelo pomembna. V nekaterih službah pa iščejo in cenijo (poleg spričevala) tudi znanje.
Tam je res zelo važno, kako si ti izkoristil srednjo šolo in koliko znanja si odnesel. Mislim predvsem na uporabo znanja ki ga šola (lahko) da.
Npr. s tehničnega področja… fizika… del o elektriki; znaš uporabiti tiste enačbe in izračunati kako debel mora biti kabel za bojler?
Ali pa kolikokrat lahko poskusiš vžgati avto – brez da uničiš akumulator?

Kemija…bi znal izdelati nekaj kisika, da spraviš k sebi nezavestnega človeka?

Matematika… odvodi in integrali… Bi znal izračunati površino in volumen geo-nepravilnega jezerca za umetno zasneževanje smučišča?

To zgoraj – pa čeprav ni ravno pravilno zapisano – so enostavni primeri uporabnega znanja, na osnovi teoretičnega znanja, ki ti ga da šola.
In take stvari se iščejo, ko se išče delo – pa več ko je tega, bolje je plačano.

Tako nekako stvari gredo – in upam da kaj pomaga pri odločitvi.

Pozabil sem pa napisati da – v nekaterih firmah, predvsem majhnih, ali pa računalniških – pa iščejo predvsem znanje.

Tam sama šola ni zelo pomembna, je pa pomembno kaj znaš. In npr. za računalniške zaposlitve je osnova matematika, oz. dobro znanje in razumevanje matematike.

Za samostojno delo oz. posel ja pa ključno samo znanje. Takrat šola sploh ni važna – čeprav je dobro da jo imaš in si lahko iščeš službo, če ti druge zamisli propadejo.


Le vkup le vkup uboga gmajna!

Veš kaj je modrost? Dopuščati možnost, da je paradajz lahko tudi sadje.
Veš kja je znanje? dat paradajz v sadno kupo in ljudi prepričati, da je dobra.

In tako sem tudi storila; paradajze(vas izobražence) sem stisnila da se cedite, in vas dala v sadno kupo( razmišljanja o načinu lastnega preživljanja) S konkretnimi primeri iz življenja pa mu dokazujem, da kar je zdravo ni mus da je tudi dobro. (za njegov dohodek iz katerega se bo lahko preživljal.);-)))

Vi izobraženci pa lahko dokazujete nasprotno, oz dokažite, da je izobrazba nujno dobra.

Osebno nimam popolnoma nič proti izobrazbi, tudi sama sem na tem delala, vendar sem se zaradi pohlepa tam zaposlenih izpisala. Bilo mi je izpod časti, da bi se izobraževala v sistemu/ustanovi kjer se izpiti prodajajo. Sedaj sem pa prelena…

New Report

Close