Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali je starš res dolžan otroku kupovati cigarete, da revež ne bo kradel pa dilal, da bo lahko kadil?????

Ali je starš res dolžan otroku kupovati cigarete, da revež ne bo kradel pa dilal, da bo lahko kadil?????

Ker bi naj billi cigareti manjse zlo od trave, droge, bi morala 16 letnemu sinu dovoliti kaditi, mu kupovati cigarete, ce ne zelim, da si sam sluzi denr na neleglen nacin…
Ne, zepnine nima, ker je odvisnik, dela tudi ne, ker so ga nagnali ker je sodelavcu ukradel cigarete, v solo hodi in tam “vsi” kadijo….

Jaz se ne morem sprijaznit, da bi za moj denar kupovala cigarete, eno da bi denar metala direktno stran, drugo pa še skozi pljuca mojega otroka!!! Ne pristanem!!
In on bo pac preprodajal da pride do cigaret…
Ajme majku mila…

3
Takega otroka bo usekal med oči, da bi mu zid dal več kot roka!
Vse drugo je odvisno od tvoje fantazije!!

Tak starš je dolžan to prijaviti na CSD in tega otroka namestiti v zavod za prevzgojo.

Moja mama je primer matere s tako “logiko”, da je raje kupovala enormne količine cigaret, tudi na prikrit način dajala denar glede droge, samo da njen bebe ne pride v stik s krajo, kriminalom…

Jaz sem čisto nasproten primer, to ne odobravam, ne podpiram, za take razvade ne mečem denar skzi okno in nimam slabe vesti, da sem komu ki je imel en cilj(cigarete, droga) in zamegljen vid, uničila oz pripomogla k propadu zdravja…

Starši ne popustit, če vidite pravi cilj, nikoli leve ne desno.

Raje otroka podpirat v športnih, kulturnih dejavnosti, izobraževanju, zdravi prehrani in da postaja dober človek, neomajen v vsem. Otrok z moralo in vrednotami!

Ne podpirajte otrok v drogah in lumparijah, ker prej ko slej pride račun tudi za vaše grehe.

Če bi bilo to res, se moraš sama prijaviti sodniku za prekrške, ker si tako neumna. Sina vzemi s sabo, mu ni pomoči.
Če pa ni res, kar mislim, da drži, imaš glupe poskuse vzbujanja pozornosti.

Pri šestnajstih ni otrok, čeprav je nekoga potomec.
Kaj je naloga staršev?

Da otroka pripravijo na življenje, da je sposoben sam preživeti.
Kljub pastem, ki jih nudi družba, okolje.
Šola, v kateri je tvoj potomec, zanj ni pravo okolje.
Pravo okolje zanj je tisto, ki ga stimulira, da se trudi in napreduje, da lahko tudi že zasluži.
Torej bi moralo obdobje mlajših mladostnikov biti mnogo bolj stimulativno, produktivno in ustvarjalno.
Mladostniki pa tako vedo, da kakšne posebne perspektive nimajo, ker so deklarirani kot manj sposobni, že vnaprej obsojeni na luzerstvo in na odpadnike družbe.

Cigareti so tako le začetek odpadništva.
Jaz bi ga takoj izpisala iz take šole, ter ga vkljičila v uk k sposobnemu zasebniku, da se izuči, priuči obrti, veščin, ter pridobi na samopodobi, ter odgovornosti do sebe in do drugih.
Po želji bi lahko kasneje nadaljeval izobraževanje, kot bi mu ustrazalo.

Tvoj otrok ni edini.
Šolski sistem ne funkcionira, ker ni tržno naravnan.

Vsak posameznik bi moral pri petnajstih vedeti, kako, koliko, kdaj in na kakšen način se lahko osamosvoji.
Današnja moderna družba pa mu o tem laže. Zato svoje perspektive ne vidijo, čeprav je realna in se zanjo niti ne trudijo, ker tržnih potreb ne poznajo.

kdo ti je to rekel?j ali si si sama zmislila? ker se ti ne ljubi ravnati drugače … ali te je strah?

Vem za eno, ki sinu (21) čike kupuje. Gre v trgovino pa kupi eno škatlo zase, eno pa za sinčka edinčka. Ja kako si jih pa bo sam kupoval, če nima denarja. Na njenem mestu bi ga tko okol kepe, ona ga pa še vedno ujčka kot da je dojenček. Kar si sinko zaželi to tudi dobi.

Draga avtorica! Kar doživljaš je zelo težko. Svetujem ti globok in iskren predvsem pa glasen pogovor s sinom. Potrudi se da mu dopoveš da tako ne gre več naprej. Pozanimaj se glede zavodov za problematične mladostnike in ga grdo povedano vtakni tja. Ko bo polnoleten naj se znajde kakor ve in zna. Starš nudi svojemu otroku vse, se bori z njegovimi izpadi in v zahvalo dobi še več problemov. Če boš dopustila 16letniku da počne vse kar hoče boš kmalu žrtev ti. On ni več malo dete, je v letih ko mora nekaj narediti iz sebe. Zagrozi mu če ne bo spremembe ga boš dala v prevzgojni zavod. Veliko sreče ti želim.

V tak zavod je enako, kakor bi ga direktno vtaknila v arest.
Saj je tudi arest prevzgojni zavod, le, da od 18 naprej.
Z oljem gasiti požar.

Zamenjati okolje z ustrezno ustvarjalnim in ga preusmeriti v motivacijo za lasten napredek, to pa je zaslužek za uspešno opravljeno delo.
Kar je naposredno učenje in delo z uveljavljenim mojstrom, ni važno v kateri panogi- vsekakor v taki, ki je je sposoben. Takih pa ni malo.
Učenje in delo z njim in takojšen zasužek, čeprav na začetku drobiž, ter red, disciplina, kontinuum, so za take mlade ljudi najboljša popotnica, ki jo lahko dobijo za nadalnje življenje.

in kje je to ustvarjalno okolje? na primer … kaj

Ah ja. Redka nima kaj počet na deževno soboto. Če bi mislila karkoli naredit, bi bili zdaj ze rezultati vidni.

Cigarete in droga sta škodljiva in če starš to kupuje za otroka, mu škodi. To ni pozitiven vzgojni ukrep. Po mojem je treba otroka usmerjati v zdrav način življenja in ga pri tem spodbujati, tudi, da se doma vsi temu prilagodite, ker tudi odraslim to koristi. Če pa so kake težave pa poišçite pomoč, kjer so za take stvari usposobljeni. Mogoče psiholog znotraj šole, da pomaga ali pa nekdo, ki se s takimi stvarmi ukvarja. Csd ne vem, če je to najboljši naslov. Najprej poskušajte sami to uredit, mogoče se da, ker vedno, ko je nekdo vpleten lahko ste stalno pod nekim nadzorom, sploh csd, ma meni to ni.

Tudi v komunah imajo 10 cigaret na dan (ali 8 ne vem), ampak to mora stars placat. In doma isto… da ne bi bilo prestresno in bi zapadel spet v drogo…
Tudi s cigareti je zapadel v drogo tako da tega sploh ne odobravam.
Da pa bi morala jaz to placevat, ne gre skupaj z mojo logiko, dam raje ta denar za reveze…

Kje pa sta bila z očetom otroka doslej? Verjetno se ni iz ljubkega prijaznega otročiča čez noč prelevil v propalico. Kar sprašuješ, je le potuha in še hitrejša pot v popolni propad. Ti ne bo nič nerodno pred samo s seboj, da si lastnega otroka sama potiskala v propad? Najprej si priznaj, da si pri vzgoji popolnoma pogrnila. Rezultat tvojega popuščanja in toleriranja imaš pred seboj. Pokaži končno odločnost, zahtevaj, da dosledno spoštuje pravila, ki jih določaš ti. Skrajni čas, da prevzameš materinsko vlogo in odgovornost, ne pa da podpiraš njegove razvade. Morebiten oče je pa v tej situaciji sploh zatajil. Res želiš, da tudi tvoj sin postane tak luzer?


Kaj misliš, da je tole Redna pisala? Čist možno…


Kaj misliš, da je tole Redna pisala? Čist možno…[/quote]

Redka ali Redna?

Ustvarjalno okolje be povsod tam, kjer lahko vsak posameznik razvija svoje potenciale, manualno, intelektualno, kot hobi ali za preživetje.
Torej kaekoli, kjer uživa v delovanju, delu, torej v ustvarjanju, brez, da bi se dolgočasil.

Problem današnjega življenja je dolgočasje.
Ne le mladine. Tudi ljudi v srednjih in zrelih letih.

Ko govorim o tako mladih, kot so šestnajstletniki, ki ZAHTEVAJO, PRIČAKUJEJO, da se jim prinaša in odnaša k riti, ter od nje, moramo hitro in brezkompromisno reagirati.

Npr., v pogovoru z njim zvemo, katero področje ga veseli, vsaj približno. Delo z lesom, kovino, hrano, zemljo, živalmi itn.
Tja ga tudi usmerimo.
Poiščite dobrega mojstra v tej panogi, da ga vzame v uk in na delo.
Tako si bo pridobil znanje in veščine take panoge, zanje bo tudi plačan, čeprav na začetku manj.
Bo pa postajal samostojen, samozavesten, odgovoren, socializiran.
Na slovenskem imamo lepo paleto mojstrov, ki nimajo podmladka, da bi nadaljevali njihovo delo, niti nimajo konkurentov.
Naši mladi za to niti ne vedo.

Ampak najprej moramo biti seznanjeni mi.
Šele potem bomo lahko naše otroke usmerjali v lovljenje rib, ne pa jih z ribami hranili vse življenjem

Kje se živali hrani s prinešeno hrano in čemu?
Vzgajamo lastne otroke, da bodo znali živeti v ujetništvu?

Sin nima niti enega letnika srednje sole, kaj bo. Je sel delat v proizvodnjo, pa je kradel in letel.

Kakšen denar pa služi na legalen način? Žepnino ima, če praviš obratno, da bi za tvoj denar ne kupovala tudi cigarete, ker bi jih celo morala, če drugače ne gre. Če mu kupiš cigarete ali bi mu jih, je to že neke vrste žepnina. Ki jo zna sam zaslužiti, četudi mu jo ti ne daš, sam.
Spomnim se takega, leto starejšega, je bil vzet v službi mame. Pa je vsak dan vprašal za cigaret. Sem ga vprašala, če mama ve, da kadi. Je rekel, šur da. Potem sem mu rekla, naj kar mamo vpraša po tem oz. si jih bo kupil sam, ker že ravno tudi malo dela in ob tem zasluži. Surla do tal, čez leto pa zaprt zaradi preprodaje xy.
Zato se tudi sedaj ne bom vpletala, kako boste to rešili, če hkrati sprašuješ o morebitni potuhi.
Nekaterim lahko postaviš omejitve in se zbrihtajo, nekaterim pa pač zgolj ne, sploh takrat, kadar vedo, da boste pogrnili z izsiljevanjem in boste vse storili za mir pri bajti – da bodo pač dosegli svoje. Morda še ni preveč prepozno, da se začne komunicirati, namesto dajati potuhe. Ne vem. Izidi so zelo različni in ni recepta, ker ti najbolje poznaš situacijo, tudi z “majko milo”. Kjer boš verjetno žepnino namenila za njegovo izsiljevanje. Ali ne?

Dej Redka ne tež k si sama čist zjebana in valda da sta otroka tut poleg take mtke. Namest, da si iskala zase tipa bi se raje z njima ukvarjala. Po toči je prepozno zvonit.

Izmislite si tudi svoj izraz za naslavljanje koga, saj tudi vam težko ne bo? Da si izmislite kaj svojega, da ne bomo vsi poštrikani v vaša pisanja. Pa ne bo ne eden ne drug.

New Report

Close