Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Adijo slovenska glazba

Adijo slovenska glazba

Kaj se dogaja? slovenska mladina vedno več prisega na balkan sceno : Sandra Afrika , Mile Kitic , Jelena Karleusa , Boban Rajovic ; Saban Saulic . Če ne to pa nek rap scene al pa neke mtv scene k ni blage veze o muziki : Lady gaga , Bieber in druge neke lutke. Kje so naše narodnozabavne ali pa kake slovenski bendi mogoce siddartho še kak upali ampak drugace pa a je res tisto kar je moderno res tko cool .

ne vem če res staroselci, če niso oboževalci nasledniki priseljencev od naših dol.

Adijo slovenski jezik.

Jaz sem se s tem, kaj drugi poslušajo, ukvarjala pri 15-ih, danes se raje posvečam temu, kar je meni všeč.

Ko smo bili mi mladi, nismo poslušali zgoraj naštetih. Pa vseeno nihče ni poslušal slovenskih izvajalcev. Niti pomotoma. Tako je.

Koliko se posluša kako glasbo, je odvisno od glasbenih urednikov, ti pa so v službi lastnika medija.
Torej neslovenca.

Slovenci jih le plačujemo, tako ali drugače. Kot pisne medije. Enako tuji, kot tv.

V aši mladosti pa smo poslušali vse, tudi naše, jih poznali in znali, kot tuje, osebno tudi klasiko.
Ni bila pomembna moda, temveč uho- ritem, interpretacija.

Adijo slovenska glaSba. Slovenec pa tak …

Imam dve znanki, obe čistokrvni slovenki. Tudi njuni možje. Vsi proti južnjakom. Tako so vzgajali tudi svoje otroke. Zdaj se obe tepeta po glavi kaj sta naredili narobe, ker njuni otroci, zdaj ko so v višjih razredih OŠ, poslušajo in doma nabijajo balkansko muziko.
Takim ljudem pa prav privoščim.
Ne pravijo zastonj da se zarečenega kruha največ poje.

Dobr, avtor, te, ki si jih naštel so res brezvezni, razen mogoče Mile Kitić-a. Ampak Jugo pop rock muzika gre pa komot v štric za angloameriško muziko in, če mladina to muziko posluša, pol je še upanje za njo.

Ne težit z glazbo, ker to ni glasba, ok. Razrešena dilema.

Moderno ni tisto, kar si ti povedal, da je glasba, temveč, da nosi svoj namen, posluh, tudi sporočila. Slovenska glasba menda ni zamrla, po statistiki ali koncertih večjih izvajalcev.
Če pa tebe kaj moti kot nas, ko nekdo niti ne zna napisati glasba, kaj šele peti, pa ni nobene škode niti za slovenske izvajalce.

cel žur, sploh ne veš kaj je prej, pa kaj potem
https://www.youtube.com/watch?v=sKSHhfZ8f2w
https://www.youtube.com/watch?v=awKs_7Tctho

Po novem muzke ne vrtijo na Mon? Dodajam primerjavo, v predhodnem odgovoru.

https://www.youtube.com/watch?v=sKSHhfZ8f2w

https://www.youtube.com/watch?v=awKs_7Tctho%5B/quote%5D

Slovenska glasba je itak adijo…..je bilo včasih par mojstrov skladanja, petja, medtem, ko se slavi v tem času večinoma brezvezna, brezoblična, nesmiselna, nespevna, na kratko, nekvalitetna slovenska glasba.
Poleg tega jo je NUJNO poslušati, kot da želi nekdo na silo sproducirati veliko slušanost in potem na podlagi tega pobirati “plačilo” za “dobro poslušano” skropucano muziko.
Tako ,kot to dela SAZAS Banda.
Slovenski “glasbeniki” na veliko plagiirajo tuje uspešne melodije, besedila imajo ogabno sestavljena z bednimi prevodi, in to plasirajo kot lastne “uspešnice”.
In, ko ljudje od takega škarta, jasno, bežijo, naletijo na kaj bolj zanimivega za sluh in posluh, pa se začnejo zanimati.
– Seveda se opravičujem kakemu kvalitetnemu slovenskemu glasbeniku !
-sem 1000{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} Slovenka, ne poslušam jugo glasbe, razumem pa, zakaj jo kdo drug

lahko brišeš svoj bedasti komentar!

Dragi avtor – glaSba s “s-jem” in ne glaZba!

Dragi avtor – glaSba s “s-jem” in ne glaZba!

Najprej začnite poslušat val 202 ali radio.si, potem pa pametujte o (ne)kvalitetni slovenski muski…pa spremljat je treba kakšne dogodke/koncerte itd…
Kvalitetne muske je dost, samo redki pridejo do množic…se pa ve, zakaj je tako…

lahko brišeš svoj bedasti komentar![/quote]

jao, ne rabiš takoj začet z žalitvami bedastimi! no, večina ni poslušala slovenskih, iz moje generacije nihče!

lahko brišeš svoj bedasti komentar![/quote]

jao, ne rabiš takoj začet z žalitvami bedastimi! no, večina ni poslušala slovenskih, iz moje generacije nihče![/quote]

nisem vedel, ga ste nihče ti in še eni trije…

Ma ni boljšega:-),pa kere babe:-).
https://www.youtube.com/watch?v=JRe61g490Wk

lahko brišeš svoj bedasti komentar![/quote]

Zakaj naj briše? Naj kar ostane njena “bistroumna” izjava. Žogca je pač “jugoslovansko” dete in ima temu primeren okus. In ja, ji verjamem, da “nihče” od njenih prijateljev/ic ni poslušal slovensko glasbo, ker pač isti ptiči skup lete.
Kajti tisti, ki pa so/smo poslušali slo glasbo, se pač nismo družili z “jugoslovanarji”, ker so bili že v izhodišču nestrpni in žaljivi do nas Slovencev.

zato,ker SLO gl. uredniki hočejo prevzgajati in vrtijo samo zateženo muziko,Karoli…..
Ker se to ljudem upira,raje poslušajo lahko sceno,zabavo..
dosti ljudi je v SLO poslušalo Dobriča,pa Blagne ;pa Simono tega velecenjena gospoda ne vrtijo..

Se vam nilok ne zgodi kaka napaka ko hitro pišete !!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Jah lej, če njih še komercialci ne vrtijo, potem je jasno kakšna muzika je njihova…

upam, da ne voziš tako hitro kot pišeš…

Slovenska glasba pač je relativno slaba (seveda so izjeme). Ker se v Sloveniji od glasbe težko preživi, ker je trg premajhen. Težko se res dobro izpopolnjuješ v petju, igranju kitare in pisanju tekstov, če moraš v Spar hodit delat za preživetje, to je dejstvo. Nikoli ne bodo slovenski glasbeniki izpolnili svojega potenciala, vse so polizdelki.

To zna bit šele mučenje…jaz takoj podpišem, da ma VAL 202 samo govorni program, ki je top, muziko majo pa porazno, sploh našo

New Report

Close