Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ZOBOZDEAVNIK PRIMERJAVA SLO-HR

ZOBOZDEAVNIK PRIMERJAVA SLO-HR

Dobila sem eno ponudbo zobozdravnikov in sedaj malo gledam primerjavo med zobozdravstvenimi cenami v SLO in HR.
Kakšna se vam zdi cena: implantat 390€, prevleka 200€. To je pri nas. Gledam pa tudi cene za enake storitve še na HR, pa niso nič kaj bolj ugodne, nekje je še dražje.

Zobni aparat 700€, nevidni pa 1500€, to je pa na HR, to pa se mi zdi ugodno.

pa protetika 8 keramika, brez kovine) je tudi ceneje na hrvaškem in madžarskem, zelo – vsaj kolikor spremljam zadnje leto forume in debate tistih, ki so si dali tam naredit.

Po izraćunih zdravnika tukaj v Slo, bi bilo moje doplačilo cca 2500 eur+ zavarovalnica da 2000 eur, , po enem izračunu na Hrvaškem ( okolica Čakovca) pa za isti poseg z enako kvalitetenimi materiali 3050 eur vse skupaj, torej 1450 ceneje 8 plus seveda odštet še prispevek slovenskega ZZZS je treba potem od teh 3050 sur), dol treba it samo dvakrat…

Za implantate pa vem, da si hodijo SLovenci ( štajerci) delat na Madžarsko – tudi cca 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ceneje vse skupaj. Si je stric dal naredit pred 5imi leti pa vse tiptop.

Kako to misliš, odštet prispevek ZZZS?

Jaz tudi že dlje časa spremljam cene, predvsem na HR, pa ne vidim kakšne velike razlike v ceni kot sem jo zgoraj napisala. Res pa je, da spremljam te, ki se največkrat reklamirajo npr na fb….kot so Gikić, Arena….to je vse ZG. Mogoče, če je v kakšnih manjših krajih kaj ceneje.

Kako to misliš, odštet prispevek ZZZS?[/quote]

Še vedno me zanima, za kak odštet prispevek zzzs gre? Če greš privat zobarju v tujino, ti zzzs povrne del računa?

New Report

Close