Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek težave s sinusi??

težave s sinusi??

Oktobra sem imela cel mesec zabasan nos, potem je bilo en teden ok (brez kapljic), potem se je stvar ponovila (spet ni ok že 14 dni). Pred spanjem vzamem operil, čez dan ne. Nobena stvar ne pomaga. zvečer inhaliram, zjutraj gre malo zelene sluzi ven in konec. Ne vem kaj mi je? Kako naj odprem nos?Je kaj narobe s sinusi?

Ingver, česen, hren in inhalacije Tea tree (olje čajevca) odpravijo težave s sinusi.
Sposodi si knjigo “Ljudski zdravnik” -A. Vogel, lepo nazorno je v njej opisano, kako si pomagamo pri vnetih sinusih – in jih tudi odpravimo!

Moja osebna zdravnica pa pravi, da prehlad nima kaj trajati več kot 14 dni in da je treba poiskati zdravniško pomoč.
To se je letos za resnično izkazalo že drugič. Zaprt nos se je nadaljeval z vnetimi sinusi. Vneti sinusi zelo bolijo. Če nimaš bolečin v predelu obraza in/ali čela, potem ne gre za vnetje sinusov. Meni je na koncu nos odmašila kombinacija ab in medrola. Je pa CT pokazal zožane obnosne votline in nekaj polipov, za nadaljno terapijo pa še čakam. Se mi pa nos občasno še vedno maši, vendar je po nekaj dneh bolje.
Pršila za nos pa uporabljaj zelo varčno, ker imajo po predolgem jemanju kontra učinek. Jaz jih trenutno uporabljam samo zvečer, za nekaj časa pa mi jih je zdravnica popolnoma prepovedala.

nova
Uredništvo priporoča

Pravijo, da prehlad traja en teden, če se ga zdravi, če pa ne, traja sedem dni. Biti toliko časa prehlajena z zamašenim nosom, ni normalno. Obišči zdravnika. Mogoče imaš vnetje sinusov, zožanje nosne odprtine – polipi, možno pa je tudi, da si na kaj alergična in potrebuješ antihistaminike.

New Report

Close