Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ali je študij ekonomije zahteven?

ali je študij ekonomije zahteven?

Naredila je srednjo ekonomsko. Eventuelno bi že sedaj lahko šla delat, saj imamo veze, vendar bi imela boljšo plačo in možnost napredovanja z univerzitetno izobrazbo. Na ekonomski je bila odlična, s tem, da je kar delala. Je pridna, ni pa zelo brihtna. Kako imate kaj izkušnje, je ekonomija UNI težka? Baje je problem matematika, na srednji ekonomski pa spustijo kar nekaj poglavij gimnazijske matematike…

Če ima delovne navade in veselje do študija, naj se čim prej zaposli in študira ob delu. Tako bo učinkovito izkoristila čas in delovne izkušnje ji bodo pomagale pri študiju. Ne bo imela časa za bluzenje in žuranje.
Študij ekonomije ni težek. Je pa med 3.000 – 4.000 brezposelnih ekonomistov v Sloveniji trenutno.

Pusti hčerki že enkrat odrasti.
Če jo zanima, se bo o tem pozanimala IN odločila sama. Če seveda škoda že ni nepopravljiva in hči računa, da jo bodo vedno reševale veze in poznanstva mamice in očija….

Si ti sploh delal ekonomijo in predvsem kje?

EF v LJ ima nekaj selektivnih predmetov, ki so zares težki. In ja, mednje sodita MAT 1 in predvsem MAT2, pa statistike, finance in še kaj. Ostalo z več ali manj drila nekako gre.
Vsekakor ni najtežji faks, je pa daleč od najlažjega.

Moja hčerka je končala SŚ, smer ekonomski tehnik. Vsa leta šolanja bila prav dobra. Vpisala se je na ekononsko fakulteto v Lj. Žal ni naredila niti 1.letnika in se z izobrazbo ekonomski tehnik takoj zaposlila.

Zakaj na UNI, naj se vpise na visoko, ji bo lazje. Ampak za letos je prepozno, to ves, ne?

Ja, seveda, za letos itak ne more nic. Zal si je malo pred zacetkom mature potrgala kolenske vezi, tako da maturo delala na jesenskem roku, vpisala pa ni nic, ker jo februarja caka se operacija. Ko bo koleno ok, bo preostanek solskega leta delala, potem se mora pa odlocit…

Res, je pridna, pa tudi zanima jo, so pa resni pomisleki glede zahtevnosti. Glede na to, da je prakticno zgubila leto zaradi te poskodbe si ne zeli izgubiti se enega leta s studijem, ce bi bilo prezahtevno. Njene besede, ne moje.

Kakšno predavanje gre lahko poslušat že zdaj ….

Jaz sem končala srednjo ekonomsko z dobrim uspehom, pa sem nato zaključila še ekonomski faks s povprečno oceno 8. Tako da, da se.
Srečno!

Si ti sploh delal ekonomijo in predvsem kje?

EF v LJ ima nekaj selektivnih predmetov, ki so zares težki. In ja, mednje sodita MAT 1 in predvsem MAT2, pa statistike, finance in še kaj. Ostalo z več ali manj drila nekako gre.
Vsekakor ni najtežji faks, je pa daleč od najlažjega.[/quote]
Kaj ima pa to veze, če je študiral ekonomijo? Ekonomski faks je najmnožičnejši pri nas, vpisujejo se v večini ne ravno biseri brihtnosti, pa če se jim zlušta vsaj občasno tja hodit vsi končajo, saj imajo skoraj dve od treh deklet to izobrazbo. Bi res bilo temu tako, če bi bila kaka resna zahtevnost študija? Sicer je pa podobno kar pri dosti študijih pri nas, od zdravstvenega, do večih družboslovnih faksov.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Najina hčera je zdaj 2. letnik…končala splošno gimnazijo. Prvi letnik naredila vse ampak z težko muko. se pa spomnim pogovora, ko sem sama omenila, da je ekonomcem mogoče lažje, vsaj glede statistike, ekonomike ipd…pa je rekla, da ravno obratno. Imajo menda zelo slabo znanje matematike, le ta jim dela največje težave. Srečno, kakorkoli se odloči.

V mojih casih smo imeli gimnazijci precejsnjo prednost tako pri matematiki, kot pri statistiki, anglescini,… Ekonomska srednja je imela prednost pri knjigovodstvu in racunovodstvu, ampak to niso bili selektivni predmeti. Najvecja tezava je bila za negimnazijce res matematika, veliko jih je odpadlo, veliko jih je pa resno pristopilo k studiju in so ravno tako naredili, samo z nekaj vec dela. Precej snovi smo namrec v gimnaziji ze obdelali, na srednji ekonomski pa ne. Ampak se da.

Ekonomistov je na trgu delovne sile veliko, študij pa ni ravno mačji kašelj. Saj bi lahko fakulteto naredila brez problemov, posebno, če je delavna in ni nikoli imela problemov.
Če ima možnost za se zaposliti – naj se zaposli. Vsi vemo, kako težko je dobiti službo, saj se za eno delovno mesto prijavi tudi po 100 kandidatov. Če se zaposli, bo dobivala plačo, delovna doba ji bo tekla, lahko pa bo študirala ob delu. Sicer pa – dekle se mora odločiti sama!!!
Zdaj pa povem še en primer: moja sošolka iz UAŠ – čisto povprečna (s trojkami, celo dvojkami), se je po srednji šoli vpisala na Ekonomsko fakulteto in jo naredila v roku, brez problemov. Sedaj je šefica na eni ugledni firmi. In to kar sposobna!

Si ti sploh delal ekonomijo in predvsem kje?

EF v LJ ima nekaj selektivnih predmetov, ki so zares težki. In ja, mednje sodita MAT 1 in predvsem MAT2, pa statistike, finance in še kaj. Ostalo z več ali manj drila nekako gre.
Vsekakor ni najtežji faks, je pa daleč od najlažjega.[/quote]
Kaj ima pa to veze, če je študiral ekonomijo? Ekonomski faks je najmnožičnejši pri nas, vpisujejo se v večini ne ravno biseri brihtnosti, pa če se jim zlušta vsaj občasno tja hodit vsi končajo, saj imajo skoraj dve od treh deklet to izobrazbo. Bi res bilo temu tako, če bi bila kaka resna zahtevnost študija? Sicer je pa podobno kar pri dosti študijih pri nas, od zdravstvenega, do večih družboslovnih faksov.[/quote]

Pa še kako ima veze. Zato ker brez izkušnje iz prve roke nima kaj govorit, da študij ekonomije ni težek. Zelo odvnisno, kje ga delaš. In HB je to vedenje počasi priromalo tudi do kadrovskih delavcev in se ve, katera šola je kaj vredna in katere so zgolj za papir.

Recimo, da sem bila že v osnovni šoli določena za nadarjeno učenko, vedno odličnjakinja s samimi peticami, zelo rada sem imela naravosolovne predmete, vključno z matematiko. Pa mi študij ni bil ravno mačji kašelj, je šlo ogromno energije, časa in volje – in prav je tako. Je pa seveda res, da mi tudi pri študiju ni bila ambicija zgolj 6 (čeprav sem se z eno morala vseeno sprijazniti).


Kaj ima pa to veze, če je študiral ekonomijo? Ekonomski faks je najmnožičnejši pri nas, vpisujejo se v večini ne ravno biseri brihtnosti, pa če se jim zlušta vsaj občasno tja hodit vsi končajo, saj imajo skoraj dve od treh deklet to izobrazbo. Bi res bilo temu tako, če bi bila kaka resna zahtevnost študija? Sicer je pa podobno kar pri dosti študijih pri nas, od zdravstvenega, do večih družboslovnih faksov.[/quote]

Pa še kako ima veze. Zato ker brez izkušnje iz prve roke nima kaj govorit, da študij ekonomije ni težek. Zelo odvnisno, kje ga delaš. In HB je to vedenje počasi priromalo tudi do kadrovskih delavcev in se ve, katera šola je kaj vredna in katere so zgolj za papir.

Recimo, da sem bila že v osnovni šoli določena za nadarjeno učenko, vedno odličnjakinja s samimi peticami, zelo rada sem imela naravosolovne predmete, vključno z matematiko. Pa mi študij ni bil ravno mačji kašelj, je šlo ogromno energije, časa in volje – in prav je tako. Je pa seveda res, da mi tudi pri študiju ni bila ambicija zgolj 6 (čeprav sem se z eno morala vseeno sprijazniti).[/quote]
Ne klamfaj no, ker ne vzdrži. Če je to masovni faks in se celo s popravnimi vpisujejo nanj in diplomirajo, pač ni zahteven. Je nekako na ravni srednje šole, ki je bila pred leti, to se vidi tudi po znanju in splošni izobraženosti.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Še moje mnenje, ko sem dal tudi EF skozi …

Vsekakor svetujem zaposlitev, saj nikoli ne veš, kako bo jutri. In delovna doba ji bo tekla!
.
Tudi jaz sem naredil ob delu. Pa potem še en faks ….

Kje pa imate zveze?

Če danes pogledam nazaj, bi EF ukinil. To bi morala biti pomožna veda vseh ostalih fakultet, saj mora biti danes že vsak podjetnik …

[attachment=0]Mramor Dušan.png[/attachment]

Vaši hčerki želim modrosti,

Vesel oče

Pa še kako ima veze. Zato ker brez izkušnje iz prve roke nima kaj govorit, da študij ekonomije ni težek. Zelo odvnisno, kje ga delaš. In HB je to vedenje počasi priromalo tudi do kadrovskih delavcev in se ve, katera šola je kaj vredna in katere so zgolj za papir.

Recimo, da sem bila že v osnovni šoli določena za nadarjeno učenko, vedno odličnjakinja s samimi peticami, zelo rada sem imela naravosolovne predmete, vključno z matematiko. Pa mi študij ni bil ravno mačji kašelj, je šlo ogromno energije, časa in volje – in prav je tako. Je pa seveda res, da mi tudi pri študiju ni bila ambicija zgolj 6 (čeprav sem se z eno morala vseeno sprijazniti).[/quote]
Ne klamfaj no, ker ne vzdrži. Če je to masovni faks in se celo s popravnimi vpisujejo nanj in diplomirajo, pač ni zahteven. Je nekako na ravni srednje šole, ki je bila pred leti, to se vidi tudi po znanju in splošni izobraženosti.[/quote]

Boš ti nehal klamfat, a prav, ki faksa niti od daleč nisi videl. Lahko pa greš odpisat eno MAT2, pozitivno in po možnosti v prvem roku, šele potem lahko usta odpreš.
Aja, pa ne mi prosim nekega Gea College-a zraven tlačit, niti MB.

Zelo težko ni; je kar nekaj težjih faksov. Je pa vseeno kar zahtevno in se je nekaj treba tudi učit. Je pa tako, da eni naredijo faks z bogimi šesticami, drugi pa se tega bolj resno lotijo. Sicer točno, kako je danes ne vem, ker je kar nekaj časa minilo od mojega študija … Vidim pa, da na ekonomsko srednjo šolo zdaj ne gredo več najuspešnejši učenci … tako, da ne vem, če so kaj prilagodili zahtevnost študija (jasno ne gredo na EF samo s srednje ekonomske) …

Jaz delam 3 letnik, smer – matematika. Priznam, da nimam nobenih problemov z njo.
Tako, da če vam ne EF dela probleme in se vam zdi pretežka, se vpišite na FMF …

Z ekonomsko srednjo ni mogoce na uni program na ef, je pogoj splosna matura, tako da tu prevladujejo gimnazijci. Na programu visoke sole je pa verjetno vec tistih s srednje ekonomske sole s poklicno maturo, program pa je manj zahteven od uni.

Okej nisem si mogla kaj, da po vseh teh letih od kar je tema odprta in sem jo prebrala šele danes, ne bi kaj odpisala.

sem ena imed tistih, ki so končali srednjo ekonomso šolo maturitetni razred in šla na univerzitetni študij ekonomije v LJ. Groza. Res hudo in zelo težko. Bila sem zelo delavna, marljiva, na vseh predavanjih, pa imam povprečje prvih dveh letnikov zelo nizko. šele ko smo se odločili za želeno smer sem začela dobivati boljše ocene, saj me je področje zanimalo.

za ekonomiste se imajo vsi, ki so končali vse mogoče programe visokih šol, privatnih šol, v Mariboru, Gorici, Kopru…Kranju, na Dobi, menegmenta, itd. Dragi moji, v mojih časih je veljala EF v Ljubljani za enega težjih faksov, v prvem letniku je bil osip tako hud, da sem v drugem letniku hodila le s peščico študentov na predavanja. Kaj je danes ne vem. Vendar ne bom dovolila, da se podcenjuje študenta, ki je doštudiral v mojih časih (2004) na EF Lj in postal univ. dipl. ekn. Težko je prigaral svoj poklic!

Ekonomska fakulteta v Ljubljani je SVINJSKO TEŽKA! Nepremirljiva z vsemi ostalimi ekonomskimi programi v Sloveniji.

Gre za šolo, ki je med top 100 ekonomskih šol na svetu. Imajo kar tri certifikate…. Pa ni problem, da morajo držat renome, ampak, da imajo ta Slovenski sindrom majhnosti. In zato čutijo neko obvezo, da v prvih treh semestrih profesorji jahajo študente kot kavboji + vsaj pred 10 leti je bil vpis ogromen samo zato, da so imeli rdeči profesorji službe… Na koncu pa je 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi diplomiralo od prvotnega vpisa.

Mikroekonomija, Makroekonomija, Pravo, Statistika, Statistična analiza, Računovodstvo 2, Matematika, to so vse selektivni predmeti v prvih treh semestrih dodiplomskega študija.

Pri večino predmetih je treba veliko javno nastopati, včasih pred predavalnico kjer je 100 – 200 študentov. Poznam ljudi iz naraovoslovnih fakultet, ko bi raje delali izpit iz jedrske fizike, kot pa šli tako nastopat.

It s srednjo šolo na univerzitetno smer EFja je samomor. Visoka pa je že lažja.

Tako kot pa ste ugotovili, na koncu kljub težavnosti še vedno ni zagotovljena normalna služba, če sploh. Treba je že med študijem splest mrežo poznanstev. Torej študij in delo. Pa treba je it na izmenjavo v tujino ali na prakso v tujino. Sicer imajo to na EF odlično urejeno na najboljših šolah na svetu, samo za introventirane študente je verjetno še vedno težko it.

Študij na EF torej poteka tako, da se prvi tri semestre samo učiš če želiš izdelati redno, nato pa je treba it na semestrsko izmenjavo v tujino in v zadnjem letniku delat ob študiju. Skratka precej naporen študij, da se potem takoj zaposliš po diplomi.

2/3 vpisanih oz. 67 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} nikoli ne dokončna EF.

Moje izkušnje z EF v Ljubljani so takšne
1/3 ljudi nima realne predstave o študiju, niso resni, niso dovolj sposobni, oz. nimajo osnovnih možnosti študija dokončati.
1/3 ljudi kaže nek potencial, pa se potem ustavi pri kapitalcih (najtežjih izpitih), ali pa diplomo ne napišejo.
1/6 ljudi se trudi, matra in nekako spaca študij.
1/6 ljudi gre vse kot po maslu brez problemov, z svojimi doseženimi cilji.

Pet sošolcev in sošolk iz srednje ekonomske šole se nas je vpisalo na študij ekonomije, samo jaz sem ga, s težavami, zaključil. Na upravno fakulteto sta se vpisala dva sošolca iz srednje šole in sta gladko naredila. Vsi smo imeli enakovreden uspeh v srednji šoli – bili smo prav dobri.

Najlažji študij prav gotovo ni, najtežji tudi ne, po zahtevnosti bi ga med vsemi fakultetami univerze v Ljubljani uvrstil nekam v zlato sredino. Kar se tiče ostalih Ekonomskih fakultete v Ljubljani so na nižji ravni.

EF se da naredit samo vztrajen je treba bit. Je pa druga pesem kje boš dobil službo s šestkami. Na EF moraš zato pokazat nekaj več. Ali je to dobro povprečje, ali je to redno resno študentsko delo ob študiju, ali pa mednarodno udejstvovanje… Tako udejstvovanje pa ta študij naredi težek. Samo zdelat EF, pa potem z neba brez kakšnih hudih vez dobit službe… Pozabite….

vem da je ze kar nekaj časa od zadnje debate kljub temu pa upam da se bo našel nekdo ki bi znal pomagati.

in sicer sem vpisana v 2. Letnik ekonomske smeri UNI (je malo tezja saj imamo se vedno matematiko, mikroekonomijo in makroekonomijo). Je morda kdo, ki ve kakšna je zahtevnost 2 in 3 letnika v primerjavi s 1. letnikom?

New Report

Close