Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Božična večerja z novim partnerjem

Božična večerja z novim partnerjem

Pozdravljeni

Prosim za vaša mnenja ker ne vem več kaj naj. Sem ločena in živim s hčerko staro 14 let. Starejša hči živi sama ima 20 let. Ločena sem dve leti, zadnje leto imam novega partnerja. Partner in dekleta se ne razumejo najbolje večinoma se dobivava pri njemu. Doma sem omenila da bo prišel na božično večerjo. Sedaj sta me dekleti napadli da če on pride da njiju ne bo. Ne vem kaj naj storim?

Ali naj bom dobra mama in se odpovem njemu ali kaj bi bi bilo prav?

Hvala za vaša mnenja


bodi pametna mama in se sprijazni s tem, da če želiš mir pri hiši ne boste skupaj za večerjo; božič preživi s hčerama naslednji dan pa z novim partnerjem; ne rini z glavo skoz zid ker boš vsem uničila praznike

Kaj pa bivši in božična večerja, so punce vedno pri tebi?
Naj novi partner kuha in naj kuha pri sebi doma.

nova
Uredništvo priporoča

24.12. večerjaj s hčerkama, 25.12. pa z novim tipom (ali pa obratno), pa bo volk sit in vse tri koze cele :-))

Božični večer je DRUŽINSKI PRAZNIK. Takrat se ne obiskuje-mo.

Če živita ločeno to ni noben partner!

In zakaj si se sploh ločila? Si se skregala z belim kruhom in vnašaš prepir v dom!?

Vesel oče

Jaz bi tako rekla, ce ste dovorjene s puncami, da imate skupno bozicno vecerjo, potem jo imejte ve skupaj… potem sta pa dve moznosti ali se s tvojim dobita in gresta na polnocnico in kuhancka skupaj inimaza skupno vecerjo samo vidva na bozicni dan. Ce pa imate obicaj da ste s puncami cel bozicni vecer skupaj tudi za polnocnico, potem bodite cel vecer skupaj ve in bodi s tvojim samo na bozicni dan in si takrat naredita lep praznicni dan sama, vecerjo skupno, pa kaksen sprehod po mestu in kuhancka in kaksen koncert, al pa tud vecerja in samo vajino poezavanje na kavcu …tako boste imele cas s puncami zase in tudi vidvacsamo za vaju.. imamo sreco, da je tudi se sestindvajseti potem praznik in se da te božične praznike malo raztegniti in se da lazje zorganizirati za vse med vse tri dni… tako predbozicni dan, bozic in se praznicni dan po bozicu, ko je sicer dan samostojnosti.

ma jjeeebo vas božič … samo sranje vam prinaša … boljše bi ti blo, če bi ga vzela kot vsak drug dan … za večerjo namazan kruh, vsak vzame iz hladilnika, kar si želi

Tezko povedati bolje!


No to je pa cisto odvisno kako si ti to interpretiras… zame je ta cas lepo, da ljudje niso sami in osamljeni in ko sem se bila doma smo na vecerjo povabili eno gospo druzinsko prijateljico, ki sicer zivi sama, in da ni bila na bozicni vecer sama smo vedno z veseljem v druzino sprejeli njo na vecerjo in skupno vecerno druzenje, potem smo sli skupaj k polnocnicam in jo peljali nazaj domov, kjer nas je ona prijszno pogostila se stredi noci in smo klepetali… lepi spomini so na to… danes vem, da je pri starsih atova sestra, ki sicer zivi zdaj sama in da na bozicni vecer ni sama, je vedno vabljena na bozicni. vecer na vecerjo in ostane do naslednjega dne. Tako da odvisno kako to ti razumes in moliko si tog v tem. Meni pa je lepo ce v druzino sprejmes in povabis nekoga za katerega ves, da bi sicer bil sam, pa cetudi niclan ozje druzine. Mi je to tudi bistvo bozica. Toplina doma in tudi v clo eskih odnosih, da se ljudi ne pusca same osamljene. To mi je pomembnejse sporocilo kot pa kao stroga zrafivija, da je to cas za strogo ozko druzino, ki zivi skupaj.

nimaš pravice siliti mladoletnih otrok, da sprejmejo v svoj dom nekega tujega moškega, tvojega novega jebača. Vprašaj center za socialno delo, NIMAŠ pravice siliti otroka, da sprejme v lastnem domu nekega moškega. NIMAŠ te pravice. Center za socialno delo vse pojasni, so prijazni, kar pokliči.

Božični večer je zame kot vsak drug večer v letu.Ko se mi ne da nikamor in zakaj bi se na ta večer obiskovali, tudi ne vem.
Seveda je partner, tudi če še živita ločeno.Kaj pa je potem? Fant?

In zakaj si se ločil ti?
Si se skregal s potico?

Avtorica, če tvoji hčeri še ne sprejemata novega partnerja, ju ne sili, naj bosta skupaj z njim.Vsaka stvar rabi svoj čas in mora dozoreti.Tudi ta.

Povej da dečko pride, onidve pa lahko preživita večer s svojim očetom in njegovo tanovo ali pa z babicami. Ne dovoli si, da ti odrasla hči, ki je že odselhena, kreira življenje. Tamlajša pa ima zgornjo izbiro.
Tudi nam niso vedno všeč njihove izbire, pa smo tiho.

Dvomim, da je stanovanje last hčerk. Ona ima vso pravico pripeljat v SVOJE stanovanje, kogar želi.
Če je pa to pametno, je pa čisto druga zadeva.

Avtorica, imejte s hčerama svoj večer, s tipom pa kak drug dan svojega, da bo mir.

Tezko povedati bolje![/quote]
pa tudi hčerk ni treba več obremenjevati s temi gnilimi prazniki!

Če ga hčerki tako zelo odklanjata, je ena neumna večerja še najmanjši problem.
Ali pač?

Jima ga ne vsiljuj ravno za bozic.


Zakaj ga pa ne marata?

Tu ne gre samo za božični večer. Gre za to, kaj ta partner tebi predstavlja in kako si predstavljaš nadaljnje življenje in zvezo z njim. To je tisto, kar bo vplivalo tudi na življenje tvojih hčera, predvsem mlajše.
Če ste božični večer do sedaj vedno praznovali v krogu družine, ti s svojim vabilom sporočaš, da tudi novega partnerja dojemaš kot del svoje družine. Tvoji hčeri ga seveda ne, zato se tudi upirata tej spremembi. Verjetno se tudi bojita, da se bo začelo z božično večerjo, nadaljevalo pa z njegovo vselitvijo k vam. Koliko je njun strah upravičen? Ali sama sploh poznaš odgovor na to vprašanje?

Postavil sem vpr., zakaj si ločena pa ni bilo odgovora. Zato domnevam, da imati hčerki svojega očeta zelo radi, kar je lepo. A da si ju z ločitvijo zelo prizadela, seveda, to se ne dela. Si bila iskrena do sebe, do moža, do hčerk?

Vedno mi je hudo, ko berem ali slišim – ta in ta se je ločila*. Seveda sledijo problemi.

Hudo mi je, kako grdo pišete o Božiču. Jaz ga spoštujem in to želim tudi vam.

Nekaj čudnega le mora biti na novem partnerju, ki to sploh ni, da ga hčeri odklanjati. Tu je spet na preizkušnji tvoja iskrenost.

Jaz nisem ločen, saj nikoli nisem bil poročen. Ne moreš nekoga prisiliti, da te bo imel rad, če ima rad tvojo “denarnico” …

Lepo sobotno jutro želim,

Vesel oče

* Pravzaprav za ločitev krivim duhovnika, ki je par pripravljal na Sveti Zakon. Očitno je slabo pripravil, da je prišlo do razveze.

Par pa je kriv sam, če:

– priprave sploh ni bilo

– ni poročil drug drugega pred Božjim služabnikom (vsaj upam, da vam je to jasno, da
zaročenca poročita drug drugega in ne duhovnik, on je le priča … )

– je kdo od obeh pri pripravi kaj namerno “preslišal”

– je kdo od obeh kaj prikrival

– se ne ravnata po Božjih zapovedih

Da ne pišem o “konzumaciji”, kjer ste ženske tisti pasivni člen.

Skupinski v državi tudi, ki se obravnava. Kjer se vsi lahko spet združijo, ker ne ljubijo sprememb, kot pravi tudi Oče oz. otroc bodo razumel kot fotr, kot Marijo pa, da je brezmadežna mati, kjer je na koncu le fotr vse na robe storil, tega pa vi, ki nist ene fotr ali marija po cerkvi, delate na tem, da manci in jakobu poveste, da se fotr in mat imata rada, le da ne bosta ždela več v isti bajti. Namesto, krav, teličkov, jajc, naskakovalcev itd.. kr neki. Otroc bojo odšli, ti pa ostaneš. Je vseeno, kako to poveš, lahko tudi čisto slovnično in čistjo jasno. S popotnico, da niso zanemarjeni ali da jih kdo ne bi imel rad. Ker imate problem, da kdo komu reče vsaj, da ga ima rad, še predno zgajsne. Pa to ni moj problem, vprašajte koga.

Ti spodnji, ki veselo razpredaš le v smer, kot da je kriv samo eden … ker verjetno z odzivom, kako se moraš zahaklati, le bolj potenciraš v negiranje, da se je celo zmožno skregati. Česar ne želiš, če to namerno delaš.

Hčeri nista več nobena otroka, ampak punci, ki se zd sami krepko spogledujeta po nasprotnem spolu, sploh starejša. Sploh pa otroci nimajo kaj postavljati pogojev svojem staršem. Me zanima, če sta očeta tudi odrezali, zato ker ima novo.
Pri tako velikih otrocih je nujen pogovor, poslušanje drug drugega in kompromis. Ne pa ultimati. Sploh odseljena hčera se nima pravice vtikati. Lahko pove svoje mnenje, a mati ima svoje življenje.
Sploh pa ste smešni s temi prazniki. Rešujte družinske odnose, ne pa da imate zaradi neke večerje, ki je sama sebi namen, zdrahe z otroci.

Seveda sta za prepir,…, razvezo,…., kriva oba. Eden od obeh tudi zato, ker ne prepreči / ne more preprečiti / ni mogel preprečiti bližajoče se katastrofe.

Jez se je podrl.

Na osnovi česa pa sklepate, da ima oče drugo?

Vesel oče


PAČ!

Zakaj na silo tiščati nekaj na kup, če ne gre??

Drugače pa, kaj je božič. Beseda.

New Report

Close