Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Poroka v družinskem krogu

Default avatar

zenininnevesta

Pozdrav,
zanima me, ali je kdo pripravljen deliti približne stroške za poroko? Midva se bova poročila (drugo leto) v ožjem družinskem krogu (bratje/sestre, nečaki, starši ter najboljši prijatelji) in nas bo okrog 20. Obred civilen, nekje na prostem. Zanimajo me približni stroški: obred, večerja, glasba (še ne veva, ali bi sploh imela), fotografije, vabila. Te osnovne stvari :) V celi žlahti so imeli vsi ogromne poroke in povabili celotno žlahto, meni pa ni do tega, ker bi rada, da bi bil to res lep dan, ne pa pol živčnosti, nervoze.. :)

Hvala za informacije.
Default avatar

Hrček

Midva sva sicer imela večjo poroko, za orientacijo glede stroškov pa približno takole: večerja 35 na osebo, pijača 15 na osebo, fotograf 800, snemalec 300, vabila 70 (naredila sva sama, toliko je stal material), bend 1000, šopek 200, torta 350, obleka nevesta 600, obleka ženin 600, čevlji nevesta 150, čevlji ženin 150, oba prstana 1000, frizer in vizažistka 150, naprsni šopki in okras avtov 500. Za približno 100 svatov je zneslo čez 10 jurjev. če bi se še enkrat poročila, binaredila intimno malo poroko za najožjo družino in prijatelje, edino za obleko, prstane in fotografa ne bi šparala :) če bosta preudarna, lahko za 20 ljudi narediš čudovito poroko tudi samo za 2 jurja..
Default avatar

od-do

zenininnevesta je napisal/a:
Pozdrav,
zanima me, ali je kdo pripravljen deliti približne stroške za poroko? Midva se bova poročila (drugo leto) v ožjem družinskem krogu (bratje/sestre, nečaki, starši ter najboljši prijatelji) in nas bo okrog 20. Obred civilen, nekje na prostem. Zanimajo me približni stroški: obred, večerja, glasba (še ne veva, ali bi sploh imela), fotografije, vabila. Te osnovne stvari :) V celi žlahti so imeli vsi ogromne poroke in povabili celotno žlahto, meni pa ni do tega, ker bi rada, da bi bil to res lep dan, ne pa pol živčnosti, nervoze.. :)

Hvala za informacije.
- stroške obreda boš izvedela tam, kjer se misliš poročit
- večerja je odvisna seveda od tega, a boste imeli pohanega piščanca, pečenko, krompir in solato ali kako bolj sofisticirano hrano, pa koliko hrane, kakšna pijača bo zraven
- kar se glasbe tiče, si lahko brez, lahko si sam kaj predvajaš, lahko najameš bend za ohoho denarja
- fotografira lahko kak prijatelj ali pa hud profesionalni fotograf
- vabila lahko narediš sama ali pa jih daš delat, kar spet več stane
Tako da stroški so lahko minimalni (plačilo poročnega obreda+večerja za 20 ljudi v kaki domači oštariji) ali pa gredo v tisoče evrov, če si omisliš fensi oštarijo pa še kakega dekoraterja za okrasitev prostora, okrancljanje avtomobilov, pa muziko, foto sešn, vabila ... da o oblekah, prstanih, šopkih in podobnem sploh ne govorim.
Vzemi list papirja, si napiši seznam, kaj bi rada, potem se pa tudi cene najdejo.
Default avatar

nhzgjtfkzfu

Hrček je napisal/a:
Midva sva sicer imela večjo poroko, za orientacijo glede stroškov pa približno takole: večerja 35 na osebo, pijača 15 na osebo, fotograf 800, snemalec 300, vabila 70 (naredila sva sama, toliko je stal material), bend 1000, šopek 200, torta 350, obleka nevesta 600, obleka ženin 600, čevlji nevesta 150, čevlji ženin 150, oba prstana 1000, frizer in vizažistka 150, naprsni šopki in okras avtov 500. Za približno 100 svatov je zneslo čez 10 jurjev. če bi se še enkrat poročila, binaredila intimno malo poroko za najožjo družino in prijatelje, edino za obleko, prstane in fotografa ne bi šparala :) če bosta preudarna, lahko za 20 ljudi narediš čudovito poroko tudi samo za 2 jurja..

jezus marija,torta 350?
Default avatar

nenenene

nhzgjtfkzfu je napisal/a:
Hrček je napisal/a:

jezus marija,torta 350?
Samo torta, brez jezusa in marije pride tolk.
Default avatar

nmmn

Hrček je napisal/a:
Default avatar

nmmn

nmmn je napisal/a:
Hrček je napisal/a:
evo napaka se mi je zgodila pri oddaji in citiranju... sem hotela povedat - s tem se strinjam:
nhzgjtfkzfu je napisal/a:
če bi se še enkrat poročila, binaredila intimno malo poroko za najožjo družino in prijatelje, edino za obleko, prstane in fotografa ne bi šparala :) če bosta preudarna, lahko za 20 ljudi narediš čudovito poroko tudi samo za 2 jurja..
tako bi naredila jaz...
Default avatar

no-ja

K vsemu temu prištej 170,00 eurov za UE, ker je toliko strošek za poroko izven uradnega prostora.
Default avatar

Calla88

Poznam par, ki je pri cca 20 svatih prišel čez z 1.500€ ter par, ki je za enako število ljudi dal okrog 5 jurčkov. Vse je od vaju odvisno.
Default avatar

Svenska

Poročila sem se pred enim letom. Celotni stroški za 82 svatov so bili 5500 €. Imeli smo catering, zivo glasbo, obleke, prstani, ni da ni..lp.
Default avatar

Yo_

Zakaj bi pa kdorkoli delil stroške z vama? Načrtujeta skupinsko poroko?
Default avatar

Take it easy

Yo_ je napisal/a:
Bodoča nevesta je želela, da bi drugi podelili z njo informacijo glede stroškov in ne same stroške poroke. Je le nerodno zapisala... trema pred D-day :-)))
Default avatar

Nmmn

Yo_ je napisal/a:
O majka si ti en cinik od zenske, ki deluje prav nesramno... ocitno ti ne gre razumevanje prebranega v tem primeru...in to je, da beseda deliti v tem primeru in kontekstu uporabe pomeni deliti informacije o tem kaksni so bili stroski drugih z njihovo poroko. Ocitno smo vsi razumeli, vsi razen tebe.
Default avatar

Yo_

Hvala za razlago obema :))))
Default avatar

spetspet

Yo ma spet zadnjo besedo.
Default avatar

o madona

zenininnevesta je napisal/a:
Pozdrav,

Hvala za informacije.
To naj bi bil ožji družinski krog?
Vidva + priči, starši od obeh in bratje, sestre od obeh to je ožji družinski krog.
Default avatar

Lepo je bilo

Midva sva se pred tremi leti poročila v res ožjem družinskem krogu.

Bilanca je bila pa taka:
13 gostov najožjih družin ter (dva :-)) mladoporočenca, skupaj 15

Moj prispevek:
najem shuttla za prevoz v mesto poroke (zah EU) - cca 500 eur
bivanje (hotel) za mojo familijo, 5 oseb, 3 nočitve - cca 1000 eur (njegovi so tam doma, midva imava stanovanje)
Moja frizura in make up - 60 eur
moževa kravata - 30 eur
Čevlji in plašča od prej (zima), ni bilo novo.

Možev prispevek:
bencin in cestnine - cca 300 eur
poročna pogostitev in druga prehrana te dni - 1000 eur cca
moja obleka 600 eur
prstana 750 eur.

Daril nisva želela, pa sva kljub temu potem dobila nekaj lepih uporabnih stvari za v stanovanje (najini starši niso premožni in sva jih predvsem midva želela pocrkljati). Fotografirali so moj oče, moja sestra in njegova sestra. Oče nama je kasneje naredil krasen poročni album.

Skupaj sva dala torej dobre 4000 eur. Vse skupaj pa neprecenljivo, sproščeno, povezano. Brez stresa. Ničesar ne bi spremenila.
Default avatar

Samosetole

Ce sta bila vidva povabljena na poroke daljnih zlahtnikov in zdaj vabila na bos vrnila pricakuj surle do tal.
Default avatar

Nmmm

Samosetole je napisal/a:
Ce sta bila vidva povabljena na poroke daljnih zlahtnikov in zdaj vabila na bos vrnila pricakuj surle do tal.
Pri nas v sirsem druzinskem krogu je bilo nekaj porok in vsak se je odlocil z svoj nacin.poroke in temu primerno vabil... pac naredis tako kot se odlocis v paru. Poznam.par, ki se je porocil celo v tujini sam, in domov poslal slike takoj po tem vsem vkljucno s starsi...ni.bilo nobene zamere od nikogar, pa imajo veliko sorodstvo, kjer so ze bile prej poroke in samo zato, da bi vracala vabila nista imela velike poroke, ampak so vsi lepo razumeli kako sta se odlocila zase in za svojo poroko in nihce ni zaneril nic.
Default avatar

okejzdejpares

Yo_ je napisal/a:
Mater si težka, res si. Prav vsako temo zagnojiš.