Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek alergija dojencka

alergija dojencka

Pozdravljeni,
Imam sincka starega 5 mesecev.Zadnja dva meseca kar mocno kaslja,izmenicno suh in nato socen kaselj,nato se je za kratek cas stanje izboljsalo in nato spet od zacetka.Dobila sva ventulin,vendar izboljsave ni.Sedaj je P povedala da je mozna alergija zaradi AM baby love,katerega pije prakticno od zacetka (od prvega tedna starosti).Pil je tudi moje mleko,vendar sem zaradi otrokovih potreb morala dodajati,saj je otrok ogrooomno popil.Sprasujem vas ali je mozno da otroku “skodi” AM baby love in zaradi njega kaslja in hrope?
Vsaj tako je P rekla da je mozno in sva dala testirati kri.Sedaj cakava na rezultate.Otrok nima nikakrsnih izpuscajev po koži,prebava normalna,zelo lepo napreduje,edini problem je kaselj ki kar noce prenehat.Na svezem zraku zunaj ne kaslja,oz.zelo malo,tudi prostore prezracujem nonstop in je boljse,vendar v zaprtem prostoru otrok mocno kaslja.
Lepo prosim za vase mnenje.
Hvala vnaprej in lp.
Mamica 34

V bistvu ne moreš vedeti. Lahko da je alergičen na kravje mleko, ni pa nujno. Da bi bil točno na to AM težko verjamem, lahko pa poskusiš s kakšnim drugim (navadnim AM). Sicer pa je star že 5 mesecev, tako da predvidevam, da že uvajate GH. Ventolin sicer kar radi dajejo, pomaga pa večinoma ne (razen če ima otrok res astmo). Počakaj na rezultate krvnega testa, potem pa dalje. Lahko da je alergičen, zato pazi pri uvajanju na alergene zadeve. Večinoma pa se to umiri. Lahko pa je prehlajen. Pri nas je že tako, pa sta otroka že večja (5 in 7 let) – trenutno iz enega prehlada v drugega. Kak teden je ok, potem pa spet. Navadno pa ne zbolita kaj bolj.

Gosto hrano uvajamo in je lepo sprejel kar se mu ponudi,reakcije nobene,koža normalna,edino malce suha.Mleka pa tudi nebi rada menjavala,saj je to mleko zelo lepo sprejel.Zdi se mi cudno da bi po AM zacel otrok kasljat in hropet,saj ce bi bil vzrok prav v tem mleku,bi zacel kasljat takoj,nevem,vsaj logicno je tako in ne po 5 mesecih.Vendar vsekakor je treba pocakati na izvide.

Se je dete mogoče nahladilo v teh dneh? Dvomim da je alergija po toliko mesecih? Za izvzeti pa tudi ni… Upam da se vam umiri stanje čimprej. Pa vse dobro dojenčku in vam.


Mleko povzroča povečano tvorbo sluzi, zato je dobro, da se ljudje v času prehlada izogibajo mleka in mlečnih izdelkov. Moj sin je imel tam okrog enega leta bronhitis in takrat so nam predlagali, da omejimo mleko na minimum. Danes pro 7. letih ga spije ogromno, pa ni opaziti, da bi imel ob prehladu kaj več sluzi. Res pa ga takrat ne pije zvečer pred spanjem.

Če zunaj ne kašlja, znotraj pa kašlja, poem je morda vzrok suh zrak v prostorih. Sploh, če v hladnem vremenu veliko zračite, je notri lahko zelo suho ozračje. Ne nehajte zračiti, a poskusite vlažiti zrak v sobi. Mi smo morali vedno uporabljati vlažilnik zraka, če je bila naša le malo nahodna. Sicer je tako kašljala, da sploh nihče ni mogel spati ponoči.

Ja kot sem napisala da otrok zunaj ko smo na sprehodu nekaslja,oz.zelo malo.V uri in pol kolikor smo zunaj zakaslja enkrat do dvakrat,torej mu vlazen zrak zelo odgovarja.Tudi v stanovanju imamo vlazilec zraka,vendar je rezultat minimalen.Prostore zracimo vsake pol ure,tako da je dokazano da je krivec za ta nadlezni kaselj suh zrak.Ali je katera mamica imela podobne tezave s svojimi otročki?Da je otrok kasljal ter hropel zaradi omenjenega AM mleka?
Vse lepo vsem mamicam in vasim sonckom.

Že zdrava logika pove, da so problem dihala. Kašlje zaradi prehladnega obolenja.

Moj je imel alergijo na AM, ki sem ga dodajala, ker sama nisem imela dovolj mleka. Imel je cel kup spuščajev, močne krče, blato je tudi bilo katastrofa.

Šla sem na dieto brez kravjega mleka + otroku kupila Allernovo.

Torej, če nima otrok zgoraj navedenih znakov, vaš otrok nima alergije.

Ponoči mu vzdignite vzglavje, za 40 stopinj. Čimveč zračite, delajte inhalacije, da se bo lažje odkašljeval.

Res je,se strinjam.Ce otrok nima po koži nobenih izpuscajev ipd,vsekakor nemore biti alergija.Zracimo pa res zelo pogosto,edino vzglavje se nismo dvignili.
Hvala vsem za vasa mnenja in lep dan se naprej.

New Report

Close